Posts : 31978
Age : 28
Location : Novi Sad
San Antonio Spurs

Spursi bolji u derbiju Teksasa, pobeda Denvera u gostima | NBA-Serbia.net Empty Spursi bolji u derbiju Teksasa, pobeda Denvera u gostima | NBA-Serbia.net

Sun Nov 07 2010, 15:58
Spursi bolji u derbiju Teksasa, pobeda Denvera u gostima

Spursi bolji u derbiju Teksasa, pobeda Denvera u gostima | NBA-Serbia.net Spurs10

U derbiju Teksasa na utakmici između domaćih San Antonio Spursa i Houston Rocketsa slavili su domaći. Meč koji se igrao u AT&T Centru bio je do poslednje sekunde neizvesan. Prva četvrtina završena je nerešenim rezultatom (34-34). Spursi su počeli da se odvajaju od druge četvrtine, ali to vodstvo dostignuto je pri kraju poslednje četvrtine. Utakmica je ušla u produžetak pošto je predhodno Manu Ginobilli promašio šut za pobedu. U produžetke se ušlo sa podjednakim šansama za pobedu, ali odlična igra Tony Parkera je bila presudna. U poslednjem napadu Rocketsi su uspeli da upute šut iza linije za tri poena nekoliko puta, ali ni jedan nisu pogodili. Najefikasniji u domaćoj ekipi bio je francuski košarkaš Tony Parker sa 21 poenom, 14 asistencija i 4 skoka. Ginobilli je takođe blistao sa 28 poena, 5 skokova i 3 asistencije. Kod gostiju Kevin Martin je zabeležio 24 poena uz 2 asistencije i 2 skoka. Treba napomenuti da je Aaron Brooks napustio igru posle završetka druge četvrtine jer se pri pokušaju da u poslednjoj sekundi pogodi koš sa polovine terena nezgodno dočekao na levi članak. Još nije poznato kada će se vratiti na parket. Da podsetimo, Houston Rocketsi još uvek nisu pobedili od početka nove sezone i trenutno imaju skor 0-5.

Denver Nuggetsi su upisali svoju 4 pobedu trijumfom protiv domaćih Dallas Mavericksa od kojih su poraženi pre nekoliko dana. Presudna u ovom meču bila je četvrta četvrtina kada su Nuggetsi dodali gas i uspeli da se odlepe od Mavsa. Najžaslužniji za ovu pobedu bio je Carmelo Anthony sa postignutih 27 poena, 5 skokova i 4 asistencije, šutao je 4 od 4 iza linije za tri poena. Pratio ga je Chauncey Billups sa 18 poena i 2 skoka. U redovima domačih najbolji bio je Dirk Nowitzki sa 23 poena i 7 skokova, dok je Caron Butler upisao duble-duble učinak sa 13 poena i 10 skokova.