NBA-Serbia.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Memphis Grizzlies vs Los Angeles Clippers - WEST 1st round

+23
Legolas
Michael Jordan 23
jocamelo7
AleksaTebra
what
Kevin Durant
Mr. Striko
dr Hofmann
Stary Oskol
Zola
kb8
nesogalic
Kole
Bradley
Iggy9-13
4evaStK
LeBron
Jaz
-the lood-
Strax
Mrakar
Sky
Jumpman
27 posters
Go down
Jumpman
Jumpman
Posts : 32998
Age : 34
Location : South Beach
Miami Heat
http://www.nba-serbia.net

Memphis Grizzlies vs Los Angeles Clippers - WEST 1st round Empty Memphis Grizzlies vs Los Angeles Clippers - WEST 1st round

Fri Apr 27 2012, 21:07
Memphis Grizzlies vs Los Angeles Clippers - WEST 1st round Memlac


Last edited by Seljak on Mon May 14 2012, 00:42; edited 2 times in total
Sky
Sky
Posts : 5822
Age : 26
Location : Rijeka
San Antonio Spurs

Memphis Grizzlies vs Los Angeles Clippers - WEST 1st round Empty Re: Memphis Grizzlies vs Los Angeles Clippers - WEST 1st round

Sat Apr 28 2012, 16:41
jedna od serija koje je jako teško prognozirati. jedinu prednost nad Grizzliesima Clippersi imaju na playu, Chrisu Paulu, igraču koji može napraviti razliku. ako ga Conley/Allen (ovisi tko ga bude čuvao) ostave barem malo samog, on će to znati iskoristiti. ispod koša idu 2 potpuno različita tipa igrača: prvi su možda najbolje tehnički potkovani dvojac u ligi, dok su na drugoj strani dvojica koji najčešće akcije završavaju ili alley-oopom Paula, napadačkim skokom ili nekim dunkom na koji publika poludi. nastup Mayoa će isto biti vrlo važan, dobrim nastupom bi pogurao svoje do 2. runde, a lošim igrama bi pomogao Clippersima. Grizzliesi u 6 ili 7. mada se može desiti ista stvar i za Clipperse.
Mrakar
Mrakar
Posts : 880
Age : 33
New Orleands Pelicans

Memphis Grizzlies vs Los Angeles Clippers - WEST 1st round Empty Re: Memphis Grizzlies vs Los Angeles Clippers - WEST 1st round

Sun Apr 29 2012, 09:36
Ovo je najzanimljivija serija po meni a vjerujem i po vecini. Ne vjerujem da je iko dao vise od 60% sanse bilo kom timu. Previse je tu pitanja. Da li ce Randolph odigrati pribilizno kao prosle godine, da li ce Paul uci zdrav u seriju,...
Memphis ima najvise ukradenih lopti u sezoni i zabijaju dosta poena iz toga. Sa druge strane Clippersi imaju Paula koji najbolje cuva loptu u NBA ligi. Clippersi van paula nemaju igrace koji gadjaju sa poludistance. Ili su to zakucavanja/polaganja ili trice, a Memphis ima visinu i snagu pod kosem, a i brzinu i visinu na vanjskim pozicijama. Zanima me da li ce Hollins odmah staviti Allena na Paula(100% ce ga cuvati u nekim dijelovima utakmice) jer su ga ove sezone najbolje cuvali visi igraci od njega(grant hill, iguodala, sefolosha,...)

Ovo je jedina serija za koju necu ostaviti prognozu. Recicu samo 55-45 sanse u korist Memphsa zbog prednosti domaceg terena...
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

Memphis Grizzlies vs Los Angeles Clippers - WEST 1st round Empty Re: Memphis Grizzlies vs Los Angeles Clippers - WEST 1st round

Sun Apr 29 2012, 09:46
Bezveze su usrali prednost domaćeg terena, ovako se uloga favorita u potpunosti menja. No, ko zna, ovako u seriju ulaze rasterećeniji, retko ko je od njih očekivao više od 1. runde pred početak sezone i to može da im bude +.

U mnogome će zavisiti sposobnost Polketa da u ovu seriju uđe potpuno spreman, jer on kada pojača tempo, može da pobedi svakog igrača i svaku ekipu (setite se prošlogodišnjeg Play-offa). Pritom ima veoma dobre saigrače i ne bi se iznenadio ako bi već neki brejk pao u Memphisu. Smile

A koliko su ti saigrači zreli za PO, vreme će reći. Gasol i Zach su veoma pametni igrači pod košem, dok su divovi Klipersa opšta suprotnost. Ako iskontrolišu skok i ne dopuste Marku i Zaku da im rade šta požele, onda imaju šanse.
-the lood-
-the lood-
Posts : 11436
Age : 28
Location : Energy Arena
Utah Jazz

Memphis Grizzlies vs Los Angeles Clippers - WEST 1st round Empty Re: Memphis Grizzlies vs Los Angeles Clippers - WEST 1st round

Sun Apr 29 2012, 11:35
Allen je jedini igrač koji može da sačuva Paula, vjerovatno će sa njim krenuti od samog početka.
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

Memphis Grizzlies vs Los Angeles Clippers - WEST 1st round Empty Re: Memphis Grizzlies vs Los Angeles Clippers - WEST 1st round

Mon Apr 30 2012, 05:52
Retko viđeno serendanje neke ekipe kao Grizzliesa večeras. Samo se sada pitam, da li je ovo samo jedna utakmica koju neće ni jedni ni drugi ponoviti (Memphis pozitivno, LAC negativno) ili su Clippersi ponovo u lošoj formi? Prerano su ušli u seriju pobeda pred Play-off (zna se da nisu konstantni), da bi ih poraz od Sunsa skroz poremetio. A ni gubitak 4. mesta im nikako nije trebao...
No, za 2 dana će nam se mnogo toga reći. Kao što sam rekao za Nikse i Hit, u sledećoj može lako da padne brejk Smile
Jaz
Jaz
Posts : 22264
Age : 35
Location : California
Los Angeles Clippers

Memphis Grizzlies vs Los Angeles Clippers - WEST 1st round Empty Re: Memphis Grizzlies vs Los Angeles Clippers - WEST 1st round

Mon Apr 30 2012, 06:21
GOTOVO OSVAJAMO!
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

Memphis Grizzlies vs Los Angeles Clippers - WEST 1st round Empty Re: Memphis Grizzlies vs Los Angeles Clippers - WEST 1st round

Mon Apr 30 2012, 06:23
Ovo se ne viđa svaki dan, neverovatno. Jednom, dva puta... ma da li je ikada bio veći comeback u Play-offu!? Pa posle konstantnih -20, tako očajne igre u neprijateljskom okruženju, oni su bukvalno za 4 minuta stigli, prestigli i pobedili Respekt!


Last edited by Strax on Mon Apr 30 2012, 06:25; edited 1 time in total
Jaz
Jaz
Posts : 22264
Age : 35
Location : California
Los Angeles Clippers

Memphis Grizzlies vs Los Angeles Clippers - WEST 1st round Empty Re: Memphis Grizzlies vs Los Angeles Clippers - WEST 1st round

Mon Apr 30 2012, 06:25
Uz onakvu kenjazu Memfisa, ovo je cudo, CUDO! Respekt! Hvala Polketu, Youngu i Evansu! Fan
Jaz
Jaz
Posts : 22264
Age : 35
Location : California
Los Angeles Clippers

Memphis Grizzlies vs Los Angeles Clippers - WEST 1st round Empty Re: Memphis Grizzlies vs Los Angeles Clippers - WEST 1st round

Mon Apr 30 2012, 08:25
Butler slomio levu ruku. Facepalm

Btw.

Mike Monroe: Been covering NBA 28 years and never saw better crunch time D in a playoff game than LAC played just now
O ovome sam pricao posle one dve pobede nad Oklahomom.
LeBron
LeBron
Posts : 16721
Age : 33
Location : Pančevo
Los Angeles Lakers

Memphis Grizzlies vs Los Angeles Clippers - WEST 1st round Empty Re: Memphis Grizzlies vs Los Angeles Clippers - WEST 1st round

Mon Apr 30 2012, 10:19
Ludilo. Neverovatno. Respekt!
4evaStK
4evaStK
Posts : 18763
Age : 31
Location : Los Angels CA
Los Angeles Lakers
https://www.youtube.com/user/AllGodMix

Memphis Grizzlies vs Los Angeles Clippers - WEST 1st round Empty Re: Memphis Grizzlies vs Los Angeles Clippers - WEST 1st round

Mon Apr 30 2012, 10:34
Ne bi se ja previse radovao, mislis stvarno je ovo neverovatan preokret, ali da sam fan klipersa jako bi bio zabrinut zbog Butlera, sad ce morati Young ili ko god vec, da pokaze muda. Videcemo, uglavnom, nema opustanja sad. Ajmo komsije!
Iggy9-13
Iggy9-13
Posts : 2031
Age : 30
Location : Zagreb
Phoenix Suns

Memphis Grizzlies vs Los Angeles Clippers - WEST 1st round Empty Re: Memphis Grizzlies vs Los Angeles Clippers - WEST 1st round

Mon Apr 30 2012, 10:39
Memphis prolazi 4-1 ili 4-2. Bolja su momčad i neznam kako su dopustili ovako nešto, stisnut će sada muda i idu dalje. Još im se Butler ozljedio i to će biti veliki problem.

Ali svaka čast za preokret!

Mrakar
Mrakar
Posts : 880
Age : 33
New Orleands Pelicans

Memphis Grizzlies vs Los Angeles Clippers - WEST 1st round Empty Re: Memphis Grizzlies vs Los Angeles Clippers - WEST 1st round

Mon Apr 30 2012, 11:05
Ne mogu vjerovati, ja otisao spavati u cetvrtoj cetvrtini, kontam nema sanse da se moze vratit, moram sada odgledati poslednju cetvrtinu pa cu se javiti Smile
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

Memphis Grizzlies vs Los Angeles Clippers - WEST 1st round Empty Re: Memphis Grizzlies vs Los Angeles Clippers - WEST 1st round

Mon Apr 30 2012, 11:16
Tako smo i Jaz i ja hteli da postupimo početkom 4., a onda smo iz nepoznatog razloga ostali na chatu i ... BOOM. XD
Jaz
Jaz
Posts : 22264
Age : 35
Location : California
Los Angeles Clippers

Memphis Grizzlies vs Los Angeles Clippers - WEST 1st round Empty Re: Memphis Grizzlies vs Los Angeles Clippers - WEST 1st round

Mon Apr 30 2012, 12:35
Kuzman wrote:Ne bi se ja previse radovao, mislis stvarno je ovo neverovatan preokret, ali da sam fan klipersa jako bi bio zabrinut zbog Butlera, sad ce morati Young ili ko god vec, da pokaze muda. Videcemo, uglavnom, nema opustanja sad. Ajmo komsije!

Pa pokazali su svi muda posle njegove povrede, od Younga (pogotovo) do Bledsoea. Ogorman je to hendikep, zato i ne slavim (sad vise) ovu pobedu toliko. Videcemo, sledeca ce biti gusta, ali sve vreme.
Bradley
Bradley
Posts : 2445
Location : Kartonska kutija, ''Karton naselje''
Boston Celtics

Memphis Grizzlies vs Los Angeles Clippers - WEST 1st round Empty Re: Memphis Grizzlies vs Los Angeles Clippers - WEST 1st round

Mon Apr 30 2012, 12:41
I ja retard otisao na poluvremenu Mad Skidam sada pa da vidimo i to cudo, svaka vam cast Clap
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

Memphis Grizzlies vs Los Angeles Clippers - WEST 1st round Empty Re: Memphis Grizzlies vs Los Angeles Clippers - WEST 1st round

Mon Apr 30 2012, 12:42
Može vrlo lako da se desi da ovo ode na stranu Clippersa. Juče su Grizzliesi šutirali 11-16 trojke, bukvalno im je sve ulazilo, dok su Clippersi odigrali jednu od najlošijih utakmica u sezoni, i u sasvim neprijateljskom okruženju, pobedili na onakav način. Blink Kao što ne verujem da će Memphis u sledećoj onako služiti šut, tako ne verujem ni da će Griffin i Polke (on se kao nešto razbudio na kraju, ali slabo je to) prespavati 2 uzastopne tekme. A da li će Grizzlijima biti dovoljna 2 dana da se oporave od ovog šoka?
Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

Memphis Grizzlies vs Los Angeles Clippers - WEST 1st round Empty Re: Memphis Grizzlies vs Los Angeles Clippers - WEST 1st round

Mon Apr 30 2012, 12:44
Kako su sabili Respekt!
Young Yey
Mada mora se priznati da je Memfis imao neverovatan pad. Sto godina nisu dali kos.
Edit:
Utesna nagrada
Mrakar
Mrakar
Posts : 880
Age : 33
New Orleands Pelicans

Memphis Grizzlies vs Los Angeles Clippers - WEST 1st round Empty Re: Memphis Grizzlies vs Los Angeles Clippers - WEST 1st round

Mon Apr 30 2012, 16:15
Pogledao sam sad poslednju cetvrtinu.
Reggie Evans FTW!!!
Najzasluzniji je za ovu pobjedu, strasnu odbranu igrao, svaki skok njegov.
Young drugi sa one tri trice u jednoj minuti.
Bledose strasna odbrana, pritisak citavo vrijeme.
Tek onda Paul i Griffin.

Dobra stvar za Clipperse je sto su sa losim partijama svojih najboljih igraca dosli do pobjede jer tesko da ce oni ponovo onako lose odigrati(pogotovu paul).
Losa je sto nema Butlera. Nije toliki problem to sto je on u pitanju jer Young moze dobro pokriti poziciju a igra i bolju odbranu od njega ali problem je sto nemaju izmjene sada tu. Moraca Simmons malo a malo i Kenyon Martin koji je pokazao da moze cuvati Gaya. Ne moze se igrati sa tri playa posto ce to Gay kaznjavati stalno...

Najjaci je paul posle utakmice. Prvo prica kako je kukao kod Del Negra da ih vrati u igru da pokusaju a onda sere sto su mu opet usnu razbili Laughing
Jos isproziva onog budalu komentatora za odjelo Laughing

Memphis ce traziti osvetu u sledecoj utakmici. Znam samo jedno ja vise ne idem na spavanje pa makar bilo i 30 razlike Very Happy
Jaz
Jaz
Posts : 22264
Age : 35
Location : California
Los Angeles Clippers

Memphis Grizzlies vs Los Angeles Clippers - WEST 1st round Empty Re: Memphis Grizzlies vs Los Angeles Clippers - WEST 1st round

Mon Apr 30 2012, 16:33
Memphis Grizzlies vs Los Angeles Clippers - WEST 1st round Ludilo

Ja i dalje ne mogu da verujem sta se desilo. Upravo gledam ponovo. Very Happy 3 poena su nam dali od ovog ss-a. Respekt!

Bice jako zajebana sledeca. Memphis nije takav kakav se predstavio. Nit ih seru trojke nenormalno, kao tokom veceg dela tekme, nit su toliki raspad kao u 4/4. A kod nas se Polke i Blejk nisu videli, dok je klupa pokidala. Verujem da ce se obe ekipe naci negde na sredini u narednim utakmicama.
Iggy9-13
Iggy9-13
Posts : 2031
Age : 30
Location : Zagreb
Phoenix Suns

Memphis Grizzlies vs Los Angeles Clippers - WEST 1st round Empty Re: Memphis Grizzlies vs Los Angeles Clippers - WEST 1st round

Mon Apr 30 2012, 21:15
Dobri su Clippersi, ali medvjedići dobrih srca kako kaže Frančeski će i ovaj playoff dosta ekipa iznenaditi

Stvarno ne vjerujem u prolazak Clippersa. Uz svo poštovanje Paulu i njegovom mogučnosti voditi ovakve Clipperse, oni ne mogu preko Grizzliesa u PLAYOFFU Ne znam

Grizzliesi imaju Gaya, Randolpha, Gasola, Maya, Conleya, Allena. Nekako su mi razovrsniji i igraju bolju i timskiju košarku. Napad Grizzliesa će presuditi u ovoj seriji, ako budu realizrali svoje planove. Clippersi će teško uzeti 2 pobjede.


Volio bi da griješim, jer da Clippersi prođu, onda bi tek ovaj playoff postao super zanimljiv Da da


Last edited by Iggy9-13 on Mon Apr 30 2012, 21:18; edited 1 time in total
nesogalic
nesogalic
Posts : 314
Location : Slovenija
Utah Jazz

Memphis Grizzlies vs Los Angeles Clippers - WEST 1st round Empty Re: Memphis Grizzlies vs Los Angeles Clippers - WEST 1st round

Mon Apr 30 2012, 23:08
I dalje mislim da će Memfis dalje, pa makar u seriji do 7. Ovaj kiks im se sigurno neće više desiti...
Jaz
Jaz
Posts : 22264
Age : 35
Location : California
Los Angeles Clippers

Memphis Grizzlies vs Los Angeles Clippers - WEST 1st round Empty Re: Memphis Grizzlies vs Los Angeles Clippers - WEST 1st round

Thu May 03 2012, 06:27
16 njihovih ofanzivnih skokova (dosta posle slobodnih bacanja) i 20 nasih TO su sasvim dovoljan razlog za poraz. Polke bio odlican, Blake solidan. Mi sutirali 57%, i to je najveci procenat suta u porazu u PO jos od ne znam ni ja kad. Mayo je napravio odlucujucu razliku sa 2 trojke i jos jednim skok sutem pocetkom 4/4, ovog puta su to zadrzali do kraja. Jedva cekam povratak u Staples, bice haos posle toliko godina bez PO.

Povredili se inace Young, Mo i Bledsoe. Ovaj poslednji nesto ozbiljnije, nadam se da ce se oporaviti do subote.
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

Memphis Grizzlies vs Los Angeles Clippers - WEST 1st round Empty Re: Memphis Grizzlies vs Los Angeles Clippers - WEST 1st round

Thu May 03 2012, 07:47
Koliko zanimljivi ishodi u ovoj seriji. Grizzliesi su u prvoj sve pogađali što su mogli, Clippersi sasvim suprotno, pa su pobedili. I sada su zamenili uloge... kada ovde Clippersi nisu uzeli još jedan brejk preti im opasnost da neće imati 100% kod kuće.
Sponsored content

Memphis Grizzlies vs Los Angeles Clippers - WEST 1st round Empty Re: Memphis Grizzlies vs Los Angeles Clippers - WEST 1st round

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum