NBA-Serbia.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LeBron James

+55
dr Hofmann
Jaz
LeBron
Mr.Big Shot
Yoker87
Corleone
Mr. Striko
Eric Gordon
Vuk91
Michael Jordan 23
Sky
SN10
Strax
Lawson
DW3
4evaStK
Jumpman
Nele
Kobi 24
Dzoni131
Insanity
RRubio
nellepb
Gilmore
West
The Dream
Kevin Durant
extremer
jabbawockeez
dovlonja6
The_punisher_KG
Legolas
Durantula T-mac Rose
Flash #3
SashaPD
Lakersallthaway
Mrakar
Iggy9-13
LeonDeb
D.Rose25
Lebron#6
wall#2
Loqo
DJUKAJOCA
Stojko
airvucko
wlattkouzd
Dzoni91
Bradley
Zola
Liverpool FC
-the lood-
johnny24
Kole
CP 3
59 posters
Go down
Jaz
Jaz
Posts : 22264
Age : 35
Location : California
Los Angeles Clippers

LeBron James Empty Re: LeBron James

Wed Oct 12 2011, 15:00
Sky wrote:to da je LeBron neradnik je glupost. talenta nije baš imao kao Kobe ili Melo, ali je radom napravio od sebe atletsku zvijer, izvježbao većinu poteza, još neke mora unaprijediti poput šuta i post igre. a to u ključnim trenutcima je problem isključivo u glavi, baš bi volio one koji bacaju toliko hejta na njega kako bi oni igrali u tim trenutcima LeBron James 725221389

To deli velike od najvecih. Medjutim, ima LeBron jos vremena, i MJ je prvi prsten uzeo sa 28.
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

LeBron James Empty Re: LeBron James

Wed Oct 12 2011, 15:14
Ali Jordanov instinkt se video još u college dobu. LeBron jednostavno nije takav igrač, mislim da bi za njega idealna solucija bila da ima neku očajnu ekipu poput Cavsa i da nju sam vuče... i... eto, videli ste koliko je u tome uspeo tokom svih ovih godina (što sumnjam da bi bilo ko drugi mogao, osim Iversona Laughing ).
Videćemo kako će to biti u Miamiju, to mu je kao neki novi početak, novi stil i način igre, novi pristup ka svim dešavanjima na terenu...
A, što se tiče tih blokada koje je imao u poslednjoj četvrtini i "hejtera" koji ga i dalje prozivaju zbog toga... Pa, ako je već najbolji igrač današnjice (za mene jeste), ne bi to smelo da mu se dešava... od njega se očekuje uvek nešto posebno i specifično, da bude najbolji, bilo gde i bilo kada... E, sad, koliko će on to ispuniti, tolika će i razlika biti između, primera radi, Jordana i njega. Dobro, za Jamesa ima definitivno vremena, ovo je neki novi njegov početak u kome tek treba da se dokazuje.
Jumpman
Jumpman
Posts : 32998
Age : 34
Location : South Beach
Miami Heat
http://www.nba-serbia.net

LeBron James Empty Re: LeBron James

Wed Oct 12 2011, 15:17
od njega se očekuje uvek nešto posebno i specifično, da bude najbolji, bilo gde i bilo kada... E, sad, koliko će on to ispuniti, tolika će i razlika biti između, primera radi, Wadea i njega.
kafa

The author of this message was banned from the forum - See the message

Jaz
Jaz
Posts : 22264
Age : 35
Location : California
Los Angeles Clippers

LeBron James Empty Re: LeBron James

Wed Oct 12 2011, 21:25
Ja tvrdim da nikad nece biti igraca poput Jordana, jer je zbog njega NBA to sto danas jeste. Ali LeBron moze da se nadje na tom spratu nize, gde su Kobe, Magic, Bird, Kareem, Russell itd.
Vuk91
Vuk91
Posts : 2082
Age : 32
Location : South Central LA
Nemam omiljeni tim

LeBron James Empty Re: LeBron James

Wed Oct 12 2011, 21:53
Lebron ima vremena ispred sebe, u prvoj sezoni s Miamiem su igrali odlično i opet če se vratiti u finale i vjerojvatno uzeti taj naslov. Svi smo očekivali da če uzeti naslov, a sve ostalo bi bilo neuspjeh. Teško je stvoriti kemiju u jednoj ekipi gdje se u par mjeseci promjeni skoro cijela momčad. Lebron osvaja najmanje 3 naslova, a ako bude imao sreće s zdravljem može prestići i Jordana i Kobea u naslovima i u svim tim naslovima koji on osvoji će vjerovatno biti MVP, pošto je samo njegov doprinos falio u tim 4 četvrtinama. A u ostalim četvrtinama je uglavnom on bio glavni(kaj se tiče cijelog playoffa). Čovjek je zabijao, asistirao, skakao, igrao obranu..
Mr. Striko
Mr. Striko
Posts : 4282
Brooklyn Nets

LeBron James Empty Re: LeBron James

Wed Oct 12 2011, 22:36
Vuk91 wrote:Lebron ima vremena ispred sebe, u prvoj sezoni s Miamiem su igrali odlično i opet če se vratiti u finale i vjerojvatno uzeti taj naslov. Svi smo očekivali da če uzeti naslov, a sve ostalo bi bilo neuspjeh. Teško je stvoriti kemiju u jednoj ekipi gdje se u par mjeseci promjeni skoro cijela momčad. Lebron osvaja najmanje 3 naslova, a ako bude imao sreće s zdravljem može prestići i Jordana i Kobea u naslovima i u svim tim naslovima koji on osvoji će vjerovatno biti MVP, pošto je samo njegov doprinos falio u tim 4 četvrtinama. A u ostalim četvrtinama je uglavnom on bio glavni(kaj se tiče cijelog playoffa). Čovjek je zabijao, asistirao, skakao, igrao obranu..

slazem se jer stvarno cijenim taj dolazak u finale u prvoj sezoni...ipak je to extra uspjeh. Sama činjenica da je došao u tudji tim ,tom finalu dodaju još veću težinu..ipak je Majami Vejdov. Basketball
dr Hofmann
dr Hofmann
Posts : 13258
Age : 61
Location : K2
Portland Trail Blazers

LeBron James Empty Re: LeBron James

Thu Oct 13 2011, 01:52
LBJ se smatra za igraca koji izuzetno malo trenira.Sjecam se da je Edin u svojim podcastima na Areni to spomenuo vise puta,a ta cinjenica se provuce i u emisijama na ESPN-u.Dakle,neradnik je i prilican.
Vuk91
Vuk91
Posts : 2082
Age : 32
Location : South Central LA
Nemam omiljeni tim

LeBron James Empty Re: LeBron James

Thu Oct 13 2011, 10:16
To sam i htio napisati, pošto sam slušao puno tih podkasta od Avdića a svi znamo da je on košarkaški genije
4evaStK
4evaStK
Posts : 18763
Age : 31
Location : Los Angels CA
Los Angeles Lakers
https://www.youtube.com/user/AllGodMix

LeBron James Empty Re: LeBron James

Thu Oct 13 2011, 15:04
a Edin sedi u LeBronovoj bulji pa zna jel on neradnik ili ne? ma ajde bre bezi, od cega je takva zivotinja kakva je sad? od nerada a? ajte manite se, nemam nista protiv Edina, ne slusam te podkaste, jesam poslusao nekoliko, ali da je James neradnik, nemojte se glupirati, neko je lepo juce napisao,da to sto ima problema u glavi kad dodje ta cetvrta cetvrtina, to je neka druga stvar...
jocamelo7
jocamelo7
Posts : 7924
Age : 35
Location : Worldwide
Houston Rockets
http://www.last.fm/user/RHCP_MAN

LeBron James Empty Re: LeBron James

Thu Oct 13 2011, 16:17
slazem se! Wink
Vuk91
Vuk91
Posts : 2082
Age : 32
Location : South Central LA
Nemam omiljeni tim

LeBron James Empty Re: LeBron James

Thu Oct 13 2011, 18:50
DWade wrote:a Edin sedi u LeBronovoj bulji pa zna jel on neradnik ili ne? ma ajde bre bezi, od cega je takva zivotinja kakva je sad? od nerada a? ajte manite se, nemam nista protiv Edina, ne slusam te podkaste, jesam poslusao nekoliko, ali da je James neradnik, nemojte se glupirati, neko je lepo juce napisao,da to sto ima problema u glavi kad dodje ta cetvrta cetvrtina, to je neka druga stvar...

U kojem ti smislu misliš da je on radnik? U to kaj provodi po 2-3 sata u teretani ili trenira da popravi svoje mane? Čovjek je 8 godina u NBA-eu i šut mu se možda malo poboljšao. Neka ispuca 400-500 lopti kao Kobe, Allen, Curry i ostali sjajni šuteri i šut će mu se poboljšati. Tako je jednom Rondo s Allenom u tjedan dana zabijao 500 lopti po treningu, sljedeće dvije utakmice je imao 25+ poena s odličnom šuterskom igrom.. Nije da je to neki dokaz, ali da vježba kao oni sigurno bi mu se poboljšao šut.

Sky
Sky
Posts : 5822
Age : 26
Location : Rijeka
San Antonio Spurs

LeBron James Empty Re: LeBron James

Thu Oct 13 2011, 18:58
Vuk91 wrote:Čovjek je 8 godina u NBA-eu i šut mu se možda malo poboljšao.


ti si ozbiljan oko ovoga? koliko se ja sjećam, LeBronov šut kad je došao u NBA je bio dosta loš, jedva 29% posto za tricu, i mid-range vrlo loš, uglavnom je zakucavao ili išao na liniju slobodnih bacanja, dok je sada stvorio vrlo solidan šut i solidan mid-range, jer su dobri mid-range šuteri poput Garnetta izumrli, a i ne zakucava previše, češća su polaganja, ali tu se dosta sjebe zbog double clutch pokušaja u iznuđivanju faula.
Vuk91
Vuk91
Posts : 2082
Age : 32
Location : South Central LA
Nemam omiljeni tim

LeBron James Empty Re: LeBron James

Thu Oct 13 2011, 19:20
Sky wrote:
Vuk91 wrote:Čovjek je 8 godina u NBA-eu i šut mu se možda malo poboljšao.


ti si ozbiljan oko ovoga? koliko se ja sjećam, LeBronov šut kad je došao u NBA je bio dosta loš, jedva 29% posto za tricu, i mid-range vrlo loš, uglavnom je zakucavao ili išao na liniju slobodnih bacanja, dok je sada stvorio vrlo solidan šut i solidan mid-range, jer su dobri mid-range šuteri poput Garnetta izumrli, a i ne zakucava previše, češća su polaganja, ali tu se dosta sjebe zbog double clutch pokušaja u iznuđivanju faula.

Najozbiljniji kaj mogu biti, koliki mu je sad procenat za tricu? 5% bolji. Samo u rookie sezoni je imao bas slabo, sve ostalo se vrtilo oko 46-50% iz igre i za tricu 29-35%. Ako je to tebi dobar šut za ''najboljeg igrača današnjice'' onda neznam. Najbolja sezona u kojoj je pucao slobodna, je bila ona 2009-2009 : 78%. U sezoni 2006 je pucao ispod 70% Facepalm
Jaz
Jaz
Posts : 22264
Age : 35
Location : California
Los Angeles Clippers

LeBron James Empty Re: LeBron James

Thu Oct 13 2011, 19:23
Isto tako ima i Bryant. Pa ko je onda najbolji?
Sky
Sky
Posts : 5822
Age : 26
Location : Rijeka
San Antonio Spurs

LeBron James Empty Re: LeBron James

Thu Oct 13 2011, 19:32
Vuk91 wrote:
Najozbiljniji kaj mogu biti, koliki mu je sad procenat za tricu? 5% bolji. Samo u rookie sezoni je imao bas slabo, sve ostalo se vrtilo oko 46-50% iz igre i za tricu 29-35%. Ako je to tebi dobar šut za ''najboljeg igrača današnjice'' onda neznam. Najbolja sezona u kojoj je pucao slobodna, je bila ona 2009-2009 : 78%. U sezoni 2006 je pucao ispod 70% Facepalm

Larry Bird koji slovi za najboljeg SF-a i jednog od najboljih igrača lige, imao je niži prosjek šuta za tricu od LeBrona, i Bird postao poznat po tome što je bio odličan šuter. zašto nebi i LeBron? sve je to stvar rada, ako on želi usavršiti šut, onda će raditi, ako želi naučiti igrati u postu, radit će, ako želi ubrzati rad nogu, radit će. it's all about practice Wink
Vuk91
Vuk91
Posts : 2082
Age : 32
Location : South Central LA
Nemam omiljeni tim

LeBron James Empty Re: LeBron James

Thu Oct 13 2011, 19:41
Jaz wrote:Isto tako ima i Bryant. Pa ko je onda najbolji?

Bryant je druga priča, i ptice na grani znaju da je on odličan šuter.

Kao da kažeš da su Howard i Nene najbolji šuteri zbog statistike..
Vuk91
Vuk91
Posts : 2082
Age : 32
Location : South Central LA
Nemam omiljeni tim

LeBron James Empty Re: LeBron James

Thu Oct 13 2011, 19:43
Sky wrote:
Vuk91 wrote:
Najozbiljniji kaj mogu biti, koliki mu je sad procenat za tricu? 5% bolji. Samo u rookie sezoni je imao bas slabo, sve ostalo se vrtilo oko 46-50% iz igre i za tricu 29-35%. Ako je to tebi dobar šut za ''najboljeg igrača današnjice'' onda neznam. Najbolja sezona u kojoj je pucao slobodna, je bila ona 2009-2009 : 78%. U sezoni 2006 je pucao ispod 70% Facepalm

Larry Bird koji slovi za najboljeg SF-a i jednog od najboljih igrača lige, imao je niži prosjek šuta za tricu od LeBrona, i Bird postao poznat po tome što je bio odličan šuter. zašto nebi i LeBron? sve je to stvar rada, ako on želi usavršiti šut, onda će raditi, ako želi naučiti igrati u postu, radit će, ako želi ubrzati rad nogu, radit će. it's all about practice Wink

I sada smo opet došli na početak? Pa to i ja želim reći.

I Bird uopće nije poznat toliko po tome kakav je on bio šuter, možda to u tvojima očima koji ne poznaje NBA povijest dobro. Bird je poznat po all-round igri i vođenjem ekipe u najtežim trenutcima i zabijanje koševa u najbitnijim trenutcima. Iskreno Nowitzki je bolji šuter od njega
Jaz
Jaz
Posts : 22264
Age : 35
Location : California
Los Angeles Clippers

LeBron James Empty Re: LeBron James

Thu Oct 13 2011, 19:46
Naravno, nego si krenuo da bacas te statistike, a to nije bitno.
LeBron jednostavno dominira na drugi nacin, i ako on i Wade (recimo da je on tu glavni) smatraju da je ok ovako, onda mi nemamo sta da pricamo.
Samo je jedno sigurno, LBJ svakako ima jos dosta prostora za napredak, a to je tek zastrasujuce.
Vuk91
Vuk91
Posts : 2082
Age : 32
Location : South Central LA
Nemam omiljeni tim

LeBron James Empty Re: LeBron James

Thu Oct 13 2011, 20:43
Jaz wrote:Naravno, nego si krenuo da bacas te statistike, a to nije bitno.
LeBron jednostavno dominira na drugi nacin, i ako on i Wade (recimo da je on tu glavni) smatraju da je ok ovako, onda mi nemamo sta da pricamo.
Samo je jedno sigurno, LBJ svakako ima jos dosta prostora za napredak, a to je tek zastrasujuce.

Znam i nisam ni htio započeti statistiku, zato kaj ona ne pokazuje sve. Nego je Sky sam krenuo s tim statistikama pa sam mu dokazao i da je statistički prosječan šuter
SN10
SN10
Posts : 28514
Age : 30
Location : Come fly with me
Phoenix Suns

LeBron James Empty Re: LeBron James

Thu Oct 13 2011, 20:47
sut nije sve sto cini kosarkasa...a ti si se uhvatio toga kao pijan plota...

The author of this message was banned from the forum - See the message

Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

LeBron James Empty Re: LeBron James

Thu Oct 13 2011, 21:42
Dal' je moguce da mislite da LeBron ima isti sut kao pre 8 godina? Covek je toliko popravio mid-range, pa i trojku da je to bolest. On je ranije resavao mnogo vise ulazom, dok je ove godine prosto blistao sutem. Odlicno je koristio prvi korak i dizao se na neki 5-7m. LeBron je kompletan igrac i tu dalje nema price. Uzece on titule a onda stvarno nece imati sta da mu se kaze. Pogledajte neke njegove meceve a ne samo TOP 10. Nece na TOP 10 da stave sut sa 5m. Evo mec protiv Jute. Izracunao sam da je od 33 poena, 17 dao sutem 5-7m. Gde su bacanja, gde su ulazi. Ukupno 16. Ne znam sta biste vi hteli da daje 30 iz suta. 9 as i 7 sk. da ne pominjem. Nisam uzeo tripl-dabl mec ili neki sa preterano poena
Vuk91
Vuk91
Posts : 2082
Age : 32
Location : South Central LA
Nemam omiljeni tim

LeBron James Empty Re: LeBron James

Thu Oct 13 2011, 21:47
SN13 wrote:sut nije sve sto cini kosarkasa...a ti si se uhvatio toga kao pijan plota...

tako je, nisam ni htio ići tim smjerom da Lebron ne valja zbog šuta. Nego sam htio da kažem da kad bi Lebron popravio šut da ga nebi bilo moguče zaustaviti, ali nikako.

@Koleman, ne možeš na jednoj utakmici temeljiti takvo nešto, sjećam se i ja jedne utakmice protiv Orlanda...ja mislim, zabijao je sve. Fadeway, trice, mid range..

Tema je otišla u krivom smjeru.

Lebron kao košarkaš odlično razumije košarku, možda najbolje od svih, all-round igrač bi se moglo reći ali ne savršeni all-round da ima samo taj šut malo bolji, da ga se igrači boje zbog tog šuta e onda će biti nezaustavljiv
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

LeBron James Empty Re: LeBron James

Thu Oct 13 2011, 21:54
LeBron je u poslednjih nekoliko sezona posebno radio na raznovrsnosti šuta, posle uvežbanog driblinga nije uvek cilj sjuriti se do koša i pokušati posterisati nekog ili dobiti faul i bacanja. Koliko puta je samo naskakao na toj udaljenosti koju je Kole pominjao, pa je to delovalo toliko neodbranjivo. Kao kada vanserijski trojkaši izlaze iz blokova, pa defanzivci jure za njima pokušavajući da ruku postave što bliže njima i da ih na bilo koji način ometu da pogode... e tako je sve to izgledalo i sa LeBronom. I retko ko je to mogao da brani... samo ako LeBronu ne bi bio dan.
Jedino ga catch and shoot deli od toga da ga nazovemo "odličnim šuterom", a celokupno to deluje sasvim dobro.
Sponsored content

LeBron James Empty Re: LeBron James

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum