Triple-double Jamesa za pobedu Miamia, Hornetsi ubedljivi Empty Triple-double Jamesa za pobedu Miamia, Hornetsi ubedljivi

Sat Dec 18 2010, 09:42
Triple-double Jamesa za pobedu Miamia, Hornetsi ubedljivi

Triple-double Jamesa za pobedu Miamia, Hornetsi ubedljivi Bron

U Medison Square Gardenu u Njujorku ekipa Miami Heata ubedljivo je slavila protiv domaćih Knicksa rezultatom 113:91. Utakmica je počela veoma uzbudljivo, pri kraju prve četvrtine Miami je izborio prednost od 9 poena, koje su Knicksi hrabro dostigli i otišli na odmor sa izjednačenim rezultatom. Ipak u drugom poluvremenu počinje dominacija "velike trojke" Miami Heata koja gradi, na kraju ispostaviće se, nedostižnu prednost. Lebron James je utakmicu završio sa 32 poena, 11 skokova i 10 asistencija i ovom statistikom ostvario svoj 30 triple-double učinak u karijeri. Bosh i Wade su postigli po 26 poena i zajedno sa ostatkom tima doneli ekipi iz Miamia 11. uzastopnu pobedu. Zvezda New York Knicksa Amare Stoudemire ubacio je 24 poena uz 14 skokova, Danilo Gallinari 25 poena i 4 skoka, ali to nije bilo dovoljno da Knicksi izbegnu poraz. Narednu utakmicu Miami igra u glavnom gradu SAD-a Vašingtonu protiv ekipe Wizardsa, dok Knicksi gostuju u Klivlendu ekipi Cavaliersa.

Šesnaestu pobedu ove sezone, ekipa iz Nju Orleansa ostvarila je pobedom nad gostujućim Jazzerima veoma ubedljivim rezultatom 100-71. Od samog početka utakmice Hornetsi su krenuli dobrim putem. Stvorili su prednost u prvom poluvremenu koje su do kraja meča samo povećavali i došli do veoma ubedljive pobede nad konkurentskom ekipom Utah Jazza. Najzapaženiji u ekipi New Orlandsa bio je David West koji je utakmicu završio sa statistikom od 23 poena i 8 skokova, dok je Macrus Thorton koji je utakmicu počeo sa klupe, ubacio 19 poena i 5 skokova. Chris Paul se iskupio za lošu utakmicu koju je odigrao u Solt Lejk Sitiju prošlog meseca upisavši double-double učinak sa 11 poena i 10 asistencija. Njegov konkurent Deron Williams odigrao je prosečnu utakmicu sa postignutih 10 poena i 5 asistencija. Najbolji akter u ekipi Jazza bio je Paul Millsap sa 14 poena i 6 skokova. Narednu utakmicu Hornetsi igraju u Detroitu, dok Jazzeri gostuju Bucksima gde će pokušati da se iskupe za ovaj poraz.