Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Triler u Staplesu završen pobedom Lakersa nakon 3 produžetka Empty Triler u Staplesu završen pobedom Lakersa nakon 3 produžetka

Wed Mar 23 2011, 15:58
Triler u Staplesu završen pobedom Lakersa nakon 3 produžetka

Triler u Staplesu završen pobedom Lakersa nakon 3 produžetka Kobac
U Staples Centeru u Los Anđelesu odigran je jedan od najuzbudljivijih mečeva ove sezone, između domaćih Lakersa i gostiju iz Arizone, Phoenix Sunsa. Sjajan meč nakon 3 veoma uzbudljiva i neizvesna proužetka završen je u korist aktuelnih šampiona rezultatom 139-137. Krajem prvog i početkom drugog poluvremena Lakersi su stekli prednost i se činilo da će se ova utakmica završiti laganom i rutinskom pobedom tima iz LA-a, ali tako nisu mislili Sunsi. U poslednjoj četvrtini Phoenix se budi i stiže prednost Lakersa. U samoj završnici četvrte deonice Sunsi su imali napad za izjednačenje i produžetak, Channing Frye je uputio šut iza linije za tri poena, promašio, ali su sudije na opšte zaprepašćenje svih prosutnih u Staplesu, dosudile 3 slobodna bacanje za Phoenix. Frye je pogodio i odveo već tada uzbuljivu utakmicu u produžetak. Sjajnu napadačku košarku gledali smo u 3 produžetka i konačno u trećem dobili pobednika. Sa provedenih 48 minuta na parketu Kobe Bryant-u je za malo izmakao triple-double učinak. Zvezda Lakersa je upisala 42 poena, 12 skokova i 9 asistencija. Lamar Odom je postigao 29 poena i 16 skokova. Već pomenuti Channing Frye je postigao 32 poena i prikupio 14 skokova, dok je veteran i još uvek jedan od najboljih playmakera lige, Steve Nash pored 19 poena, asistirao neverovatnih 20 puta. Treba pomenuti i to da su Lakersi u sjajnoj seriji od All Star pauze. U prethodnih 12 utakmica, Lakersi su upisali samo jedan poraz. Priliku da nastave ovaj niz imaće u petak protiv komšija iz Staplesa, ekipe Clippersa, dok je pred Sunsima novi izazov već večeras protiv ekipe Toronto Raptorsa.

Autor: Milan Lazić