NBA-Serbia.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Reprezentacija Srbije

+44
4evaStK
KG
Sky
wlattkouzd
jocamelo7
AcoKvSerbia
leonida
IzzyGnR
Jaz
nemanjako
T-MAC3
wlacky
Djuka
dikembe
Vlade-Divac
Nba History Fan
LeBron
Lawson
Stary Oskol
nesogalic
Mr.Big Shot
Крле_капитен
Mare
Montenegro
airvucko
Che
Jack Dempsey
wanta23
ljebac
trif11bball
KG 5
-the lood-
pfc.tomcat
dr Hofmann
Ћира
West
Flash
Vuk
SN10
Jumpman
Шек
Zola
Strax
Kole
48 posters
Go down
Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

Reprezentacija Srbije Empty Reprezentacija Srbije

Thu Nov 05 2009, 17:17
Manhajm bez Srba

Određene ekipe učesnice tradicionalnog turnira „Albert Švajcer”, nezvaničnog prvenstva Sveta

Sledeće godine, od 2. do 10. aprila, u Manhajmu će po 25. put biti održan tradicionalni turnir „Albert Švajcer”. Na nezvaničnom prvenstvu sveta učestvovaće 16 ekipa, ali među njima ni ove godine neće biti naše reprezentacije, iako smo zvanični juniorski prvaci Evrope i bronzani u kadetskoj konkurenciji.

Za prestižni trofej boriće se: Argentina, Australija, Kanada, Novi Zeland, SAD, Brazil, Japan, Francuska, Italija, Turska, Izrael, Hrvtaska, Španija, Grčka i selekcije Nemačke do 16 i 17 godina.

Turnir u Manhajmu biće uvertira za Svetsko prvenstvo igrača do 17 godina koje će se naredne godine, od 2. do 11. jula, održati po prvi put i to baš u Nemačkoj, u Hamburgu.
Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

Reprezentacija Srbije Empty Re: Reprezentacija Srbije

Mon Nov 23 2009, 10:43
Ivković: "Stvari tapkaju u mestu"

Reprezentacija Srbije 7400581544b09bc6126b72217302174_big

Selektor košarkaške reprezentacije Srbije Dušan Ivković izjavio je da su našoj košarkaškoj organizaciji potrebne korenite promene.

"Postigli smo uspeh na evropskom prvenstvu, možda malo preuranjen, koji bi trebalo da omogući bolje uslove za mirniji rad košarkaške organizacije. Između ostalog, i da nešto lakše obezbedimo sredstva od sponzora kada se zna da ćemo igrati na Svetskom prvenstvu u Turskoj 2010. Ima još stvari koje treba uraditi, u čemu ozbiljno kasnimo", rekao je Ivković u intervjuu Večernjim Novostima.
"Prvi put smo dobili dobre uslove da napravimo kvalitetno nacionalno prvenstvo, s obzirom na to da će Jadranska liga ubuduće imati 12 klubova, organizacija je morala da sačini kalendar za narednu sezonu i kriterijume za učesnike. Nažalost, to nije moj posao."

Najtrofejniji selektor sa ovih prostora rekao je da nije ni očekivao neke poseben pozitivne efekte posle osvojene srebrene medalje na Evropskom prvenstvu u Poljskoj.

"Ne vidim da su efekti mogli da budu značajniji. Trenuci slavlja ne postoje, setite se da sam na dočeku rekao da samo šampioni zaslužuju da se popnu na balkon. Zbog dugogodišnjeg niza loših rezultata, možda je i bilo normalno da se to isprati na takav način. Ali, ne smemo na tome da stanemo. Do sada smo mogli mnogo više da uradimo, za mene je šokantna vest da zemlja koja je najviše puta učestvovala na nezvaničnom juniorskom svetskom prvenstvu u Manhajmu, već drugu godinu nije pozvana. Reagovao sam u kontaktima s ljudima iz nemačkog saveza, ali ponovo nismo uključeni", izrazio je zabrinutost polpolatni Duda Ivković.

Ivković smatra da su država i društvo prepoznali značaj upseha u Poljskoj, septembra ove godine.

"Na prvom mestu narod je prepoznao taj u speh i dao nam veliku podršku. Imamo i obećanje da će „Telekom Srbija“ ostati naš glavni sponzor, s boljim i dugoročnijim ugovorom na četiri godine. Koliko znam, to još nije realizovano, tako da i u tome kasnimo. Zašto? Zato što savez nema ni specijalistu za marketing, ni predsednika finansijske komisije. To je prepušteno čistoj improvizaciji. Ne želim stalno da ponavljam ono što sam rekao na prvom sastanku posle EP, na kojem se razgovaralo o prevaziđenom delegatskom sistemu u KSS. Već polako ulazimo u decembar, a da ništa nismo uradili po tom pitanju. Neophodno je da se podigne individualna odgovornost na viši nivo, kao i svuda u modernom svetu."

Selektor reprezentacije Srbije ne zamera ništa košarkaškom Savezu.

"Nemam ja šta da zameram. Znam samo da smo završili klupsku sezonu i počeli pripreme nacionalnih selekcija, a da Savez kao institucija nije postojao. Dobro znamo da u junu ni upravni odbor ni skupština nisu imali kvorum. Neke stvari tapkaju u mestu i do današnjeg dana ništa nije urađeno", sa žaljenjem konstatuje gospodin Ivkovic.

"Loši odnosi u Izvršnom odboru KSS"



Reprezentacija Srbije 10373544994b09bc6154368555918304_big

Interesi predstavnika klubova otežavaju uspešnu saradnju u Izvršnom odboru Košarkaškom Saveza Srbije (KSS).

"Bio sam oduševljen kada je rečeno da smo oformili Izvršni odbor KSS, operativno telo sastavljeno od veoma kvalitetnih ljudi. Pre godinu i po obećali su timski rad, a danas ne mogu da zakažu jedan sastanak zbog loših međusobnih odnosa. To je prouzrokovano klubaštvom, ali ne mogu da napadam klubove jer je u našem interesu da oni budu jaki. Ako to telo nije u stanju da funkcioniše, s ljudima kao što su predsednik saveza Dragan Kapičić, Bora Stanković, Nebojša Čović, Predrag Danilović i predsednik Stručnog saveta Dragiša Vučinić, hitno treba menjati kompletan statut. Njihovi odnosi su skandalozni, ne zbog toga što su loši ljudi, već zbog borbe ličnih interesa."

Selektor Dušan Ivković smatra da svoje mesto u košarkaškoj organizaciji mogu da pronađu i neki velikani srpske košarke, kao što su Saša Đorđević i Dejan Bodiroga, koji do sada nisu bili ni na koji način uklučeni u rad Saveza.

"Ni u jednoj generaciji nismo imali toliko jakih sportskih ličnosti kao u toj. Bilo bi normalno da nađu svoje mesto kao košarkaški funkcioneri. Velikani ne bi trebalo da stoje samo na slikama, moramo da dobijemo nove vizionare, nove ideje. To su ljudi koji su kao igrači mnogo dali košarci, pre svega u zemljama u kojima su igrali. Sada je vreme da se uključe u našu košarku i sigurno bi mnogo pomogli".
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

Reprezentacija Srbije Empty Re: Reprezentacija Srbije

Mon Nov 23 2009, 19:44


Ne znam dal ste ovo videli...nisam znao ni gde da stavim...
Zola
Zola
Posts : 31978
Age : 28
Location : Novi Sad
San Antonio Spurs
http://www.nba-serbia.net

Reprezentacija Srbije Empty Re: Reprezentacija Srbije

Mon Nov 23 2009, 19:45
Opa bato Very Happy
Шек
Шек
Posts : 1191
Age : 30
Location : Београд,Карабурма
Oklahoma City Thunder

Reprezentacija Srbije Empty Re: Reprezentacija Srbije

Mon Nov 23 2009, 22:36
Ала је Поповић лупио банану оном Боколоу...
Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

Reprezentacija Srbije Empty Re: Reprezentacija Srbije

Tue Nov 24 2009, 11:52
Ajoooj ovo je bilo po rasnoj osnovi.Sudijska govna nisu sudila nogu . Mad
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

Reprezentacija Srbije Empty Re: Reprezentacija Srbije

Fri Dec 04 2009, 11:14
FIBA: Tri srpska igrača kandidati

Evropska kuća košarka (FIBA) objavila je imena kandidata za igrača godine, a među njima su i tri Srbina – Miloš Teodosić, Novica Veličković i Igor Rakočević.

Trojica naših internacionalaca su u društvu Dirka Novickog, Erazema Lorbeka, Ersana Iljasove, Hidajeta Turkoglua, Janisa Burusisa, Huana Karlosa Navara, Liora Elijahua, Marsina Gortata, Nikole Pekovića, Pau Gasola, Rudija Fernandesa, Tonija Parkera i Vasilisa Spanulisa.
Glasanje se vrši putem zvaničkog sajta FIBA Evrope, a glasovi posetilaca biće zbrajani sa glasovima trenera i novinara. Nominacije su izvršene na osnovu igara u klupskoj i reprezentativnoj konkurenciji, glasanje će se vršiti do januara, a pobednik će biti proglašen u februaru naredne godine.

Izbor za najboljeg igrača Evrope sigurno ne bi bio kompletan bez najboljeg strelca Evrolige. Igor Rakočević nije bio član reprezentacije koja je osvojila srebro na šampionatu Evrope, ali je prošle sezone odigrao fenomenalno u Evroligi. Rakočević je vodio Tau Keramiku do četvrtfinala Evrolige prosečno beleživši 17,95 poena. Šutirao je preko 40% za tri, preko 50% za dva i 90% sa linije slobodnih bacanja.

Novica Veličković je prošle sezone proglašen za ’zvezdu u usponu’ u Evroligi, a krlini centar je to priznanje potvrdio sjajnim igrama na šampionatu Evrope, ali i u novom klubu – Real Madridu. Veličković je prošle sezone bio jedan od najzaslužnijih za ’čuda’ koja je Partizan pravio u Evroligi. Bio je MVP februara, a prosečno je beležio 11,5 poena i 5,1 skok po utakmici.

Miloš Teodosić je svoj raskošni talenat pokazao na šampionatu Evrope u Poljskoj gde je bio lider reprezentacije Srbije. Nekadašnji plejmejker FMP Železnika, koji je uvršten u petorku šampionata Evrope, u Poljskoj je bio sjajan, beležio je 14,1 poen a sa 5,2 asistencije bio je najbolji dodavač Evrobasketa. Teodosić je fenomenalnom partijom protiv Slovenije prektično sam uveo Srbiju u finale.

U konkurenciji za najboljeg mladog igrača (do 20 godina) su Milan Mačvan i Dejan Musli, a njihovi rivali su (Veseli (Češka), Diot i Džekson (Francuska), Bogdanović i Prostran (Hrvatska), Kanter (Turska), Vancijunas (Litvanija), Papanikolau i Kufos (Grčka), Rubio i Rabaseda (Španija), Benzing (Nemačka) i Šehović (Crna Gora).
Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

Reprezentacija Srbije Empty Re: Reprezentacija Srbije

Fri Dec 04 2009, 13:04
Naravno nece niko nas.Navijam za Novicu a od stranaca za Rudija a ocekujem Gasola na prvom mestu.
Jumpman
Jumpman
Posts : 32998
Age : 34
Location : South Beach
Miami Heat
http://www.nba-serbia.net

Reprezentacija Srbije Empty Re: Reprezentacija Srbije

Fri Dec 04 2009, 13:23
ma gasola ce da bude prvi garant.. osvojio je evropsko zlato i NBA ligu..
Шек
Шек
Posts : 1191
Age : 30
Location : Београд,Карабурма
Oklahoma City Thunder

Reprezentacija Srbije Empty Re: Reprezentacija Srbije

Sat Dec 05 2009, 00:01
а шта ће овде Ракочевић? Shocked
Jumpman
Jumpman
Posts : 32998
Age : 34
Location : South Beach
Miami Heat
http://www.nba-serbia.net

Reprezentacija Srbije Empty Re: Reprezentacija Srbije

Sat Dec 05 2009, 00:06
On je samo bio najbolji strelac Evrolige, stvarno ne znam sta ce ovde. Basketball Wink
Шек
Шек
Posts : 1191
Age : 30
Location : Београд,Карабурма
Oklahoma City Thunder

Reprezentacija Srbije Empty Re: Reprezentacija Srbije

Sat Dec 05 2009, 12:25
а нисам знао....
Jumpman
Jumpman
Posts : 32998
Age : 34
Location : South Beach
Miami Heat
http://www.nba-serbia.net

Reprezentacija Srbije Empty Re: Reprezentacija Srbije

Tue Dec 15 2009, 13:25
SP: Srbija, Argentina, Nemačka...

Košarkaška reprezentacija Srbije igraće na narednom Svetskom prvenstvu u Turskoj, u grupi A sa selekcijama Argentine, Australije, Nemačke, Angole i Jordana.

Mečeve prve faze Srbija će igrati u Kajseriju, središtu regije Anatolija. Mečevi po grupama igraće se i u Istanbulu, Ankari i Izmiru. Iz četiri grupe sa po šest ekipa plasman u osminu finala izboriće po četiri najbolja tima. Mundobasket igra se od 28. avgusta do 12. septembra 2010. godine u Turskoj.

Srbija će dakle, kao i na Svetskom prvenstvu u Japanu igrati u grupi sa Argentinom. Selekcija Srbije i Crne Gore tada je odigrala u Sendaiu možda i svoj najbolji meč na Mundobasketu, iako je izgubila. Pažnju svakako privlači grupa C u kojoj će se igrati meč koji je uvek "više od igre" duel Grčke i domaćina Turske. Svetski i evropski prvak Španija nalazi se u Grupi D sa Litvanijom, Francuskom, Kanadom, Novim Zelandom i Libanom.

Evo i kompletnog rasporeda grupa:

Grupa A: Argentina, Srbija, Australija, Nemačka, Angola, Jordan
Grupa B: SAD, Slovenija, Brazil, Hrvatska, Iran, Tunis
Grupa C: Grčka, Turska, Portoriko, Rusija, Kina, Obala Slonovače
Grupa D: Španija, Francuska, Kanada, Litvanija, Novi Zeland, Liban

Utakmicu prvog kola u grupi A Srbija igra 28. avgusta sa Angolom. Dan kasnije protivnik našem nacionalnom timu biće Nemačka, a 30. avgusta igraćemo sa reprezentativcima Jordana. Posle dana pauze vicešampioni Evrope se 1. septembra sastaju sa Australijom, da bi takmičenje po grupama okončali 2. septembra utakmicom protiv Argentine.

Reprezentacije iz A grupe utakmice preliminarne faze na Mondijalu u Turskoj igraće u Kajseriju, a u nastavku takmičenja se ukrštaju sa selekcijama iz grupe B - Sjedinjenim Američkim Državama, Slovenijom, Brazilom, Hrvatskom, Iranom i Tunisom.

Ivković za B92: "Najteža grupa"

Selektor Dušan Ivković izjavio je za B92 da je reprezentacija Srbije izvukla najtežu grupu na žrebu za Mundobasket.

Ivković je posebno apostrofirao Australiju i Angolu kao selekcije koje su "pokvarile" ovaj žreb za Srbiju, ali i činjenicu da prvi meč igramo sa Angolom, kao i da ćemo mečevi igrati u grupi u Kajseriju koji je u centralnoj Turskoj i vrlo daleko od Istanbula.
"Pred žreb je bilo pitanje šta bismo želeli, a šta ne. Sada kada je žreb prošao verovatno da je naša grupa najteža iz prostog razloga što su iz trećeg šešira izvukli Australija, a iz petog Angolu koja je daleko najbolji afrički tim. Na sve to igramo i prvu utakmicu sa njima. Ušli smo u jaku grupu, a obzirom da se ukrštamo sa grupom B, jasno je da nas čeka težak posao. Ponavlja se situacija kao u Poljskoj da moramo da budemo potpuno spremni već na startu. Meč sa Angolom će odlučivati o plasmanu u najbolja 4. Na sve to, određeno je da igramo u Kajseriju u centralnoj Anatoliji, gradu koji je 600 kilometara udaljen od Istanbula. Ta činjenica će dosta da utiče na dolazak naših vernih navijača i podršku, za koju smo želeli da bude veća nego u Poljskoj," kaže Ivković za B92.

Iskusni trener je po mnogima uz mladi tim i najveći adut naše reprezentacije. Međutim, sada više kao reprezentacija nismo iznenađenje, posle srebra u Poljskoj:

"Ja kao selektor dosta teško mogu da napredujem, iako se kaže da se čovek uči dok je živ. Međutim, imamo sretnu okolnost da su naši igrači mladi, da imaju već na početku dobre sezone u svojim klubovima, da imamo prostora za napredak. Ja sam kao i uvek optimista," izjavio je selektor naše reprezentacije za B92, odmah po završetku žreba u Istanbulu.
SN10
SN10
Posts : 28514
Age : 30
Location : Come fly with me
Phoenix Suns

Reprezentacija Srbije Empty Re: Reprezentacija Srbije

Tue Dec 15 2009, 13:36
uf....grupa je...(necu da psujem Very Happy )

australija predvodjena bogutom jee.......kao gana u fudbalu Very Happy ........od argentinaca cemo vrlo verovatno izgubiti i to nije problem....mene samo zanima ko ce zaustaviti nowitzkog od nasih ? walldzomba...a angolu nisam bas detaljno pratio proteklih nekoliko godina......vidim da je cipriano jos tu.......fale mi tamo braca victoriano.....
Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

Reprezentacija Srbije Empty Re: Reprezentacija Srbije

Tue Dec 15 2009, 15:45
Divno!Kakve smo srece imali Mad .Favoriti smo samo protiv Jordana.
Jumpman
Jumpman
Posts : 32998
Age : 34
Location : South Beach
Miami Heat
http://www.nba-serbia.net

Reprezentacija Srbije Empty Re: Reprezentacija Srbije

Tue Dec 15 2009, 16:39
@SN13
Verujem da ce Novica Velickovic[inace ne podnosim coveka nimalo] moci sasvim ok da cuva Dirka.

Ma ovo je smesna grupa, to se samo u medijima budza grupa da se ne bi pravio preveliki pritisak na kosarkase.. I tako i treba.

Evo sta je rekao debeli Dusko. Totalno se slazem sa njim...

Vujošević: „Povoljan žreb“

Selektor reprezentacije Crne Gore i trener Partizana Duško Vujošević ocenio je da je žreb za Svetsko prvenstvo 2010. godine povoljan za državni tim Srbije.

„U nastavku takmičenja nepovoljna je okolnost što ćemo ukrstiti koplja sa timovima iz vrlo jake B grupe, gde se očekuje da Amerikanci, Slovenci, Brazilci i Hrvati obezbede plasman u osminu finala. Zbog toga je bitno da igramo dobro u grupi“, istakao je Vujošević i dodao da izabranici Dušana Ivkovića ne bi trebalo da imaju problema u prvoj fazi takmičenja.
Prema rečima trenera najtrofejnijeg srpskog kluba, reprezentacija je osvajanjem srebrne medalje na šampionatu Evrope u Poljskoj pre tri meseca ostvarila fantastičan rezultat.

„Smatram da Srbija nema trenutno tim koji je drugi po kvalitetu u Evropi i da zbog toga ne treba opterećivati reprezentativce prevelikim očekivanjima pred Mundijal u Turskoj“, rekao je Vujošević, „Kontinentalno srebro je sinteza kvalitetnog rada, vraćanja kulta reprezentacije i ogromne inspiracije pojedinaca“.

Nekadašnji selektor Srbije i Crne Gore naglasio je da su nosioci igre u nacionalnom tinu mladi košarkaši koji igraju u dobrim klubovima i imaju veliki potencijal.

„Optimista sam po pitanju rezultata selekcije Srbije na Mundijalu u Turskoj“, zaključio je Vujošević.
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

Reprezentacija Srbije Empty Re: Reprezentacija Srbije

Tue Dec 15 2009, 20:17
Hmm, nezgodna grupa...isto kao i u fudbalu, moglo je i bolje, al moglo je i gore...Angola je potpuni vladar Afrike...već 9 puta zaredom osvojili...njima je glavni igrač bio Lutonda, ali ako se ne varam on sad već ima 36, 37 godina...nezgodan je onaj Ćiprijano, ali ja smatram da smo bolji od njih...Nemci, ja mislim da oni nisu ništa puno bolji sa Dirkom...mogao bi Veličković da ga sačuva, a i ostatak ekipe nije ništa posebno...Femerling neće više možda ni igrati, mator je....nad Jordanom smo apsolutni favoriti, a i od Australijanaca smo bolji...imaju samo Boguta, i mislim da bi i njih trebali da dobijemo...jedino su Argentinci verovatno bolji od nas, dok smo mi tu negde sa Nemcima, uz blagu prednost...
Jumpman
Jumpman
Posts : 32998
Age : 34
Location : South Beach
Miami Heat
http://www.nba-serbia.net

Reprezentacija Srbije Empty Re: Reprezentacija Srbije

Tue Dec 15 2009, 20:24
Imaju Austrlijanci i onog Andersona sto igra za Roketse, nije ni on los. Ali jedino je mozda Argentina bolja od nas. Oni odavno nisu vise mladi a jos je to svetsko za skoro godinu dana..
Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

Reprezentacija Srbije Empty Re: Reprezentacija Srbije

Tue Dec 15 2009, 20:31
Imaju i Stivena Markovica Smile .Salu na stranu nisu oni uopste losi.
Jumpman
Jumpman
Posts : 32998
Age : 34
Location : South Beach
Miami Heat
http://www.nba-serbia.net

Reprezentacija Srbije Empty Re: Reprezentacija Srbije

Tue Dec 15 2009, 20:32
Ja mislim da ce samo Jordan da bude ispod njih u grupi.
Шек
Шек
Posts : 1191
Age : 30
Location : Београд,Карабурма
Oklahoma City Thunder

Reprezentacija Srbije Empty Re: Reprezentacija Srbije

Tue Dec 15 2009, 20:45
Е овако...

-Аргентина:Сигурно да су на папиру фаворити,али њима против Србије,Југославије како год никад није било лако па неће ни сада...имају бројне звезде:Ђинобили,Скола,Оберто,Делфино и компанија...али ко што Стракс каже мало по мало их стижу године...
-Аустралија:Није ми нешто позната њихова екипа...али знам да ћемо морати добро играти под оба коша...ту су Богут,Андерсон и не дај Боже Марић...
-Немачка:Новицки неће моћи баш да пружа партије на нивоу као у Мевриксима јер су му саиграчи у репки бар 3 пута лошији него у Даласу...а многи се повукоше...године стижу...само да се игра чврсто под обручима јер ту је и Крис Кејмен из Клиперса...
-Ангола:Не потцењујем их,али бити међу најбољим у Европи и најбољи у Африци није исто...
-Јордан:Ово нећу ни да коментаришем...

Све у свему неће бити лоше...само група Б с којом се укрштамо је јака...волео бих да добијемо Хрвате...
Jumpman
Jumpman
Posts : 32998
Age : 34
Location : South Beach
Miami Heat
http://www.nba-serbia.net

Reprezentacija Srbije Empty Re: Reprezentacija Srbije

Thu Dec 24 2009, 22:35
Jugoslavija najbolji tim decnije

Veb-sajt specijalizovan za košarku ballineurope.com proglasio je reprezentaciju Jugoslavije (2001-2002) za najbolji nacionalni tim decenije.

Tadašnja država je za dve godine osvojila zlatne medalje na Evropskom prvenstvu u Turskoj i Svetskom prvenstvu u Indijanapolisu, pobedivši Španiju, Tursku, SAD, Argentinu… Drugo mesto zauzela je selekcija Španije (2008-09), a treće reprezentacija Grčke (2005-06). Osma pozicija pripala je reprezentaciji Srbije iz 2009. godine, koja je letos osvojila srebro na EP u Poljskoj.
Jugoslavija je jednostavno dominirala na EP u Istanbulu, pošto je bez poraza osvojila zlatnu medalju. Jedino je domaćin Turska poražena sa manje od deset poena razlike u finalu (78:69), a još su pred ‘plavima’ padali Hrvatska, Nemačka, Estonija, Letonija i Španija.

Tim Jugoslavije iz Istanbula: Predrag Stojaković, Dejan Bodiroga, Marko Jarić, Dejan Tomašević, Dragan Tarlać, Milan Gurović, Predrag Drobnjak, Igor Rakočević, Saša Obradović, Vlado Šćepanović, Dejan Milojević, Veselin Petrović; trener Svetislav Pešić.

Podsetimo se završnice finalnog meča sa Turskom:


Jugoslavija naredne godine u Indijanapolisu na SP nije bila superiorna (porazi od Španije i Portorika), ali je u velikom stilu stigla do zlata, pošto je u četvrtfinalu savladala SAD, u polufinalu Novi Zeland i u finalu Argentinu posle produžetka.

Tim Jugoslavije iz Indijanapolisa: Vlade Divac, Dejan Bodiroga, Predrag Stojaković, Marko Jarić, Vladimir Radmanović (Aleksandar Smiljanić), Milan Gurović, Miloš Vujanić, Dejan Tomašević, Predrag Drobnjak, Igor Rakočević, Dejan Koturović, Žarko Čabarkapa; trener Svetislav Pešić.

U četvrtfinalu Jugoslavija je dobila SAD 81:77, posle legendarnih trojki Milana Gurovića i neverovatne smirenosti Marka Jarića u završnici:


U finalu je briljantnu partiju pružio Dejan Bodiroga, a Jugoslavija je pobedila Argentinu 84:77 posle produžetka. Evo i završnice dodatnog perioda:


Srbija se kao samostalna država našla na listi na osmom mestu zahvaljujući srebrnoj medalji na Evropskom prvenstvu u Poljskoj. U analima će ostati zabeležena neverovatna pobeda u polufinalu nad Slovenijom posle produžetka (96:92):


U finalu je Srbija izgubila od Španije 85:63, ali to nije narušilo fenomenalan utisak iz Poljske.

Tim Srbije iz Poljske: Miloš Teodosić, Miroslav Raduljica, Uroš Tripković, Bojan Popović, Ivan Paunić, Nemanja Bjelica, Milenko Tepić, Nenad Krstić, Milan Mačvan, Stefan Marković, Novica Veličković, Kosta Perović; trener Dušan Ivković.

Najbolji reprezentativni timovi decenije:
1. Jugoslavija (2001-02)
2. Španija (2008-09)
3. Grčka (2005-06)
4. Španija (2006-07)
5. Litvanija (2003)
6. Rusija (2007)
7. Turska (2001)
8. Srbija (2009)
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

Reprezentacija Srbije Empty Re: Reprezentacija Srbije

Thu Dec 24 2009, 22:39
Jaoo, ono protiv USA je ne zaboravno...kolko sam puta gledao, znam ceo text napamet... Very Happy

a i protiv Argentinaca u finalu:
"Bodi-Bond! Bodi-Bond!"... Very Happy

eh kakvu smo mi tad imali ekipu....
Jumpman
Jumpman
Posts : 32998
Age : 34
Location : South Beach
Miami Heat
http://www.nba-serbia.net

Reprezentacija Srbije Empty Re: Reprezentacija Srbije

Thu Dec 24 2009, 22:45
Ta ekipa iz 2002. je meni omiljena. Respect za sve njih
Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

Reprezentacija Srbije Empty Re: Reprezentacija Srbije

Thu Dec 24 2009, 23:43
Ogromno priznanje.
Sponsored content

Reprezentacija Srbije Empty Re: Reprezentacija Srbije

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum