Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kobe upisao triple-duble, Hornetsi još bez greške | NBA-Serbia.net Empty Kobe upisao triple-duble, Hornetsi još bez greške | NBA-Serbia.net

Thu Nov 04 2010, 16:38
Kobe upisao triple-duble, Hornetsi još bez greške

Kobe upisao triple-duble, Hornetsi još bez greške | NBA-Serbia.net 1103-kobe-lal-sac-526-t1
Sasvim neočekivano dobar start imaju Hornetsi, koji posle 4 utakmice imaju stopostotan učinak, što nam očigledno nagoveštava bolje igre ekipe iz New Orleansa nego prošle sezone. Sada je Paul zdrav i kockice su mnogo bolje posložene nego što su bile prošle godine kada je tim bio daleko od Play-offa. 4. pobedu ove sezone su ostvarili nad Houston Rocketsima pobedivši ih u Houstonu, rezultatom 107-99. Iako su Rocketsi imali većim delom prvog poluvremena prednost, Hornetsi su sredinom treće četvrtine serijom od nekoliko kontri zaredom uspeli da vrate rezultatsku neizvesnost. Najviše udela u tome su imali Bellineli, Trevor Ariza te Paul koji su bili posebno razigrani u tom delu meča. Četvrta četvrtina je obeležena kao četvrtina u kojoj niko nije mogao da se odvoji. Može se reći da se igralo koš za košem, sve dok minut pred kraj Hornetsi nisu uspeli da odu na + 5, da bi 30 sekundi pre kraja Chris Paul uspeo da iznudi faul u napadu Brooksa, što je definitivno prelomilo meč. Već pomenuti playmaker, superstar Paul je bio najbolji akter meča tako što je uz 25 poena, imao i 8 asistencija, 7 skokova, kao i 4 ukradene uz veoma dobar procenat šuta iz igre (7-12) i malim brojem izgubljenih lopti (samo jedna). Pored njega, odličan je bio i Emeka Okafor, koji je uz 15 poena, ubeležio i 9 skokova, kao i 5 blokadi. Na drugoj strani, najbolji je bio Argentinac Luis Scola koji je uz 9 poena, sakupio 16 skokova, kao i 5 asistencija.

U derbiju Kalifornije, u Araco Areni u Sakramentu Lakersi su uz pomoć neverovatnog Kobe Bryanta upisali svoju 5 pobedu u novoj sezoni. Već pomenuti 32-dvogodišnji bek Los Angeles Lakersa i trenutno najbolji igrač tog tima ostvario je svoj 17. triple-duble učinak u karijeri sa postignutih 30 poena, 12 asistencija, 10 skokova i samo jednu izubljenu loptu. U toku prvog polu vremena ekipe su se smenjivale u prednosti, ali pred kraj prvog poluvremena gostujuća ekipa Lakersa napravila je seriju i napravila prednost od +9 poena razlike. U drugom poluvremenu Lakersi su priveli utakmicu kraju i ostali još uvek neporaženi na početku sezone. Pored Kobea, Gasol je imao duble-duble učinak sa 22 poena, 11 skokova i 2 asistencije. Ekipu Kingsa u prednosti održavao je prošlogodišnji ruki godine, Tyreke Evans koji je utakmicu završio sa 21 poenom i 2 skoka. Tim iz Los Angelesa, 3. dan za redom, igra utakmicu. Večeras na domaćem parketu dočekuju ekipu iz Toronta.

U TD Gardenu ekipa Celticsa je možda i teže nego što se očekivalo savladala Milwaukee Buckse i to posle produžetaka. Rondo je opet zasjao i podelio 15 asistencija uz 17 poena, a Paul Pierce je na kraju utakmice sa linije slobodnih pacanja pogodio svoj 20 000-ti poen u karieri. Boston je pobedio ovu utakmicu rezultatom 105:102.