NBA-Serbia.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals

+18
Zola
Yoker87
Legolas
SrbijaDoTokija
Lawson
Jumpman
West
Strax
SN10
4evaStK
jocamelo7
Mr.Big Shot
dr Hofmann
el maestro
gambino
LeBron
Ol' Dirty Bastard
Jaz
22 posters
Go down
gambino
gambino
Posts : 1543
Age : 26
Location : Beograd
Cleveland Cavaliers

Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals - Page 2 Empty Re: Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals

Mon Jun 01 2015, 01:37
Cavs sam, to ne menja stvari.
cavs je bio i moj stari.
Jaz
Jaz
Posts : 22264
Age : 35
Location : California
Los Angeles Clippers

Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals - Page 2 Empty Re: Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals

Mon Jun 01 2015, 07:43


gambino
gambino
Posts : 1543
Age : 26
Location : Beograd
Cleveland Cavaliers

Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals - Page 2 Empty Re: Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals

Tue Jun 02 2015, 23:30
OFFICIAL: Klay Thompson has completed the NBA's concussion protocol and has been cleared to play in Game 1 of the NBA Finals.
LeBron
LeBron
Posts : 16721
Age : 33
Location : Pančevo
Los Angeles Lakers

Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals - Page 2 Empty Re: Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals

Thu Jun 04 2015, 20:09
I konacno smo docekali da pocne.

Bice Klivlendu jezivo tesko da uzme titulu. Golden Stejt nije ekipa koja igra samo napad(najbolji u ligi btw) vec ekipa koja igra i jako dobru odbranu. Kada se gleda statistika na 100 poseda, medju najboljima su u ligi po broju primljenih koseva. Veliki potez je bio otpustanje Marka Dzeksona i dovodjenje Kerra. Stiv Kerr je uspeo da iskristalise vrline u igri Voriorsa i da sakrije mane. I pored toga sto je ruki, mora se priznati da je zaista dobar trener. Naravno, ne odmaze ni to sto ima jako dobre asistente.
Mnogi ljudi su skloni verovanju da je GSW cisto run&gun ekipa ali oni su, pogotovo u ovom plejofu, pokazali da mogu da odigraju sve. I sporu i brzu kosarku. I transition-heavy i sporiju half-court igru. Velika vecina igraca koji su u rotaciji umeju i da kreiraju sebi sut i imaju jako dobar pregled igre. Procitao sam na par mesta da Curry mora da podigne broj asistencija jer ih kao ima malo. U postpunosti se ne slazem sa tim. Bogut, Igudala i Grin dele puno asistencija i Curry nema potrebe da davi loptu nesto vise samo da bi nakupio jos koju asistenciju. Cak je i Tompson bolji u tom segmentu igre nego sto je bio do sada.
U toj ekipi bukvalno od svih preti opasnost. Klivlend ce morati da vrsi rotacije u odbrani bolje nego cele sezone jer Golden Stejt ume da zavrti takve akcije da ti se pamet poremeti. Igraju sa petorkama u kojim svih pet igraca ume da doda i ta dodavanja cesto budu uspesne asistencije posle trcanja kroz blokove i nekoliko promena pravaca u jednom napadu igraca koji prima pas. Stvarno ce Klivlend morati da odgira odbranu kao nikada do sada.
Nadam se da bi Klivlend mogao da ostvari neku prednost u reketu. Prvenstveno zbog toga sto Double T i Mozgov imaju mladje noge od Boguta i Grina. Sigurno ce Bogut i Grin igrati jako puno jer se Li raspao. Malo je ovo long-shot nada, ali nadam se da ce Klivlend opet ostvariti prednost u skokovima. To bi dosta olaksalo igru.

Golden Stejt je veliki favorit u ovom finalu, moram da budem iskren. Veoma cu se iznenaditi ako Klivlend dobije. Zaista moraju da odigraju savrsenu seriju. Moraju da zadrze jako veliki nivo igre u odbrani, moraju da pogadjaju trojke kao do sada a morali bi i da iskontrolisu skok. Ne kazem da je nemoguce, ali ipak im se mora poklopiti jako puno stvari. Takodje, jedan od preduslova je da LeBron odigra neverovatnu seriju. Na nivou najboljih serija iz Majamija. To mi je i najmanja briga jer je on uvek ubijao Golden Stejt. Naravno, drugacije je kada se igra rgularna sezona i kada se igra plejof serija. Svaki drugi dan igras sa istim timom i veca je sansa da te taktickim izmenama koliko-toliko izbace iz igre i uspore. LeBronu je sigurno prijalo ovih 8-9 dana odmora i ocekujem da je 100% spreman za ovu seriju. Nadam se da ce konacno krenuti da pogadja trojke i mid-range jumpere jer ce onda stvarno biti nezaustavljiv. Ocekujem da ne bude udvajan u onoj meri kao protiv Atlante jer je tada haos napravio asistencijama za otvorene saigrace. Voriorsi su imali jako puno vremena da pregledaju film i da spreme drugaciju taktiku. Verovatno ce non-stop slati druge cuvare na Dzejmsa, vrteti 3-4 igraca na njemu tokom cele utakmice i na taj nacin pokusati da ga uspore. Ali ja verujem u njega. Ako neko moze da izvuce ovo, to je on.

Koliko sam citao ovih dana, Kajri nije 100%. Ipak, sve mi je to delovalo kao neka taktika, doduse glupa i neefektivna. Cak se i Bogut zapitao zbog cega to rade. Laughing
Dobar je Kajri i kao spot-up suter. Zapravo, najbolji je suter u timu ali nece biti dovoljno da samo cuci na trojci i ceka loptu, pogotovo u situacijama kada Lebrona ne bude islo. Vrlo je moguce da od njega zavisi ova serija i nadam se da je spreman.

To je to odprilike. Samo sad treba docekati 3 sata. Very Happy
West
West
Posts : 6104
Age : 33
Location : City of New Now
Denver Nuggets

Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals - Page 2 Empty Re: Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals

Thu Jun 04 2015, 20:16
To da Curry mora da poveca broj asistencija i da Irving nije 100% spreman si procitao verovatno na tarzaniji...
LeBron
LeBron
Posts : 16721
Age : 33
Location : Pančevo
Los Angeles Lakers

Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals - Page 2 Empty Re: Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals

Thu Jun 04 2015, 20:24
Ma ovo za Kajrija sam citao na svim sportskim sajtovima bukvalno. On je rekao da ce "snagom volje naterati sebe da igra". Iskreno, mislim da malkice kenja, u nedostatku boljeg izraza.
dr Hofmann
dr Hofmann
Posts : 13258
Age : 61
Location : K2
Portland Trail Blazers

Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals - Page 2 Empty Re: Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals

Thu Jun 04 2015, 21:33
Malo naginjem ka GSW,ali bice sjajno i ako James osvoji titulu.Pravi okrsaj za potpuno uzivanje.
SN10
SN10
Posts : 28514
Age : 30
Location : Come fly with me
Phoenix Suns

Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals - Page 2 Empty Re: Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals

Thu Jun 04 2015, 22:40
Navijacu vise za Cavse ali mi nece biti zao ako Warriorsi osvoje..pre svega cu da navijam da ovo bude spektakl,da gledamo 6 ili 7 fantasticnih utakmica i da se o ovom finalu prica za nekoliko godina kao o jednom od najboljih u ovoj deceniji makar..
gambino
gambino
Posts : 1543
Age : 26
Location : Beograd
Cleveland Cavaliers

Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals - Page 2 Empty Re: Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals

Fri Jun 05 2015, 01:10
LeBron
LeBron
Posts : 16721
Age : 33
Location : Pančevo
Los Angeles Lakers

Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals - Page 2 Empty Re: Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals

Fri Jun 05 2015, 05:46
Katastrofa.........................
Totalni krah u produzetku sa sve povredom Kajrija.
4evaStK
4evaStK
Posts : 18763
Age : 31
Location : Los Angels CA
Los Angeles Lakers
https://www.youtube.com/user/AllGodMix

Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals - Page 2 Empty Re: Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals

Fri Jun 05 2015, 05:59
Sav respekt za onog Iguodalu covek heroj po meni iz senke kao i citav plejof niko o njemu ne prica, covek igra fantazija kosarku, takodje mali Barnes svaka mu cast kad god su trebala muda da se pokazu bio je tu.
Bezveze izgubljena utakmica Kavsa, tako je i izgledalo utakmica je bila na izvolte za obe ekipe, Voriorsi su vise hteli i imali su mnogo vise opcija u napadu dok se vamo sve islo preko Brona i cigle onog mrtvaka vaseg voljenog SWISHA, pa zacementirao bi ga na klupu pa makar mi Mike Miler igrao.
Inace nije apslutno nista gotovo, samo da vidimo sta je sa Kajrijem skroz je poludeo kad je izasao, fantasticno je odigrao covek stvarno svaka mu cast!
gambino
gambino
Posts : 1543
Age : 26
Location : Beograd
Cleveland Cavaliers

Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals - Page 2 Empty Re: Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals

Fri Jun 05 2015, 06:01
Ne budi li igrao Irving,ovo je gotova serija cak je i moguca metla.
Jumpman
Jumpman
Posts : 32998
Age : 34
Location : South Beach
Miami Heat
http://www.nba-serbia.net

Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals - Page 2 Empty Re: Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals

Fri Jun 05 2015, 11:38
Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals - Page 2 11401093_845710982132382_665541292649228923_n
Ol' Dirty Bastard
Ol' Dirty Bastard
Posts : 559
Location : -
Denver Nuggets

Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals - Page 2 Empty Re: Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals

Fri Jun 05 2015, 17:10
4evaStK wrote:Sav respekt za onog Iguodalu covek heroj po meni iz senke kao i citav plejof niko o njemu ne prica, covek igra fantazija kosarku, takodje mali Barnes svaka mu cast kad god su trebala muda da se pokazu bio je tu.
Bezveze izgubljena utakmica Kavsa, tako je i izgledalo utakmica je bila na izvolte za obe ekipe, Voriorsi su vise hteli i imali su mnogo vise opcija u napadu dok se vamo sve islo preko Brona i cigle onog mrtvaka vaseg voljenog SWISHA, pa zacementirao bi ga na klupu pa makar mi Mike Miler igrao.
Inace nije apslutno nista gotovo, samo da vidimo sta je sa Kajrijem skroz je poludeo kad je izasao, fantasticno je odigrao covek stvarno svaka mu cast!

Dobra igra klupe GSW je prelomila prakticno, dok je u Klivlandu sve Lebron skoro radio uz pomoc Irvinga ostali nista bitno u napadu.
SN10
SN10
Posts : 28514
Age : 30
Location : Come fly with me
Phoenix Suns

Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals - Page 2 Empty Re: Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals

Fri Jun 05 2015, 23:35
Kyrie Irving has a fractured left kneecap and will have season-ending surgery. Irving's injury will keep him out for 3-4 months.


RIP Finale....
4evaStK
4evaStK
Posts : 18763
Age : 31
Location : Los Angels CA
Los Angeles Lakers
https://www.youtube.com/user/AllGodMix

Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals - Page 2 Empty Re: Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals

Fri Jun 05 2015, 23:39
Neverovatno je koliko svi najgotivniji igraci imaju season ending povrede......ne znam vise ni sta da kazem, jebem ti i plejof i sve kad su svi ubogaljeni, cisto sranje i tuga.
Nije moglo boljem decku da se dogodi ovo.....uvek tako ide.
gambino
gambino
Posts : 1543
Age : 26
Location : Beograd
Cleveland Cavaliers

Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals - Page 2 Empty Re: Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals

Fri Jun 05 2015, 23:46
Dajte im prstenje odma ne moramo ni da igramo.
el maestro
el maestro
Posts : 433
Age : 23
Location : Beograd
Cleveland Cavaliers

Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals - Page 2 Empty Re: Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals

Sat Jun 06 2015, 00:15
LeBron wrote:Ma ovo za Kajrija sam citao na svim sportskim sajtovima bukvalno. On je rekao da ce "snagom volje naterati sebe da igra". Iskreno, mislim da malkice kenja, u nedostatku boljeg izraza.
Eh da si bar bio u pravu...
gambino
gambino
Posts : 1543
Age : 26
Location : Beograd
Cleveland Cavaliers

Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals - Page 2 Empty Re: Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals

Sat Jun 06 2015, 00:19
Posle mi neko sere kako GSW nije imao srece,dobra je to ekipa ali ovo je previse sto ih sere ovako.
el maestro
el maestro
Posts : 433
Age : 23
Location : Beograd
Cleveland Cavaliers

Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals - Page 2 Empty Re: Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals

Sat Jun 06 2015, 00:28
Pa i nije ih toliko sralo, za duel sa najslabijim mogućim protivnikom su se sami izborili, protiv Memfisa je malo pomogla povreda Konlija, ali on je igrao i to sasvim pristojno tako da to nije baš veliki user, a u finalu zapada ih je usralo što je Hjuston ušao u finale zapada a ni oni sami ne znaju kako, i naravno sada su imali sreće što je puna bolnica u severnom Ohaju.Moraju nekome da se poklope sve kockice, to su bili oni ove godine, i potpuno zasluženo će uzeti titulu.
4evaStK
4evaStK
Posts : 18763
Age : 31
Location : Los Angels CA
Los Angeles Lakers
https://www.youtube.com/user/AllGodMix

Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals - Page 2 Empty Re: Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals

Sat Jun 06 2015, 00:28
E sad bas navijam za Kavse jer su slabiji, nista jos nije gotovo ne treba otpisivati, jedna hot hand utakmica sve moze da izmeni, moze Iman da pocne na keca sa JR-om, svakako je LeBron plejmejker u ekipi, sa klupe aktivirati Milera u standardnoj rotaciji sa Lizalicom i Delijem (8man) rotacija koju Blat koristi i eto, uopste nista gotovo nije, sad ako Bron izvuce ovo, mislim da ce mnogo fanova dobiti, mada je malo nerealno ocekivati, mozda da sad pocinje serija pa ajde, ali 1-0, ne znam, uglavnom gotovo nije, samo kazem Dealvedovu nikako ne startovati, i tako svi igraju 40+ tako da nije problem....
LeBron
LeBron
Posts : 16721
Age : 33
Location : Pančevo
Los Angeles Lakers

Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals - Page 2 Empty Re: Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals

Sat Jun 06 2015, 00:33
I odlazak u produzetak sinoc je resio seriju...
el maestro
el maestro
Posts : 433
Age : 23
Location : Beograd
Cleveland Cavaliers

Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals - Page 2 Empty Re: Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals

Sat Jun 06 2015, 00:37
Može Delavedova da startuje, ako bude igrao na svom pogađam-otvorene-trojke-i-igram-odbranu plejof nivou, ali ako bude zaigrao na svom tipičnom ABA liga nivou, onda na klupu i da ne ulazi više.Što se tiče serije, možemo do jedne pobede, ali ne i nešto više, mada bih ja bio najsrećniji da grešim(da ne možemo da uradimo nešto više, ne da možemo da dobijemo jednu Very Happy )
4evaStK
4evaStK
Posts : 18763
Age : 31
Location : Los Angels CA
Los Angeles Lakers
https://www.youtube.com/user/AllGodMix

Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals - Page 2 Empty Re: Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals

Sat Jun 06 2015, 00:44
Jeste i produzetak, ali i oni nepostojeci koraci Mozgova, skroz se sa pravom navijaci bune, to je skroz i odnelo momentum i jos su posle Kariju svirali onu presmesnu fintu suta kad je Kajri samo digao ruke a Kari se uneo u njega i napravio kontakt, naravno dobio slobodna bacanja.
Po meni to pravilo treba da stave isto kao i za centre za vertikal jump odbranu, znaci koliko god kontakta da ima ako je samo skocio sa rukama gore nema faula, a ne tu da se ofanzivni igrac unosi u defanzivca da bi dobio faul Laughing Laughing Laughing 
Smesno je jako, dignu sranje oko onog faula kad se igrac podvuce ispod i ne dozvoli da se igrac spusti sa suta, a napadacu je dozvoljeno da se baca u defanzivca Laughing Laughing
Ni ne cudi me kad se ne igraju odbrane uopste.
LeBron
LeBron
Posts : 16721
Age : 33
Location : Pančevo
Los Angeles Lakers

Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals - Page 2 Empty Re: Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals

Sat Jun 06 2015, 00:51
Oni koraci Mozgova su stvarno bili smesni. Lik je jedva docekao da dosudi.
Sponsored content

Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals - Page 2 Empty Re: Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum