Ginobili i Pierce pogodili koševe za pobede svojih ekipa Empty Ginobili i Pierce pogodili koševe za pobede svojih ekipa

Thu Dec 16 2010, 14:38
Pierce i Ginobilli pogodili koševe za pobede svojih ekipa

Ginobili i Pierce pogodili koševe za pobede svojih ekipa Paulpierce-1215

Jedan od derbija večeri je svakako bio meč u Madison Square Gardenu, gde su domaći Knicksi čekali Celticse. U veoma uzbudljivoj završnici, Celticsi su poenima Piercea slavili i tako prekinuli sjajnu seriju ekipe iz Njujorka. Već na samom domaća ekipa uspela je da preuzme inicijativu tako da je u prvoj četvrtini imala prednost od 8 razlike. Sličnim ritmom Knicksi su nastavili i u drugoj tako da su trojkom Feltona u zadnjoj sekundi sa 9 metara na poluvreme otišli sa prednošću od 7 razlike. Navijači tima iz "centra sveta" su se nadali da će svoj tim gledati ponovo u pobedničkom izdanju, ali Celticsi to nisu dopustili. U četvrtoj, poslednjoj četvrtini, mini serijama su veoma brzo uspeli da anuliraju prednost Knicksa, tako da su trojkom Raya Allena minut pre kraja prešli u vodstvo. Bilo je očito da će utakmica ući u penal završnicu, ili da će jedan šut odlučivati. Paul Pierce se pobrinuo da tako i bude. Uz rezultat 116-116 Pierce je uzeo stvar u svoje ruke i preko Stoudemirea pogodio midrange šut na samo 0.4 stotinke do kraja. Ekipa iz New Yorka je imala uzvratni napad, ali Amare Stoudemire nije uspeo da uputi loptu na koš na vreme iako je pogodio trojku sa veoma velike udaljenosti. Celticsi su ovom pobedom ubeležili 11 uzastopnu pobedu. Najbolji u pobedničkoj ekipi je bio upravo Paul Pierce, koji je postigao 32 poena, 10 skokova, te 4 asistencije. Pored njega, Kevin Garnett je postigao 20 poena, 13 skokova i 3 asistencije. Kod poraženih, Amare Stoudemire je nastavio niz sa 30+ poena, i na ovoj utakmici je svoj tim predvodio sa 39, uz koje je imao i 10 skokova.

U San Antoniu odigrana je utakmica između domaćih Spursa i gostiju iz Milvokija. Spursi su upisali pobedu rezultatom 92-90 i ostali neporaženi od strane timova sa istoka od početka sezone. Prvo poluvreme pripalo je ekipi Spursa, dok su Bucksi dobrom igrom istpolili prednost Spursa pred sam kraj. U poslednjem napadu na meču, Argentinac Manu Ginobili uzima loptu i šutira preko Luc Mbah a Moutea i pogađa koš koji je doneo Spursima novu pobedu. "Ukazala mi se prilika, imao sam ukazano poverenje mojih saigrača i pogodio sam taj šut" - izjavio je Ginobilli - "Dosta puta nije ušla i nisam imao dobar procenat šuta iz igre, ali sam zadovoljan što smo pobedili." Veteran i legenda San Antonia utakmicu je završio sa ubeleženih 26 poena, 6 skokova i 4 asistencije. Veoma popularan poslednjih nedelja zbog skandala oko razvoda braka, Tony Parker odigrao je dobru utakmicu u kojoj je ostvario učinak od 16 poena i 8 asistencija. Poraženu ekipu predvodio je Drew Gooden sa 20 poena i 11 skokova. Spursima je ovo 21. pobeda i uz 3 poraza zauzimaju prvo mesto na zapadnoj konferenciji.

San Antonio vs Milwaukee 90:92
Phoenix vs Minnesota 128:122 (Darko Miličić - 16 pts, 5 reb, 3 stl, 3 as, 2 blk)
Dallas vs Portland 109:98