NBA-Serbia.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
dr Hofmann
dr Hofmann
Posts : 13258
Age : 61
Location : K2
Portland Trail Blazers

San Antonio Spurs vs Houston Rockets - WEST 2nd round - Page 2 Empty Re: San Antonio Spurs vs Houston Rockets - WEST 2nd round

Sat May 13 2017, 15:19
D'Antoni prevara? Lik je iskoristio ovaj roster koliko je mogao,mozda se nekom ovaj stil ne svidja,ali to je ono sto oni mogu.Nazalost,Pop se citavu njegovu karijeru pojavljuje kao executioner.
Morey je konstruisao roster po svojim formulama,ali ovo nije baseball i moneyball bas i nije opcija Very Happy
Jaz
Jaz
Posts : 22264
Age : 35
Location : California
Los Angeles Clippers

San Antonio Spurs vs Houston Rockets - WEST 2nd round - Page 2 Empty Re: San Antonio Spurs vs Houston Rockets - WEST 2nd round

Sun May 14 2017, 01:21
Jbg meni su timovi poput Hjustona i Oklahome glavni razlog zasto se moj entuzijazam za NBA drasticno smanjuje. Jedna stvar su Kavsi, Sparsi i Voriorsi, koji uz sut za tri itekako umeju da odigraju half court napad, a drugo je Hjuston koji sutne 50 trojki, neretko i vise, i Vestbruk o kome ne treba trositi reci vise.

Pola foruma se lozi na intenzitet 90-ih, pa Harden ne bi bio u ligi da su opet takva vremena posle ovakve partije. Bas bih voleo da cujem sta moze da se kaze u njegovu odbranu.
LeBron
LeBron
Posts : 16721
Age : 33
Location : Pančevo
Los Angeles Lakers

San Antonio Spurs vs Houston Rockets - WEST 2nd round - Page 2 Empty Re: San Antonio Spurs vs Houston Rockets - WEST 2nd round

Sun May 14 2017, 09:45
dr Hofmann wrote:Morey je konstruisao roster po svojim formulama,ali ovo nije baseball i moneyball bas i nije opcija Very Happy


Jebote, upravo mi se ova misao vrzmala po glavi juce. Very Happy

Mislim da si malko preterao kada si D'Antonia nazvao prevarom Jasmine. Jebiga, covek je to sto jeste. To sto ljudi tripuju da je on bolji trener od ovoga na osnovu puno pobeda u regularnoj sezoni u velikog PPG-a Hjustona, to je druga stvar. Svako ko se iole razume u kosarku i ko je gledao D'Antonijev Finiks i sada Hjuston zna kakav je to zapravo trener.
Covek je izuzetan strucnjak za napad ali se zna da takvim stilom ne mozes uzeti titulu. Mnogo se cesce desava da zakaze napad nego odbrana. To se pokazalo i sada. Ja mislim da je ovo cetvrti ili mozda cak peti put da ga je Pop isprasio u plejofu. I svaki put je bila ista prica.
Nadao sam se da bi Hjuston mogao proci cisto na racun vece rotacije. Prva utakmica me je jos vise navela da tako razmisljam. Ali onda su Roketsi poceli da pokazuju i svoje lose strane. I jebiga, naisli su na smislenu ekipu koja to zna da iskoristi.
Ja najvise krivim Hardena za ovo. Mislim, sta je sa ovakvim pristupom i ponasanjem? Kakvo je to vodjenje tima?
Ako on odustaje kod prvih znakova problema, kako da ocekuje od Andersona, Gordona, Vilijamsa, Arize i ostalih da ne odustanu. Ekipa je podredjena njemu i on ne sme da dozvoli ovakve stvari. Bukvalno se u poslednjoj utakmici ponasao kao klinac u sestom razredu kome je glava u oblacima.
Opet se dokazalo da ovakva igra moze da prodje u regularnoj sezoni ali ne i u plejofu. Pitanje je kakve ce zakljucke Morey izvuci iz svega ovoga. Da li ce da skonta da stil mora da se menja ili ce skontati da je potrebno sutirati jos vise trojki jer je 3>2?

Jaz
Jaz
Posts : 22264
Age : 35
Location : California
Los Angeles Clippers

San Antonio Spurs vs Houston Rockets - WEST 2nd round - Page 2 Empty Re: San Antonio Spurs vs Houston Rockets - WEST 2nd round

Sun May 14 2017, 10:21
Meni je i Rivers prevara a covek ima titulu Very Happy

Taj deo se odnosi upravo na ono sto si napisao o regularnom delu sezone i plej-ofu. Ne postoji tim koji ce takvim sistemom kosarke da osvoji titulu, niti ce ikada postojati. Mora odbrana da se igra jbg, a on kao trener to ne zeli da prizna, a jos manje da radi na tome. Ja ne znam da li postoji jedna osoba na svetu koja kaze "uuu D'Antoni je preuzeo ovaj tim, imaju velike sanse da osvoje".
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

San Antonio Spurs vs Houston Rockets - WEST 2nd round - Page 2 Empty Re: San Antonio Spurs vs Houston Rockets - WEST 2nd round

Sun May 14 2017, 11:24
Ako ti treba trener koji dovodi publiku u halu i ekipa mu igra atraktivnu košarku, onda nema boljeg od DAntonija. Ako oćeš titulu, takvog ne možeš imati. A šta je poenta košarke? Kako za koga...

Po meni ne može odličan trener biti neko ko ima takvu filozofiju i viđenje košarke. 

I košarke koje igraju takvi poput Hardena, Vestbruka i Karija (do ove godine) jednostavno ne prolaze na plej-of odbrane kada se gotovo čitava petorka fokusira na njih. Verovatno ne bi ni Kajri prolazio da nema još 2 vrhunska napadača da ga rasterete. Zato kapiram i da bi Harden mnogo lakše igrao da ima još nekog ol-star igrača uz sebe. Jedino Lebron može uvek kako oće Very Happy
LeBron
LeBron
Posts : 16721
Age : 33
Location : Pančevo
Los Angeles Lakers

San Antonio Spurs vs Houston Rockets - WEST 2nd round - Page 2 Empty Re: San Antonio Spurs vs Houston Rockets - WEST 2nd round

Sun May 14 2017, 11:59
Strax wrote:Ako ti treba trener koji dovodi publiku u halu i ekipa mu igra atraktivnu košarku, onda nema boljeg od DAntonija.


S tim sto ovo nije slucaj sada. Very Happy
Roketsi su na 21. mestu u ligi po prosecnom broju gledalaca sa manje od 17.000 po utakmici. Pokusavali su da privuku gledaoce sada u plejofu akcijama tipa "pivo za dolar" i nastupom Trevisa Skota pre utakmice. Ovo drugo je pogotovo bilo smesno jer je lik nastupio pred 1000 ljudi. Laughing

Mislim da Mori nije pravio ovakav tim zbog publike vec da bi pobedjivao. Ja ga bukvalno zamisljam kako u kancelariji ima izlepljene grafike sa prikazanim Gausovim raspodelama i Bajesovim formulama i kako ima dve police sa knjigama iz statistike.
Lik je idealan za bankarski sistem ili za upper management u nekoj insurance kompaniji.
Jumpman
Jumpman
Posts : 32998
Age : 34
Location : South Beach
Miami Heat
http://www.nba-serbia.net

San Antonio Spurs vs Houston Rockets - WEST 2nd round - Page 2 Empty Re: San Antonio Spurs vs Houston Rockets - WEST 2nd round

Sun May 14 2017, 13:33
ja sad ne znam da li je neko ovde pogledao jednu utakmicu ove serije.
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

San Antonio Spurs vs Houston Rockets - WEST 2nd round - Page 2 Empty Re: San Antonio Spurs vs Houston Rockets - WEST 2nd round

Sun May 14 2017, 14:23
Sugar wrote:ja sad ne znam da li je neko ovde pogledao jednu utakmicu ove serije.

