NBA-Serbia.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NBA Preseason 2010

+19
Ћира
SlobaGrobar
Balzak
dr Hofmann
Jason
Jumpman
MaksPejn
Insanity
-the lood-
airvucko
SN10
Jack Dempsey
4evaStK
Nba History Fan
Strax
Mr.Big Shot
Kole
Mr. Striko
Zola
23 posters
Go down
Zola
Zola
Posts : 31978
Age : 28
Location : Novi Sad
San Antonio Spurs
http://www.nba-serbia.net

NBA Preseason 2010 Empty NBA Preseason 2010

Mon Oct 04 2010, 18:58
Večeras LA Lakers vs Minnesota u 21 h na sportklubu.. Diskutujte o mečevima, mada ne znam koliko tu može da se diskutuje.. ipak je ovo pripremni period. Very Happy

evo vesti sa portala:

LA Lakers vs Minnesota Wolves - 21:00 SportKlub

NBA Preseason 2010 Act_kobe_bryant

U okviru turneje NBA klubova po Evropi, ekipe LA Lakersa i Minnesota Timberwolvesa sastaće se na prijateljskom meču u velelepnoj O2 areni u Londonu.
Za ekipu iz Los Angelesa neće nastupiti povređeni Andrew Bynum i Luke Walton, dok se u igru vraća najveća zvezda tima, oporavljeni Kobe Bryant. Sa druge strane godinama neubedljivi "vukovi" iz Mineapolisa, predvođeni Kevinom Loveom i Darkom Miličićem pokušaće da pariraju ekipi iz Los Angelesa. Na terenu će se pojaviti i doskorašnji centar Panatanaikosa Nikola Peković.

Meč u Londonu počinje u 21 čas i možete ga pratiti na SportKlubu. Oni koji nemaju SportKlub biće u mogućnosti da utakmicu prate na OVOM linku.

Autor: Milan Lazić
Mr. Striko
Mr. Striko
Posts : 4282
Brooklyn Nets

NBA Preseason 2010 Empty Re: NBA Preseason 2010

Mon Oct 04 2010, 19:13
jeste pripremni period ali neke stvari veoma jasno mogu da se vide... vecini nas ce biti zadovoljstvo pratiti ove sezone Minesotu pogotovo ako se ovi nasi dokazu za minutazu dovoljnu da nas drze budne i za vrijeme PO.
Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

NBA Preseason 2010 Empty Re: NBA Preseason 2010

Mon Oct 04 2010, 19:27
Dodao bih da juče protiv Netsa nije igrao Makabi Tel Aviv fp
Mr. Striko
Mr. Striko
Posts : 4282
Brooklyn Nets

NBA Preseason 2010 Empty Re: NBA Preseason 2010

Mon Oct 04 2010, 19:30
a?
Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

NBA Preseason 2010 Empty Re: NBA Preseason 2010

Mon Oct 04 2010, 19:32
Oni koji su igrali juče protiv Netsa bili su drugi Makabi.Ne onaj kojeg je Partizan izbacio prošle godine.
Mr. Striko
Mr. Striko
Posts : 4282
Brooklyn Nets

NBA Preseason 2010 Empty Re: NBA Preseason 2010

Mon Oct 04 2010, 19:36
A to . OK . Napisao sam u temi Netsi da se radi o Maccabi Haifa.
Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

NBA Preseason 2010 Empty Re: NBA Preseason 2010

Mon Oct 04 2010, 19:38
Ne znam šta su time hteli da dobiju.Ova Haifa je u rangu Zvezde, ali ozbiljno.
Jao jedva čekam večeras.
Mr.Big Shot
Mr.Big Shot
Posts : 7106
Age : 34
Location : Motor city
Detroit Pistons
https://www.facebook.com/dragan.22

NBA Preseason 2010 Empty Re: NBA Preseason 2010

Mon Oct 04 2010, 19:40
hehe svi smo se zazeleli NBA utakmica kao da nemamo 'leba da jedemo Very Happy makar to bio i preseason Very Happy
Mr. Striko
Mr. Striko
Posts : 4282
Brooklyn Nets

NBA Preseason 2010 Empty Re: NBA Preseason 2010

Mon Oct 04 2010, 19:51
Znas kako ,meni se to desi svake godine u ovom periodu ,a sto je najgore tako malo se ima vremena ,a sta bih sve volio da pogledam . Ipak je to vrhunski nivo .Jedni Lejkersi pa da igraju i sa Zorom iz Smiljkovca pricinjavaju zadovoljstvo i spektakl. Ipak Minesota koja se spremila za predstojecu sezonu vrvi od veoma mladih igraca koji su sigurno buduce NBA zvjezde. Znaci zeljni dokazivanja!
Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

NBA Preseason 2010 Empty Re: NBA Preseason 2010

Mon Oct 04 2010, 20:23
nikjov wrote:Znas kako ,meni se to desi svake godine u ovom periodu ,a sto je najgore tako malo se ima vremena ,a sta bih sve volio da pogledam . Ipak je to vrhunski nivo .Jedni Lejkersi pa da igraju i sa Zorom iz Smiljkovca pricinjavaju zadovoljstvo i spektakl. Ipak Minesota koja se spremila za predstojecu sezonu vrvi od veoma mladih igraca koji su sigurno buduce NBA zvjezde. Znaci zeljni dokazivanja!
Meni je ovde prioritet Minesota NBA Preseason 2010 786662
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

NBA Preseason 2010 Empty Re: NBA Preseason 2010

Mon Oct 04 2010, 23:01
Da kažem malo i statistiku sa jučerašnjeg meča Armani Jeans - NY Knicks. Uglavnom, ko nije gledao, propustio je show pre svega Amarea, koji je recimo na poluvreme otišao sa 20 postignutih poena, uz 6 skokova, i to mislim uz šut iz igre preko 75%. Na kraju je utakmicu završio sa 32 poena, 6 skokova, ali za samo 28 minuta koliko je bio na parketu, uz dobar broj atraktivnih kucanja, blokadi. Pored njega, Gallinari pred "svojom publikom", 24 poena, 7 skokova, kod Milanovaca, najbolji Pecherov, sa 23 poena i 6 skokova.
Ukratko o utakmici i njenoj atraktivnosti sam već rekao u nekoj od predhodnih tema.
Nba History Fan
Nba History Fan
Posts : 974
Los Angeles Clippers

NBA Preseason 2010 Empty Re: NBA Preseason 2010

Tue Oct 05 2010, 00:18
Jel pratio neko mozda MIN-LAL? Jesu igrali Pekovic i Milicic? Ucinak?
Mr.Big Shot
Mr.Big Shot
Posts : 7106
Age : 34
Location : Motor city
Detroit Pistons
https://www.facebook.com/dragan.22

NBA Preseason 2010 Empty Re: NBA Preseason 2010

Tue Oct 05 2010, 00:22
Nisam gledao ceo mec ali pratio sam veci deo. Milicic igrao oko 25 min, Pekovic 10ak. Milicic 8 poena, 5 asistencija i 6 skoka. Pekovic 7 poena i 3 skoka.
4evaStK
4evaStK
Posts : 18763
Age : 31
Location : Los Angels CA
Los Angeles Lakers
https://www.youtube.com/user/AllGodMix

NBA Preseason 2010 Empty Re: NBA Preseason 2010

Tue Oct 05 2010, 00:22
Nba History Fan wrote:Jel pratio neko mozda MIN-LAL? Jesu igrali Pekovic i Milicic? Ucinak?

igrali su i Pekovic i Milicic. Pekovic sasvim solidan malo je rano usao u problem sa licnim greskama ali lepa partija, Milicic takodje lepo odigrao on i Pekovic su se menjali ali milicic svakako bolji bio imao je jedno lepo kucanje Kevin Love mu lepu asistenciju dao. solidno su odigrali
Nba History Fan
Nba History Fan
Posts : 974
Los Angeles Clippers

NBA Preseason 2010 Empty Re: NBA Preseason 2010

Tue Oct 05 2010, 00:25
Hvala momci za info.
Drago mi je da igraju, mogli bi biti neverovatan tandem ()fizicki prvenstveno, mada sumnjam da ce se nalaziti obajica na terenu u istom trenutku. Sad
Jack Dempsey
Jack Dempsey
Posts : 252
Location : Beograd
Nemam omiljeni tim

NBA Preseason 2010 Empty Re: NBA Preseason 2010

Tue Oct 05 2010, 00:40
da, komentatori na ESPN-u su baš nahvalili darka. oduševočo si se pre svega što su on i love zajedno imali preko 10 asistencija i misle da će biti odličan tandem. i za pekovića su rekli da je imao solidan debi.

inače, videla je se razlika u igri wolvesa sa i bez tandema miličić/love. minnesota je igrala brzo i atraktivno, a pritom veoma dobro u odbrani. ne treba ih sad dizati u nebesa jer je ovo ipak samo preseason ali ovaj tim ima perspektivu. pre svega kad im se sledeće godine priključi rubio i verovatno još jedan top class rookie.
4evaStK
4evaStK
Posts : 18763
Age : 31
Location : Los Angels CA
Los Angeles Lakers
https://www.youtube.com/user/AllGodMix

NBA Preseason 2010 Empty Re: NBA Preseason 2010

Tue Oct 05 2010, 00:44
ja mislim da je sigurno da minesota nece doziveti ono sto je dozivela prosle sezone. Odlican posao su uradili dovodjenjem Beaslya odlicno je odigrao takodje su Love i Brewer odigrali sjajno, lepa ekipa.
Jack Dempsey
Jack Dempsey
Posts : 252
Location : Beograd
Nemam omiljeni tim

NBA Preseason 2010 Empty Re: NBA Preseason 2010

Tue Oct 05 2010, 00:50
da, i webster isto. to je još jedan od potencijalnih super zvezda koji (još) nisu uspeli. rasturao je u srednjoj pa ga je pre 5god portland pokupio kao 6.pika. možda konačno uspe. ako rambis uspe da izvuče maksimum iz svih tih "propaliteta" (darko, beasley, webster) onda wolvesi mogu biti opasni za koju godinu
Nba History Fan
Nba History Fan
Posts : 974
Los Angeles Clippers

NBA Preseason 2010 Empty Re: NBA Preseason 2010

Tue Oct 05 2010, 00:59
Jack Dempsey wrote:da, i webster isto. to je još jedan od potencijalnih super zvezda koji (još) nisu uspeli. rasturao je u srednjoj pa ga je pre 5god portland pokupio kao 6.pika. možda konačno uspe. ako rambis uspe da izvuče maksimum iz svih tih "propaliteta" (darko, beasley, webster) onda wolvesi mogu biti opasni za koju godinu
Apsolutno se slazem. Minesota ima tim za buducnost. Samo da im se jos i Flynn vrati. Nisam bas nesto odusevljem Rubiom i njegovim odlaskom u NBA, ali moze da im bude od koristi u svakom slucaju. Inace, imaju bas finu situaciju sa salary capom. Nisu u gov.ima kao vecina ostalih timova.
Jack Dempsey
Jack Dempsey
Posts : 252
Location : Beograd
Nemam omiljeni tim

NBA Preseason 2010 Empty Re: NBA Preseason 2010

Tue Oct 05 2010, 01:13
bravo!!! to za salary cap je mnogo bitno. mnogi se u americi podsmejavaju kahnu zbog svega što je uradio pa čak i zbog toga što niko ne zarađuje više od $5mill po sezoni ali po meni je baš to odlična baza za blistavu budućnost. za razliku od većine timova, wolvesi nisu napravili neki očajnički potez i dali brdo para nekom prosečnom igraču koji ih nigde neće odvesti. ovako, imaju dosta mladih i talentovanih igrača i skoro $8mill u SC što znači veliku fleksibilnost. a jedino breweru ističe ugovor na kraju sezone (tačnije, ima QO) pa je moguće i da ga trejduju.
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

NBA Preseason 2010 Empty Re: NBA Preseason 2010

Tue Oct 05 2010, 13:56
Ja sam inače protiv Rambisa i mislim da zbog njega ima propusta kod Wolvesa. To oko malih ugovora je prednost, dočekali smo nešto dobro od Kahna, i bolje nego da su davali enormne ugovore neproverenim igračima. Imaju mladu ekipu, sa dobrim potencijalom, par "trash playera" koji su sve na dobro čudo izvukli, i to pre svega mislim na Darka (I Beasley nadam se). Problem je što Rambis prošle sezone nije imao poverenja u Sessionsa, nego u Brewera, sa kojim veliku nemaju budućnost, gde bi možda najbolje bilo da ga uključe u neki trejd, dok bi po mom mišljenju Flynn i Ramon odlično funkcionisali kao tandem bekova (obojica brzi, a od toga jedan bolji šuter, drugi asistent, jedan više nastrojen ka napadu, a opet protivnici ne bi lako probijali prvu bekovsku liniju), ali to je sada gotovo, Sessions je u Cavsima. A bojim se da isto tako ne napravi neku glupost i ove sezone.
I još jedna stvar jeste da Love dobije veću minutažu (prošle sezone tek nekih 25 minuta, čini mi se, zbog miličića), i da oko njega i Wesa Johnsona grade ekipu.

Jack Dempsey
Jack Dempsey
Posts : 252
Location : Beograd
Nemam omiljeni tim

NBA Preseason 2010 Empty Re: NBA Preseason 2010

Tue Oct 05 2010, 17:03
rambis verovatno nije čovek koji može osvojiti prsten sa wolvesima ali ja mislim da je on trenutno dosta dobro rešenje na klupi jer dopušta ovim klincima da se igraju na terenu, da prave greške i da uče iz njih. kasnije kad se oni malo razigraju, doćiće neki malo bolji trener i verujem da će daleko dogurati.
ne igranje sessionsa nema nikakve veze sa brewerom pošto njih dvojica uopšte ne igraju istu poziciju. brewer može da igra 2 i 3 dok je sessions čist plej. a love prošle godine nije igrao mnogo zbog jeffersona kojeg su sad trejdovali u utah jazz. počeli su tandemom love/jefferson ali je se brzo videlo da to ne ide pa hollins počinjao pored al jeffa dok nisu doveli darka. ove god bi kevin trebao da igra preko 30min po utakmici
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

NBA Preseason 2010 Empty Re: NBA Preseason 2010

Tue Oct 05 2010, 17:17
Za mene Sessions baš i ne može biti playmaker, jer sa 192cm visine, on je odličan šuter, često i lako istrči kontre i pritom nešto slabiji asistent (samo u Bucksima na početku je imao po 5, 6 asistencija, kada je bio primoran da igra keca odlaskom Mo Willa u Cavse, ali prošle sezone jedva 3 u proseku uz skoro 10 poena), a samim tim slabiji organizator igre, ja ga pre karakterišem kao scorera. Pre bi rekao da je između dvojke i keca (recimo point guard, koji lako igra dvojku), dok je Brewer cele prošle sezone proveo na SG-u. Ako je takav playbook Rambisa dobro, ali je po meni Sessions bolji igrač od Brewera.
Jack Dempsey
Jack Dempsey
Posts : 252
Location : Beograd
Nemam omiljeni tim

NBA Preseason 2010 Empty Re: NBA Preseason 2010

Tue Oct 05 2010, 17:42
hmm, ja se sessionsa sećam kao čistog pleja koji voli da organizuje igru i ima dosta asistencija. sećam se da je u bucksima valjda imao par puta preko 20 asistencija i valjda je i oborio klupski rekord. sa njegovim šuterskim sposobnostima nisam upoznat.

EDIT: sad sam proverio na nba.com: prošle god je šutirao 6% za 3p (1 od 15) a u karijeri šutira 18%. i bacanje su mu uvek negde ispod 80%


Last edited by Jack Dempsey on Tue Oct 05 2010, 17:45; edited 1 time in total
Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

NBA Preseason 2010 Empty Re: NBA Preseason 2010

Tue Oct 05 2010, 17:45
Evo malo jučerašnje drugo poluvreme(gledao samo drugo zbog streama Mad ) iz mog ugla.Moram priznati da sam mnogo više pratio Minesotu i sve delove njene igre.Prvo što bih izneo da me je izuzetno obradovalo je Miličić kao prvi centar.Očito da će dobiti priliku kao startna petica i da će igrati bar 25-30 minuta po meču.Isto što me raduje za Dareta je to što nema ulogu kao u predhodnim timovima, odbrana i skokovi, već se često lopta spušta na njega i ima slobodu da rešava(3, 4 puta išao na Gasola leđima) ali i redovno vraća loptu na 3.Čini mi se da je imao 4, 5 asistencija 90% na onu foru.Drugo što me raduje je to da igra sa Loveom u kombinaciji 4-5.Iskreno, očekivao sam to ali sam se ipak i pribojavao da treneru ne padne neka glupost napamet.Znači, Vukovi će imati dosta visoku petorku sa Darkom na 5, Love na 4 i Beasley 3.Beasley ima zaista veliku slobodu ali i igra dobro, makar na pripremama.Ne preteruje, lepo otvara šuteve.Nažalost Pekovića sam video samo u 2 napada, od toga je jedan bio 5. faul pa je ubrzo ponovo našao mesto na klupi.
Lejkersi, slabi, što govori i rezultat(ma koliko god bila pripremna utakmica nije mala stvar tući prvaka).Odom jedini vredan pomena i pomalo Brown.A najneprijatnije iznenađenje mi je Sađa Vujačić za koga mi apsolutno nije jasno kako je uspeo onoliko šuteva, u onako kratkom roku da promaši.Nisam očekivao to od njega.Brajanta uopšte nisam video na terenu ali vidim da je igrao samo 6 minuta i imao 0-3.Dodao bih i veliko iznenađenje Webstera.Odigrao je brilijantno, svaki otvoren šut je pogodio.

Malo sam se raspisao Very Happy
Šta ću uželeo se NBA, makar to bila i predsezona.Znam da nije baš merodavno sada suditi ali meni Vukovi izgledaju jako lepo i vredi ih gledati Wink
Sponsored content

NBA Preseason 2010 Empty Re: NBA Preseason 2010

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum