Boston slavio u New Yorku protiv ekipe Knicksa Empty Boston slavio u New Yorku protiv ekipe Knicksa

Tue Mar 22 2011, 14:35
Boston slavio u New Yorku protiv ekipe Knicksa

Boston slavio u New Yorku protiv ekipe Knicksa Celtics-0321
Iako se sinoćni termini nisu odlikovali pravim derbijima, gostovanje Celticsa u Madison Square Gardenu je bilo jedno od zanimljivijih protekle večeri. Favorizovana ekipa iz Bostona je opravdala tu ulogu i posle velikog preokreta u poslednjoj četvrtini vezala treću uzastopnu pobedu, a samim tim nanela Knicksima četvrti poraz za redom. Ekipa iz "centra sveta" je dosta bolje otvorila meč, posebno bila dominantna u prvom poluvremenu, da bi onda u drugom delu inicijativu preuzeli gosti iz Bostona. Poslednju četvrtinu su dobili rezultatom 33-17 i tako uspeli da savladaju ekipu iz New Yorka rezultatom 96-86. Najbolji pojedinac u pobedničkoj ekipi je bio Kevin "KG" Garnett, sa 24 postignuta poena, 11 skokova, 4 ukradene, te 10-15 šut iz igre. Pored njega, vredan pomena je bio Rajon Rondo, koji je uspeo da posle par loših utakmica dođe do dabl-dabl učinka, od 13 poena, 12 asistencija, kao i 4 skoka. Naš centar Nenad Krstić je za 25 minuta na parketu ostvario učinak od 7 poena i 4 skoka. Kod poraženih, Carmelo Anthony je dao 22 poena, imao 5 skokova, 3 asistencije ali i 7-17 šut iz igre.

Autor: Strahinja Živanov