što?

@ Neca
A dobro, ne mislim bukvalno na publiku u dvorani, nego generalno verujem da su dosta ljudi privukli da ih gledaju zbog takvog stila

...koji mene baš i ne privlači.

Sparsi su dokaz da može da se igra lepa košarka sa jakom odbranom
LeBron
LeBron
Posts : 16721
Age : 33
Location : Pančevo
Los Angeles Lakers

San Antonio Spurs vs Houston Rockets - WEST 2nd round - Page 2 Empty Re: San Antonio Spurs vs Houston Rockets - WEST 2nd round

Sun May 14 2017, 15:05
Sugar wrote:ja sad ne znam da li je neko ovde pogledao jednu utakmicu ove serije.


Ja sam pogledao jednu i po. Very Happy
Ali kakve ima veze, mozemo da napisemo nesto i ako nismo gledali sve utakmice.
Jumpman
Jumpman
Posts : 32998
Age : 34
Location : South Beach
Miami Heat
http://www.nba-serbia.net

San Antonio Spurs vs Houston Rockets - WEST 2nd round - Page 2 Empty Re: San Antonio Spurs vs Houston Rockets - WEST 2nd round

Sun May 14 2017, 16:11
@strax
da uzme neko da cita postove iz ove teme a ne zna rezultat, stekao bi se utisak da je san antonio izdominirao svaku tekmu minimum 40 razlike i da je rezultat u seriji bio 14:0 za sparse. Very Happy
a sve je odlucila jedna utakmica, utakmica broj 5 u kojoj je hjuston vodio 10ak razlike vecinu vremena i koju su morali da dobiju pre produzetka. sami sebe su pokopali glupostima.



i ja sam misljenja da su dantonijevom sistemu potrebne male promene da bi bio jos bolji i konkurentniji za naslov. kerr je na najbolji moguci nacin doveo dantonijev sistem do savrsenstva. doduse, skup igraca mu je dosta pomogao u tome. dantoni kada ima igrace za svoj sistem, moze da pobedi svakoga. to je imao u finiksu, ima sad i u hjustonu, u lejkersima, niksima i denveru to nije imao, ni blizu. dantoni nije najbolji trener ali je jedan od najvecih revolucionara kosarke ikada. 

harden je podbacio u ovom plejofu i to je jedna velika istina al setite se i da lebron nije imao muda do 2012. godine.
nabrojte mi samo koji trener je u stanju da ima 55 pobeda a da su mu u prvoj petorci beverli, anderson i kapela? sve u svemu, jedna odlicna sezona za hjuston kojem na pocetku sezone nisu davane sanse da udje u plejof uopste.
4evaStK
4evaStK
Posts : 18763
Age : 31
Location : Los Angels CA
Los Angeles Lakers
https://www.youtube.com/user/AllGodMix

San Antonio Spurs vs Houston Rockets - WEST 2nd round - Page 2 Empty Re: San Antonio Spurs vs Houston Rockets - WEST 2nd round

Sun May 14 2017, 19:22
Za Dantonija sve vec znamo, ne znam zasto vas je to iznenadilo, lik je Dwight Howard medju trenerima, kad ima prave igrace oko sebe, tu je golden, kad nema, videli smo sta je bilo.
Slazem se sa Dacom, ovo je velik uspeh za Hjuston.

