NBA-Serbia.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kevin Durant

+53
Ol' Dirty Bastard
Liverpool FC
Blazers Boy
Nele
gambino
Mr. Striko
Jumpman
Lawson
4evaStK
jocamelo7
Mr.Big Shot
Yoker87
kvozi
West
SN10
Vuk91
LeBron
Sky
Kobi 24
Insanity
maroonman89
Legolas
Corleone
Dzoni131
Michael Jordan 23
wall#2
brankoisak
LeonDeb
Knofler
DJUKAJOCA
The Dream
Dzoni91
Bradley
Lebron#6
wlattkouzd
ljebac
wlacky
Kevin Durant
T-MAC3
MaksPejn
johnny24
Iggy9-13
kolly 8
Крле_капитен
-the lood-
Montenegro
wanta23
Flash
ferrari1
Jason
Kole
Che
Zola
57 posters
Go down
avatar
Крле_капитен
Posts : 6
Houston Rockets

Kevin Durant - Page 3 Empty Re: Kevin Durant

Sat Sep 18 2010, 16:18
Оклахома има одличан тим и по мени су они једни од конкурената за титулу. Видећемо, ја их јако готивим.
Insanity
Insanity
Posts : 1444
Age : 29
Location : Priboj
Nemam omiljeni tim

Kevin Durant - Page 3 Empty Re: Kevin Durant

Sat Sep 18 2010, 21:01
Ja takodje, zgotivio sam Westbrooka, Duranta a i Jefa Greena
A tu je jos nas kapiten

The author of this message was banned from the forum - See the message

Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

Kevin Durant - Page 3 Empty Re: Kevin Durant

Thu Oct 21 2010, 18:01
Kako je Kevin Durent ucenio slavni časopis "Sports Ilustrejted"...


Kada su organizatori iz najuglednijeg američkog sportskog časopisa "Sports Ilustrejted" (Sports Illustrated) pozvali novu NBA zvezdu i MVP Svetskog prvenstva u Turskoj, Kevina Durenta da se slika za naslovnu stranu, što je jedna od najvećih počasti samo po sebi, košarkaš Oklahoma Sitija imao je čudan zahtev.

Iako bi mnogi platili da se nađu u njegovoj situaciji, Durent je "mrtav 'ladan" rekao:

"Može, ali da se sa mnom slikaju i Nenad Krstić i Tabo Sefološa!"

U časopisu, koji svake nedelje pročita oko 23 miliona Amerikanaca, odnosno 21 odsto odraslog življa te zemlje, u prvi čas bili su zatečeni, ali nisu imali kud. Pristali su, tako da se pravo niotkud na naslovnoj našao i kapiten srpske reprezentacije, Durentov saigrač iz Tandera - Nenad Krstić.

Durent je kasnije objasnio otkuda takav zahtev, rekavši da mu je želja da i manje poznati igrači njegovog tima dobiju publicitet kakav zaslužuju, a ne da bi skočio tiraž u Srbiji i Švajcarskoj.

"Da, morao sam tako da im kažem...", rekao je Durent.

"Iz nekog razloga, ljudi ne znaju o njima dovoljno, a trebalo bi. S te strane, dobra stvar je da se pojave uz mene na naslovnici... Ljudi ih ne pominju dovoljno, a oni imaju bitnu ulogu u svemu što radimo. Bez njih mi ne bismo bili tim. Ovo je bila prilika da kažem svoje mišljenje, da istaknem koliko su važni i drago mi je što je 'Sports Ilustrejted' prihvatio da i njih stavi na naslovnu", objasnio je Durent, kojem svakako treba "skinuti kapu" ne samo za gest, već i za način razmišljanja.


Sportski novinari u SAD u velikoj meri imaju različitu percepciju u odnosu na kolege iz Evrope. Oni u prvi plan stavljaju igrače, oni su glavni, oni su zvezde... I izveštaji sa utakmica NBA lige najčešće počinju konstrukcijom "Taj i taj igrač postigao je toliko poena u pobedi tog i tog tima".

U Evropi praksa je uglavnom drugačija i tu se u prvi plan stavlja pobeda ekipe, a tek potom slede individualna ostvarenja, osim u ekstremnim slučajevima kada neko ubaci 40, 50 poena...

Jednostavno, tako stvari "stoje", a Durent je želeo da ih malo okrene, stavljajući u prvi plan važnost drugarskog odnosa u ekipi Oklahome, ispred svojih vanserijskih košarkaških sposobnosti.

Američki mediji ovaj primer shvataju kao "ozbiljan incident", jer novinari listom ne mogu da se sete kada je neka zvezda sporta u toj zemlji postupila slično.

Prošle sezone, Sefološa je beležio prosečno šest poena, dok je Krstić imao prosek od 8,4 poena i pet skokova kao starter.

Prvi broj magazina "Sports Ilustrejted" objavljen je 16. avgusta 1954. godine i ubrzo je stekao kultni status u SAD, a i šire. Pojaviti se na naslovnici nije bila samo stvar prestiža, već i "zvanično" priznanje da ste neko i nešto u sportu...

Najviše naslovnih strana dobio je Majkl Džordan (56), ispred Muhameda Alija (38) i Tajgera Vudsa (30). Četvrto i peto mesto dele Karim-Abdul Džabar i Irvin "Medžik" Džonson sa po 22 pojavljivanja.

Timovi koji su najčešće bili zastupljeni na naslovnicama su redom: Nju Jork Jenkis (bejzbol, 66), Los Anđeles Lejkers (košarka, 64), Dalas Kaubojs (američki fudbal, 46), Boston Red Soks (bejzbol, 44), Čikago Buls (košarka, 44), Boston Seltiks (košarka, 39), Los Anđeles Dodžers (bejzbol, 38), itd.

Najzastupljeniji sport je bejzbol (628), ispred američkog fudbala (550) i NBA lige (325).

Koliko je univerzitetski sport cenjen i praćen u SAD, govori podatak da se univerzitetski fudbal 202 puta našao na naslovnici "Sports Ilustrejteda", a koledž košarka 181 put.

Slede golf (155), boks (134), hokej na ledu (100), atletika (99) i tenis (78).

Po ovome možete jasno da vidite kakvu ulogu je imao fudbal, odnosno soker, u američkom sportu u poslednjih 66 godina.

Kevin Durant - Page 3 V186525p1

Respekt! Respekt! Respekt!
Insanity
Insanity
Posts : 1444
Age : 29
Location : Priboj
Nemam omiljeni tim

Kevin Durant - Page 3 Empty Re: Kevin Durant

Thu Oct 21 2010, 18:30
Bravo Durantula care...
-the lood-
-the lood-
Posts : 11436
Age : 28
Location : Energy Arena
Utah Jazz

Kevin Durant - Page 3 Empty Re: Kevin Durant

Thu Oct 21 2010, 19:23
Momak je sabio Respekt! Respekt! Respekt!
Svaka čast Smile
Iggy9-13
Iggy9-13
Posts : 2031
Age : 30
Location : Zagreb
Phoenix Suns

Kevin Durant - Page 3 Empty Re: Kevin Durant

Fri Nov 05 2010, 00:02
strasna kos mašina, ali previse forsira suteve, previse suteva uzima, trebao bi malo dodavat lopte, ako bude smao zabijao nikad nece moc bit ispred kobea, lebrona, wadea....
Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

Kevin Durant - Page 3 Empty Re: Kevin Durant

Fri Nov 05 2010, 09:28
iggy13 wrote:strasna kos mašina, ali previse forsira suteve, previse suteva uzima, trebao bi malo dodavat lopte, ako bude smao zabijao nikad nece moc bit ispred kobea, lebrona, wadea....
Slažem se.On čak mnogo više sili u klubu nego u reprezentaciji, nije merilo, ali nisam očekivao to.Zaista preteruje.Od početka sezone ima 37% šuta i ispod 2 asistencije u proseku, što je jako malo.Oba ta parametra su mu manja nego u karijeri.
johnny24
johnny24
Posts : 6581
Age : 28
Location : City of Angels
Los Angeles Clippers

Kevin Durant - Page 3 Empty Re: Kevin Durant

Wed Feb 02 2011, 20:00
Novi colorways-i (boje) za Nike Zoom KD III Smile

https://www.facebook.com/album.php?aid=269891&id=81781281654
4evaStK
4evaStK
Posts : 18763
Age : 31
Location : Los Angels CA
Los Angeles Lakers
https://www.youtube.com/user/AllGodMix

Kevin Durant - Page 3 Empty Re: Kevin Durant

Tue Feb 08 2011, 19:07
Shocked Shocked

MaksPejn
MaksPejn
Posts : 665
Age : 30
Location : Kambodza
Philadelphia 76ers

Kevin Durant - Page 3 Empty Re: Kevin Durant

Tue Feb 08 2011, 22:05
dobro je ovo uradjeno, al je meni messenjahmatt (ili kako li vec) neprevazidjen sa Dzordanovim potezima i reklamama i slicno napravljenim u NBA 2k
SN10
SN10
Posts : 28514
Age : 30
Location : Come fly with me
Phoenix Suns

Kevin Durant - Page 3 Empty Re: Kevin Durant

Tue Feb 08 2011, 22:08
znao sam i sam da cu pozaliti sto sam pogledao klip Facepalm
dr Hofmann
dr Hofmann
Posts : 13258
Age : 61
Location : K2
Portland Trail Blazers

Kevin Durant - Page 3 Empty Re: Kevin Durant

Fri Feb 18 2011, 13:50
Kevin Durant - Page 3 185832_10150100252913463_8245623462_6366492_3263060_n

Durant fura "starke".Car kafa
4evaStK
4evaStK
Posts : 18763
Age : 31
Location : Los Angels CA
Los Angeles Lakers
https://www.youtube.com/user/AllGodMix

Kevin Durant - Page 3 Empty Re: Kevin Durant

Wed Apr 13 2011, 01:41
Sa Duratnovog fejsa status:

Kevin Durant
This girl with the blue lipstick in the Rick Ross "pandemonium" video is beautiful! Woooooo


mislio je na ovu ribu
Keyshia Dior

Kevin Durant - Page 3 Keyshiadior-5
T-MAC3
T-MAC3
Posts : 144
Age : 38
Detroit Pistons

Kevin Durant - Page 3 Empty Re: Kevin Durant

Mon May 30 2011, 23:43
strasan igrac Kevin Durant,straasan u sutu, po meni najbolji mladi igrac u NBA obozavam ga pratiti njega i oklahomu
LeBron
LeBron
Posts : 16721
Age : 33
Location : Pančevo
Los Angeles Lakers

Kevin Durant - Page 3 Empty Re: Kevin Durant

Mon May 30 2011, 23:46
D-Wade 3 wrote:
Keyshia Dior

Kevin Durant - Page 3 Keyshiadior-5

I kako neko moze da bude peder? Kako?
Kevin Durant
Kevin Durant
Posts : 407
Age : 34
Location : Pristina
San Antonio Spurs

Kevin Durant - Page 3 Empty Re: Kevin Durant

Thu Jun 02 2011, 19:29
Strax wrote:Odlican talenat koji je 2008. kao 2 pick stigao u Seattle (Oklahoma)...bio Rookie godine,i od njega se mnogo ocekuje...ima odlican sut i prodor,ali treba da popravi igru u odbrani i pregled igre...
Za naslov ce trebati jos da ceka jer Oklahoma ima poprilicno mlad tim...a ja mislim da bi taj tim ako im ostanu Westbrook,Green i Durant mogao za jedno 4,5 godina da bude redovan ucesnik play-offa....

evo citah ovo o mom najdrazem igracu i odmah mi bode oci jedna greska koju je napisao strax... e ovako Durant nije izabran na draftu 2008 nego godinu ranije dakle 2007 Kevin Durant - Page 3 743851
4evaStK
4evaStK
Posts : 18763
Age : 31
Location : Los Angels CA
Los Angeles Lakers
https://www.youtube.com/user/AllGodMix

Kevin Durant - Page 3 Empty Re: Kevin Durant

Sun Jun 19 2011, 14:56
jujujujujuu

4evaStK
4evaStK
Posts : 18763
Age : 31
Location : Los Angels CA
Los Angeles Lakers
https://www.youtube.com/user/AllGodMix

Kevin Durant - Page 3 Empty Re: Kevin Durant

Mon Jun 20 2011, 21:54
Kevin Durant
I might cry when Kyrie Irving gets drafted after reading this article on him and his family in the ny daily news!! Inspiring!!!

status sa fejsa....
wlacky
wlacky
Posts : 1994
Location : Novi Sad
Boston Celtics

Kevin Durant - Page 3 Empty Re: Kevin Durant

Mon Jun 20 2011, 22:19
Igrac koji me divi svakom utakmicom....prelep sut i jako precizan, brz za svoju visinu, duge ruke i noge, solidan skakac...ponekad u tandemu sa Westbrookom indijanac ( XD )ali najperspektivniji...Kontam da ce biti najmladji igrac koji ce uci u neku uzu konkurenciju na listi najboljih poentera u istoriji...videcemo...ocekujem od njega najvise (MVP, TITULA)
Sky
Sky
Posts : 5822
Age : 26
Location : Rijeka
San Antonio Spurs

Kevin Durant - Page 3 Empty Re: Kevin Durant

Mon Jun 20 2011, 22:31
ja mislim da će Kevin Durant osvojiti minimalno 3 naslova i da ćemo ga pamtiti kao jednog od najboljih igrača, kako lik igra pa to je nevjerojatno, još kad doda snagu bit će nezaustavljiv Kevin Durant - Page 3 600626
SN10
SN10
Posts : 28514
Age : 30
Location : Come fly with me
Phoenix Suns

Kevin Durant - Page 3 Empty Re: Kevin Durant

Mon Jun 20 2011, 22:33
osvojice naslov cim ne bude igrao sa westbrookom u timu Kevin Durant - Page 3 609485
ljebac
ljebac
Posts : 2534
Age : 30
New Orleands Pelicans

Kevin Durant - Page 3 Empty Re: Kevin Durant

Mon Jun 20 2011, 22:44
sky23 wrote:ja mislim da će Kevin Durant osvojiti minimalno 3 naslova i da ćemo ga pamtiti kao jednog od najboljih igrača, kako lik igra pa to je nevjerojatno, još kad doda snagu bit će nezaustavljiv Kevin Durant - Page 3 600626

vise mi se svidja ovako skinny Smile i ne treba mu nikakva snaga i misici vec je jedan od najdominantnijih fowarda u ligi.. Smile
Sky
Sky
Posts : 5822
Age : 26
Location : Rijeka
San Antonio Spurs

Kevin Durant - Page 3 Empty Re: Kevin Durant

Mon Jun 20 2011, 22:55
ljebac wrote:
sky23 wrote:ja mislim da će Kevin Durant osvojiti minimalno 3 naslova i da ćemo ga pamtiti kao jednog od najboljih igrača, kako lik igra pa to je nevjerojatno, još kad doda snagu bit će nezaustavljiv Kevin Durant - Page 3 600626

vise mi se svidja ovako skinny Kevin Durant - Page 3 757454 i ne treba mu nikakva snaga i misici vec je jedan od najdominantnijih fowarda u ligi.. Kevin Durant - Page 3 757454
trebat će mu snaga u obrani kad bude čuvao LeBrona onako nabildanog, jednog od najjačih igrača lige. ja nemogu vjerovat kako je on sa svojom visinom onako brz, da je 15-ak centimetara, pomislio bi da je neki plej Smile
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

Kevin Durant - Page 3 Empty Re: Kevin Durant

Mon Jun 20 2011, 23:01
Durant je neverovatan scorer, ali bojim se da se na tome u dosada prikazanom svi putevi skraćuju. Biče samo jedan od mnogih... isto ono što je bio George Gervin (Čak Durantov stil igre liči na stil "Ledenog", iako je razlika u godinama preko 30. Finger role je KD skinuo od GG-a) , te onda u tim godinama i Bernard King, Alex English, Adrian Dantley... u napadu, kao i njima, Durantu je repertoar gotovo savršen, osim osećaja za pas, Kevin može da postiže poene iz svake pozicije... na sve načine ... a timski uspesi bi makar trebali da ga dele od njih. On sa Thunderima ima mnogo dobru i lepu perspektivu, a sada, najviše zavisi od njegovih saigrača. Durant je za mene već dostigao svoj neki maximum, reputacija je njemu dovoljno velika da ga u svakom drugom napadu protivnici udvajaju, da ga fauliraju... jednostavno, da ga zadrže na što manjem broju poena, kako bi na takve načine znatno povećavali šanse za trijumfom... i mnogi su u tome uspevali. Durant je mnogo puta ove sezone imao problema sa procentom šuta iz igre (prošle sezone u NBA i na SP je bio u životnoj formi, to više neće ponoviti, bar ja mislim), a i ne vidim u kojem segmentu bi on mogao drastično da napreduje, osim u pregledu igre, da mu statistika sve više i više raste ... na nivou od prošle sezone, on ne može biti MVP u skorije vreme. Čak i sa ovakvom konkurencijom.
Sponsored content

Kevin Durant - Page 3 Empty Re: Kevin Durant

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum