NBA-Serbia.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

1 vs 1

+44
Zola
Legolas
Lawson
jocamelo7
Strax
Yoker87
Jumpman
Sky
4evaStK
SN10
Vuk91
dr Hofmann
Mr. Striko
Jaz
Insanity
Dzoni131
Frejzer
wall#2
airvucko
Bradley
Knofler
CP 3
Mrakar
Lolic
johnny24
andelob
Vuk
Stary Oskol
Iggy9-13
lazar_lfc
Montenegro
WoLF
kolly 8
Jason
Ћира
Mr.Big Shot
MaksPejn
KG
Balzak
Nba History Fan
Jack Dempsey
ljebac
-the lood-
Kole
48 posters
Go down
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

1 vs 1 Empty 1 vs 1

Sat Oct 02 2010, 00:09
Evo i jedna ovakva tema (doduše, pokupljena ideja sa NBAcro) koja bi mogla da bude zanimljiva. Znači, na svaka 2, 3 dana stavljamo nove parove u takozvanom 1 on 1, gde će forumaši dati objektivno mišljenje koji je bolji i šta misle o njima (poredite i sadašnje stanje ali i karijeru), I UZ JEDNU JAKO BITNU STVAR, DA POSLE NEGO ŠTO NAPIŠU IME IGRAČA I OBRAZLOŽE ZBOG ČEGA TAKO MISLE (znači, makar nek bude preko 2 reda post) i postovi se gde recimo napišete samo : Glasam za Garnetta - ukljanjaju.
Na neki način to su glasanja, ali se ne sabira, već bez ikakvih obaveza, da vidim vaša mišljenja ...
Evo, prvi par neka bude
Deron Williams vs. Chris Paul, i vi ćete lako uklaviriti dalje.

Moje mišljenje oko ovoga:
Po svemu sudeći, za mene Paul i draži i bolji playmaker. Malo je "bačen" u senku zbog krize sa povredom u kojoj je bio prošle sezone, pa je Deron uz Ronda i Nasha postao glavna pg atrakcija. Sada i jeste u boljoj formi (ali nadam se da će se kod CP3-a vratiti sve na svoje mesto, da će ponovo postati ono što je bio 2, 3 godine pre) od Paula, ali kroz karijeru teško da može da bude, jer Chris ima nesumnjivo više nagrada, uz bolje statse, a pritom se činio dosta impresivnijim od DWilla.
Ima bolji osećaj za asistenciju, bolji je kradljivac, bolji prodor, dosta brži, pravi je lider, bolje barata loptom iako Williams ima odličnu tehniku crossovera... Deron je bolji šuter, jači je, teži, bolji defender u 1 on 1, ali ovde vidim više prednosti Paula.
Zola
Zola
Posts : 31978
Age : 28
Location : Novi Sad
San Antonio Spurs
http://www.nba-serbia.net

1 vs 1 Empty Re: 1 vs 1

Sat Oct 02 2010, 00:22
Chris Paul.
Prvo, gotivniji mi je igrac i mnogo vise volim njega da gledam od Derona. (ne kazem da je Deron los, ali ne znam bas kako ce se snaci ove sezone u ekipi bez Boozera koji mu je bio predmet za skupljanje asistencija. Sada ima Ala koji voli vise da igra 1 na 1 i vise sam igra u napadu). Drugo, mnogo je atraktivniji CP3, videli smo i da kuca, i da daje lejape, videli smo i da daje asistencije atraktivno.. Dosta je brzi, drzi konce ekipe u svojim rukama, moglo bi se reci da je neki vodja.. toliko.
Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

1 vs 1 Empty Re: 1 vs 1

Sat Oct 02 2010, 00:22
Deron Williams

Rekao bih zbog veće raznovrsnosti u igri.Ima i veću meru-kada stati na loptu, kada asistirati, kada šutirati...Možda je statistički Paul bolji ali ako gledam timski veću prednost opet dajem Deronu.On sa Jutom samo u PO nije ušao u ruki sezoni dok je Paul to uradio samo u dve sezone.Još jedan faktor koji vaga na stranu Derona što je činio jedan od mojih omiljenih tandema u protekle 2 godine-Boozer-Deron.Dok nisam bio baš preterano oduševljen tandemom West-Paul(lepo to izgleda, ali nešto mi je tu falilo).I evo za kraj omiljeni potezi pomenute dvojice:



A tek kad se setim ove "clutch krađe" protiv upravo DWilla.


And watch thiiiiiiisssssss.... Respekt!


A evo još malo magije CP3-a.





Respekt!

A, ovo je već do mozga.


p.s. Verovatno će mnogi promeniti mišljenja ako se Paul
vrati u staru formu, u kakvoj je bio kada su i NOH kidali.
Jumpman
Jumpman
Posts : 32998
Age : 34
Location : South Beach
Miami Heat
http://www.nba-serbia.net

1 vs 1 Empty Re: 1 vs 1

Sat Oct 02 2010, 14:20
ti kad ne bi branio nekom niskog crnog pleja nista ne bi bilo Laughing
a pogledaj bolje to za procente suta kafa
i kao sto je vec neko rekao..deron je svoj tim vise puta dovodio u PO nego pol u istoj jakoj konkurenciji zapadne konferencije.
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

1 vs 1 Empty Re: 1 vs 1

Sat Oct 02 2010, 14:35
Jbg, tvrdoglav sam, to i sami znate, posebno kada imam dosta argumenata da sam u pravu. Laughing
Prvi od njih su nagrade: Znači, Paul je bio 1 u najboljoj petorci lige, dok DWill nije. Paul je 2 puta više nastupao na all-staru. Bio je rookie godine. 2008. bio prvi plej ispred DWilla za USA team na Olimpijadi kada su osvojili zlato. 2009. je bio u najboljoj odbrambenoj petorci, a godinu pre u drugoj, dok DWill nije, što bi mogli da kažemo da je CP3 bolji defanzivac, pre svega kradljivac. Dwill se jedino bolje snalazi kada treba da čuva teže playmakere, njegovog kalibra, tipa Baron Davis, Billups...
A i pored statsa koji su znatno bolji kod Chrisa, ipak neću to sada da stavljam kao bitan razlog, jer se razlikuje jednostavno stil igre kakav je u Juti i NOH, a i kvalitet saigrača. Kada smo već kod Play-offova, Jazzera i Hornetsa. Uporedite saigrače Paula i Derona. Deron pored sebe redovno ima Boozera, jednog od najboljih krilnih centara u ligi, pa Okura, Kirilenka, Brewera, Millsapa, na početku je tu bio Harpring, kada je čini mi se bio na vrhuncu. A Paul, Westa, koji je sigurno dosta lošiji od Carlosa, te Peju koji već 3 sezone nije onakav kakav bi trebao (razumljivo, stigle ga godine, problemi sa leđima...), Chandlera, solidnog centra, ali verovanto ne boljeg od Okura, i što je imao 2 sezone pored sebe Poseya. Njih već dobro vreme muči klupa, Scott nikada nije toliko razmišljao o odbrani, već pre u stilu Pistonsa prošle sezone - loša odbrana, spori napadi, malo poena.
Jumpman
Jumpman
Posts : 32998
Age : 34
Location : South Beach
Miami Heat
http://www.nba-serbia.net

1 vs 1 Empty Re: 1 vs 1

Sat Oct 02 2010, 14:49
do jaja Facepalm
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

1 vs 1 Empty Re: 1 vs 1

Sat Oct 02 2010, 14:51
Na šta tačno misliš?
Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

1 vs 1 Empty Re: 1 vs 1

Sat Oct 02 2010, 14:59
Onaj klip kada prođe Howarda tačno ga lepo opisuje.Mulja, mulja i kada nema rešenja uvali kosku.Na njegovu sreću Peja je pogodio iz nemoguće situacije+bacanje.

Naravno nije to uvek slučaj ali to bih mu izdvojio kao najveću manu.
Jumpman
Jumpman
Posts : 32998
Age : 34
Location : South Beach
Miami Heat
http://www.nba-serbia.net

1 vs 1 Empty Re: 1 vs 1

Sat Oct 02 2010, 15:03
@strax
necu detaljno jer ima previse toga a najvise si se israo kod toga ko kakav tim ima/je imao. a ljudi iz nba koji dele nagrade su ti u ovom slucaju strucnjaci a kod nekih drugih podela su ti majmuni XD takodje jedina poveca razlika u statistici kod te dvojice je u asistencijama, ostalo je sve tu negde a ti kazes da je krisova znatno bolja. sad stvarno moram na posao.
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

1 vs 1 Empty Re: 1 vs 1

Sat Oct 02 2010, 15:09
Koleman994 wrote:Onaj klip kada prođe Howarda tačno ga lepo opisuje.Mulja, mulja i kada nema rešenja uvali kosku.Na njegovu sreću Peja je pogodio iz nemoguće situacije+bacanje.

Naravno nije to uvek slučaj ali to bih mu izdvojio kao najveću manu.


Nažalost, istinito, i ima on još mana, ima i DWill, ali je on nešto skromniji, obzirom da je Paul igrač gde nema sredine - ili da ili ne.
Nego, zar vama između ništa ne znače nagrade koje su uglavnom na "račun" NBA stručnjaka, koje ih ne bi bez razloga nekom dali? Paul je od nepunih 5 sezona u NBA, čak 2 puta (!) bio u trci za MVP-a, ali se predpostavljalo da neće moći pored Kobea, Brona.
(A da dodam i da je CP3 nešto mlađi).
Inače, uskoro će novi par.

@ Seljak
Chris Paul(NOH) : 19.5 PPG, 10 APG, 2.4 STL, 4.7 RPG
Deron Williams(UTA): 16.7 PPG, 9 APG, 1 STL, 3.1 RPG

Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

1 vs 1 Empty Re: 1 vs 1

Sat Oct 02 2010, 15:13
A po čemu on to zaslužuje MVP nagradu?
Edit:
...tj. da li ti stvarno veruješ da je ta dva puta bio 3. igrač lige?Da isključimo Lebrona i Cobeta.
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

1 vs 1 Empty Re: 1 vs 1

Sat Oct 02 2010, 15:29
Ne mislim u top 3....
LeBron - Kobe i Wade, trio koji je bio bolji od njega sigurno, dok je po meni on tu iza bio sa Howardom, a još ispod njih Garnett, Melo, Dirk... opet, Deron je bio još iza ovih. Ono što ja generalno mislim je to da je Paul odigrao više odličnih sezona, a da je DWill sada u boljoj formi zbog krize Paula, pa ga možda zato malo zapostavljate.
Paul nije zaslužio nijednom da bude MVP, ali je jedno dobro vreme bio jedan od najboljih u ligi, najbolji play, a ne sumnjivo je da će još dugo biti u vrhu, obzirom da mu je tek 25...
SN10
SN10
Posts : 28514
Age : 30
Location : Come fly with me
Phoenix Suns

1 vs 1 Empty Re: 1 vs 1

Sat Oct 02 2010, 15:42
najbolji play,

Rolling Eyes


ja cu samo reci...deron je bolji i to je to kafa
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

1 vs 1 Empty Re: 1 vs 1

Sat Oct 02 2010, 15:49
SN13 wrote:
najbolji play,

Rolling Eyes


ja cu samo reci...deron je bolji i to je to kafa

Pa ko je onda najbolji play u poslednje 3 godine? Nash je imao padova, do ove sezone (svaka mu čast za prošlu sezonu!!), par njih je postio, Rondo još nije postao igračina kakva se očekuje. Kidda su već stigle godine, a Paul je jedini play koji je u poslednje 3 godine bio izabran u prvoj petorci (Wade su stavljali kao point guarda). Znači, da kažemo Paul - Deron i Nash. NBA očigledno kaže: Chris Paul, ali ako mislite da su sve te nagrade nezaslužene, te da ih zaslužuju drugi, onda je sigurno najprecenjeniji igrač u NBA ubedljivo, CP3.
Nba History Fan
Nba History Fan
Posts : 974
Los Angeles Clippers

1 vs 1 Empty Re: 1 vs 1

Sat Oct 02 2010, 16:04
Strax, jel ti Paul dodje neki rod? Very Happy
Pusti ljude da misle sta hoce, svako ima svoje misljenje i to je to.
Btw, te nagrade su veoma besmislene u velikom broju slucajeva. Od trenutka od kad je Paul dosao u NBA, imao je status zvezde, koju su mediji imali zadatak da proguraju i proslave sto vise. Kada govorimo o ova dva igraca, zaista, nijanse i ukusi pojedinaca odlucuju.
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

1 vs 1 Empty Re: 1 vs 1

Sat Oct 02 2010, 16:25
Možda mi i dođe nešto. XD
Pa Paul baš i nije mogao odma da postane zvezda, čim je bio izabran "tek" kao 4. pick, a pre toga nije predstavljao ogroman talenat, i samim tim, nisu ga toliko gurali u medijima. Ali, rookie sezona za njega fantastična (Hornetsi od skora 18-64 dolaze do 38-44 !), sasvim zasluženo osvaja za rookija godine, sledeće sezone još popravlja statse, ali NOH bez većeg uspeha, i onda dobija zvezdani status, dovodi Horentse do 2. mesta na jakom Zapadu, posle i do polufinala (Paul fantastičan protiv Mavsa, blago rečeno!), ali onda gube od puno iskusnijih Spursa. Tada je Paul postao hit lige, i sledeće sezone još bolji u RS, ali nažalost, u Play-offu dosta brzo ispadanje. Ne zbog neke greške Paula ili slično, već i što je Chandler propustio pola sezone, Peja takođe dobar broj utakmica uz dosta slabije učinke. O prošloj sezoni ne bi da pričam, jer je pola proveo povređen, ali se nadam da se sledeće sezone vraća! A onda ćete i vi promeniti mišljenje. XD
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

1 vs 1 Empty Re: 1 vs 1

Sat Oct 02 2010, 17:28
Bilo kako bilo, na forumu su bolja mišljenja o Williamsu, ne znam zašto, ali svako ima svoje mišljenje i to poštujem. :kafica2:
Sledeći par, Kevin Garnett vs. Tim Duncan
Meni je Garnett dosta draži igrač, neverovatan all-arounder : Odličan midrange šuter, pravi lider na terenu, sjajan defanzivac, pre smo neretko viđali da nakupi i preko 9-10 asistencija, ume da povede loptu, da je prenese, skače, jak je i žilav, blokira, ima dobru leđnu tehniku, a i uz to može lako licem 1 on 1. Zaista igrač za svaki respekt i bez sumnje jedan od najboljih krilnih centara ikada. Ikona Wolvesa, a sada se napokon dočepao i prstena sa Keltima. Koliko samo hvaliti Garnetta, ali tek treba sačekati onog drugog, dobricu, Duncana. Sličan Kevinu KG-u, odličan midrange šuter, ume leđima, ima dobar pregled igre, igra mozgom i to mu je možda najveća vrlina, skače, u mlađim danima i atraktivan, nema šta nije osvojio, 4 puta NBA champion, možda i najbolji PF ikada. Srce i duša Spursa, iako ne važi za lidera, dosta puta je bio u ulozi clutchera.
E sad, da li on, da li Garnett? Garnett mi je draži, ali možda eto Duncan zbog naslova.


Sponsored content

1 vs 1 Empty Re: 1 vs 1

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum