Nuggetsi pobedili ekipu sa najboljim skorom u ligi Empty Nuggetsi pobedili ekipu sa najboljim skorom u ligi

Thu Mar 24 2011, 14:56
Nuggetsi pobedili ekipu sa najboljim skorom u ligi

Nuggetsi pobedili ekipu sa najboljim skorom u ligi Felton-rodni
Jedna od najuzbudljivijih utakmica večeri je odigrana u Denveru, gde su domaći Nuggetsi čekali goste iz San Antonia. Samo zvanje "jedan od većih derbija Zapada" daje ovom meču na težini, a posebno kada on ima zanimljivu završnicu. Spursi su bolje otvorili meč i posle 12 minuta imali dvocirenu prednost (34-24). Pravi košgeterski period viđen je u drugoj četvrtini gde su ove dve ekipe dale ukupno čak 75 poena (40-35 za Denver). Prednost San Antonia se polako topila u drugom poluvremenu, tako da su Nuggetsi na samom početku poslednje deonice već obezbedili penal završnicu, kako je i bilo. Domaćini su na kraju ipak bili uspešniji, a za ovaj trijumf je bila zaslužna posebno odlična odbrana (koja tokom meča nije najbolje funkcionisala) u poslednjem napadu nad Emanuelom Ginobilijem, koji za 7 sekundi nije uspeo sebi da stvori poziciju za šut za produžetke, tako da su Nuggetsi slavili rezultatom 115-112. Najbolji pojedinac kod pobednika je bio Al Harrington, koji je uz 27 poena, imao i 3 skoka, te 8-12 šut iz igre. Pored njega, vredan pomena je i doskorašnji playmaker New York Knicksa, Raymond Felton, koji je uz 18 poena, imao i 8 asistencija, 3 skoka i 6-12 iz igre. Kod poraženih, Gary Neal je sa klupe postigao 25 poena i zabeležio 5 skokova.

Autor: Strahinja Živanov