Velika pobeda Hornetsa za 6. mesto zapada Empty Velika pobeda Hornetsa za 6. mesto zapada

Thu Mar 31 2011, 10:17
Velika pobeda Hornetsa za 6. mesto zapada

Velika pobeda Hornetsa za 6. mesto zapada Willie-green-0330
Kako se regularni deo sezone bliži kraju, sve su zanimljiviji raspleti za što bolje pozicije u Play-offu. U meču New Orleans Hornetsa i Portland TrailBlazersa igrao se derbi i okršaj za šesto mesto na Zapadu, oko kojeg će ove dve ekipe do kraja voditi veliku bitku. Iako su Hornetsi oslabljeni za Davida Westa, u sinoćnom meču se to nije činio kao veliki hendikep. To ne znači da neće kada bude došlo vreme za Play-off, ali za sada, rezervni krilni centar Carl Landry se pokazao kao odlična zamena.
Utakmica je počela ipak boljom igrom Blazersa, koji su prvu četvrtinu završili sa +6, ali do kraja poluvremena dopustili ekipi iz New Orleansa da vrati potpunu rezultatsku neizvenost. Drugi deo utakmice je obeležen kao deo u kojem se igralo koš za košem, tvrdo, sa dosta faulova. Iako je ishod meča mogao veoma lako da bude sasvim drugačiji, domaći Hornetsi su ipak slavili rezultatom 95-91. Najbolji u pobedničkoj ekipi je bio Chris Paul, koji je uz 11 poena, imao 12 asistencija, te 7 skokova, kao i 4 ukradene. Pored njega, Emeka Okafor je postigao 15 poena, imao 10 skokova, 3 blokade i 6-9 šut iz igre. Sa druge strane, LaMarcus Aldridge je postigao 24 poena, zabeležio 15 skokova, kao i 11-19 iz igre.

Autor: Strahinja Živanov