NBA-Serbia.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Jumpman
Jumpman
Posts : 32998
Age : 34
Location : South Beach
Miami Heat
http://www.nba-serbia.net

Houston Rockets vs Dallas Mavericks - WEST 1st round Empty Houston Rockets vs Dallas Mavericks - WEST 1st round

Thu Apr 16 2015, 17:36
Houston Rockets vs Dallas Mavericks - WEST 1st round Hou-dal
LeBron
LeBron
Posts : 16721
Age : 33
Location : Pančevo
Los Angeles Lakers

Houston Rockets vs Dallas Mavericks - WEST 1st round Empty Re: Houston Rockets vs Dallas Mavericks - WEST 1st round

Sat Apr 18 2015, 05:29
Ocekujem konstantne prozivke Morija i Kjubana tokom trajanja ove serije. Very Happy


Hjuston se, ovim ludim raspletom zapada, ipak dokopao druge pozicije. Realno, zasluzili su je. Pored Klivlenda, najvise sam ove godine pratio Hjuston.
Pola sezone igraju bez Dvajta a odrzali su se u vrhu ovakvog Zapada. Svi znamo ko je najzasluzniji za to.
Harden. Covek igra kao lud. Pored standardnog vrhunskog napada poceo je da igra i odbranu. Svi formiraju misljenje o njemu na osnovu onih snimaka od prethodne sezone ali to je sada drugi igrac. Naravno, ne pricam o njemu kao nekom vrhunskom odbrambenom igracu ali je dosta bolji nego pre. Sve radi na terenu i zaista je motor ove ekipe. Najbolji igrac ove sezone i verujem da u istom tempu nastavlja i u plejofu. Generalno se mucio protiv Dalasa ove godine ali mislim da to u ovoj seriji nece biti slucaj.
Dvajt je propustio 40 utakmica i nije u nekoj formi ali to je opet Dvajt. Svakako je bolji igrac od Cendlera i puno znaci njegov doprinos u zastiti reketa i u skokovima. Od kada se on vratio, poboljsala im se defanzivna statistika. To je samo jedan od pokazatelja koliko on znaci.
Ariza igra jako dobro. Imao je dosta utakmica u kojima se ispucavao ali pogodice kad god bude trebalo. Nije ni blizu dobar kreator kao Parsons ali je bolji odbrambeni igrac. Od njega jako puno ocekujem u plejofu.
Terens Dzouns je fenomenalno otvorio sezonu, pa je propustio gomilu utakmica zbog povrede. Vratio se i ubrzo nastavio da kida. Covek ima toliko puno energije... Sve hoce da radi. Undersized je ali ga to ne sprecava da jako dobro blokira suteve i da igra dobru odbranu. U napadu je jako koristan u piku a ume da pogodi i za tri.
Dzos Smit i dalje sutira iz daljine bez nekih dobrih procenata ali to ga ne sprecava da i dalje pokusava. Naravno, nije toliko katastrofalan kao u Detroitu ali mislim da bi morao da manje sutira za tri. Ali ostale stvari radi dobro. Skace, trudi se u odbrani i generalno ume da bude koristan. Samo te puste trojke kada bi prestao da gadja. Very Happy
Povredili su im se Beverli i D-Mo i to im je veliki udarac. Pogotovo povreda Beverlija. Ne volim ga, nervira me ali mi je zao sto ne igra jer rasterecuje Hardena, pogotovo presingom.
Dobro, doveli su Bruera i on igra vrlo dobro. Drago mi je sto je dosao u ekipu koja se bori za nesto i sto vise ne truli tamo u Minesoti. On je igrac koji bi bukvalno svakoj ekipi dobro dosao.


Sto se tice Dalasa, iskreno ne znam sta da mislim o njima. Ocekivao sam da ce se Rondo do sada vec savrseno uklopiti u ekipu, pogotovo zbog toga sto imaju vrhunskog trenera. To nije bio slucaj. Citali smo svasta o losem odnosu Ronda i Karlajla ali ne znam koliko ima istine u takvim pricama. Izgleda da Rondo i Monta ne mogu da igraju zajedno na nekom vrhunskom nivou.
Parsons je propustio 5-6-7 utakmica na kraju sezone, povreda kolena koliko se secam. I od njega sam ocekivao bolju sezonu. Ali pristojno igra i nadam se da ce biti spreman za plejof.
Dirk igra klasicnu Dirkovsku sezonu. Covek nece da se preda i kraj. Uz zdrave Amerea i Cendlera frontcourt Dalasa izgleda jako dobro i pokidace se sa visokim igracima Hjustona. Taj duel visokih igraca bi mogao da bude odlucujuci faktor serije. Prosle godine je LaMarkus unistio Hjuston. Mislim da Dirk nece moci tako da divlja zbog toga sto Hjuston ima odbrambeno bolji frontcourt nego prosle godine.
Monta je motor ove ekipe. Covek igra izuzetno pametno i nisam mislio tokom prethodnih sezona da on moze da odigra ovako kvalitetno i korisno. Trojke sutira nesto slabije ali sve ostalo radi jako dobro.

Obe ekipe imaju dobre klupe. Hjustonova je oslabljena zbog povreda ali opet to izgleda dobro. Nivo igre ne bi trebalo da pada ni u jednom delu utakmica. Ovo ce stvarno biti dobra serija. Naravno, favorit je Hjuston ali Dalas se nece predati bez borbe, pogotovo ako Rondo bude igrao kako zna da igra u plejofu. Mada, mislim da Hjuston nece sebi dozvoliti jos jednu bruku kao prosle godine.

Prognoza: Hjuton(4) - Dalas(2)
Nele
Nele
Posts : 11463
Age : 30
Location : Kozarska Dubica/Swansea
San Antonio Spurs

Houston Rockets vs Dallas Mavericks - WEST 1st round Empty Re: Houston Rockets vs Dallas Mavericks - WEST 1st round

Sat Apr 18 2015, 16:25
Charlie Villanueva rješava,zapamtite ovo.
4evaStK
4evaStK
Posts : 18763
Age : 31
Location : Los Angels CA
Los Angeles Lakers
https://www.youtube.com/user/AllGodMix

Houston Rockets vs Dallas Mavericks - WEST 1st round Empty Re: Houston Rockets vs Dallas Mavericks - WEST 1st round

Wed Apr 22 2015, 09:47
Kakav god Dwight bio, u plejofu daje apsolutno sve od sebe, i prosle godine ako se secate kako je samo igrao u plejofu, evo sinoc on i Smith, ono je smesno izgledalo sta su radili ljudi kao sprdnja u jednom trenutku, ni na tukeju ne mozes onako da se sprdas sa odbranom.
Jaz
Jaz
Posts : 22264
Age : 35
Location : California
Los Angeles Clippers

Houston Rockets vs Dallas Mavericks - WEST 1st round Empty Re: Houston Rockets vs Dallas Mavericks - WEST 1st round

Wed Apr 22 2015, 11:29
Dalas je retardiran i verovatno najgori tim u plejofu, u tome je problem. Rondo proveo 10 minuta na terenu, bila je jedna sekvenca gde nije uspeo da prenese loptu za 8 sekundi (niko ga nije cuvao), pa je stao i dozvolio otvorenu trojku.
Ol' Dirty Bastard
Ol' Dirty Bastard
Posts : 559
Location : -
Denver Nuggets

Houston Rockets vs Dallas Mavericks - WEST 1st round Empty Re: Houston Rockets vs Dallas Mavericks - WEST 1st round

Wed Apr 22 2015, 13:50
Koliko dobrih poteza u ovoj drugoj utakmici, mogao bi da se napravi jedan dobar TOP 10 od njih.

Kori Bruer X faktor u ove dve utakmice, dosta dobro odigrao sa klupe.
Jaz
Jaz
Posts : 22264
Age : 35
Location : California
Los Angeles Clippers

Houston Rockets vs Dallas Mavericks - WEST 1st round Empty Re: Houston Rockets vs Dallas Mavericks - WEST 1st round

Wed Apr 22 2015, 22:59
Rajon Rondo is out indefinitely and Chandler Parsons is out for the season.
LeBron
LeBron
Posts : 16721
Age : 33
Location : Pančevo
Los Angeles Lakers

Houston Rockets vs Dallas Mavericks - WEST 1st round Empty Re: Houston Rockets vs Dallas Mavericks - WEST 1st round

Wed Apr 22 2015, 23:07
Parsons ide na operaciju kolena.

Citao sam sad na Scoreu, Rondo ide iz Dalasa ako ne daju otkaz Karlajlu. Ako odluce da ostave Ronda pod ovim uslovom, stvarno su debili najgori.
SN10
SN10
Posts : 28514
Age : 30
Location : Come fly with me
Phoenix Suns

Houston Rockets vs Dallas Mavericks - WEST 1st round Empty Re: Houston Rockets vs Dallas Mavericks - WEST 1st round

Wed Apr 22 2015, 23:07
pa,igra se u sledecoj utakmici na hjuston sa hendikepom sto da ne awesome
SN10
SN10
Posts : 28514
Age : 30
Location : Come fly with me
Phoenix Suns

Houston Rockets vs Dallas Mavericks - WEST 1st round Empty Re: Houston Rockets vs Dallas Mavericks - WEST 1st round

Fri Apr 24 2015, 15:08
na hjuston kvota veceras 2.10 ? scratch

idem sve pare koje posedujem da stavim na njih...
Jaz
Jaz
Posts : 22264
Age : 35
Location : California
Los Angeles Clippers

Houston Rockets vs Dallas Mavericks - WEST 1st round Empty Re: Houston Rockets vs Dallas Mavericks - WEST 1st round

Fri Apr 24 2015, 15:14
Jujuju Very Happy
LeBron
LeBron
Posts : 16721
Age : 33
Location : Pančevo
Los Angeles Lakers

Houston Rockets vs Dallas Mavericks - WEST 1st round Empty Re: Houston Rockets vs Dallas Mavericks - WEST 1st round

Sat Apr 25 2015, 03:56
Jako dobra utakmica. Luda zavrsnica. Ipak je bilo preko 250 poena. Vise volim ovakve utakmice bez nekih odbrana nego one utakmice u kojima se ne moze disati. Igrala se jaca odbrana u drugom poluvremenu ali suvise imaju napadackih oruzja i jedni i drugi.
Hjuston konstantno drzao razliku ali je Dalas to istopio u poslednjih par minuta i bio je bas neizvestan kraj ali jedan momak ih je skuvao na kraju... awesome
Harden je bio zaista odlican iako nije dao nesto puno poena u poslednjoj cetvrtini ali nije ni igrao skoro pola tog perioda. Sto je najbitnije, imao je onaj and-one i jumper u poslednjem minutu cime je izvukao Hjuston. Imao je i fin broj asistencija. Najbolji ucinak u plejofu do sada. Bolja utakmica od Karijeve sinoc.
Dvajt je zverina kada je zdrav i to je pokazao veceras. 26 skokova. Respekt!
Smit i Terens Dzouns se jako dobro smenjuju i uopste ne pada igra kada je bilo koji od njih dvojice na parketu. Opet Smit malo vise sutira ali radi dosta drugih dobrih stvari pa mu se moze malo i progledati kroz prste.
Bruer se bas nalozio da tovari Dalas. Igra jako dobru seriju. Very Happy

Ovaj Hjuston je strasno jaka ekipa. Bili bi jos jaci da nije bilo onih povreda ali mislim da ce i sa ovakvim rosterom dogurati daleko. Zaista su mocni.
Jaz
Jaz
Posts : 22264
Age : 35
Location : California
Los Angeles Clippers

Houston Rockets vs Dallas Mavericks - WEST 1st round Empty Re: Houston Rockets vs Dallas Mavericks - WEST 1st round

Sat Apr 25 2015, 04:24
Vrhunska tekma. Dirk i Monta su dali sve od sebe da sacuvaju tu bedu od tima od ispadanja, ali preslabi su jednostavno.
4evaStK
4evaStK
Posts : 18763
Age : 31
Location : Los Angels CA
Los Angeles Lakers
https://www.youtube.com/user/AllGodMix

Houston Rockets vs Dallas Mavericks - WEST 1st round Empty Re: Houston Rockets vs Dallas Mavericks - WEST 1st round

Sat Apr 25 2015, 04:49
You get 68 from Dirk and Monta...and lose. Not your series. Maybe there's a reason HOU's the 2nd seed.

Ali i sudjenje je bilo smesno, toliko gresaka za najjacu ligu na svetu je nerealno da se desava svako vece.
Legolas
Legolas
Posts : 6383
Age : 35
Location : Rivia
Boston Celtics

Houston Rockets vs Dallas Mavericks - WEST 1st round Empty Re: Houston Rockets vs Dallas Mavericks - WEST 1st round

Sat Apr 25 2015, 13:30
malo mi je zao dalasa, ali hjuston izgleda tako mocno naspram njih
Jaz
Jaz
Posts : 22264
Age : 35
Location : California
Los Angeles Clippers

Houston Rockets vs Dallas Mavericks - WEST 1st round Empty Re: Houston Rockets vs Dallas Mavericks - WEST 1st round

Mon Apr 27 2015, 09:39
Aminu strpao Bradu u dzep, ocekuje se reakcija za dva dana. Dzos poceo i da pogadja ove silne cigle koje baca.

Monta je sabio.
Jaz
Jaz
Posts : 22264
Age : 35
Location : California
Los Angeles Clippers

Houston Rockets vs Dallas Mavericks - WEST 1st round Empty Re: Houston Rockets vs Dallas Mavericks - WEST 1st round

Wed Apr 29 2015, 04:45
Kad dozvolis da Pridjoni resi tekmu onda i treba da letis iz plej-ofa.
SN10
SN10
Posts : 28514
Age : 30
Location : Come fly with me
Phoenix Suns

Houston Rockets vs Dallas Mavericks - WEST 1st round Empty Re: Houston Rockets vs Dallas Mavericks - WEST 1st round

Thu Apr 30 2015, 01:19
http://bleacherreport.com/articles/2446883-houston-rockets-twitter-goes-full-playoff-mode-as-they-eliminate-mavericks
LeBron
LeBron
Posts : 16721
Age : 33
Location : Pančevo
Los Angeles Lakers

Houston Rockets vs Dallas Mavericks - WEST 1st round Empty Re: Houston Rockets vs Dallas Mavericks - WEST 1st round

Thu Apr 30 2015, 09:29
Dobio otkaz taj momak koji je tvitovao.
Jaz
Jaz
Posts : 22264
Age : 35
Location : California
Los Angeles Clippers

Houston Rockets vs Dallas Mavericks - WEST 1st round Empty Re: Houston Rockets vs Dallas Mavericks - WEST 1st round

Thu Apr 30 2015, 09:34
Kazu da IP adresa vodi u Pancevo Rolling Eyes
Jaz
Jaz
Posts : 22264
Age : 35
Location : California
Los Angeles Clippers

Houston Rockets vs Dallas Mavericks - WEST 1st round Empty Re: Houston Rockets vs Dallas Mavericks - WEST 1st round

Sun May 03 2015, 13:29
Houston Rockets vs Dallas Mavericks - WEST 1st round Hou-dal
Sponsored content

Houston Rockets vs Dallas Mavericks - WEST 1st round Empty Re: Houston Rockets vs Dallas Mavericks - WEST 1st round

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum