Pregled dana: Hornetsi pobedili posle produžetka, Mavsi bolji od T-Wolvesa Empty Pregled dana: Hornetsi pobedili posle produžetka, Mavsi bolji od T-Wolvesa

Fri Mar 25 2011, 14:21
Pregled dana: Hornetsi pobedili posle produžetka, Mavsi bolji od T-Wolvesa

Pregled dana: Hornetsi pobedili posle produžetka, Mavsi bolji od T-Wolvesa Okafor
Protekle noći u NBA-ju odigrane su 2 utakmice, sa kojih Vam donosimo ekskluzivne izveštaje..

• Jedan od uzbudljivijih mečeva u proteklom mesecu odigrao se u Juti, pošto su domaći Jazzeri čekali ekipu New Orleans Hornetsa. Ekipa iz Energy Arene je bolje otvorila meč, i u prvoj četvrtini imala malu prednost, koja je vrlo brzo anulirana. Dosta dobra druga četvrtina je odvela Hornetse na poluvreme sa prednošću i nagovestila zanimljivu završnicu. Igralo se egal do samog kraja, koš za košem. Sekund pre kraja, na nerešen rezultat Paul Millsap biva fauliran i pogađa oba slobodna bacanja. Iako su svi u hali mislili da pobeda ide u ruke Jazzerima, Okafor neverovatnim košem uz zvuk sirene odvodi utakmicu u produžetke. Meč je predhodio dosta atraktivnim potezima, koji su na kraju krunisani ovim neobičnim košem prvog centra ekipe iz New Orleansa. Igrači iz Jute očigledno ovo nisu mogli da prebole i u produžecima prepustili inicijativu Hornetsima, koji izlaze kao pobednici rezultatom 121-117. Najbolji akter meča je bio Chris Paul, koji je uz 24 poena, imao i 12 asistencija, 3 skoka, kao i 8-15 iz igre. Sa druge strane, odlični Millsap sa 33 poena, 11 skokova, te 4 asistencije, ali ipak nedovoljan za trijumf svog tima.

• U Dallasu odigrana je utakmica između timova zapadne konferencije, Dallas Mavericksa i Minnesota Timberwolvesa. Domaći su slavili rezultatom 104-96. Tim iz Minnesote je u prvoj četvrtini stekao prednost, ali priključak za domaćim timom izgubili su početkom druge deonice kada Dallas Mavsi prestižu prednost. U drugom poluvremenu Mavsi su rutinski obavili posao i zabeležili novu pobedu. Najefikasniji igrač u timu iz Dallasa bio je, već dugo godina najbolji Evropljanin u NBA-u, Dirk Nowitzki koji je pored sjajnih 30 poena, upisao i 11 skokova. Veteran i jedan od najboljih playmakera NBA lige, Jason Kidd je utakmicu završio bez postignutog poena, ali je zato upisao 13 asistencija na svoj konto. 31 poen i 11 skokova ubeležio je Anthony Randolph, ali to nije bilo dovoljno da poslednjeplasirana ekipa zapadne konferencije iznenadi Dallas Maverickse koji se u ovom trenutku nalaze na trećem mestu već pomenute konferencije.

Pišu: Strahinja Živanov, Milan Lazić