Meni je samo neverovatno koliko sve odusevljava Pop sa Spursima, za menadzment igraca mu svaka cast, tu je apsolutni genije, manadzing minuta, recovery, ta kurcobolja kad povuce sve startere iz utakmice, tu mu nema ravnog, ali sistem je jednostavan da jednostavnije ne moze, plus sto nista nije menjao vec godinama, sad se malo moze primetiti da se prilagodjava Kavaiju, ali opet to nije toliko kao sto se sve ostale ekipe prilagodjavaju svojim "SUPERSTAROVIMA", i oko njih grade igru, previse svi brinu za statistiku, to je sad neki bolestan trend, nikad u zivotu nisam video toliko glupih statistickih podataka kao ove godine sto je bilo, nego sve timski, timska odbrana, timski napad, niko ne brine oce imati tripl dabl ili tako nesto bezveze, ili ono kad naprave kojio pas vise kad lopta kruzi na liniji za 3 poena, pa onda svi budu u fazonu wowwwwww odma video na youtube kanalu nba-a  Laughing Laughing
Ne zelim da poredim sa Evropskom kosarkom, samo smatram da je ovde filozofija toliko bolja nego tamo, dok se individualni kvalitet igraca ne moze ni porediti, pa se zato desava to sto se desava kad igraju drzave i koliko USA dominira na individualni kvalitet, a ne na neku filozofiju i igru.
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

San Antonio Spurs vs Houston Rockets - WEST 2nd round - Page 2 Empty Re: San Antonio Spurs vs Houston Rockets - WEST 2nd round

Sun May 14 2017, 19:49
D'Antoni ima noćne more od Grega Popovića. Ukrste se Gregova genijalna filozofija i Majkova anti-plej-of filozofija i dobije se da ga ovaj izbaci u bukvalno svakom susretu (ako ne i svakom?). I to u većini slučajeva Majk ima bolji skor u regularnoj sezoni.
Jaz
Jaz
Posts : 22264
Age : 35
Location : California
Los Angeles Clippers

San Antonio Spurs vs Houston Rockets - WEST 2nd round - Page 2 Empty Re: San Antonio Spurs vs Houston Rockets - WEST 2nd round

Mon May 15 2017, 00:31
Nema takva vrsta ekipe sta da trazi protiv nekoga ko ima iole malo mozga i ume da igra odbranu. I taj njegov revolucionarni Finiks je naleteo tri puta na sasvim obicne Sparse i dobio stap za pecanje onako bez vecih problema. (4:1, 4:1, 4:2)

Finiks je i igrao lepu kosarku, za Hjuston to ne mogu nikako da kazem. Malo da se iskuliraju sa sutem za tri i da shvate da mora neko da cuva reket pa i da imamo o cemu da diskutujemo.
Jumpman
Jumpman
Posts : 32998
Age : 34
Location : South Beach
Miami Heat
http://www.nba-serbia.net

San Antonio Spurs vs Houston Rockets - WEST 2nd round - Page 2 Empty Re: San Antonio Spurs vs Houston Rockets - WEST 2nd round

Mon May 15 2017, 02:10
@jaz
nema sta da trazi a bili jedan posed od vodjstva 3:2 u seriji, baaas nema sta da trazi. i gore ekipe od ovog hjustona su izbacivale san antonio i to u prvim rundama jos..

a sad su sparsi sasvim obicni? dve titule u tri godine je uzela sasvim obicna ekipa:D 

@strax
ne znam cemu poredjenja grega i dantonija, ja to nikad nisam spomenuo niti ima smisla porediti njih dvojicu.
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

San Antonio Spurs vs Houston Rockets - WEST 2nd round - Page 2 Empty Re: San Antonio Spurs vs Houston Rockets - WEST 2nd round

Mon May 15 2017, 09:49
Ma ne poredim , samo kazem. Naravno da ih je glupavo porediti, Greg je miljama ispred
Jaz
Jaz
Posts : 22264
Age : 35
Location : California
Los Angeles Clippers

San Antonio Spurs vs Houston Rockets - WEST 2nd round - Page 2 Empty Re: San Antonio Spurs vs Houston Rockets - WEST 2nd round

Mon May 15 2017, 10:04
@Sugar
To se odnosilo na to tvoje "revolucionarno", za mene su Sparsi najrevolucionarnija ekipa ikad pa sam bio sarkastican Very Happy
Sponsored content

San Antonio Spurs vs Houston Rockets - WEST 2nd round - Page 2 Empty Re: San Antonio Spurs vs Houston Rockets - WEST 2nd round

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum