NBA-Serbia.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Jaz
Jaz
Posts : 22264
Age : 35
Location : California
Los Angeles Clippers

Houston Rockets vs Golden State Warriors - WEST Finals Empty Houston Rockets vs Golden State Warriors - WEST Finals

Wed May 09 2018, 06:59
Houston Rockets vs Golden State Warriors - WEST Finals VbXbqnA
Jaz
Jaz
Posts : 22264
Age : 35
Location : California
Los Angeles Clippers

Houston Rockets vs Golden State Warriors - WEST Finals Empty Re: Houston Rockets vs Golden State Warriors - WEST Finals

Wed May 09 2018, 11:01
Pocetak trece cetvrtine protiv Nju Orleansa je bio jos jedan showcase zasto su mozda i najbolji tim ikada. Mislim da se svako plasi ovakvih 5-10 minuta Voriorsa, a jos gore je sto ne znas kad ce to da te snadje. Jezivo dobra odbrana, a u napadu tako lepo kruzi lopta, svaki pogodak uz asistenciju, izredjali se i Klej, i Stef, i KD. Uzivanje.

Secam se kako smo Neca i ja to komentarisali prosle godine za vreme finala, kako se odlepe za minut na 10 razlike i cao zdravo. Mislim da ni Hjuston, ni Boston/Fila/Klivlend apsolutno nemaju sta da traze protiv njih.
dr Hofmann
dr Hofmann
Posts : 13258
Age : 61
Location : K2
Portland Trail Blazers

Houston Rockets vs Golden State Warriors - WEST Finals Empty Re: Houston Rockets vs Golden State Warriors - WEST Finals

Wed May 09 2018, 15:06
Houston i ima sanse,ne vjerujem u pricu da ih Warriorsi lako rijesit.Bice tu krvi do koljena   Yey
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

Houston Rockets vs Golden State Warriors - WEST Finals Empty Re: Houston Rockets vs Golden State Warriors - WEST Finals

Wed May 09 2018, 20:51
Nadam se da neće srati Voriorse i da će Hjuston igrati kako ume, u tom slučaju bi moglo da pršti. Golden Stejt je nenormalan, ali definitivno Hjuston ima čime da odgovori. Harden mora da se uozbilji, tanko igra ovaj Plej-of, pogotovo seriju protiv Jute.
Jaz
Jaz
Posts : 22264
Age : 35
Location : California
Los Angeles Clippers

Houston Rockets vs Golden State Warriors - WEST Finals Empty Re: Houston Rockets vs Golden State Warriors - WEST Finals

Thu May 10 2018, 11:15
Je l mozete da mi objasnite zasto imate toliko poverenja u Hjuston? Nece mi u glavu nikako.
Jumpman
Jumpman
Posts : 32998
Age : 34
Location : South Beach
Miami Heat
http://www.nba-serbia.net

Houston Rockets vs Golden State Warriors - WEST Finals Empty Re: Houston Rockets vs Golden State Warriors - WEST Finals

Thu May 10 2018, 12:07
jbt napisao si post kao da smo na petoro rekli da hjuston prolazi 4:0 bez problema. niko nije rekao da ce da prodje hjuston ali da imaju sanse bolje nego bilo ko u ligi, imaju.
Jaz
Jaz
Posts : 22264
Age : 35
Location : California
Los Angeles Clippers

Houston Rockets vs Golden State Warriors - WEST Finals Empty Re: Houston Rockets vs Golden State Warriors - WEST Finals

Thu May 10 2018, 13:13
Pa to me zanima, gde vidite njihovu sansu, u kom segmentu igre? Ne mislim ni ja da ce Voriorsi da ih pociste ili sta vec.

Kul mi je bio Kenijev komentar da Hjuston ako hoce da ih pobedi morace da pokusa nesto sto niko ne ocekuje, ja samo ne znam sta bi to moglo da bude.

Ono sto mi se ne svidja je to sto se Drejmond pali na njihove komentare, mora da ostane hladne glave.
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

Houston Rockets vs Golden State Warriors - WEST Finals Empty Re: Houston Rockets vs Golden State Warriors - WEST Finals

Thu May 10 2018, 17:06
Obzirom da je prilično jasno da nema odbrane u ligi koja bi zaustavila mašineriju zvanu Golden Stejt, isto tako se vidi da je jedina ekipa u ligi koja bi napadački mogla da parira i odgovori, Hjuston. Pritom bi recimo Durentu i Kariju određeni igrači Hjustona mogli da uđu u glavu i barem malo uspore (Pol, Ariza, Taker). Problem je jedino što i Harden mora nekoga da čuva, a to neko će biti ili Kari ili Tompson...

U suštini, preduslov da se bilo šta zakuva je da Pol, Harden i Gordon budu na nivou, a da ostali (Ariza, Taker, Moute) peglaju dobru odbranu i pogode otvorene šuteve. Faktor bi mogao da bude Kapela, ako je mogao protiv Gobera, očekujem da to ponovi i protiv Grina - videćemo kako će protiv nižeg, bržeg i stabilnijeg. 

Nije tolika razlika u kvalitetu između ove 2 ekipe da ne može neka jača ili slabija forma, i neki sitan detalj da okrene stvari i na drugu stranu. Iako realno Voriorsi jesu favorit.
Ol' Dirty Bastard
Ol' Dirty Bastard
Posts : 559
Location : -
Denver Nuggets

Houston Rockets vs Golden State Warriors - WEST Finals Empty Re: Houston Rockets vs Golden State Warriors - WEST Finals

Thu May 10 2018, 19:35
Mislim da niko ne moze da dobije protiv ovog GSW seriju na cetri dobijene. Znaci ti njima moras jednu utakmicu u gostima da uzmes i da dobijes sve kuci recimo. To u nekom realnom scenariju jer da dobijes dve u gostima kod njih je gotovo nemoguce.
dr Hofmann
dr Hofmann
Posts : 13258
Age : 61
Location : K2
Portland Trail Blazers

Houston Rockets vs Golden State Warriors - WEST Finals Empty Re: Houston Rockets vs Golden State Warriors - WEST Finals

Thu May 10 2018, 20:23
Svako ko je gledao seriju sa Pelicansima,vidi da Steph nije los na 100%.
Da je on kako treba,ne bi imali nikakvih problema - ovako moze da se iskomplikuje iako su favorit serije.
Ono sto je sreca jeste da Houston nema visokog koji je problem u postu.
Posle Davisa i LMA,lakse ce se prilagodit Capeli mada on ima neke druge kvalitete.
Jaz
Jaz
Posts : 22264
Age : 35
Location : California
Los Angeles Clippers

Houston Rockets vs Golden State Warriors - WEST Finals Empty Re: Houston Rockets vs Golden State Warriors - WEST Finals

Thu May 10 2018, 23:07
Ol' Dirty Bastard wrote:Mislim da niko ne moze da dobije protiv ovog GSW seriju na cetri dobijene. Znaci ti njima moras jednu utakmicu u gostima da uzmes i da dobijes sve kuci recimo. To u nekom realnom scenariju jer da dobijes dve u gostima kod njih je gotovo nemoguce.

Hjuston ima prednost domaceg terena, ne mora da dobije u gostima. Ali da, ako Voriorsi dobiju jednu od prve dve, mislim da su 15-0 kod kuce ili tako nesto.
Ol' Dirty Bastard
Ol' Dirty Bastard
Posts : 559
Location : -
Denver Nuggets

Houston Rockets vs Golden State Warriors - WEST Finals Empty Re: Houston Rockets vs Golden State Warriors - WEST Finals

Fri May 11 2018, 12:12
Da ja i zaboravio da je Houston 1st seed, toliko ovi dominiraju zadnjih godina da sam po navici mislio da imaju prednost. To malo menja stvari onda ali kao sto kazes ako naprave brejk u prva dva meca sve se menja. Mozda ce im cak i odgovarati u ovoj situaciji sto igraju prve dve u gostima jer je onda pritisak na Houstonu odma na pocetku serije.

Inace nesto razmisljam koliko bi mozda bio zanimljiviji i neizvesniji plej of da se igra na tri dobijene kao nekad sto su se prve runde igrale. Deluje mi da u tom slucaju skoro da i nemas prava na gresku i da je svaka utakmica mnogo bitna cak i prva. A verovatno bi bilo i vise iznenadjenja u serijama a mozda i boljih meceva.
Jaz
Jaz
Posts : 22264
Age : 35
Location : California
Los Angeles Clippers

Houston Rockets vs Golden State Warriors - WEST Finals Empty Re: Houston Rockets vs Golden State Warriors - WEST Finals

Sat May 12 2018, 13:15
http://www.espn.com/espn/feature/story/_/id/23453684/nba-secret-warriors-dominance

O ovome pricam.
Jaz
Jaz
Posts : 22264
Age : 35
Location : California
Los Angeles Clippers

Houston Rockets vs Golden State Warriors - WEST Finals Empty Re: Houston Rockets vs Golden State Warriors - WEST Finals

Tue May 15 2018, 05:21
Jaz wrote:http://www.espn.com/espn/feature/story/_/id/23453684/nba-secret-warriors-dominance

O ovome pricam.

Ovo se desilo dva puta u drugom poluvremenu.

Harden i ekipa vec sada poceli sa losim govorom tela, mislim da su im Voriorsi vec slomili srce. Sudjenje opet dosta lose, na obe strane.

Mozda Hjuston i dobije jednu kad ih bude kenjalo, ali ova vrsta kosarke protiv Golden Stejta ne prolazi nikako. Kapela nije postojao u ovoj utakmici. Durenta nema ko da cuva na ovom svetu.
Jumpman
Jumpman
Posts : 32998
Age : 34
Location : South Beach
Miami Heat
http://www.nba-serbia.net

Houston Rockets vs Golden State Warriors - WEST Finals Empty Re: Houston Rockets vs Golden State Warriors - WEST Finals

Tue May 15 2018, 12:20
trebalo im je malo zara, fali igrac bezobraznosti poput zelenog da ih pokrene neki jacim faulom kad ovi krenu u seriju. kris pol katastrofa, napunio statistiku u garbage tajmu, mislim da je 11-12 poena dao do tada uz neke mizerne procente suta. previse su terali hardena na isolacije sto on resava naravno bez problema al je time uskracen kontakt sa loptom ostatku tima. nije mi jasno sto je luc igrao tako malo a PJ koji se ocigledno nije snalazio kako treba duplo vise od njega. za ovu seriju, ja bi pre koristio njega neko PJ-a. i samo on bi cuvao durenta, niko drugi. ne moze da zaustavis durenta al mozes da mu maximalno otezas svaki sut. malo vise borbenosti od hjustona i ovo moze da bude jako kul, nije mi golden state izgledao previse ubedljivo sinoc al je svakako sledeca utakmica odlucujuca za hjuston.
Jaz
Jaz
Posts : 22264
Age : 35
Location : California
Los Angeles Clippers

Houston Rockets vs Golden State Warriors - WEST Finals Empty Re: Houston Rockets vs Golden State Warriors - WEST Finals

Tue May 15 2018, 12:36
Stef / KD mogu da budu MVP lige, ali Drejmond je MVP njihovog tima. Mene bi plasilo to sto Voriorsi nisu izgledali previse ubedljivo a dobili su bez neke drame Very Happy

Slazem se, sledeca je odlucujuca. Stef mislim da je na nekih 70-80%. Mislio sam da ce malo brze da ide oporavak, no videcemo. Sigurno ce u Oraklu da ima jednu partiju koja se ocekuje od njega. 

Kad se lomilo, od sredine trece do sredine cetvrte cetvrtine Harden je dao cela dva poena. Uz to samo 10 bacanja, jako su bili disciplinovani u odbrani nad njim. Bio je smesan momenat na pocetku tekme gde je Iggy reachovao, Harden naravno iskoristio da mu se unese u telo i izvuce faul, a Iggy i Durent samo pogledali jedan drugog i nasmesili se.

Moraju mnogo bolje i on i Polke, i ne mislim na statistiku nego bas to sto si napisao, da ukljuce saigrace. Ali tesko je ovo jbg, na konferenciji su delovali kao dva bezivotna tela. Doduse postavljena su im i retardirana pitanja.
dr Hofmann
dr Hofmann
Posts : 13258
Age : 61
Location : K2
Portland Trail Blazers

Houston Rockets vs Golden State Warriors - WEST Finals Empty Re: Houston Rockets vs Golden State Warriors - WEST Finals

Tue May 15 2018, 12:44
Nisu imali nikakve sanse sinoc.Oni mogu dobijat meceve kad su na 100%,a u G1 nisu bili ni blizu.Warriorsi ne nisu morali ni oznojit za ovu pobjedu.
Steph ocigledno nije zdrav,ali previse zaboravljaju Klaya (Paul narocito).Draymond odigrao maestralno drugo poluvrijeme,na startu je bio suvise nervozan.KD pogadja suteve kao na treningu,posebno kad ovi switchuju.
Harden se toliko istrosio u napadu da je u odbrani bio kesa samo takva,dupli problem je svojima napravio. Moraju aktivirat Capelu i probat da izbace Draymonda nekako - drugacije nece moci.
Jaz
Jaz
Posts : 22264
Age : 35
Location : California
Los Angeles Clippers

Houston Rockets vs Golden State Warriors - WEST Finals Empty Re: Houston Rockets vs Golden State Warriors - WEST Finals

Wed May 16 2018, 10:06
https://twitter.com/BenGolliver/status/996452132688662528

"Vodja" ponovo u elementu.
Jumpman
Jumpman
Posts : 32998
Age : 34
Location : South Beach
Miami Heat
http://www.nba-serbia.net

Houston Rockets vs Golden State Warriors - WEST Finals Empty Re: Houston Rockets vs Golden State Warriors - WEST Finals

Wed May 16 2018, 23:01
pa da, treba ko veliki kevin durant da predje u golden stejt sledece godine da se vidi kakav je vodja. ili da kuka dve godine kako nema plejmejkera. to su definicije vodji Muzika
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

Houston Rockets vs Golden State Warriors - WEST Finals Empty Re: Houston Rockets vs Golden State Warriors - WEST Finals

Wed May 16 2018, 23:05
Jumpman wrote:pa da, treba ko veliki kevin durant da predje u golden stejt sledece godine da se vidi kakav je vodja. ili da kuka dve godine kako nema plejmejkera. to su definicije vodji Muzika

Houston Rockets vs Golden State Warriors - WEST Finals Pikado15546
dr Hofmann
dr Hofmann
Posts : 13258
Age : 61
Location : K2
Portland Trail Blazers

Houston Rockets vs Golden State Warriors - WEST Finals Empty Re: Houston Rockets vs Golden State Warriors - WEST Finals

Wed May 16 2018, 23:05
Jumpman, ajde odskakuci doma  kafa
Jaz
Jaz
Posts : 22264
Age : 35
Location : California
Los Angeles Clippers

Houston Rockets vs Golden State Warriors - WEST Finals Empty Re: Houston Rockets vs Golden State Warriors - WEST Finals

Thu May 17 2018, 05:21
Hardenu je retko koja izjava na mestu, kad igra dobro najbolji je, kad igra lose saigraci su krivi. Tako se ne ponasa vodja, a ako je tebi "opravdanje" da prebacis pricu na KD-a ili LeBrona onda se u principu slazes sa mnom. Ne mozes ti da drzis loptu svaki napad po 20 sekundi i posle da krivis saigrace. Evo Stef koji se raspada i deluje mnogo gore nego u prvoj tekmi ce da preuzme krivicu na sebe za pola sata kad krene konferencija za novinare.

Sto se tice tekme, uzasna igra Voriorsa, bez energije ikakve, pre svega od Drejmonda. Jahali su Durenta koliko su mogli, Stef i Klej nisu postojali. S druge strane, Taker i pre svega Gordon odlicni. Polke se povredio, valjda ce da se oporavi do nedelje. Bio je na terenu i sa ozbiljnijim povredama.
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

Houston Rockets vs Golden State Warriors - WEST Finals Empty Re: Houston Rockets vs Golden State Warriors - WEST Finals

Thu May 17 2018, 11:13
Nisam gledao, ali očigledno nenormalno znači podrška ostalih igrača, kao sada Arize , Takera i Gordona, čak i kad Pol i Harden ne budu na nivou. Sigurno da su i Voriorsi doprineli čitavom ishodu.

Aj nek ih roknu sad jednu tamo! Pretpostavljam da će šansu tražiti u 4. utakmici, sledeću će ovi ludaci sve pogoditi garant Very Happy
dr Hofmann
dr Hofmann
Posts : 13258
Age : 61
Location : K2
Portland Trail Blazers

Houston Rockets vs Golden State Warriors - WEST Finals Empty Re: Houston Rockets vs Golden State Warriors - WEST Finals

Thu May 17 2018, 12:12
Jedan ozbiljan problem kod ove pobjede:

The Rockets Big 3 combined for just +0.1 points added. The others saved the day with +20.9 points added.


Neodrziv recept.
Jaz
Jaz
Posts : 22264
Age : 35
Location : California
Los Angeles Clippers

Houston Rockets vs Golden State Warriors - WEST Finals Empty Re: Houston Rockets vs Golden State Warriors - WEST Finals

Mon May 21 2018, 04:18
Jaz wrote:Stef mislim da je na nekih 70-80%. Mislio sam da ce malo brze da ide oporavak, no videcemo. Sigurno ce u Oraklu da ima jednu partiju koja se ocekuje od njega.

To je ta. 

U prvom poluvremenu dobra odbrana Voriorsa ali i mnogo promasenih zicera Hjustona, u drugom su krenuli dobrom serijom i odvojili se odmah na nekih 20 razlike, Hjuston odgovorio serijom i onda - Stef. Slomio ih je sam, KD nije morao ni da se oznoji. Drejmond opet sjajan u odbrani i skoku. U sledecoj moraju Harden i Polke da preuzmu koliko mogu, ovo sada je bilo u skladu sa njihovom dosadasnjom istorijom u plej-ofu. Kapela je jako dobro poceo tekmu, i posle samo nestao. Trebalo bi vise da ga koriste, videlo se to jos u prvoj tekmi.
Sponsored content

Houston Rockets vs Golden State Warriors - WEST Finals Empty Re: Houston Rockets vs Golden State Warriors - WEST Finals

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum