NBA-Serbia.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rukomet

+16
-the lood-
wall#2
JA SAM CAR
Montenegro
Stary Oskol
West
Nele
Che
Jumpman
Шек
Vuk
dr Hofmann
SN10
Kole
Zola
Strax
20 posters
Go down
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

Rukomet Empty Rukomet

Sat Sep 26 2009, 14:28
Jel prati neko rukomet?
Ja pratim nasu reprezentaciju,Ligu Šampiona,i malo ovu domacu ligu...

Najbolji igraci su Karabatic,Ivano Balic,Francuzi: Narcis,Aballo,Omeyer....dok od reprezentacija u vrhu su:Francuzi,Španci,Hrvati,Nemci, dobri su Korejanci,Finci,Norvežani,Danci,Makedonci,SRBIJA nije loša....

p.s. Zvezda je pobedila Partizan u derbiju na pocetku prvenstva! Very Happy
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

Rukomet Empty Re: Rukomet

Sat Oct 17 2009, 18:48
Zvezda vodi protiv Bešiktaša na poluvremenu 6 razlike!

Nadam se da ce odrzati ovu prednost jer u prvom mecu Beskitas je dobio 4 gola razlike....

e da,odlicna je atmosfera Delija... Respect
Zola
Zola
Posts : 31978
Age : 28
Location : Novi Sad
San Antonio Spurs
http://www.nba-serbia.net

Rukomet Empty Re: Rukomet

Sat Oct 17 2009, 19:21
15 razlike za nas Winner
Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

Rukomet Empty Re: Rukomet

Sun Oct 18 2009, 14:09
Nisam verovao.Bravo momci.Izgubili tamo 4 a ovde smo ih ''smrzli na -15''.
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

Rukomet Empty Re: Rukomet

Sun Oct 25 2009, 22:02
Remi Barselone i Real Ademara


Rukometaši Barselone i Real Ademara igrali su nerešeno 26:26 u Blaugrani u derbiju i poslednjoj utakmici osmog kola španskog ASOBAL-a.

Katalonci su ostali na trećoj poziciji na tabeli sa tri boda manje od vodećeg Siudad Reala i dva boda manje od drugoplasiranog Aragona. Sa druge strane, Real Ademar je osvojenim bodom došao do petog mesta ispred Naturhausa La Riohe. Slede dve nedelje pauze u domaćim šampionatima zbog obaveza reprezenzacija u EHF nedelji.
U devetom kolu igraju se dva derbija, u duelu prvoplasiranih ekipa sastaju se Siudad Real i Aragon, dok Barselona gostuje Rejno de Navari u Pamploni.

Rezultati osmog kola:
Okavio Pilotes – Antekjera 27:29
Arate – Kuenka 23:27
Torevijeha – Granoljers 35:27
Rejno de Navara – Valjadolid 26:25
Naturhaus La Rioha – Siudad Real 26:32
Frigorifikos Moraso – Toledo 21:21
Aragon – Alkobendas 29:27

Nedelja:
Barselona – Real Ademar 26:26

Tabela:
1. Siudad Real 16
2. Aragon 15
3. Barselona 13
4. Valjadolid 11
5. Real Ademar 9
6. Naturhaus La Rioha 9
7. Rejno de Navara 8
8. Toledo 7
9. Kuenka 7
10. Oktavio Pilotes Posada 6
11. Arate 6
12. Torevijeha 6
13. Antekjera 5
14. Granoljers 5
15. Alkobendas 4
16. Frigorifikos Moraso 1
Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

Rukomet Empty Re: Rukomet

Sun Oct 25 2009, 22:35
Zvezda vraca stvari na svoje mesto.Sve pobede do sada.
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

Rukomet Empty Re: Rukomet

Wed Nov 18 2009, 23:18
Abalo u Siudad Realu do 2017.

Francuski rukometaš Lik Abalo produžio je ugovor sa španskim i evropskim prvakom, Siudad Realnom, do 2017. godine.

25-godišnji igrač došao je u španski klub na leto 2008. godine i deo je projekta kojim se želi nastaviti dominacija Siudad Reala i u španskom i u evropskom rukometu. “Želim da igram u ovom klubu i srećan sam zbog produžetka saradnje. Zadovoljan sam u Siudad Realu kao i dogovorom koji smo postigli“, izjavio je Abalo.
Francuz je imao izuzetno usopešnu prošlu sezonu i sa reprezentacijom Francuske (zlatne medalje na Olimpijskim igrama u Pekingu i Svetskom prvenstvu u Hrvatskoj) i sa klubom (titule u ASOBAL-u i Ligi šampiona).


Gledao sam ovog Abaloa dok je igrao za Francusku na prošlom Ep, i dobar je igrač...precizan a snažan šut...gari ne može da promaši! Very Happy
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

Rukomet Empty Re: Rukomet

Sat Dec 12 2009, 14:10
Šterbik mora na operaciju


Golman Siudad Reala Arpad Šterbik trebalo bi da operiše koleno 21. decembra, posle poslednjeg meča jesenjeg dela šampionata i Kupa Asobal.

Hiruškim zahvatom otkloniće se bolovi koje novopečeni reprezentativac Španije oseća kao posledice prethodne povrede ukrštenih ligamenata.Šterbik će odsustvovati sa terena samo desetak dana, tako da selektor Španije Valro Rivera može da računa na njega za Evropsko prvenstvo koje se od 19. do 31. januara održava u Austriji.
Bivši reprezentativac naše zemlje debitovao je za nacionalni tim Španije 1. novembra u prijateljskoj utakmici sa olimpijskim i svetkim šampionom, selekcijom Francuske.

Siudad Real se nalazi na prvom mestu tabele španskog Asobala sa maksimalnim učinkom iz prethodnih 14 kola. Do kraja prvenstva, šampionu Španije je ostala još utakmica sa Kvenkom, kao i meč sa Valjadolidom u Kupu Asobal.
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

Rukomet Empty Re: Rukomet

Wed Jan 06 2010, 16:21
Srbija ubedljiva sa Slovenijom

BetaRukometna reprezentacija Srbije ubedljivo je savladala Sloveniju rezultatom 33:24 (15:11) u prijateljskoj utakmici u sklopu priprema za Evropsko prvenstvo.


To je prvi od četiri pripremna meča koliko će izabranici Seada Hasanefendića odigrati pred šampionat Evrope koji se održava od 19. do 31. januara u Austriji. Najefikasniji u našem sastavu bili su Momir Ilić sa šest, Rastko Stojković sa pet i Žarko Šešum sa četiri pogotka. Kod Slovenaca je najbolji bio Vid Kavtičnik sa šest golova.

Samo u prvih deset minuta viđena je rezultatska ravnopravnost, a onda su dobra igra u fazi odbrane i raspoloženi Darko Stanić na golu doneli prvo ozbiljnije vođstvo os 9:5. Tu prednost su „orlovi“ zadržali do poluvremena, a u drugom delu skoro je udvostručili.

Naš nacionalni tim u subotu putuje u Francusku gde će 10. i 12. januara odigrati utakmice sa selekcijom domaćina, a 15. januara se sastaje sa Egiptom u Beogradu.

Slovenija - Srbija 24:33 (11:15)

Slovenija: Podpečan, Škof, Rezar, Bilbija 4, Vugrinec 2, Lubej 1, Kavtičnik 6 (3), Mlakar 1, Natek 1, Kavaš, Skube 2, Špiler 1, Brumen, Gajič 1, Cehte, М. Žvižej 4, L. Žvižej, Poklar, Zorman 1.
Srbija: Stanić, Stojković 5 (3), Којić 3, Šešum 4, Nikčević, Vučković, Stojanović 4, Toskić 2, Ilić 6, Marković 2, Pejanović, Anđelković 1, Lapčević, Vilovski 1, Stanković 1, Nenadić, Tubić 4.
SN10
SN10
Posts : 28514
Age : 30
Location : Come fly with me
Phoenix Suns

Rukomet Empty Re: Rukomet

Wed Jan 06 2010, 19:13
Strah me da razmisljam sta ce biti od seadovog vodjenja reprezentacije.....kad covek odluci da ne pozove bojinovica koji je psihicki ubedljivo najjaci igrac kod nas a i umecem ne zaostaje za momcima poput sesuma,ilica i ostalih........pobeda protiv slovenije je dobar znak ali ipak Nono
Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

Rukomet Empty Re: Rukomet

Wed Jan 06 2010, 19:48
SN13 wrote:Strah me da razmisljam sta ce biti od seadovog vodjenja reprezentacije.....kad covek odluci da ne pozove bojinovica koji je psihicki ubedljivo najjaci igrac kod nas a i umecem ne zaostaje za momcima poput sesuma,ilica i ostalih........pobeda protiv slovenije je dobar znak ali ipak Nono
Bojinovic mi je bio omiljeni igrac dok nisam shvatio da je mediokritet covek uzme loptu na centru i zaleti se i sutira sa 10m pa kud puklu, bolje sto ga nema.To su uradili i Antic i Duda(izostavili neke do tada neizostavne sa spiska) i vidi gde smo sada.Sead je iskusan lisac vodi veoma jaku ekipu u Nemackoj i ja mu verujem.
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

Rukomet Empty Re: Rukomet

Mon Jan 11 2010, 13:28
Novi poraz Srbije od Francuza


Rukometna reprezentacija Srbije poražena je u Tulonu od Francuske rezultatom 27:24 (16:10) u pripremnoj utakmici za Evropsko prvenstvo u Austriji.

Drugi meč dva tima na programu je u utorak. Najefikasniji u našem nacionalnom timu bili su Ivan Nikčević sa šest, Momir Ilić i Alem Toskić sa po tri gola. Sa druge strane, olimpijske i svetske prvake predvodili su Karabatić, Gigu i Fernandes sa po četiri pogotka.
Izabranici Seada Hasanefendića su uspeli da ublaže poraz u drugom poluvremenu iako su u 25. minutu gubili čak sa devet golova razlike - 6:15. Do odlaska na odmor su uspeli da smanje na šest golova razlike (10:16), a u nastavku i da ga prepolove na konačnih 24:27.

Srbija i Francuska su 28. oktobra odigrale meč u Srbiji u sklopu proslave 60 godina našeg Rukometnog saveza. Gosti su tada slavili rezultatom 34:28.

Naša reprezentacija je do subote boravila u Sloveniji gde je sa selekcijom domaćina odigrala trening meč u kojem je slavila sa 33:24.

Evropsko prvenstvo održava se u Austriji od 19. do 31. januara. Srbija je u grupi B sa selekcijom domaćina, Danskom i Islandom, dok Francuska u grupi D sa Španijom, Mađarskom i Češkom.

Francuska - Srbija 27:24 (16:10)

Francuska: Omejer (10 odbrana - 50%), Abalo 2, Gigu 4 (1), Fernandes 4, Karabatić 4, Bosket 3, B.Žil 2, Žunilon 1, Akambrej 1, Ostertag 1, Barašet 1,Sorando 3, Maru 1.
Srbija: Pejanović (tri odbrane, 20%), Stanić (13 odbrana - 46%), Popuča, Tubić 0/2, Ilić 3/10, Anđelković 2/2, Nikčević 6/7, Toskić 3/4, Stanković 1/3, Vilovski 2/2, Šešum 0/5, Stojković 2/3, Lapćević, Vučković 2/3, Marković/1, Stojanović 2/3.
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

Rukomet Empty Re: Rukomet

Sun Jan 17 2010, 16:51
Hasanefendić: Da budemo zadovoljni

Selektor rukometne reprezentacije Srbije Sead Hasanefendić izjavio je da ne može da kaže koji je cilj na Evropskom prvenstvu.

"U nedelju odlazimo na EP. Ako ste gledali kako smo igrali, zadovoljni ste, kao i stručni štab i igrači. Puni smo samopouzdanja, međutim, moram da kažem da bih hteo još više i bolje, efikasnije u svim domenima Teško je prognozirati. Postoje paradoksi, imamo malo treninga a odlične rezulte, ali postojaće neke dileme dok ne počne EP. Voleo bih da svi budu zadovoljni kada se vratimo ",
Selektor Srbije nije želeo da kaže kojih 16 igrača će biti na spisku, jer čeka "medicinsku analizu".

"Ići ćemo sa svim igračima koji su ovde. Primećuje se na treningu da je poslednja faza i da ispada lopta na treningu jer su igrači nervozni. Nadam se da će na utakmici sa Egiptom to izaći iz njih i nadam se da se niko neće povrediti".

Prema njegovim rečima, želeo bi na EP da se ekipa nadmeće sa ostalim reprezentacijama.

"To ćemo pokušati, ali da li ćemo uspeti to ćemo da vidimo".

Jedan od najboljih igrača reprezentacije Srbije Momir Ilić izjavio je da je teško reći šta je cilj.

"O cilju možda samo Francuzi mogu da govore. Nijedna reprezentacija nas neće nadigrati. Daćemo svoj maksimum, znamo šta znači Evropsko prvenstvo. Bilo bi dobro da napravimo lep korak napred i da dođemo nasmejani sa takmičenja"

On je dodao da je prva grupa jako važna i da će utakmica sa Islandom mnogo značiti za dalji tok, pa će na nju igrači gledati kao da je finale i da je jedina.

Pivotmen reprezentacije Alem Toskić naglasio je da je najvažnije da svi igrači budu zdravi i da tako ostane na šampionatu.

"Uz malo sreće, mislim da možemo da napravimo dobar rezultat. Prva prepreka nam je Island, koji je olimpijski vicešampion, ali siguran sam da možemo da napravimo veliki rezultat".

Predsednik Rukometnog saveza Srbije Velimir Marjanović ipak je odredio cilj reprezentacije na EP.

"Takmičarski cilj mi ne određujemo, stručni štab će to odrediti, oni će verovatno želeti najviše. Za nas je važno da nastavimo da postižemo sve više.. Očekujemo da se reprezentacija plasira u drugi krug. To bi bilo korektno. Plasman od šestog do 12. mesta. Sve iznad toga smatramo velikim uspehom".

Evropsko prvenstvo održava se od 19. do 31. januara u Austriji, a reprezentacija Srbije će početi takmičenje u Grupi B u Lincu.
dr Hofmann
dr Hofmann
Posts : 13258
Age : 61
Location : K2
Portland Trail Blazers

Rukomet Empty Re: Rukomet

Sun Jan 17 2010, 17:20
Trudim da sto vise pratim rukomet posebno ove najjace lige...Poljaci su najsimpaticnija reprezentacija,fizicki nevjerovatna,sa bekovima koji imaju top u rukama.Bielecki mi je najveci car,a inace igra u Rhein Neckar Lowen.Sto se nasih tice,na ovom EP mozemo ido medalje,a i mozemo rano da ispadnemo.Nismo jos toliko izdefinisani kao neke ekipe iz vrha.Steta je sto nece biti Vujina,jer bi smo onda imali nevjerovatnu bekovsku liniju.Manje bi pritisak bio na Ilicu pa bi i on vise dosao do izrazaja.Ovako ce odbrane biti skoncentrisane na njega sto ce malo vise prostora dati Sesumu,Nenadicu,Andjelkovicu....Desno krilo nam je najtanja pozicija,tu cemo se vjerovatno malo muciti.
Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

Rukomet Empty Re: Rukomet

Sun Jan 17 2010, 20:32
Blizi se prvenstvo ja idem popodne u skolu Sad .Igramo sa Islandom u utorak i to ce nam puno znaciti.Mislim da nam ovaj mec odredjuje plasman u drugi krug.
SN10
SN10
Posts : 28514
Age : 30
Location : Come fly with me
Phoenix Suns

Rukomet Empty Re: Rukomet

Sun Jan 17 2010, 21:07
dobro je samo sto 20-tog nijednu ne igramo....ostalo cu lako pratiti Cool
dr Hofmann
dr Hofmann
Posts : 13258
Age : 61
Location : K2
Portland Trail Blazers

Rukomet Empty Re: Rukomet

Sun Jan 17 2010, 22:37
Ako protiv Islanda odigramo na nivou pobjedu ne bi trebala da izostane.Jeste da su na olimpijadi bili drugi,ali mislim da smo kvalitetniji i zeljniji dokazivanja u ovom trenutku.Njima veci dio igraca igra u Njemackoj,a najvise ih je u Lowenu cini mi se.Osnovu ekipe im cine igraci koji su prosli zenit karijere pa se nadam pobjedi od 3-4 razlike.
Vuk
Vuk
Posts : 580
Age : 27
Location : Novi Sad
Charlotte Hornets

Rukomet Empty Re: Rukomet

Tue Jan 19 2010, 18:19
danas sa islandom u 20:15 RTS 2...ili 1...
SN10
SN10
Posts : 28514
Age : 30
Location : Come fly with me
Phoenix Suns

Rukomet Empty Re: Rukomet

Tue Jan 19 2010, 18:29
zna neko jel ima negde livescore? Very Happy
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

Rukomet Empty Re: Rukomet

Tue Jan 19 2010, 21:46
29-29 sa Islandom...Stanić odbranio sedmerac na kraju... Smile


Last edited by Strax on Sat Jan 23 2010, 18:07; edited 1 time in total
Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

Rukomet Empty Re: Rukomet

Tue Jan 19 2010, 23:17
Strax wrote:29-29 sa Islandom...Stanić odbranio peterac na kraju... Smile
Sedmerac.Ovo je onaj od onih dana kada sam ponosan sto sam Srbin.Gubimo celu utakmicu i u zadnjem minutu stignemo dve razlike.U poslednjih nekoliko godina to se stalno nama desavalo-kolo srece se okrece.
SN10
SN10
Posts : 28514
Age : 30
Location : Come fly with me
Phoenix Suns

Rukomet Empty Re: Rukomet

Tue Jan 19 2010, 23:50
stanicu noge ti se pozlatile...Very Happy....videlo se koliko mu je bilo tesko pre tog sedmerca...znao je da je sve na njemu.... Respekt!.....komsije nam nisu bile preterano dobre ali su pobedili........kjeling je morao bolje odigrati Yahoo
dr Hofmann
dr Hofmann
Posts : 13258
Age : 61
Location : K2
Portland Trail Blazers

Rukomet Empty Re: Rukomet

Wed Jan 20 2010, 00:03
Danas su nam pivoti bili najlosiji dio ekipe,mada je i Sead u velikoj mjeri za to zasluzan.Kojic u napadu katastrofalan,dok je u odbrani bio na svom uobicajenom nivou.Ne mogu da shvatim zasto u ovoj utakmici Andjelkovic nije dobio sansu.Protiv veoma jake,robusne i pokretljive odbrane Islanda trebao nam je neki igrac koji moze da probije i napravi visak.Ovako se sve zasnivalo na teskim sutevima sa 9 metara.
Шек
Шек
Posts : 1191
Age : 30
Location : Београд,Карабурма
Oklahoma City Thunder

Rukomet Empty Re: Rukomet

Wed Jan 20 2010, 00:06
Е како сам се радовао ко да смо добили...
SN10
SN10
Posts : 28514
Age : 30
Location : Come fly with me
Phoenix Suns

Rukomet Empty Re: Rukomet

Wed Jan 20 2010, 00:07
komentator- zamalo srcka Laughing
Sponsored content

Rukomet Empty Re: Rukomet

Back to top
Similar topics
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum