Jazzeri ponovo iznenadili, triple-double Walla | NBA-Serbia.net Empty Jazzeri ponovo iznenadili, triple-double Walla | NBA-Serbia.net

Thu Nov 11 2010, 12:01
Jazzeri ponovo iznenadili, triple-double Walla

Jazzeri ponovo iznenadili, triple-double Walla | NBA-Serbia.net Deron-williams-526-2-111010

Florida je u protekla dva dana pokorena od strane ekipe iz Solt Lejk Sitija. Utah Jazzi su juče dobili ekipu Miami Heata, a sinoć su pokazali da im nije bilo dosta te su dobili i ekipu sa severa Floride, Orlando Magic. Tokom prvog poluvremena ekipa Orlanda je izgradila pristojnu prednost i dozvoilila Jazzerima samo 35 poena. Ali u drugom poluvremenu je viđena sasvim druga utakmica. Kao i protiv ekipe Heata, ekipa Jute je počela da dominira i da stiže vodstvo, samo što sada nije bilo potrebno dodatno vreme. Deron Williams je neverovatnom igrom i postignutih 24 poena i 10 asistencija samo u drugom poluvremenu stigao dobru prednost "magičnih" i doneo svojoj ekipi novu pobedu. Deron Williams je utakmicu završio sa postihnutih 30 poena, 14 asistencija i 5 skokova. Pratio ga je Al Jefferson sa 21 košem i 8 skokova. U protivničkom timu Carter je upisao 20 poena, dok je Howard utakmicu završio sa 9 skokova i mršavih 14 poena. Ekipa Jazza turniju po istoku nastavlja utakmicom protiv ekipe Atlanta Hawksa koja se igra u petak, dok Orlando istog dana dočekuje Toronto Raptorse na domaćem parketu.

Houston Rocketsi nastavljaju sa slabim izdanjima. Da dožive i šesti poraz ove sezone posebno se pobrinuo John Wall koji je sa triple-doubleom sinoć predstavljao nerešivu misteriju za odbranu Rocketsa. On je postigao 19 poena, imao 13 asistencija, 10 skokova, 6 ukradenih uz samo jednu izgubljenu loptu a njegovi Wizardsi su slavili rezultatom 98-91. Iako je utakmica počela sa ranom prednošću Wizardsa koji su u nekoliko navrata imali i dvocifrenu razliku, u trećoj su Rocketsi uspeli da se vrate u život. I četvrta četvrtina je obeležena kao egal četvrtina sve do poslednja 2 minuta kada su Wizardsi dali gas i uspeli da stvore iole osetniju prednost kako je ostalo do kraja. Najbolji akter meča je definitivno bio John Wall, a pored njega, odličan je bio Blatche koji je uz 20 poena, prikupio i 11 skokova i 3 asistencije. Na drugoj strani, Kevin Martin je dao 31 poen, uz koje je imao i 7 skokova i 6 asistencija. Scola je postigao 24 poena, imao 6 skokova ali nedovoljno za drugu pobedu ove sezone ekipe iz Houstona.