Posts : 31978
Age : 28
Location : Novi Sad
San Antonio Spurs

Lakersi ponovo ubedljivi, Boston i Phoenix slavili u gostima | NBA-Serbia.net Empty Lakersi ponovo ubedljivi, Boston i Phoenix slavili u gostima | NBA-Serbia.net

Mon Nov 08 2010, 11:58
Lakersi ponovo ubedljivi, Boston i Phoenix slavili u gostima

Lakersi ponovo ubedljivi, Boston i Phoenix slavili u gostima | NBA-Serbia.net 1107-paul-526-tt1

Jutros u 03:30 po nasem vremenu LA Lakersi su docekali Portland Trail Blazerse u svom Staples Centru. Svi su očekivali veliki duel i zanimljivu završnicu, ali Lakersi predvođeni Pau Gasolom obradovali su svoje navijače ubedljivom pobedom.
Lakersi su ovom pobedom ostali neporaženi i trenutno su na vrhu konferencije iznad New Orleans Hornetsa koji imaju utakmicu manje. Portlandu je ovo treci poraz, nakon odličnog starta sezone sada imaju skor 5-3 i nalaze se na poziciji broj šest. Već u prvoj četvrtini domaćin je počeo da se odvaja, gosti su sa samo 14 poena bili u velikom zaostatku. Priča se nastavlja u drugih dvanaest minuta u kojim su Lakersi povećali svoju prednost na 22, odnevši tu četvrtinu sa rezultatom 22:31. Dominacija Gasola u odbrani i napadu donela je rezultat. Roy i Aldridge nisu uspeli da uđu u ritam, a sve to su kažnjavali Gasol i Odom, koji su svojim nastupom zasenili lošu igru Kobe Bryanta. U trećoj četvrtini Blazersi su konačno počeli da igraju, ali iskusni Lakersi su samo priveli utakmicu kraju održavajući rezultat u trećoj (28:31) i četvrtoj (32:32) četvrtini.
Gasol je ovaj meč završio sa tripl-dabl učinkom, 20 poena,14 skokova i 10 asistencija, iza njega tu je bio Odom sa 21 poenom i 12 skokova. U timu Portlanda najefikasniji bio je iskusni Andre Miller sa 20 poena i 5 asistencija.

Boston Celticsi su ostvarili i svoju šestu pobedu ove sezone, trijumfom nad Oklahoma City Thunderom. U utakmici koja je obeležila neočekivano lep gest Oklahome da iskoriste ovu priliku i pomognu Kraljevu, slavio je ipak gost, rezultatom 92-83. Celticsi su već u ranoj fazi meča uspeli da steknu prednost koja je potom samo rasla, da bi na poluvreme zahvaljujući čudnom trojkom Natea Robinsona u zadnjoj sekundi otišli sa prednošću od 21 poen razlike. Ipak, Thunderi su uspeli da podignu svoj nivo igre u trećoj četvrtini u kojoj su ipak uspeli da anuliraju ogromnu prednost ekipe iz Bostona, ali ništa ozbiljnije. Celticsi su obično održavali dvocifrenu prednost, i nisu dopustili potpuni povratak Thundera. Najbolji u Bostonu je bio Rajon Rondo, koji je uz 10 poena, imao i 10 asistencija, uz 5 skokova, kao i 3 ukradene lopte. Ray Allen je postigao 19 poena (3-7 za tri), da bi uz to ubeležio i 5 skokova i 2 asistencije. Kod poraženih, Kevin Durant je dao 34 poena, imao 6 skokova kao i 3 asistencije. Naš Nenad Krstić je proveo čak 41 minut na parketu, i za to vreme je imao učinak od 13 poena i 8 skokova.

Prvi poraz u novoj sezoni pretrpila je ekipa Atlanta Hawksa. Oni su juče poraženi od Phoenix Sunsa u svojoj Philips dvorani. Utakmica je bila neizvesna do samog kraja. Atlanta je imala napad za produžetak, ali Joe Johnson nije uspeo da produži ovaj duel. U redovima Sunsa bilistao je Steve Nesh sa duble duble učinkom. Ubacio je 19 poena i podelio 15 asistencija, pratio ga je Jason Richardson koji je utakmicu završio sa 21 poenom. Joe Johnson 34 poena, 7 skokova i 6 asistencija, ali to nije bilo dovoljno da svom timu donese 7 uzastopnu pobedu u novoj sezoni.