NBA-Serbia.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals

+18
Zola
Yoker87
Legolas
SrbijaDoTokija
Lawson
Jumpman
West
Strax
SN10
4evaStK
jocamelo7
Mr.Big Shot
dr Hofmann
el maestro
gambino
LeBron
Ol' Dirty Bastard
Jaz
22 posters
Go down
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals - Page 7 Empty Re: Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals

Wed Jun 17 2015, 16:59
Ljudi se sećaju Ajversonovih saigrača 2001. i Lebronovih 2007. Zašto se ne bi sećali i Lebronovih 2015.?
Jaz
Jaz
Posts : 22264
Age : 35
Location : California
Los Angeles Clippers

Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals - Page 7 Empty Re: Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals

Wed Jun 17 2015, 17:05
Jedan je Met Gajger
dr Hofmann
dr Hofmann
Posts : 13258
Age : 61
Location : K2
Portland Trail Blazers

Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals - Page 7 Empty Re: Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals

Wed Jun 17 2015, 17:06
Ljudi se sjecaju i Knicksa iz devedesetih Laughing
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals - Page 7 Empty Re: Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals

Wed Jun 17 2015, 17:08
jašta
LeBron
LeBron
Posts : 16721
Age : 33
Location : Pančevo
Los Angeles Lakers

Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals - Page 7 Empty Re: Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals

Wed Jun 17 2015, 20:31
Ljudi se secaju svega. Samo sto im je pamcenje selektivno u zavisnosti od toga ko je u pitanju.
Vau, jedna od najvecih izjava u mom mladom zivotu... Clap


SashaPD wrote:
Mislim da bi Lebronu bilo bolje da je izgubio u ECF bar ga ne bi blatili za 2/6 

Kolega, izvini, ali ovo je jedna od vecih gluposti koje sam procitao ovde. Ne kapiram kako je bolje da neko izgubio u finalu konferencije nego da udje u finale i bori se za titulu. LeBron je odigrao muski, bez Kajrija i Lava, pa i bez Varezaoa, izgubio je ali se makar borio i dao sve od sebe.
Ako cemo iskreno, za finale protiv Dalasa je kriv(mada je i tada Dalas bio masina a Majami u svojoj prvoj godini)a za ostale poraze u finalima se ne moze kriviti. U svakom od tih poraza je ili imao lose saigrace ili su povrede dosle po svoje.
Te neke price o LeBronu kao gubitniku mozete da pricate sebi za laku noc. Covek je pobednik, jedan od najvecih u istoriji ove lige. Niko drugi ne bi mogao da sa ovakvom ekipom udje u finale i pruzi otpor Voriorsima, koje svi toliko hvale i koji su zaista najbolji ove godine.
Citam komentare po netu i vecina ljudi ne shvata kakvog igraca ima priliku da gleda i da uziva. Da uziva bre. Ali ne, NBA se u Srbiji uglavnom prati na nivou osnovne skole. Koga volis, koga mrzis, ko te nervira i tako to... Meni je drago sto zivim u eri jednog LeBrona Dzejmsa i sto uzivam u njegovim pobedama i porazima.
Isto tako mi je drago sto zivim u eri u kojoj igraju Andre Igudala i Stef Kari. Dva velika majstora i, ako ni zbog cega drugog, zbog njih dvojice mi je drago sto su Voriorsi uzeli titulu. Zaista veliki igraci, dokazali su da mogu da odigraju na najvisem nivou i sasvim zasluzeno su osvojili prsten. Andre je napravio veliki iskorak kada je bio potreban svojoj ekipi i da nije bilo njega u utakmicama 4 i 5 verovatno bi se druga pesma pevala sada. Zasluzeno je MVP finala i drago mi je sto su ljudi koji su glasali prepoznali to i nisu automatski dali glas Stefu. Odigrao je veliku seriju kada je njegovom timu bilo najpotrebnije. Po tome se razlikuju veliki igraci i Klej Tompsoni(inace, najbolji SG u ligi po mnogima)...
Kerr je pokazao izuzetan nivo sposobnosti prilagodjavanja u trku. Izbacio je Boguta na klupu u poslednje tri utakmice i tako dobio seriju. Trebalo je dosta hrabrosti da se igra onakav small-ball. Rizikovao je puno i to mu se isplatilo. Drago mi je sto je liga dobila takvog strucnjaka.

Krivo mi je sto je Klivlend izgubio ali se uopste nisam nervirao zbog ovih poraza. Normalno, navijao sam u toku trajanja utakmica, pizdeo povremeno ali na kraju krajeva nije mi previse krivo jer je bilo nerealno nadati se prstenu u ovakvoj situaciji. Ja ne krivim ni Delavedovu ni Smita ni Samperta za lose igre. Opet kazem, prevelik teret je stavljen na njihova ledja i to je teret koji oni ne mogu da iznesu i koji, istini za volju, nisu ni trazili. Oni su dobri role-playeri i nista vise. Izgledace sve to mnogo bolje kada se vrate Kajri i Lav.
Mozgov i Tristan su me jako prijatno iznenadili i nadam se da ce zadrzati Mozgova i da ce Tristan iskoristiti plyer-option da odigra jos sledecu godinu na ovom ugovoru pre nego sto potpise novi.
Ova ekipa ima veliki potencijal, samo da ostane zdrava.

Drago mi je sto su ove godine u prvi plan iskocile fransize koje su uglavnom bile na dnu prethodnih godina. Tu mislim na Voriorse, Klivlend, Hjuston i Atlantu. Lepo je videti da je liga ziva, zanimljiva i da svako, ali bukvalno svako moze docekati svoj red uz pravi menadzment i malo srece.
Ovakva partija Igudale i "lower-tier" igraca u obe ekipe(i generalno u svim jacim ekipama u ligi) pokazuje da se liga sve vise i vise udaljava od "hero ball" pristupa i da se puno vise nade polaze u sistem, taktiku i dobru pripremu utakmice nego u superstara.
Jos jedna stvar koju smo svi primetili a koja se i ne dopada svima. Ova sezona je jos vise pokazala da je liga u trendu prelaska na small-ball i igranja sa vise sutera i generalno igraca koji mogu da rade vise stvari na terenu. Pre je vazilo da ekipa koja ima vrhunske visoke igrace ima velike sanse da bude prvak a sada je situacija drugacija. Ove sezone se prvi put u istoriji lige desilo da je uzeto vise suteva za tri poena nego slobodnih bacanja. Za ovo je zasluzna sve veca upotreba naprednih statistika. Meni se svidja to sto se igra ubrzava. Ne volim da gledam previse spustanja lopti dole na centre i usporavanje igre. Volim da gledam da se timovi nadigravaju.
U narednim godinama ocekujemo sazrevanje nekih vrhunskih igraca na pozicijama PF i C kao i dolazak novih visokih igraca za koje se prica da bi mogli da budu superstarovi. Videcemo kako ce ta cinjenica uticati na ovaj small-ball trend. U svakom slucaju, ocekuje nas dosta zanimljivih sezona u kojim ce treneri i strucni stabovi morati da rade punom parom i da budu veoma kreativni. Zbog toga mi se svidja odbacivanje skart trenera i dovodjenje mladih i dobrih strucnjaka za koje sam siguran da ce moci da ispune ove visoke zahteve.


Bila je ovo jedna dobra sezona, sada imamo odmor pa od oktobra idemo opet. Very Happy

Lawson
Lawson
Posts : 8248
Age : 110
Denver Nuggets

Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals - Page 7 Empty Re: Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals

Wed Jun 17 2015, 23:04
Priznaj, odakle si ovo kopirao?
Koliko li ce ih procitati..
jocamelo7
jocamelo7
Posts : 7924
Age : 35
Location : Worldwide
Houston Rockets
http://www.last.fm/user/RHCP_MAN

Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals - Page 7 Empty Re: Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals

Wed Jun 17 2015, 23:51
pa nije botina da kopira
Legolas
Legolas
Posts : 6383
Age : 35
Location : Rivia
Boston Celtics

Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals - Page 7 Empty Re: Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals

Thu Jun 18 2015, 07:49
evo ja sam procitao Wink
Nele
Nele
Posts : 11463
Age : 30
Location : Kozarska Dubica/Swansea
San Antonio Spurs

Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals - Page 7 Empty Re: Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals

Thu Jun 18 2015, 11:41
Jebi JAMESA !!!

GO GO GSW

Jel Kuzmić dobija prsten?
LeBron
LeBron
Posts : 16721
Age : 33
Location : Pančevo
Los Angeles Lakers

Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals - Page 7 Empty Re: Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals

Thu Jun 18 2015, 12:09
Dobija. Mislim da 15 igraca koji su u protokolu dobijaju.
Komsija
Komsija
Posts : 231
Age : 37
Location : Nis
Indiana Pacers

Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals - Page 7 Empty Re: Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals

Thu Jun 18 2015, 13:25
Legolas wrote:evo ja sam procitao Wink
I ja sam procitao naravno. Odlican post, slazem se od reci do reci. Ja nikada nisam navijao za Lebrona, ali svako ko kaze da nije pobednik nije u pravu. Covek je pravi pobednik i ubedljivo najbolji igrac godinama. Pri tom verovatno ima najveci kosarkaski IQ od aktivnih igraca. Uvek postuje protivnika i nikad ne propusta da pohvali protivnicke igrace u izjavama, sto govori o njegovoj velicini kao coveka. Drugi likovi jedva cekaju da ga omalovaze ili ga cak i ne pominju kada se prica o dostignucima. Zato je i prso sad kad je rekao da je najbolji igrac na svetu i da nije zadovoljan sto je zavrsio treci u MVP trci.
Sto se tice Iguodale, covek je napokon dobio priznanje za svoje igre. Godinama igra na vrhunskom nivou a ima 1 ol star koliko znam. Nikada se nije zalio i kukao zbog toga po medijima, nikad nije skretao paznju na sebe kada ima razloga za to. Uvek je neko drugi iz njegove ekipe skupljao kajmak i u Filadelfiji i u Denveru, i sada naravno kada on i nije realno nosilac ekipe kao ranije.
Sve u svemu zasluzena titula za GS. Ljudi su cele sezone bili najbolji i to u skoro svim parametrima. Tim je pazljivo sastavljan godinama i to daje posebnu draz. Meni je to uvek draze nego kada se sastavi ekipa u jednoj off sezoni i kao odmah kontenderi. Sve u svemu lepa sezona, samo da se vise ne ponavljaju ovolike povrede u buduce i bice odlicno.
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals - Page 7 Empty Re: Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals

Thu Jun 18 2015, 13:39
Nisam neki ljubitelj Lebrona, tačnije njegovog stila igre, ali ovo što je radio u plej-ofu i pogotovo finalu je nešto stvarno neverovatno i nažalost potcenjeno.
Komsija
Komsija
Posts : 231
Age : 37
Location : Nis
Indiana Pacers

Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals - Page 7 Empty Re: Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals

Thu Jun 18 2015, 13:48
Verovatno ne jedan igrac njegovog kvaliteta nije imao toliko mnogo hejtera. I medju navijacima i medju igracima.
West
West
Posts : 6104
Age : 33
Location : City of New Now
Denver Nuggets

Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals - Page 7 Empty Re: Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals

Thu Jun 18 2015, 14:30
Ljudi ne zele da se pojavi bolji kosarkas od Jordana. On je ikona i on se ne dira, a svako ko god se priblizi njemu biva razapet i ismejavan kad god je to moguce.
Ol' Dirty Bastard
Ol' Dirty Bastard
Posts : 559
Location : -
Denver Nuggets

Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals - Page 7 Empty Re: Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals

Thu Jun 18 2015, 14:33
Ja na primer spadam u te "Lebronove hejtere" ali iskreno ne znam zasto Very Happy Pokusavao sam da skontam zasto ne volim coveka koji nema neku veliku mrlju u karijeri pogotovo ne privatnom zivotu. Nije zato sto je najbolj jer pfimera radi Dzordana obozavam a igraci koji su bili medju najboljima prethodnih godina tipa Kobi, Vejd, Dankan itd. sve sam ih gotivio. Jedino Lebrona ne podnosim. Dosao sam do zakljucka da jedino moze biti kombinacija njegovog stila igre i njegovih navijaca. Ne volim sa ga gledam kako igra i onda kad njegovi "dik rajdersi" pocnu da pisu o njemu, sto novinari sto navijaci, samo se iznerviram i zamrzim coveka dzaba. Ne znam drugi razlog nego to.
Jaz
Jaz
Posts : 22264
Age : 35
Location : California
Los Angeles Clippers

Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals - Page 7 Empty Re: Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals

Thu Jun 18 2015, 14:36
Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals - Page 7 10438547_10153271843250380_4610418479183387054_n
LeBron
LeBron
Posts : 16721
Age : 33
Location : Pančevo
Los Angeles Lakers

Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals - Page 7 Empty Re: Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals

Thu Jun 18 2015, 14:49
Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals - Page 7 Ismevanje-adaptacije-21048509197a59cf41a9b-242
Komsija
Komsija
Posts : 231
Age : 37
Location : Nis
Indiana Pacers

Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals - Page 7 Empty Re: Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals

Thu Jun 18 2015, 14:55
Ol' Dirty Bastard wrote:Dosao sam do zakljucka da jedino moze biti kombinacija njegovog stila igre i njegovih navijaca. Ne volim sa ga gledam kako igra i onda kad njegovi "dik rajdersi" pocnu da pisu o njemu, sto novinari sto navijaci, samo se iznerviram i zamrzim coveka dzaba. Ne znam drugi razlog nego to.
Meni je npr. najvise smetalo sto je uvek aktivno skupljao vagone. To je u sustini sasvim legitimno ali mnogo mi je to bilo neprirodno.
Jaz
Jaz
Posts : 22264
Age : 35
Location : California
Los Angeles Clippers

Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals - Page 7 Empty Re: Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals

Thu Jun 18 2015, 15:06
Ja sam negde oko All-Stara napisao da ce Stef da mi se zgadi koliko mediji drkaju na njega, ali sam onda samo prestao da citam sve to i srecom mi se nije zgadio, dok ne mogu da tvrdim isto za Hardena, koliko god dobar igrac bio. 

LeBronu je najveca greska u karijeri Decision, da nije bilo toga i nekih sumnjivih sudijskih odluka na pocetku njegove karijere (korake i dalje ne vole da mu sude) kad su ga nevezano za to hajpovali (ispade da je dobar igrac zbog sudijske protekcije), mislim da bi hejt bio mnooogo manji. Ima tu jos dosta stvari ali te dve su meni barem najznacajnije. A da, i ono plakanje u prvoj sezoni u Majamiju posle tekme... dosta glupih stvari je bilo u tom periodu.
Mr.Big Shot
Mr.Big Shot
Posts : 7106
Age : 34
Location : Motor city
Detroit Pistons
https://www.facebook.com/dragan.22

Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals - Page 7 Empty Re: Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals

Thu Jun 18 2015, 19:27
West wrote:Ljudi ne zele da se pojavi bolji kosarkas od Jordana. On je ikona i on se ne dira, a svako ko god se priblizi njemu biva razapet i ismejavan kad god je to moguce.
I nije se pojavio, barem ne dosad... Very Happy A najblizi njemu je ovaj lik sa brojem 24 nekoliko postova iznad. kafa
jocamelo7
jocamelo7
Posts : 7924
Age : 35
Location : Worldwide
Houston Rockets
http://www.last.fm/user/RHCP_MAN

Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals - Page 7 Empty Re: Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals

Thu Jun 18 2015, 23:28
ma ja ne znam ko moze u jednoj recenici da stavi bilo kog sportistu s Dzordanom, dajte stvarno

btw, sto se tice kobija i lebrona, ne osporavam da je lbj trenutno najbolji, zato ga i mrze, a za kobija mi je zao sto vec 2 godine nemam osecaj da lik postoji
Jaz
Jaz
Posts : 22264
Age : 35
Location : California
Los Angeles Clippers

Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals - Page 7 Empty Re: Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals

Fri Jun 19 2015, 00:04
Mr.Big Shot wrote:
West wrote:Ljudi ne zele da se pojavi bolji kosarkas od Jordana. On je ikona i on se ne dira, a svako ko god se priblizi njemu biva razapet i ismejavan kad god je to moguce.
I nije se pojavio, barem ne dosad... Very Happy A najblizi njemu je ovaj lik sa brojem 24 nekoliko postova iznad. kafa

A najblizi Medziku je decko sa brojem 23 u Klivlendovom dresu Very Happy

Mislim da smo dosli do te tacke da ne vredi raspravljati o ukusima, ali jedna stvar je prilicno jasna svima: Dzordan je ikona, sinonim za kosarku, nesto sto niko drugi ne moze da postane jer je on to vec. I to je to, kraj diskusije, sto se mene tice.
Mr. Striko
Mr. Striko
Posts : 4282
Brooklyn Nets

Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals - Page 7 Empty Re: Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals

Fri Jun 19 2015, 09:01
James je postao veliki gospodin, a GS je odigrao dvije vrhunske sezone i posle proslogodisnjeg ispadanja na nepravdu ovo mu dodje kao neka nagrada. Mada i nisu ni bili dovoljno iskusni prosle godine tako da ...sve u svoje vrijeme.
4evaStK
4evaStK
Posts : 18763
Age : 31
Location : Los Angels CA
Los Angeles Lakers
https://www.youtube.com/user/AllGodMix

Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals - Page 7 Empty Re: Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals

Fri Jun 19 2015, 11:03
Ja postujem jako sve sto su uradili MJ, Medzik, Bird, Karim, Wilt, Hakim i ostali velikani, ali ja to nisam imao prilike da gledam uzivo, za mene su amin Brajant, James, Dirk, Vejd, KG, Timi, ta neka generacija koja se polako gasi (minus James, ali i on je 100 godina vec na sceni).

Inace James je definitivno najvise hejtovan mozda cak u istoriji lige, ovo polako prelazi Brajantove nivoe hejta.
Jaz
Jaz
Posts : 22264
Age : 35
Location : California
Los Angeles Clippers

Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals - Page 7 Empty Re: Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals

Fri Jun 19 2015, 15:23
We literally saw peak LeBron and the corresponding LeBron nadir over those six gripping games with Golden State. He ‎had staffers from the 67-win Warriors almost quaking at night in fear of the havoc he was wreaking, such was his genius in controlling tempo and carrying a skeleton of a roster to a 2-1 lead that actually made you think the Cavs could win it all with Kyrie Irving, Kevin Love and his beloved Anderson Varejao all sidelined.

 
And we likewise saw LeBron emasculate Blatt in ways that are simply unbecoming of a player of James’ legend-in-the-making stature. [...] I saw it from close range in my role as sideline reporter through the Finals for ESPN Radio. LeBron essentially calling timeouts and making substitutions. LeBron openly barking at Blatt after decisions he didn’t like. LeBron huddling frequently with (Cavs assistant coach Ty Lue) and so often looking at anyone other than Blatt.
  
There was LeBron, in one instance I witnessed from right behind the bench, shaking his head vociferously in protest after one play Blatt drew up in the third quarter of Game 5, amounting to the loudest nonverbal scolding you could imagine. [...] Which forced Blatt, in front of his whole team, to wipe the board clean and draw up something else.
Sponsored content

Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals - Page 7 Empty Re: Golden State Warriors vs Cleveland Cavaliers - The Finals

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum