NBA-Serbia.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fudbal

+12
-the lood-
dr Hofmann
Iguodala
Mr. Striko
Che
Kole
Zola
SN10
Sky
Strax
johnny24
Jaz
16 posters
Go down
Jaz
Jaz
Posts : 22264
Age : 35
Location : California
Los Angeles Clippers

Fudbal Empty Fudbal

Wed Jul 18 2012, 00:50
Istorija Olimpijskih Igara u fudbalu

Fudbal na Olimpijskim igrama je postao olimpijski sport od Olimpijskih igara u Londonu 1908. godine ali su se utakmice igrale i 1896, 1900 i 1904. godine. Do sada je ukupno odigrano 24 fudbalska turnira i najviše uspeha imale su ekipe SAD-a, Velike Britanije i Mađarske koje su 3 puta slavili na ovom prestižnom takmičenju. Po dva puta Igre su osvajali Urugvaj i Argentina a vrijedi istaći i uspeh Jugoslavije koja je slavila 1960. godine u finalu protiv reprezentacije Danske rezultatom 3-1. Jugoslaviju su do titule predvodili Milan Galić sa 7 i Borivoje Kostić sa 6 postignutih golova. Osim ovog zlata Jugoslavija je tri puta osvajala srebrnu medalju (London 1948, Helsinki 1952, Melburn 1956 godine) i jednu broznanu medalju u Los Anđelesu 1984 godine.
Fudbal na Olimpijskim Igrama 2012. godine


Fudbal 1_63931907_stadioni

Fudbalski turnir na Igrama će se održati u 6 različitih gradova a počeće 2 dana pre službenog otvaranja Igara, 26.jula utakmicom između Urugvaja i Ujedinjenih Arapskih Emirata i trajaće 16 dana.

Ovaj turnir ima potencijala da postane jedan od najboljih fudbalskih takmičenja što se tiče Olimpijskih Igara. Svakako, najveći favoriti za titulu su Brazil i Španija ali ne treba otpisati ni domaćine Veliku Britaniju kao ni uvek neugodni Urugvaj.

Fudbal 1_191795547_igraci
Edinson Cavani, Ryan Giggs, Juan Mata, Hulk


Brazilci dosta očekuju od ovih Igara i Menezes je pozvao odličan tim. Dovoljno je samo baciti pogled na odbranu koju čine novopečeni član PSG-a Thiago Silva te izvanredni lijevi bek Real Madrida, Marcelo. Sredina im je takođe odlična, sa genijalnim igračima poput Gansa i Oscara, dobre igre neće izostati. A u napadu imaju fantastičnu četvortku predovođenu Hulkom, Neymarom, Leandrom Damiaom i Alexandre Patom.

Što se tiče Španaca ,oni takođe imaju izvanredan tim. Na Igre idu i 3 osvajača zlatne medalje sa nedavno završenog Evropskog Prvenstva u Poljskoj i Ukrajini a to su Jordi Alba, Javi Martinez i Juan Mata koji će biti pokretni motor svim španskim akcijama. Od ostalih igrača vredi izdvojiti Davida De Geu, Cesara Azpilicuetu i Ikera Muniaina, kao i mlade bisere Barcelone Thiago Alcantaru i Cristiana Tella. Pošto je nacija navikla od svojih predstavnika medalju, ne verujem ni da će ona ovoga puta izostati.

Velika Britanija takođe daleko može dogurati jer će igrati pred domaćom publikom i sigurno je da Stuart Pearce neće dopustiti razočaravajuće partije. Predvođeni Ryan Giggsom, legendom Man.Utd, koji će nositi kapitensku traku te Craigom Bellamyem i Michom Richardsom, Britanci imaju realne šanse za medalju. Tu su još i Tom Cleverley, Joe Allen, Aaron Ramesey, Scott Sinclair i Adam Johnson i od tih mladića se dosta očekuje. Jedina žal ostaje što nije bilo mjesta za Davida Beckhama, kojeg su mnogi vidjeli i u prvih 11 prije objavljivanja spiska Stuarta Pearcea.

Urugvaj svoje nade polaže u napad a on je blago rečeno fantastičan. Edinson Cavani, koji je imao fantastičnu sezonu u Napoliju, svakako predstavlja budućnost urugvajskog fudbala i jako želi da osvoji medalju. Pored njega tu je i Luis Suarez, kontroverzni igrač Liverpoola, od kojeg se takođe mnogo očekuje. Vrijedi izdvojiti još i Abela Hernandeza,takođe fantastičnog napadača kao i Sebastian Coatesa i Gastona Ramireza.

Iz senke mogu iznenaditi uvjek neugodni Meksikanci kojima je glavni adut Giovanni Dos Santos. Ovaj talentovani igrač nikad nije dobio pravu šansu u Tottenhamu i nadam se da će mu ove igre pomoći u nastavku karijere. Pored Meksikanaca mogli bi i Južno Koreanci napraviti dobar rezultat na ovim Igrama. Njih će u napadu predvoditi tandem iz Premier lige Ji Dong-Won i Park Chu-Young.

Sve u svemu čeka nas sjajno takmičenje, iako reprezentacija Srbije ni na ovom takmičenju ne igra, ovaj turnir pravi zaljubljenik fudbala ne smije propustiti jer će se na jednom mjestu nalaziti mnogobrojne svetske zvezde. Želim igračima da ginu za grb svoje zemlje i neka bolji pobedi.

Sastavi

Pregled

Autor: Nemanja Nele Vlajnić
johnny24
johnny24
Posts : 6581
Age : 28
Location : City of Angels
Los Angeles Clippers

Fudbal Empty Re: Fudbal

Thu Jul 19 2012, 01:16
Brazilci su dobri (gle iznenadjenja) ali fali im dosta mozga tako da sumnjam da ce da uzmu zlato. Voleo bih da Urugvajci uzmu neku medalju.
Ipak, navijam za Veliku Britaniju. Gigsara valjda nece zakazati a dosta ocekujem od Sinclaira. Steta za Bekama.
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

Fudbal Empty Re: Fudbal

Thu Jul 19 2012, 12:49
Kakva selekcija Britanaca za igrače preko 24 godine XD Inače imaju dobru ekipu.
Brazilci favoriti za mene...
Sky
Sky
Posts : 5822
Age : 26
Location : Rijeka
San Antonio Spurs

Fudbal Empty Re: Fudbal

Thu Jul 19 2012, 12:57
navijam za Britaniju i Brazil, nadam se da će osvojiti oni medalje.
SN10
SN10
Posts : 28514
Age : 30
Location : Come fly with me
Phoenix Suns

Fudbal Empty Re: Fudbal

Thu Jul 19 2012, 12:57
urugvaj osvaja,bez brige kafa
Zola
Zola
Posts : 31978
Age : 28
Location : Novi Sad
San Antonio Spurs
http://www.nba-serbia.net

Fudbal Empty Re: Fudbal

Thu Jul 19 2012, 21:57
Mladi Britanci lepo izgledaju, ali rekao bih da Urugvajci imaju najvise sansi. Brazilci, sta znam, sve mi je to nekako mlado i glupo Very Happy
Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

Fudbal Empty Re: Fudbal

Fri Jul 20 2012, 12:39
Mene fudbal zaista ne interesuje na ovim igrama. To je sport koji najmanje gledam na oi.
SN10
SN10
Posts : 28514
Age : 30
Location : Come fly with me
Phoenix Suns

Fudbal Empty Re: Fudbal

Wed Jul 25 2012, 11:38
POCINJE DANAS JEBOTE Fudbal 225983 Fudbal 225983 Fudbal 225983 Fudbal 225983 Fudbal 225983
Che
Che
Posts : 6497
Age : 33
Location : Izguzvana Svila
San Antonio Spurs
http://www.nhl-serbia.com

Fudbal Empty Re: Fudbal

Wed Jul 25 2012, 14:56
Bice na Eurosportu izgleda i zenski i muski turnir.. Zenski pocinje danas, muski sutra.
Ja sam igrao par meceva iz oba.. Dosta su dobre kvote, cini mi se.

Imam ovako danas...

Brazil W 1
Kanada W X2 (msm da je ovo vrlo verovatno iznenadjenje.. Japanke su fovoriti, ali Kanadjanke su snaznije, i iako nisu bas USA, msm da mogu da izvuku X)

Sutra vise o muskima.. Very Happy

btw, imam u vasim postovima stalno crvenim ispisano: [Only admins are allowed to see this image]
SN10
SN10
Posts : 28514
Age : 30
Location : Come fly with me
Phoenix Suns

Fudbal Empty Re: Fudbal

Wed Jul 25 2012, 17:26
ma dal su mi procitali mejl sad na eurosportu za miss turnira Fudbal 972191 Fudbal 972191 Fudbal 972191
Mr. Striko
Mr. Striko
Posts : 4282
Brooklyn Nets

Fudbal Empty Re: Fudbal

Wed Jul 25 2012, 17:43
[Only admins are allowed to see this image] [Only admins are allowed to see this image] [Only admins are allowed to see this image]
Iguodala
Iguodala
Posts : 692
Age : 31
Location : Kladovo
Denver Nuggets

Fudbal Empty Re: Fudbal

Wed Jul 25 2012, 18:00
E da, sta je sa tim?
dr Hofmann
dr Hofmann
Posts : 13258
Age : 61
Location : K2
Portland Trail Blazers

Fudbal Empty Re: Fudbal

Wed Jul 25 2012, 18:07
nikjov wrote:[Only admins are allowed to see this image] [Only admins are allowed to see this image] [Only admins are allowed to see this image]
Laughing Laughing
SN10
SN10
Posts : 28514
Age : 30
Location : Come fly with me
Phoenix Suns

Fudbal Empty Re: Fudbal

Wed Jul 25 2012, 18:34
ALEX MORGAN Fudbal 451927 Fudbal 451927 Fudbal 451927
-the lood-
-the lood-
Posts : 11436
Age : 28
Location : Energy Arena
Utah Jazz

Fudbal Empty Re: Fudbal

Wed Jul 25 2012, 18:40
Zašto meni stalno u ovom podforumu izbacuje ovo [Only admins are allowed to see this image] [Only admins are allowed to
see this image] [Only admins are allowed to see this image] ?
Jumpman
Jumpman
Posts : 32998
Age : 34
Location : South Beach
Miami Heat
http://www.nba-serbia.net

Fudbal Empty Re: Fudbal

Wed Jul 25 2012, 18:57
zato sto neko ne zna da otvara podforum izgleda Very Happy
SN10
SN10
Posts : 28514
Age : 30
Location : Come fly with me
Phoenix Suns

Fudbal Empty Re: Fudbal

Wed Jul 25 2012, 19:23
jaz je kriv
Mr. Striko
Mr. Striko
Posts : 4282
Brooklyn Nets

Fudbal Empty Re: Fudbal

Wed Jul 25 2012, 19:51
Odgledah malo zenskog fudbala i mogu vam reci da sam uzivao s obzirom da nemam tu naviku(drugi put u zivotu gledam zenski fudbal).Solidne utakmice sa ludim eurosport komentatorima uz HD kvalitet slike...odlican dozivljaj.Ipak je Olimpijada cudo od dogadjaja.
SN10
SN10
Posts : 28514
Age : 30
Location : Come fly with me
Phoenix Suns

Fudbal Empty Re: Fudbal

Wed Jul 25 2012, 19:52
jedino ga ovaj u drugom poluvremenu udavi sa komentarisanjem

Alex Morgan za sad utisak dana Fudbal 112246
Che
Che
Posts : 6497
Age : 33
Location : Izguzvana Svila
San Antonio Spurs
http://www.nhl-serbia.com

Fudbal Empty Re: Fudbal

Wed Jul 25 2012, 19:56
Pu, puko jebenu Kanadu.. Mad
Osecam da cu ovo ostalo sve da pogodim..
Jaz
Jaz
Posts : 22264
Age : 35
Location : California
Los Angeles Clippers

Fudbal Empty Re: Fudbal

Thu Jul 26 2012, 00:30
Posle svega sto sam uradio za OI sad mi ovako vracate... neka, neka.

Sredio sam, valjda. Prevideo sam tu stavku da i vi smrtnici mozete da vidite slike jebale vas slike. Fudbal 609485
dr Hofmann
dr Hofmann
Posts : 13258
Age : 61
Location : K2
Portland Trail Blazers

Fudbal Empty Re: Fudbal

Thu Jul 26 2012, 00:47
Debeli,zasto bi igrao na Kanadu protiv Japana?Zar se nisi malo informisao prije nego si otisao kladionicu?
-the lood-
-the lood-
Posts : 11436
Age : 28
Location : Energy Arena
Utah Jazz

Fudbal Empty Re: Fudbal

Thu Jul 26 2012, 01:38
Tako je Jaz, i trebaš da slušaš kafa
Jaz
Jaz
Posts : 22264
Age : 35
Location : California
Los Angeles Clippers

Fudbal Empty Re: Fudbal

Thu Jul 26 2012, 01:42
-the lood- wrote:Tako je Jaz, i trebaš da slušaš kafa

Fudbal 266556

SN10
SN10
Posts : 28514
Age : 30
Location : Come fly with me
Phoenix Suns

Fudbal Empty Re: Fudbal

Thu Jul 26 2012, 11:52
SymphonyX wrote:Debeli,zasto bi igrao na Kanadu protiv Japana?Zar se nisi malo informisao prije nego si otisao kladionicu?

igrao je na kanadu protiv svestskih prvakinja....fak jea Fudbal 972191
Sponsored content

Fudbal Empty Re: Fudbal

Back to top
Similar topics
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum