Boston Celticsi slavili u San Antoniu Empty Boston Celticsi slavili u San Antoniu

Fri Apr 01 2011, 08:36
Boston Celticsi slavili u San Antoniu

Boston Celticsi slavili u San Antoniu Rajon-rondo-526-033111

U noći između četvrtka i petka, u NBA ligi su odigrana 2 velika derbija. Onaj zanimljiviji se igrao u San Antoniu, gde su domaći Spursi čekali Boston Celticse. Iako obe ekipe i dalje tempiraju formu za Play-off, pobeda u ovakvom meču bi bila od velikog značaja, zbog samopouzdanja. Utakmica je počela bez izrazite čvrste i spore igre, kako su mnogi očekivali, tako da je već posle prve četvrtine bio rezultat 33-31 u korist Spursa. Celticsi su u drugoj deonici anulirali malu prednost koju su imali igrači iz San Antonija, tako da su obe ekipe u drugo poluvreme krenule "od nule". Treća četvrtina pripada gostima, koji ovom prilikom u poslednji deo utakmice odlaze sa +7, da bi takav povoljan rezultat održali i u četvrtoj četvrtini. Na kraju, Boston Celticsi zasluženo slave, rezultatom 107-97. Najbolji kod pobednika je bio Rajon Rondo, koji je postigao 22 poena, imao 14 asistencija, kao i 5 skokova. Pored njega, sjajan je bio Paul Pierce, koji je uz 21 poen, zabeležio i 11 skokova, te 7 asistencija. Sa druge strane, istakao se Tony Parker, koji je imao učinak od 23 poena, 8 asistencija i 4 skoka.

Autor: Strahinja Živanov