NBA-Serbia.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nasi igraci i treneri u inostranstvu

+13
Liverpool FC
dr Hofmann
-the lood-
stefan23
Flash
West
Jumpman
SN10
Vuk
Шек
Strax
Ћира
Kole
17 posters
Go down
Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

Nasi igraci i treneri u inostranstvu Empty Nasi igraci i treneri u inostranstvu

Mon Oct 05 2009, 16:35
Vujanić najuspešniji, poraz Unikahe
Naši internacionalci u ACB ligi u prijateljskim mečevima pružili solidne partije. Rival Partizana u B grupi Evrolige Unikaha neočekivano poražena
objavljeno danas u 16:12; autor: Jovo Karanović

Španski Superkup bio je najbolja moguća najava predstojeće sezone u ACB ligi. Na delu je mgao da se vidi kvalitet španskih timova tako da će bez svake sumnje ACB liga i ubuduće nositi epitet najjače lige na sveatu.

Sve španskle ekipe bruse formu pred početak takmičenja a naši internacionlaci pružaju solidne partije. Huventud je poražen od Manrese sa 88:77 uz skromnu partiju Uroša Tripkovića koji je kao starter postigao pet poena. Timu iz Badalone nije pomogla ni fanatastična partija Kleja Takera koji je postigao 33 poena, od čega čak sedam trojki. Luka Bogdanović propustio je i ovaj meč, ali prema informacijama sa Pirinejskog poluostrva u trenažnom je procesu i uskoro treba očekivati njegov povratak na parket.

Miloš Vujanić bio je uspešniji od Tripkovića. NJegova Mursija savladala je Granadu sa 80:66, bivši kapiten Srbije ponovo je bio u početnoj petorci i ubacio je 10 poena.

Rival Partizana u Evroligi, Unikaha neočekivano je poražena od Alikantea koji nije blistao u dosadašnjem toku pripremnog perioda. Alikante je slavio sa 79:69, a u pobedničkom taboru Vule Avdalović postigao je sedam poena.
Ћира
Ћира
Posts : 8754
Age : 48
Location : Nova Pazova/Novi Sad
Portland Trail Blazers

Nasi igraci i treneri u inostranstvu Empty Re: Nasi igraci i treneri u inostranstvu

Mon Oct 05 2009, 16:40
Milsim da bi Duda trebao da razmisli o Milosu, jeste da nije na nekadasnjem nivou ali kao zamena i iskusan igrac mislim da bi mnogo pomogao sadasnjoj ekipi...
Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

Nasi igraci i treneri u inostranstvu Empty Re: Nasi igraci i treneri u inostranstvu

Mon Oct 05 2009, 16:46
Milos je prosao kvalifikacije i igrao bi na EP ali je Duda odlucio da ga ne pozove zbog hronicne povrede kolena.
Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

Nasi igraci i treneri u inostranstvu Empty Re: Nasi igraci i treneri u inostranstvu

Wed Oct 07 2009, 17:22
Kavala dovela Raičevića
Miroslav Raičević pojačao redove novog grčkog prvoligaša Kavale.
objavljeno danas u 16:08; autor: Jovo Karanović

Bivši prvotimac Crvene zvezde Miroslav Raičević novi je član grčkog prvoligaša Kavale. Raičević je tokom letnje pauze trenirao sa crveno-belima, a iz grčkog šampionata ima dosta iskustva pošto je branio boje Arisa i Panionisa. Raičević ima 28 godina, igra na poziciji krilnog centra, a prošle sezone na 10 utakmica Evrolige u dresu Panionisa prosečno je beležio 5,8 poena 1,9 skokova po meču.

Naš internacionalac ima i reprezentativno iskustvo pošto je na svetskom prvenstvu u Japanu 2006. godine branio boje Srbije i Crne Gore.
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

Nasi igraci i treneri u inostranstvu Empty Re: Nasi igraci i treneri u inostranstvu

Thu Oct 08 2009, 12:25
Što se tice Vujanica,nece ga Duda Ivkovic sada sigurno zvati,posle odlicnih igara u Poljskoj Tea...pored toga imamo i rezervnog playa dobrog,Stefana Markovica.
jedino da Vujanic bude 3. play umesto onog Bojana Popovica taj nema pojma sa kosarkom...

A sto se tice Raicevica,srecno mu u Kavali...
nadam se da će jednog dana se možda vratiti u Zvezdu...
Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

Nasi igraci i treneri u inostranstvu Empty Re: Nasi igraci i treneri u inostranstvu

Fri Oct 09 2009, 12:47
Veličković dobar u ubedljivom porazu Reala
Klub iz Madrida izgubio od Jute 87:109, naš reprezentativac sa 11 poena među najefikasnijima
objavljeno danas u 00:15; autor: Kosarka.rs

Kolika je razlika između evropske košarke i NBA, pokazali su svima u četvrtak uveče košarkaši Jute. Klub iz Solt Lejk sitija gostovao je Realu u Madridu i naneo mu veoma težak poraz - 87:109 (21:23, 16:33, 26:33, 24:20)

Tim Etorea Mesine odolevao je samo do polovine prvog poluvremena, kada je u nekoliko navrata čak i vodio. Ali, ubrzo su stvari došle na svoje mesto. Predvodjeni Milsapom (20 poena), Vilijamsom (16) i Buzerom (14), Amerikanci su se odlepili i utakmicu rutinski priveli kraju.

Među onima koji je u kraljevskom klubu pružao nešto veći otpor bio je Novica Veličković koji je postigao 11 poena. Više od njega ubacili su Luis Bulok (18) i Rimantas Kaukenas (14).
To Novice!Kako volim tog igraca iako je Grobar.
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

Nasi igraci i treneri u inostranstvu Empty Re: Nasi igraci i treneri u inostranstvu

Tue Oct 13 2009, 16:30
Erceg u pregovorima sa Fenerbahčeom


Košarkaš Olimpijakosa Zoran Erceg izjavio je da je u pregovorima sa Fenerbahčeom i da bi mogao da ode u Tursku na pozajmicu naredne sezone.

„Na mojoj poziciji igraju Litvanac Linas Klejza, Hrvat Nikola Vujčić i Grk Janis Burusis. Realno je da opet ne bih imao značajniju minutažu pa je zaključak njihov i moj da me Olimpijakos pozajmi sledeću sezonu nekom od klubova koji će igrati u Evroligi. Moj menadžer Dragan Delić je u pregovorima sa turskim Fenerbahčeom, čiji je trener Bogdan Tanjević“, rekao je Erceg.
On je demantovao navode medija od pre desetak dana, da će iz Olimpijakosa preći u komšijski Marusi.

24-godišnji košarkaš je igrao za reprezentaciju Srbije na 45 utakmica. Učestvovao je na Evropskom prvenstvu u Španiji pre dve godine, kao i u kvalifikacijama za nedavno završeni šampionat Evrope u Poljskoj.
Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

Nasi igraci i treneri u inostranstvu Empty Re: Nasi igraci i treneri u inostranstvu

Wed Oct 21 2009, 16:41
Paunić: Ukazano mi je poverenje


Ivan Paunić u Belgiji nastavlja uspešno leto. Sa Ostendeom "puca" na titulu, ali ne krije da bi mogao bilo kada da promeni sredinu.



U belgijskoj ligi odigrano je već četvrto kolo. Ambiciozni Ostende, posle trijumfa nad Alstarom (101:90), zauzeo je lidersku poziciju sa skorom 3-1 i najavio ozbiljne namere za osvajanje titule.

Reprezentativac Srbije Ivan Paunić (22), jedan od trojice naših inetrnacionalaca u timu trenera Mehmeda Becirovića, priključio se ekipi sa malim zakašnjenjem i uprkos propuštenim pripremama u dresu Ostendea istim tempom nastavlja svoje uspešno leto. U poslednjoj statistici za 30 minuta upisao je 8 skokova i 22 poena (5/7 za dva, 1/1 za tri, 9/10 sa penala).

"Kada sam došao u Belgiju stigao me je umor od svih reprezentativnih obaveza tokom leta. Trener me je pustio da se odmorim, svestan da "rizikuje" jer nisam imao ni jedan trening sa ekipom. Time mi je tada ukazao poverenje, sada mi daje slobodu u igri, a na meni je da sve to opravdam" - zadovoljan je Paunić svojim početkom sezone.

Individualnim treninzima Ivan je nadoknadio "propušteno", timske akcije je brzo savladao i sada, u svojoj poslednjoj sezoni, želi Ostendeu da pomogne da stigne do cilja: "Plan je da se osvoji titula. Ekipa je formirana od najboljih igrača iz svih domaćih klubova koji odlično poznaju ligu. Uz Džoa Vukosavljevića, koji je došao ovo leto, šanse su nam velike".

Prema prvim utiscima Ivan Paunić je prerastao belgijsku ligu. On o tome ne razmišlja, ali zna da svakog trenutka, uz predviđeno obeštećenje, može da promeni sredinu: "Ne opterećujem se time. Na meni je da nastavim dobro da igram" - skroman je Paunić, koji se tokom razgovora interesovao o zbivanjima u srpskoj košarci, više o tome šta rade njegovi reprezentativni saigrači.
Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

Nasi igraci i treneri u inostranstvu Empty Re: Nasi igraci i treneri u inostranstvu

Sun Nov 01 2009, 15:08
Borovnjak kao nikad

Dejan Borovnjak je blistao u šestom kolu Baltičke lige, a u pobedi Lietuvosa učestvovao je sa 22 poena.

Nasi igraci i treneri u inostranstvu Kosarka

Trener Lijetuvos Ritasa legendarni reprezentativac SSSR-a i Litvanije Rimas Kurtinaitis ne može da bude nezadovoljan pojačanjima koja su mu stigla iz Srbije. Posle fantastičnih partija Bojana Popovića u grupi B Evrolige razigrao se i Dejan Borovnjak. Nekadašnji centar Partizana i Vojvodine, osvajač zlatne medalje na Univerzijadi u Beogradu, na meču šestog kola Baltičke lige u pobedi svog tima protiv ekipe Siaulia (99:77) učestvovao je sa 22 poena i pet skokova za 33 minuta.

Bolji od srpskog ineternacionalca u timu iz Viljnusa bio je samo Martinas Gečevicijus (23 poena za 29 minuta). Bojan Popović se nije upisao u listu strelaca, dok je Milko Bjelica utakmicu završio sa devet poena za 12 minuta.
Шек
Шек
Posts : 1191
Age : 30
Location : Београд,Карабурма
Oklahoma City Thunder

Nasi igraci i treneri u inostranstvu Empty Re: Nasi igraci i treneri u inostranstvu

Sun Nov 01 2009, 20:09
овај да се врати у Партизан подхитно...
Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

Nasi igraci i treneri u inostranstvu Empty Re: Nasi igraci i treneri u inostranstvu

Sun Nov 08 2009, 18:10
Teodosić Kavali zapečatio sudbinu
Naš reprezentativni plejmejker sa 20 poena bio najefikasniji u u trijumfu Olimpijakosa nad Kavalom 96:60.

Kaznena ekspedicija iz Pireja protutnjala je kroz Kavalu. Olimpijakos je zabeležio više nego ubedljiv trijumf 96:60, a blistao je naš internacionalac Miloš Teodosić. Reprezentativac Srbije je postigao 20 poena za 23 minuta koliko je proveo na parketu. Sjajni plejmejker imao je odličan šut iz igre (5-4 za dva, 5-3 za tri 4-4 slobodna bacanja), a uhvatio je četiri lopte i upisao jednu asistenciju.

U poraženom taboru Dragan Ćeranić je postigao šest poena, dok Miroslav Raičević nije igrao.

Iako je PAOK vodio dva minuta pre kraja sa tri poena razlike (73:70) Marusi je uspeo da napravi preokret i slavi sa 78:74. Odlučujuće poene za domaće postigao je Kajmakoglu (ukupno 14), koji se uspešno oporavio od od gripa A H1N1. Kod Solunaca Predrag Drobnjak nanizao je 16 poena, dok je bivši prvotimac Zadra Todor Gečevski postigao šest koševa.

Ivan Zoroski pružio je odličnu igru ali to nije pomoglo Panioniosu da slavi na Rodosu. Kolosos je pobedio sa 78:68, a Zoroski je sa 17 poena bio najefikasniji u svom timu.

U ostalim mečevima postugnuti su sledeći rezultati: Panelionios - Ilisiakos 90:58, Larisa - Trikala 70:68, AEK - Peristeri 79:88.

Kakva su g**na daju mu da igra na kasicicu.Igrao 23 minuta a dao 20 poena Respect .Teo moze samo Dudi da pravi statuu u centru grada.
Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

Nasi igraci i treneri u inostranstvu Empty Re: Nasi igraci i treneri u inostranstvu

Wed Nov 11 2009, 11:27
Trifunović podneo ostavku

Nasi igraci i treneri u inostranstvu 14105445314af9d45bc0541798616107_big

Trener košarkaškog kluba Spartak iz Sankt Peterburga Aleksandar Trifunović izjavio je da je podneo ostavku na tu funkciju.

"Prihvatio sam ugovor na osnovu obećane mogućnosti da se izvrše korekcije vec selektiranog tima. Svi moji zahtevi su odbijeni pod izgovorom nemanja budžeta, dok je potpisan igrač bez moje saglasnosti", rekao je Trifunović.


On je još kazao da je u Spartaku nije bio samo iz finansijskih razloga, već i iz želje "za većom afirmacijom posle igranja finala Uleb kupa i dve godine vodjenja klubova u Evroligi".

"Ne želim da tolerišem poteze koji su uradjeni bez moje saglasnosti... i uopšte nisu u skladu sa mojim vidjenjem tima i postavljenim ciljevima", rekao je on.

Trifunović je ocenio da dovodjenje igrača bez njegovog odobrenja "direktno narušava mir i atmosferu unutar tima pred prvenstvenu utakmicu".

"Podršku koju imam u ovom trenutku ne smatram iskrenom i ne mislim da može doneti dobro niti meni niti klubu", dodao je on.

Steta sto nije ranije pa da se vrati kuci, u Zvezdu.
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

Nasi igraci i treneri u inostranstvu Empty Re: Nasi igraci i treneri u inostranstvu

Thu Dec 31 2009, 18:37
Ivan Paunić potpisao za Aris
Nasi igraci i treneri u inostranstvu 20909074394b3c68dd2f2b7581547339_big
Reprezentativac Srbije Ivan Paunić,novi je član grčkog Arisa navodi se u saopštenju, njegovog sada već bivšeg kluba Ostendea.

Nekadašnji igrač Partizana, Mega Basketa, Vojvodine i Ostendea, prelazi u klub koji je ove godine uložio veliki novac u formiranje izuzetno jakog tima. Stigli su Dikudis, Hadživretas,Kakjuzis, Aron Majls...dok ekipu sa klupe vodi Fotios Kacikaris.
Paunić je sa Arisom potpisao ugovor do kraja sezone.

Ipak, ekipa za sada u grčkom šampionatu ne igra dobro, Aris je osmi sa skorom 4-5. Dolazak Paunića, koji je napravio veliki korak napred, „poklapa“ se sa odlaskom prve zvezde tima Džuana Diksona, koji je stigao u Solun pre početka takmičenja u Evrokupu.

Dikson je sporazumno raksinuo ugovor sa Arisom 29.decembra, dan kasnije stigao je Ivan Paunić.
Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

Nasi igraci i treneri u inostranstvu Empty Re: Nasi igraci i treneri u inostranstvu

Thu Dec 31 2009, 18:39
Dajem bubreg za dolazak u Zvezdu, jednom.
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

Nasi igraci i treneri u inostranstvu Empty Re: Nasi igraci i treneri u inostranstvu

Thu Jan 07 2010, 22:00
Teodosić doneo pobedu Olimpijakosu

Košarkaši Olimpijakosa pobedili su Efes Pilsen u Istanbulu 93:85 posle produžetka, u devetom kolu B grupe u Evroligi.

Ubedljivo najzaslužniji za trijumf ekipe Panajotisa Janakisa bio je srpski reprezentativac Miloš Teodosić koji je meč završio sa 17 poena (2-4 za dva, 3-4 za tri, 4-5 penali), 12 asistencija, četiri skoka, tri ukradene lopte i indeksom korisnosti 34. Pored Teodosića odlični su bili i Džoš Čildres sa 23, odnosno Linas Kleiza sa 16 poena.
U sastavu Efesa Kaja Peker i Čarls Smit postigli su po 18, a Preston Šampert 15 poena. Igor Rakočević nije imao svoje veče pošto je meč završio sa samo dva poena za 13 i po minuta.

Olimpijakos sada u grupi B, u kojoj se takmiči i Partizan, ima skor od sedam pobeda i dva poraza, a u poslednjem kolu u Pireju gostuje upravo srpski šampion.

Sa druge strane, skupocena ekipa Efes Pilsena zabeležila je šesti poraz u devet utakmica, ali još uvek ima šanse za plasman u Top 16. Efes u poslednjem kolu gostuje Orleanu u Francuskoj.

U ovoj grupi u četvrtak je na programu još jedan meč. Unikaha u Malagi dočekuje francuski Orlean.
Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

Nasi igraci i treneri u inostranstvu Empty Re: Nasi igraci i treneri u inostranstvu

Thu Jan 07 2010, 22:06
Efes opet izduvao Laughing

I treba, Teo ubica!
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

Nasi igraci i treneri u inostranstvu Empty Re: Nasi igraci i treneri u inostranstvu

Thu Jan 07 2010, 22:08
Al stvarno ga je Teo odigrao vrhunski! Za Evropu, all-around učinak, a tek kakav procenat šuta, pogotovo za 3...
Vuk
Vuk
Posts : 580
Age : 27
Location : Novi Sad
Charlotte Hornets

Nasi igraci i treneri u inostranstvu Empty Re: Nasi igraci i treneri u inostranstvu

Thu Jan 07 2010, 22:16
zasluzio je olimpijakos da pobedi...
Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

Nasi igraci i treneri u inostranstvu Empty Re: Nasi igraci i treneri u inostranstvu

Sun Jan 24 2010, 23:17
Dragićević potpisao za Romu

Bivši kapiten Crvene zvezde Tadija Dragićević potpisao je ugovor sa italijanskom Romom do kraja sezone.

Ubrzo pošto je i definitivno raskinuo saradnju sa Crvenom zvezdom, Tadija Dragićević našao je novi angžman. Dragićević je bio na meti nekoliko klubova, pominjani su Panatinaikos, Efes Pilsen, ruska Samara, ali se Dragićević ipak obavezao na vernost timu iz Večnog grada.
Iako je rukovodstvo Rimljana želelo da sa Dragićevićem potpiše višegodišnji ugovor, dogovorena je saradnja do kraja sezone.

Dragićević se na veličanstven način oprostio od svojih bivših saigrača i članova stručnog štaba - svečanim ručkom u restoranu 'Kalemegdanska terasa'.

Krilni centar (24 godine, 204 centimetra) prelazi u tim iz Rima, koji je završio takmičenje u Evroligi kao peti u Grupi C, a u italijanskom prvenstvu zauzima deveto mesto.
---------------------------
Srecno!
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

Nasi igraci i treneri u inostranstvu Empty Re: Nasi igraci i treneri u inostranstvu

Sun Jan 24 2010, 23:43
Nek mu je sa srećom! Yahoo
Шек
Шек
Posts : 1191
Age : 30
Location : Београд,Карабурма
Oklahoma City Thunder

Nasi igraci i treneri u inostranstvu Empty Re: Nasi igraci i treneri u inostranstvu

Mon Jan 25 2010, 00:27
што не оде у Партизан јбт...
SN10
SN10
Posts : 28514
Age : 30
Location : Come fly with me
Phoenix Suns

Nasi igraci i treneri u inostranstvu Empty Re: Nasi igraci i treneri u inostranstvu

Mon Jan 25 2010, 00:28
za razliku od nekih : pametan je on Very Happy
Vuk
Vuk
Posts : 580
Age : 27
Location : Novi Sad
Charlotte Hornets

Nasi igraci i treneri u inostranstvu Empty Re: Nasi igraci i treneri u inostranstvu

Mon Jan 25 2010, 11:49
Shaq wrote:што не оде у Партизан јбт...


nije on govno ko roberts,a jos samo vam tadija fali,vi sve uzimate sto mi odbacimo(kleo,roberts,oumaru,pre nekoliko godina i bogdanovic)cudime da niste bejlija uzeli
Jumpman
Jumpman
Posts : 32998
Age : 34
Location : South Beach
Miami Heat
http://www.nba-serbia.net

Nasi igraci i treneri u inostranstvu Empty Re: Nasi igraci i treneri u inostranstvu

Mon Jan 25 2010, 19:14
nije roberts govno on je samo covek koji hoce da zaradi sebi za hleb.
Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

Nasi igraci i treneri u inostranstvu Empty Re: Nasi igraci i treneri u inostranstvu

Mon Jan 25 2010, 19:32
Seljak wrote:nije roberts govno on je samo covek koji hoce da zaradi sebi za hleb.
Fan
Sponsored content

Nasi igraci i treneri u inostranstvu Empty Re: Nasi igraci i treneri u inostranstvu

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum