NBA-Serbia.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Zola
Zola
Posts : 31978
Age : 28
Location : Novi Sad
San Antonio Spurs
http://www.nba-serbia.net

Celticsi nastavljaju seriju pobeda, iznenađenje u Portlandu Empty Celticsi nastavljaju seriju pobeda, iznenađenje u Portlandu

Fri Dec 10 2010, 10:47
Celticsi nastavljaju seriju pobeda, iznenađenje u Portlandu

Celticsi nastavljaju seriju pobeda, iznenađenje u Portlandu Kevin-garnett-526-120910

U veoma gustoj završnici u Pargo Areni u Filadelfiji ekipa Boston Celticsa savladala je domaće Sixerse i nastavila odličnu seriju pobeda (9 uzastopnih pobeda). Na jučerašnjoj utakmici mogli smo da vidimo veoma uzbudljivu završnicu. Anrdre Igoudala položio je loptu u obruč 6.6 sekundi do kraja za vodstvo Sixersa od jednog poena razlike. Zatim Doc Rivers poziva time-out, pravi neverovatnu akciju koju u narednom napadu Celticsi izvode veoma uspešno. Kevin Garnett je pogodio koš na aley-oop dodavanje Ronda 1.4 sekunde pre kraja, što je donelo pobedu ekipi Boston Celticsa.
"Rondo je bacio sjajan pas i ja sam samo pogodio" - rekao je Garnett - "zanimljivo je da sam na treningu mnogo puta promašio sličan potez, ali mi se večeras sreća osmehnula." Najefikasniji igrač u Bostonu bio je najbolji asistent lige, Rajon Rondo sa 19 poena i 14 asistencija ovim učinkom ubeležio svoj 11 double-double učinak ove sezone, dok je Ray Allen ubacio 23 poena. U redovima domaćih Andre Igoudala je završio utakmicu sa 14 poena i 11 asistencija. Boston u subotu putuje u Šarlot gde će odigrati meč protiv Bobcatsa, dok Sixersi u nedelju dočekuju New Orleans Hornetse.

Jedna od ekipa sa zapada od koje se mnogo očekivalo, Portland Trailblazzersi konačno su napravili dobar rezultat, pobedivši na svom parketu ekipu Orlando Magica. Gostujuća ekipa napravila napravila je razliku u prvoj četvrtini, ali su domaći Blazzersi uspeli to vodstvo da stignu u drugoj četvrtini i do kraja meča samo održavali prednost i upisali jednu veoma bitnu pobedu. Andre Miller se posle suspenzije vratio u tim Portlanda i bio jedan od glavnih aktera jučerašnjeg meča. Postigao je 22 poena uz 8 asistencija u 7 skokova. Uz Millera, aktivan je bio i rezerva Porland Blazzersa, Nicolas Batum koji je ubacio 15 poena uz 10 skokova. Kod "Magičnih" fenomenalnu utakmicu imao je Dwight Howard sa postignutih 39 poena i 15 skokova, ali nedovoljno da Orlando upiše pobedu. Zanimljivo se Rose Garden "zacrveneo" pošto su navijači nosili crvene majice. Kako Google navodi navijači koji su došli na utakmicu zatekli su i crvenu majicu na svojim sedištima.
Večeras, Portland gostuje ekipi Sunsa, dok Orlando nastavlja turneju po zapadnoj obali i ide u Solt Lejk Siti na utakmicu sa Utah Jazzerima.

Ostali rezultati:
09/12/2010/
Philadephia vs Boston 101:102
Dallas vs New Jersey 102:89
Porland vs Orlando 97:83

NBA TV Top 5 plays

Autor: Milan Lazić
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum