Posts : 31978
Age : 28
Location : Novi Sad
San Antonio Spurs

Knicksi u gostima iznenadili Hornetse, Boston i Lakersi sigurni | NBA-Serbia.net Empty Knicksi u gostima iznenadili Hornetse, Boston i Lakersi sigurni | NBA-Serbia.net

Sat Dec 04 2010, 10:28
Knicksi u gostima iznenadili Hornetse, Boston i Lakersi sigurni

Knicksi u gostima iznenadili Hornetse, Boston i Lakersi sigurni | NBA-Serbia.net 1204-amare-hornets-526-t1

Ekipa New Orlands Hornetsa koja je fantastično startovala sezonu, izgubila je od ekipe New York Knicksa u svojoj areni. Utakmica se prelomila kada su Knicksi napravili seriju od 15-3 nekoliko minuta pre isteka poluvremena. Poluvreme se završilo vodstvom New Yorka 55-53. U trećoj deonici Knicksi su samo povećavali svoju prednost koja je na kraju bila nedostižna za Hornetse. Svoju ekipu do pobede predvodio je Amar'e Stoudemire sa sjajnih 34 poena i 10 skokova. Pored Amar'ea bio je zapažen i Raymond Felton sa 17 poena, 12 asistencija i 5 skokova. U redovima Hornetsa istakao se Chris Paul sa postignutih 17 poena i 10 asistencija. Ključ ovog poraza verovatno leži u mnogo grešaka koje su napravili igrači Hornetsa, čak 19. Sledeća utakmica Knicksa je u nedelju protiv Raptorsa u Torontu, dok Hornetsi putuju u Teksas na utakmicu protiv Spursa.

U TD Gardenu sinoć je odigrana utakmica između Chicago Bullsa i domaćih Boston Celticsa. Mnogi su ovu utakmicu najavljivali kao vrlo neizvesnu utakmicu, ali su Celticsi uspeli olako da je završe sa još jednom zabeleženom pobedom. Već u prvoj četvrtini Celticsi prave ogromnu prednost od 12 poena razlike. Bullsi se vraćaju u drugoj četvrtini na -5, ali u trećoj deonici Boston pravi prednost koja se na kraju ispostavila kao nedostižna. Tokom celog meča Rondo je kao i skoro svake utakmice ove godine delio asistencije i razigravao svoje saigrače. Nekoliko puta pod košem je dodao Shaqu, ali nekoliko puta se desilo da i Shaq doda njemu vrlo lepo i atraktivno. Rondo je utakmicu završio sa 12 poena i neverovatnih 19 asistencija. Kevin Garnett je takođe zablistao sa 20 poena i 17 skokova. Poraženu ekipu Bullsa predvodio Joakiom Noah sa 14 poena i 10 skokova. Treba napomenuti da je Boozer prvi put ozbiljno zaigrao posle povrede i za 21 minut ubacio 12 koševa i skočio 2 puta. Bullsi večeras dočekuju ekipu Rocketsa, dok Celticsi u nedelju idu na noge New Jersey Netsima.

Aktuelni šampioni, ekipa Los Angeles Lakersa, je u domaćem Staplesu ugostila Sacramento Kingse. Derbi Kalifornije pripao je vrlo lako i očekivano Lakersima, koji su prekinuli lošu seriju poraza, tačnije pre ove utakmice imaju su seriju od 4 uzastopna poraza. Lakersi su tokom cele utakmice gradili prednost koja je vodila do lake i sigurne pobede. Najefikasniji bio je Kobe Bryant sa 22 koša, 4 asistencije i 3 skoka, Odom je postigao 16 poena uz 7 skokova. Klupa Lekersa je bila izuzetna i skoro pola poena na ovoj utakmici postigli su igrači sa klupe. Shannon Brown je ubacio 14 poena i podelio 4 asistencije. Jason Thompson je predvodio Knigse sa 19 poena i 10 skokova, ali to nije bilo dovoljno da se iznenadi šampionski tim.