NBA-Serbia.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vesti iz NBA lige

+12
Strax
SN10
Nele
Legolas
4evaStK
Mr. Striko
jocamelo7
Jumpman
SrbijaDoTokija
West
gambino
Lawson
16 posters
Go down
Jaz
Jaz
Posts : 22264
Age : 35
Location : California
Los Angeles Clippers

Vesti iz NBA lige - Page 9 Empty Re: Vesti iz NBA lige

Wed Mar 07 2018, 21:43
I, sta mislite, je l moze Hjuston da se nosi sa Voriorsima u plej-ofu? Pitam jer svi potezu to pitanje posto su Roketsi dosta impresivni u poslednje vreme. Imam svoj neki stav ali me zanima vase misljenje prvo Very Happy 

Takodje, posto je na istoku sve jasno ko ce u plej-of, koje su vam prognoze za zapad?
LeBron
LeBron
Posts : 16719
Age : 33
Location : Pančevo
Los Angeles Lakers

Vesti iz NBA lige - Page 9 Empty Re: Vesti iz NBA lige

Thu Mar 08 2018, 08:48
Pa dosta zavisi od toga koliko će Voriorsi dobiti od Igija i ostalih roleplayera. Ni Grin ne deluje toliko moćno kao prethodnih sezona. E sad, da li je to zbog nekog cruise moda ili je for real, ne znam. Deluje mi da je cruise mod i da će u plejofu Grin ponovo igrati onako dobro. Mislim, Stef, Klej, Durent i Grin su toliko moćni da su favoriti protiv svakoga bez obzira na to koliko će dobiti od ostatka ekipe.
Hjuston gazi kroz sezonu, imaju, čini mi se, 33-1 u utakmicama u kojima zajedno igraju Kapela, Harden i Polke. Svaki potez koji su povukli je bio u cilju pojačavanja za seriju sa Voriorsima. Dobro igraju trenutno ali, Hardenovi i Polketovi plejof nastupi su već opevani. Polketovi pogotovo. Tako da, ne znači puno ova regularna sezona. Ne bih se iznenadio da potonu kako plejof bude krenuo da odmiče.
I jedna i druga ekipa su u Top 10 po defanzivnom rejtingu, 1. i 2. mesto su po ofanzivnom rejtingu. Gomilu oružja imaju i jedni i drugi ali ja ipak dajem prednost Voriorsima. Naravno, navijaću za Hjuston iz sveg srca. 
Jasno mi je zašto je Durent prešao tamo, apsolutno mi je jasno. Takva ekipa i takvo moderno tržište se ne odbijaju ni u ludilu pa makar ceo svet mislio da si pička. Uradićeš pravu stvar za sebe, svoju karijeru i svoju porodicu. Ali i pored svega toga, ne volim ih i uvek navijam protiv njih. Voleo bih da ih Brada i Polke ispraše, onako epski. I zbog toga se nadam da će Hjuston ostati na 1. mestu, značiće ovde prednost domaćeg terena.

Malo kasnije ću da napišem prognoze za plejof sliku, stay tuned. Biće luda predikcija. Smile Smile Smile
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

Vesti iz NBA lige - Page 9 Empty Re: Vesti iz NBA lige

Thu Mar 08 2018, 12:17
Znači očekuješ da Hjuston zaigra bolje u PLej-ofu, pošto Polke tada diže brojke.

Stvarno mi nisu jasni ti mitovi o Polketu kao nekome ko navodno ne pokida u Plej-ofu. Ne znam  Niti su mu brojke padale (čak šta više rasle su uvek) niti su Klipersi podbacivali u smislu da gube od slabijih od sebe. Jedini podbačaj koji su imali je Portland pre 2 godine kada se Polke povredio na pola serije pa se videlo koliko im fali. Ostalo se eventualno dese Memfis ili Sparsi, ali za takve ekipe se zna da su stvorene za Plej- of, a njegovi saigrači su sve samo ne igrači za vrh Plej-ofa (za početak kvalitetom). Da ne pričam o nekim serijama (Sparsi pre par godina povređen, Juta prošle godine, Memfis prve godine valjda) kada je sam skoro vukao Kliperse. Saigrači su mu oduvek daleko od nekog nivoa finala koji svi očekuju od njega i zameraju mu, a ni on sam sa takvim predispozicijama ne može da utrpa 40 kad hoće i kome hoće kao Lebron, a opet je nekim čudom superstar. 

Videćemo ove godine. Hjuston nije ekipa za Plej- of, ali sada imaju pleja i igraju čak i u ovoj fazi dominantnije nego ranije. Svakako bi u seriji protiv Voriorsa morale ludački da ih krenu trojke jer su ti ludaci nenormalni...
Jaz
Jaz
Posts : 22264
Age : 35
Location : California
Los Angeles Clippers

Vesti iz NBA lige - Page 9 Empty Re: Vesti iz NBA lige

Thu Mar 08 2018, 12:55
Protiv Oklahome je usrao odlucujucu tekmu, protiv Hjustona nije uspeo da spasi dobijenu seriju, zato je Sparse dobio skoro pa sam u 7. tekmi, tako da su moja osecanja pomesana sto se njegovog plej-of ucinka tice. 

Mislim da Voriorsi i dalje igraju sa 50% snage, ako i toliko. Najezim se kad se setim kako mogu da se odlepe za minut na 10 razlike, protiv bilo koga. Secam se bas kako smo Neca i ja gledali plej-of prosle sezone i kako smo samo cekali kad ce da se desi taj momenat. I sad zamislite to tokom cele tekme. Ogroman psihicki pritisak za rivala.

Mnogo je zajebano kidati na 100 utakmica svake sezone, i gurati do juna iznova i iznova, tako da ih u potpunosti razumem. Prosle sezone 16-1 u plej-ofu, ove za sada samo 14 poraza, ali eto, sad mozda imaju motiv da jure prvo mesto.

Mislim da niko nema sanse protiv njih, a isto tako mislim da Kavsi imaju vece sanse da se bore sa njima nego Hjuston, zbog LeBrona naravno.
dr Hofmann
dr Hofmann
Posts : 13258
Age : 61
Location : K2
Portland Trail Blazers

Vesti iz NBA lige - Page 9 Empty Re: Vesti iz NBA lige

Thu Mar 08 2018, 13:56
Houston definitivno ima sanse protiv ove verzije Warriorsa,ali cisto sumnjam da cemo to gledat u PO,posebno ono konstantno setanje u odbrani koje demonstriraju citave godine.Vidi da su psihicki izmoreni od svih bitaka zadnje tri godine,a opet nemaju nekog manijaka kao sto je bio MJ da ih gura dalje svaku noc.KD,Steph i Klay nisu ti karakteri,a i Green se malo ugasio ove godine.
Cleveland nema sanse jer nemaju trenera.Od one marionete se ne moze ocekivat nikakvo takticno iznenadjenje ili ideja koja bi prelomila seriju na njihovu stranu,a to je jedini nacin da osvoje titulu.
LeBron
LeBron
Posts : 16719
Age : 33
Location : Pančevo
Los Angeles Lakers

Vesti iz NBA lige - Page 9 Empty Re: Vesti iz NBA lige

Thu Mar 08 2018, 14:26
Strax wrote:Znači očekuješ da Hjuston zaigra bolje u PLej-ofu, pošto Polke tada diže brojke.

Stvarno mi nisu jasni ti mitovi o Polketu kao nekome ko navodno ne pokida u Plej-ofu. Ne znam  Niti su mu brojke padale (čak šta više rasle su uvek) niti su Klipersi podbacivali u smislu da gube od slabijih od sebe. Jedini podbačaj koji su imali je Portland pre 2 godine kada se Polke povredio na pola serije pa se videlo koliko im fali. Ostalo se eventualno dese Memfis ili Sparsi, ali za takve ekipe se zna da su stvorene za Plej- of, a njegovi saigrači su sve samo ne igrači za vrh Plej-ofa (za početak kvalitetom). Da ne pričam o nekim serijama (Sparsi pre par godina povređen, Juta prošle godine, Memfis prve godine valjda) kada je sam skoro vukao Kliperse. Saigrači su mu oduvek daleko od nekog nivoa finala koji svi očekuju od njega i zameraju mu, a ni on sam sa takvim predispozicijama ne može da utrpa 40 kad hoće i kome hoće kao Lebron, a opet je nekim čudom superstar. 

Videćemo ove godine. Hjuston nije ekipa za Plej- of, ali sada imaju pleja i igraju čak i u ovoj fazi dominantnije nego ranije. Svakako bi u seriji protiv Voriorsa morale ludački da ih krenu trojke jer su ti ludaci nenormalni...


Nisam mislio da on igra loše u plejofu niti sam to napisao. Samo do sada nije prošao polufinale konferencije. Koliko god ta rečenica izlizana bila, jebiga, tačna je. Dok ne vidim da njegov tim prodje u finale konferencije, biću sumnjičav. Opet kažem, svakako navijam za Polketa i Hjuston da udju u finale. Zaslužuju to i Polke i Harden za sve što su uradili do sada.


@Djole

Upravo to. Trener.
Meni je Lu katastrofa. Da bi uopšte imali šanse protiv Voriorsa ili Hjustona, moraju da taktički budu puno bolji. Problem je što niko iz stručnog stručnog štaba Kavsa nije u stanju da smisli neku igru, tj. da je izmišlja iznova i iznova tokom cele serije i zbog toga im ne dajem šansu u finalu, sa kim god igrali. 
Ako uopšte i dodju do finala jer, evo i posle mesec dana, odbrana nije na zavidnom nivou.
Ol' Dirty Bastard
Ol' Dirty Bastard
Posts : 559
Location : -
Denver Nuggets

Vesti iz NBA lige - Page 9 Empty Re: Vesti iz NBA lige

Thu Mar 08 2018, 15:48
LeBron wrote:Ako uopšte i dodju do finala jer, evo i posle mesec dana, odbrana nije na zavidnom nivou.

Ovo sam bas hteo da kazem, ne znam koliko je to sigurno da ce Klivland igrati finale. Ove godine mi deluje da Klivland ima najlosiju ekipu od kako se Lebron vratio dok Toronto i Boston imaju najbolju u te poslednje 4 godine. Toronto se uvek usere u PO to stoji, ali ove godine igraju mnogo bolje nego prethodnih, jedva cekam da vidim sad ovaj mec u petak sa Hjustonom kakav ce biti i da vidim na cemu su. Plus su iskusniji za tih par PO utakmica i ista su ekipa prakticno, ako sad ne uspeju nece nikad. Klivland mi ne deluje kao da ce tako lako preokrenuti losu igru u odbrani kad dodje Plej Of bezobzira sto treba i Kevin Love da se vrati i sto ima dosta vremena do PO. Ako ovako ostane stanje na tabeli oni onda moraju da prodju prvo Boston a onda potencijalno i Toronto a to nece biti nimalo lako.

S druge strane za razliku od Klivlanda, GSW mi deluje kao da su u cruise mode-u a i pored toga igraju odlicno. Medjutim i Hjuston je stvarno sastavio vrh ekipu i bice to vrhunski duel koji GSW prolazi ipak. Ali onako neutralno bih vise voleo Hjuston i na istoku Boston ili Toronto cisto da se promeni malo.
dr Hofmann
dr Hofmann
Posts : 13258
Age : 61
Location : K2
Portland Trail Blazers

Vesti iz NBA lige - Page 9 Empty Re: Vesti iz NBA lige

Thu Mar 08 2018, 16:49
Nazalost,ni Boston ni Toronto nemaju covjeka koji moze da uspori LeBrona.Samim tim,sanse za prolaz su im minimalne.
Da je Hayward zdrav druga bi se pjesma pjevala.
Jaz
Jaz
Posts : 22264
Age : 35
Location : California
Los Angeles Clippers

Vesti iz NBA lige - Page 9 Empty Re: Vesti iz NBA lige

Fri Mar 09 2018, 09:23
Tako je. Torontova dubina i promena stila igre je impresivna, ali ta dubina nestaje u plej-ofu. 

Samo da Stef bude zdrav, cetvrti put ove sezone iskrece clanak na kom je imao dve operacije, ne valja.
Ol' Dirty Bastard
Ol' Dirty Bastard
Posts : 559
Location : -
Denver Nuggets

Vesti iz NBA lige - Page 9 Empty Re: Vesti iz NBA lige

Fri Mar 09 2018, 14:06
Al opet mi nije tako sigurno kao prethodnih godina. Recimo prosle godine sam bio siguran da idu u finale. Kazem sad treba i Boston i Toronto da prodju bez prednosti domaceg terena. Mislim da im treba treci igrac kao Kyrie sto je bio a oni ga u ovom timu nemaju a ako i prodju do finala ja ne znam kako oni mogu vise od jedne utakmice uzeti GSW. Meni je ta ekipa nista posebno i pored tog trade sto su odradili jer Hood, Clarkson i Nance jesu dobri mladi igraci ali bez iskustva u PO zajedno sa Cedijem Osmanom. Ne znam videcemo, jedva cekam u stvari da vidim sta ce biti Very Happy
Ol' Dirty Bastard
Ol' Dirty Bastard
Posts : 559
Location : -
Denver Nuggets

Vesti iz NBA lige - Page 9 Empty Re: Vesti iz NBA lige

Tue Mar 13 2018, 17:25
February 25, the Spurs were 3rd in the West.

15 days later they're out of the playoff picture and 10th in the West.
Jaz
Jaz
Posts : 22264
Age : 35
Location : California
Los Angeles Clippers

Vesti iz NBA lige - Page 9 Empty Re: Vesti iz NBA lige

Tue Mar 27 2018, 16:04



Neko ce kvalitetno da se zajebe.
LeBron
LeBron
Posts : 16719
Age : 33
Location : Pančevo
Los Angeles Lakers

Vesti iz NBA lige - Page 9 Empty Re: Vesti iz NBA lige

Wed Mar 28 2018, 08:08
Ne laprdaj. Dao sinoć 70 poena. Rolling Eyes
dr Hofmann
dr Hofmann
Posts : 13258
Age : 61
Location : K2
Portland Trail Blazers

Vesti iz NBA lige - Page 9 Empty Re: Vesti iz NBA lige

Wed Apr 11 2018, 09:05
Vesti iz NBA lige - Page 9 DadmjNWVQAAdDJB

HOF postave.
Jaz
Jaz
Posts : 22264
Age : 35
Location : California
Los Angeles Clippers

Vesti iz NBA lige - Page 9 Empty Re: Vesti iz NBA lige

Wed Apr 11 2018, 12:13
Krivim moderatore sto svi ovi igraci nemaju svoje thread-ove.
SN10
SN10
Posts : 28514
Age : 30
Location : Come fly with me
Phoenix Suns

Vesti iz NBA lige - Page 9 Empty Re: Vesti iz NBA lige

Wed Apr 11 2018, 13:02
evo ja mogu da kazem da ce sledece godine kada bude osvojio Slam Dunk contest, Danuel House dobiti svoj thread.


mark my words kafa
Nele
Nele
Posts : 11463
Age : 30
Location : Kozarska Dubica/Swansea
San Antonio Spurs

Vesti iz NBA lige - Page 9 Empty Re: Vesti iz NBA lige

Wed Apr 11 2018, 14:31
Mavs' Dirk Nowitzki says he will return for his 21st season in NBA




Andre Ingram awesome
Ol' Dirty Bastard
Ol' Dirty Bastard
Posts : 559
Location : -
Denver Nuggets

Vesti iz NBA lige - Page 9 Empty Re: Vesti iz NBA lige

Wed Apr 11 2018, 15:45
Treba da se penzionise covek a ne da koristi to sto mu ovi izlaze u susret jer je legenda. Gledao sam ga protiv Denvera i mozda jos dva tri puta, jedva se krece po terenu. Imam osecaj kao da ce da padne cim potrci. Sut je i dalje tu i nabija on neke poene ali sem toga ono je bas lose. Ja sam uvek za to da se legende postuju i drago mi sto ga Cuban i dalje drzi u ekipi ali treba valjda i on da shvati da je zavrsio.
LeBron
LeBron
Posts : 16719
Age : 33
Location : Pančevo
Los Angeles Lakers

Vesti iz NBA lige - Page 9 Empty Re: Vesti iz NBA lige

Wed Apr 11 2018, 15:57
Mbah a Moute zaradio dislocated shoulder. Facepalm
Tri dana pred plejof.
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

Vesti iz NBA lige - Page 9 Empty Re: Vesti iz NBA lige

Wed Apr 11 2018, 17:31
Koliko samo igrača za D ligu koji u današnje vreme na NBA utakmicama postižu 30+ poena ničim izazvani Laughing
SN10
SN10
Posts : 28514
Age : 30
Location : Come fly with me
Phoenix Suns

Vesti iz NBA lige - Page 9 Empty Re: Vesti iz NBA lige

Wed May 23 2018, 20:18
2018 NBA All-Defensive teams:

First team: Rudy Gobert, Anthony Davis, Victor Oladipo, Jrue Holiday, Robert Covington.

Second team: Joel Embiid, Draymond Green, Al Horford, Dejounte Murray, Jimmy Butler.
SN10
SN10
Posts : 28514
Age : 30
Location : Come fly with me
Phoenix Suns

Vesti iz NBA lige - Page 9 Empty Re: Vesti iz NBA lige

Thu May 24 2018, 21:08
All-NBA teams:

First: LeBron James, James Harden, Anthony Davis, Damian Lillard, Kevin Durant.

Second: Giannis Antetokounmpo, Russell Westbrook, Joel Embiid, LaMarcus Aldridge, DeMar DeRozan.

Third: Stephen Curry, Victor Oladipo, Karl-Anthony Towns, Jimmy Butler, Paul George.





OK
dr Hofmann
dr Hofmann
Posts : 13258
Age : 61
Location : K2
Portland Trail Blazers

Vesti iz NBA lige - Page 9 Empty Re: Vesti iz NBA lige

Thu May 24 2018, 21:29
Lillard nije zasluzio First Team.
dr Hofmann
dr Hofmann
Posts : 13258
Age : 61
Location : K2
Portland Trail Blazers

Vesti iz NBA lige - Page 9 Empty Re: Vesti iz NBA lige

Thu May 24 2018, 21:29
Lillard nije zasluzio First Team.
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

Vesti iz NBA lige - Page 9 Empty Re: Vesti iz NBA lige

Thu May 24 2018, 22:48
Lilard  Facepalm
Sponsored content

Vesti iz NBA lige - Page 9 Empty Re: Vesti iz NBA lige

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum