NBA-Serbia.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Biciklizam

+23
Zola
Урош94
Cistac
West
dr Hofmann
jocamelo7
Vuk91
Michael Jordan 23
Stary Oskol
nellepb
LeBron
wlattkouzd
KG
Montenegro
Che
-the lood-
Nba History Fan
wanta23
Ћира
ferrari1
Kole
Comy
Strax
27 posters
Go down
dr Hofmann
dr Hofmann
Posts : 13258
Age : 61
Location : K2
Portland Trail Blazers

Biciklizam - Page 2 Empty Re: Biciklizam

Tue Feb 16 2010, 13:29
Necu uopste da kometarisem Landisa,jer nije vrijedan toga.Prije nekoliko dana zavrsen je Tour Of Qatar koji poznatiji po ogromnim novcanim nagradama,nego po svojoj tradiciji ili atraktivnosti.Poznata kao raj za sprintere i ove godine je okupila respektabilna imena.Ucestvovali su Boonen (2.etapne pobjede),Haussler,Ciolek(slomio kljucnu kost),Farrar,Boasson Hagen,Gilbert,Burghart.Iznenadjujuci pobjednik bio je Wouter Mol iz Vacancesoleila.
dr Hofmann
dr Hofmann
Posts : 13258
Age : 61
Location : K2
Portland Trail Blazers

Biciklizam - Page 2 Empty Re: Biciklizam

Mon Mar 08 2010, 14:20
Armstrong concedes Contador may be too good

Lance Armstrong said he will take on the Tour de France this year as a better cyclist but is unsure if he can close the gap on reigning champion Alberto Contador.

The seven-times Tour winner returned to competition last year and finished third behind Spaniard Contador in Paris, but suffered a troubled relationship with his then Astana team mate. Armstrong is back in action with a new US-funded team Radioshack for 2010.

"Last year I was more about brute force, this year I feel it is more cycling power," Armstrong said in an interview with Spanish daily El Pais on Monday.
"I'm a better cyclist now. I feel more comfortable in the peloton. Last year, at the start, I was nervous, fearful, at the back, and that's why I fell in Palencia."

But he tried to steer clear of stirring up the controversy between himself and Contador again.
"He (Contador) is highly strung, which isn't a bad thing. So am I. All the great champions are like this, they all have a bit of insecurity in their lives, and feel they have to compensate," Armstrong added.

"I don't think it was Alberto more the people around him. Alberto isn't stupid. He's an intelligent person. He will continue to improve and gain experience in everything."

As to his chances in the Tour, Armstrong recognised it would be tough for a 38-year-old to beat someone who was still only 27.

"It doesn't look to be in my favour...(but) we'll go to the race and see who is best," Armstrong said.
"It isn't essential (for me to win). I don't need to especially, other than to reward all the hard work. There is no difference between winning seven or eight.

"The next Tour will be a great story, the rivalry with Contador, what happened last year...This is good for the Tour but it won't change my life whether I win or not."

Reuters
SN10
SN10
Posts : 28514
Age : 30
Location : Come fly with me
Phoenix Suns

Biciklizam - Page 2 Empty Re: Biciklizam

Mon Mar 08 2010, 19:06
kako juce prolog zavrsen ? ...ja kreten nisam gledao Embarassed
dr Hofmann
dr Hofmann
Posts : 13258
Age : 61
Location : K2
Portland Trail Blazers

Biciklizam - Page 2 Empty Re: Biciklizam

Wed Mar 10 2010, 20:34
Na prologu je najbolji bio Lars Boom.A kakvo biciklisticko popodne danas Respekt! Na Eurosportu 1 Paris - Nice,na 2 Tirreno - Adriatico.Gledao trku u Francuskoj,a ovu drugu snimao pa kasnije gledao Smile kakvo uzivanje Respekt!
dr Hofmann
dr Hofmann
Posts : 13258
Age : 61
Location : K2
Portland Trail Blazers

Biciklizam - Page 2 Empty Re: Biciklizam

Fri Mar 12 2010, 13:19
Opet Kontador,ovo vec postaje dosadno.Evidentno je da nije u nekoj narocito dobroj formi,ali jednostavno je prejak za ostale.
Stary Oskol
Stary Oskol
Posts : 1521
Age : 34
Location : Beograd
San Antonio Spurs

Biciklizam - Page 2 Empty Re: Biciklizam

Fri Mar 12 2010, 14:40
Ne treba zaboraviti da je Kontador zajedno sa Nadalom bio osumnjicen za ucesce u doping aferi "Operacija Puerto" kao jedan od konzumatora carobnih napitaka doktora Eufemiana Fuentesa.Samo nekim cudnim putem njihova imena su izbrisana sa tog spiska i obustavljen je dalji postupak protiv njih.
Sama lakoca sa kojom je osvojio proslogodisnji Tur je zaprepascujuca.Pogotovo kada je dobio Kancelaru na hronometru.Trenutno tesko ko moze da mu parira.Lens ce pokusati sa novim timom da ga zaustavi ove godine,samo to nece biti nimalo lako.Spanac leti po stazi.
dr Hofmann
dr Hofmann
Posts : 13258
Age : 61
Location : K2
Portland Trail Blazers

Biciklizam - Page 2 Empty Re: Biciklizam

Fri Mar 12 2010, 14:54
Lens ove godine tek nema sanse.Uspjeh ce mu biti plasman u Top 5.Jedini koji moze donekle da mu parira je Andy Schleck,mozda bi mogao i Denis Menchov kojem je ove godine Tour glavni cilj sezone.Moze to da bude blizu,ali o pobjedi je malo nerealno pricati.Ta bajka o dopingu je jako zanimljiva i ima vise teorija.Ona koja se meni cini realnijom je ta da je Contador do 2006 uzimao neke supstance,ali kasnije ne.Prosle godine na Turu Astana je bila tretirana kao teroristicka organizacija.Doktori su im upadali u sobe u 6 ujutru.Alberto i Lens su vise puta prigovarali zbog toga,ali ta prica je ostajala u pozadini timskih podjela.Druga verzija glasi da je Kontador jos na dopingu,ali da ljudi iz vrha biciklizma,posebno na Turu to vjesto zataskavaju.Razlog je opadanje interesovanja za biciklizam izazvano cestim doping aferama pa je sportu trebao novi heroj,neko poput Lensa,da opet digne prasinu,ali i interesovanje.Sta je istina,tesko je reci.
Stary Oskol
Stary Oskol
Posts : 1521
Age : 34
Location : Beograd
San Antonio Spurs

Biciklizam - Page 2 Empty Re: Biciklizam

Fri Mar 12 2010, 15:07
Verujem da je Kontador muljao nesto 100% i da su njegovi rezultati poduprti hemijiom.Ovi doping skandali razaraju biciklizam.Ivan Baso,Flojd lendis,Aleksandar Vinokurov,Andrej Kaseskin i jos puno njih je palo na dopingu.Onda i izbacivanje Mihaela Rasmusena sa Tura one godine kada je ubedljivo bio prvi,zbog neodazivanja na doping kontrolu.Tada je razbijao Kontadora i Lajphajmera i bas sam se tada skenjao kada sam cuo da su ga izbacili.Sve ovo baca senku na biciklizam koji je jedan od najtezih i za mene jedan od sportova koje najvise volim.
Sto se tice Lensa mislim da on tesko da ce biti losiji od proslogodisnjeg nastupa na kojem je bio 3.I mislim da je glavni rival Kontadoru uz Endija Sleka.Plus ima dobar tim u kojem su Lajphajmer,Kluden,Zubeldia,Popovic...Videcemo.
SN10
SN10
Posts : 28514
Age : 30
Location : Come fly with me
Phoenix Suns

Biciklizam - Page 2 Empty Re: Biciklizam

Fri Mar 12 2010, 19:21
pa da....kontador je bio jedan od retkih biciklista koji su izvukli zivu glavu kad je otkriven doping u liberty segurosu (nemam pojma kako se tacno pise)....ali kako god....uzmi u obzir da ce ti retko koji ljubitelj biciklizma reci da lens nije bio dopingovan u svoje vreme (pogotovo posle onih s**** prosle sezone oko uzoraka)....tako da....i da alberto jeste dopingovan mene boli uvo....lensu su se svi klanjali zasto ne bi mogli i njemu....Very Happy Very Happy


btw...jel igrao neko od vas dvojice pro cycling manager ? Very Happy
Stary Oskol
Stary Oskol
Posts : 1521
Age : 34
Location : Beograd
San Antonio Spurs

Biciklizam - Page 2 Empty Re: Biciklizam

Fri Mar 12 2010, 23:43
Ja nisam igrao. Very Happy
SN10
SN10
Posts : 28514
Age : 30
Location : Come fly with me
Phoenix Suns

Biciklizam - Page 2 Empty Re: Biciklizam

Fri Mar 12 2010, 23:46
big mistake...Very Happy......igra koja je zanimljiva samo vernim fanovima ovog sporta Very Happy.....sad bas vodim Columbiu i stigao sam do Gira Very Happy...i osvojio prvu etapu (timski hronometar ) Claping
dr Hofmann
dr Hofmann
Posts : 13258
Age : 61
Location : K2
Portland Trail Blazers

Biciklizam - Page 2 Empty Re: Biciklizam

Tue Mar 23 2010, 23:02
Giro d'Italia - Ricco's team miss out on Giro

Riccardo Ricco's new Ceramica Flaminia outfit have missed out on being one of the 22 teams invited to compete in May's Giro d'Italia.

Biciklizam - Page 2 90323ecc8f011c2ddcf71c044e16483e


The Italian, banned for doping during the 2008 Tour de France, will return from suspension on Tuesday in the Settimana Coppi and Bartali race but looks poised to miss the Giro unless one of the invited teams pulls out.
Carmiooro-Ngc and Isd Neri were other notable absentees from the Giro list while Lance Armstrong's RadioShack will not be competing in the world's second biggest stage race having asked not to be considered.
Reuters
SN10
SN10
Posts : 28514
Age : 30
Location : Come fly with me
Phoenix Suns

Biciklizam - Page 2 Empty Re: Biciklizam

Tue Mar 23 2010, 23:20
a steta Sad...

sad pretpostavljam da ce alberto kao i prosle godine propustiti i cekati tour.....koga onda ocekivati da dominira djirom....basa?...ili mozda opet menchova ? Don\'t know
dr Hofmann
dr Hofmann
Posts : 13258
Age : 61
Location : K2
Portland Trail Blazers

Biciklizam - Page 2 Empty Re: Biciklizam

Wed Mar 24 2010, 00:00
Menchov ne ucestvije na ovogodisnjem Giru.Pominje se da bi Frank Schleck mogao ici na generalni plasman.Najveci favoriti su po meni Evans i Nibali,u drugom redu Sastre i Pellizotti.Bradley Wiggins ce takodje ucestvovati,ali ne vjerujem da ce juriti generalni.Mada,mozda je shvatio da na Touru nema sanse pa zapne u Italiji.Zanimljivo je da na Giru nece ucestvovati RadioShack,Euskaltel i Francaise Des Jeux.
Jumpman
Jumpman
Posts : 32998
Age : 34
Location : South Beach
Miami Heat
http://www.nba-serbia.net

Biciklizam - Page 2 Empty Re: Biciklizam

Wed Mar 24 2010, 00:02
kejdel osvaja Basketball
SN10
SN10
Posts : 28514
Age : 30
Location : Come fly with me
Phoenix Suns

Biciklizam - Page 2 Empty Re: Biciklizam

Wed Mar 24 2010, 00:12
u drugom redu Sastre i Pellizotti

od ove dvojice ocekujem reprizu proslogodisnjeg djira....znaci borba za najboljeg brdskog vozaca....nadam se da gresim...

Nibali

a ne znam za njega...ogroman talenat ali uvek mu fali jos malo...do vrha....takvu sliku imam za njega....

Bradley Wiggins ce takodje ucestvovati,ali ne vjerujem da ce juriti generalni

a niko nije ocekivao to ni na touru pa se svasta izdesavalo Very Happy.....

a cadel je cadel.....ne racunajuci proslo svetsko prvenstvo uvek je zakazivao kad je najpotrebnije bilo.... seti se samo proslog toura
Facepalm ...

a sta cu onda....navijacu za Garzellija Very Happy...valjda ce on doci Very Happy
dr Hofmann
dr Hofmann
Posts : 13258
Age : 61
Location : K2
Portland Trail Blazers

Biciklizam - Page 2 Empty Re: Biciklizam

Wed Mar 24 2010, 00:20
Garzelli sigurno ucestvuje.Wiggins i Evans bi mogli da vode zanimljivu borbu u generalnom plasmanu.Ni jedan ni drugi ne mogu nikoga da otresu na brdima,a na hronometru su mnogo jaki.Ja bi licno volio da to osvoji Basso,a da Cadel padne i slomi nogu ( Seljak Razz ).Nibali je jako dobro vozio Milan - San Remo pa se nadam da ce moci da odrzi tu formu do Gira koji pocinje 8. maja cini mi se.Pitanje je samo ko ce biti lider u Liquigasu jer imaju 4 sjajna vozaca.Nekako objica zaboravismo Kreuzigera koji je taokdje jako opasan vozac.Bice jako ujednaceno to je jedino sigurno.
SN10
SN10
Posts : 28514
Age : 30
Location : Come fly with me
Phoenix Suns

Biciklizam - Page 2 Empty Re: Biciklizam

Wed Mar 24 2010, 00:22
pa roman je po meni veliki favorit....ali iz senke ( ako to uopste postoji Facepalm )......na brdima moze svasta uraditi....a na hronometru je skoro uvek u top 10...uglavnom navijacu za liquigas....pa sta bude bude... Smile
dr Hofmann
dr Hofmann
Posts : 13258
Age : 61
Location : K2
Portland Trail Blazers

Biciklizam - Page 2 Empty Re: Biciklizam

Wed Mar 24 2010, 00:27
Cavendish ends winless drought

British sprinter Mark Cavendish ended a six-month wait for a victory after surging clear of a bunch sprint finish to win the second stage of the Tour of Catalunya.

The HTC-Columbia rider took victory after clearly outpacing second-placed Argentine Juan Jose Haedo and third-placed Spaniard Aitor Galdos in Banyoles.

The winner of 24 races in 2009, including six stages of the Tour de France, Cavendish's victory was his first since the second stage of the Tour of Missouri on September 8.

"More than relieved I feel proud to be winning here because it shows the team never lost confidence in me," Cavendish said.
"We've got a young team here in Catalunya and it could have been difficult for them to commit themselves.

"Instead of that they gave it 100 per cent, never lost faith in me and that fills me with a sense of pride and gratitude."

Cavendish pointed out that he had enjoyed six wins, including the Milan-San Remo Classic, by this point in 2009.

However, the 24-year-old was forced to delay this season's race start by two weeks after his pre-season training was wrecked by illness caused by a badly infected tooth.

"This time the year began badly and not to have won anything has been frustrating," he added.

"I could have won a stage in the Tirreno-Adriatico and then I had bad luck in Milan-San Remo this year. But gradually things have got better and today I got the win."

Germany's Paul Voss remains the overall leader after his surprise win in Monday's opening time-trial.

The Milram rider will be certain to face attacks on Wednesday's mountainous 185.9km stage from La Vall d'En Bas to La Seu d'Urgell.

Luxembourg's Andy Schleck, last year's Tour de France runner-up, did not start Tuesday's race due to an upset stomach.

The Tour of Catalunya finishes in Montmelo on Sunday.
dr Hofmann
dr Hofmann
Posts : 13258
Age : 61
Location : K2
Portland Trail Blazers

Biciklizam - Page 2 Empty Re: Biciklizam

Sun Apr 04 2010, 19:50
Fabian Cancellara Respekt! Dominantniju predstavu jednog bicikliste odavno nisam gledao.Veliki klasik Tour Of Flanders koji je dugacak 260 i kusur kilometara odvozio je kao na treningu.On i Boonen ostali su sami na 44 kilometra do cilja,a na cuvenom usponu Muur ostavio je Toma i samo produzio do pobjede.Saxo Bank je danas dominirao,autor prvog napada je bio Brechel,ali su ga tehnicki problemi omeli u namjeri.Uprkos tome zavrsio je u trecoj grupi.
SN10
SN10
Posts : 28514
Age : 30
Location : Come fly with me
Phoenix Suns

Biciklizam - Page 2 Empty Re: Biciklizam

Sun Apr 04 2010, 21:18
fabian je majstor......neverovatno spreman....fantastican...do sutra bih ga mogao hvaliti Very Happy
dr Hofmann
dr Hofmann
Posts : 13258
Age : 61
Location : K2
Portland Trail Blazers

Biciklizam - Page 2 Empty Re: Biciklizam

Sun Apr 11 2010, 02:39
Sjutra Paris-Roubaix Yey Yey Nadam se jos jednom trijumfu Cancellare,iako ce biti jako tesko zato sto ce svi paziti na njega.Ajmo Tony Montana Claping1
SN10
SN10
Posts : 28514
Age : 30
Location : Come fly with me
Phoenix Suns

Biciklizam - Page 2 Empty Re: Biciklizam

Sun Apr 11 2010, 16:37
u formi zivota je....neverovatan...ajde jos malo Claping1
dr Hofmann
dr Hofmann
Posts : 13258
Age : 61
Location : K2
Portland Trail Blazers

Biciklizam - Page 2 Empty Re: Biciklizam

Sun Apr 11 2010, 20:52
Ne znam sta da kazem za onakvu predstavu.Solo voznja poslednjih 50 kilometara,3 minuta prednosti napravljena kao od sale,izraz lica Boonena...Sjajan dan za sve navijace Fabiana,a i Saxo Banka Respekt! Respekt!
SN10
SN10
Posts : 28514
Age : 30
Location : Come fly with me
Phoenix Suns

Biciklizam - Page 2 Empty Re: Biciklizam

Sun Apr 18 2010, 16:48
Koliko mi je na kraju bilo zao zbog Kolobneva toliko mi je bilo drago zbog Gilberta......kako ih je majstor ostavio na usponu svaka mu cast Respekt! Respekt! Respekt!
Sponsored content

Biciklizam - Page 2 Empty Re: Biciklizam

Back to top
Similar topics
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum