San Antonio Spurs

Svaka cast momci, Vi ste nasi pobednici! Empty Svaka cast momci, Vi ste nasi pobednici!

Sat Sep 11 2010, 23:10
Svaka čast momci, za nas Vi ste pobednici!

Svaka cast momci, Vi ste nasi pobednici! 18690498744c8bd05edece9896027409_246x180x111100

Posle poraza od Turske cela nacija je skocila na sudije, što je do nekle i opravdano prem da su sudije mnogo toga odlučile u ovom meču, ali kao da je većina zaboravila naše momke koji su u svakoj utakmici na ovom prvenstvu dali sve od sebe da nas obraduju. Oni su naši pobednici, njih mi slavimo.

Utakmica je završena rezulatatom 83:82 (po četvrtinama: 20:17, 22:18, 21:25, 19:23). Srbija je tokom celog meča imala prednost. Turska je preuzela kormilo u pogodkom za tri poena 3 minuta do kraja. Srbija je imala još nekoliko pokušaja za tri poena koje nije iskoristila. Novica je nakon toga pogodio koš i ponovo doveo Srbiju u prednost od jednog koša razlike. Ali to ipak nije bilo dovoljno jer je Tunčeri vrlo lako položio loptu u koš 0,5 sekundi do kraja. Posle toga uz time-out Ivkovića Novica nije uspeo da odvede Srbiju u finale.

Srbija se sastaje sutra sa Litvanijom za bronzu, dok će Turci igrati sa reprezentacijom SAD-a koja nije izgubila na ovom Mundobasketu. Svu sreću želimo našim reprezentativcima i da stignu na doček u Beograd sa bronzanom medaljom na grudima.