NBA-Serbia.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Premier League 2010/2011

+16
Mr.Big Shot
Balzak
wanta23
Insanity
-the lood-
West
Montenegro
dr Hofmann
Zola
Kole
Che
SN10
Jumpman
Ћира
Strax
Nele
20 posters
Go down

Ko osvaja prvenstvo?

9 - 33%
6 - 22%
4 - 15%
3 - 11%
2 - 7%
3 - 11%
 
Total Votes: 27
 
Poll closed
Nele
Nele
Posts : 11463
Age : 30
Location : Kozarska Dubica/Swansea
San Antonio Spurs

Premier League 2010/2011 Empty Premier League 2010/2011

Thu Jul 01 2010, 17:36
I Bolton se ozbiljno pojačava

Premier League 2010/2011 00030599

Menadžer Boltona, Oven Kojl, izrazio je zadovoljstvo povodom angažovanja dvojice igrača u ovom prelaznom roku. U pitanju su dojučerašnji fudbaler Mančester Sitija, Martin Petrov, koji je potpisao dvogodišnji ugovor, i iskusni Robi Blejk (34), pridošlica iz Barnlija.

- Petrov je igrač kojem se divim već duže vreme, jer se radi o prvoklasnom fudbaleru. Njegov dolazak u Bolton je velika stvar za klub - izjavio je Kojl za zvanični sajt ovog premijerligaša.

Petrov je u Bolton došao kao slobodan igrač, pošto je prethodno raskinuo saradnju sa “građanima”.

- Ako mene pitate, Petrov je bio jedan od najboljih igrača koje smo mogli da dovedemo po Bosmanovom pravilu. Da smo, recimo, želeli da ga angažujemo prošle sezone, to bi nas koštalo oko 4-5 miliona funti sigurno. O kakvom se igraču radi najbolje ilustruje podatak da dolazi iz Sitija, koji se borio za Ligu šampiona, plus, to je fudbaler sa izvrsnom reputacijom, jer je igrao za velike evropske klubove, Volfsburg, Atletiko Madrid…

Petrov je proveo tri sezone u Mančesteru. Postigao je 12 golova na 66 utakmica.

Povreda kolena omela ga je u velikoj meri da prošle sezone "upiše" veću minutažu, pa je zato, zajedno sa Silvinjom i Mvaruvarijem dobio "voljno" od Roberta Manćinija da ode iz kluba.

Za bugarsku reprezentaciju odigrao je 77 utakmica i postigao je 19 golova.

Što se tiče Blejka, on je potpisao jednogodišnji ugovor, i ponovo će sarađivati sa Ovenom Kojlom. Ovaj napadač se, za razliku od njegovog bivšeg kluba, Barnlija, dolaskom u Bolton, spasao eliminacije u niži rang.

Tokom tri sezone u Barnliju, na 122 meča 19 puta je bio strelac.
Nele
Nele
Posts : 11463
Age : 30
Location : Kozarska Dubica/Swansea
San Antonio Spurs

Premier League 2010/2011 Empty Re: Premier League 2010/2011

Fri Jul 02 2010, 16:53
Evo i ovde anketa.....
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

Premier League 2010/2011 Empty Re: Premier League 2010/2011

Fri Jul 02 2010, 17:08
Pa, ja kao Arsenalovac naravno da ću za njih da glasam Very Happy , ali PL je ja mislim i dalje teško ostvariv cilj...
Ћира
Ћира
Posts : 8754
Age : 48
Location : Nova Pazova/Novi Sad
Portland Trail Blazers

Premier League 2010/2011 Empty Re: Premier League 2010/2011

Fri Jul 02 2010, 17:57
Odbrana titule naravno, po mogucstvu i duple krune, ali otom potom Very Happy
Nele
Nele
Posts : 11463
Age : 30
Location : Kozarska Dubica/Swansea
San Antonio Spurs

Premier League 2010/2011 Empty Re: Premier League 2010/2011

Sun Jul 04 2010, 22:16
Everton „stavio šapu“ na čudo iz Azerbejdžana

Premier League 2010/2011 00030784

Čudo iz Azerbejdžana moglo bi u naredne dve godine da pojača Everton. Klub iz Liverpula potvrdio je da je postigao dogovor sa igračem sredine terena Nefčija, Arazom Abdulajievim. Sporazum podrazumeva da će Everton biti prva opcija 18-godišnjeg igrača kada bude menjao sredinu.

Abdulajiev je prošle nedelje uspešno prošao medicinske testove na Mersisajdu i sada samo čeka da ga „karamele" pozovu u svoje jato. Abdulajiev je debitovao sa 16 godina za „azere" i postao najmlađi reprezentativac u istoriji ove zemlje. Zapao je za oko čelnicima Evertona kada je postigao spektakularan gol za mladu reprezentaciju Azerbejdžana protiv Škotske u martu.
Nele
Nele
Posts : 11463
Age : 30
Location : Kozarska Dubica/Swansea
San Antonio Spurs

Premier League 2010/2011 Empty Re: Premier League 2010/2011

Sun Jul 18 2010, 22:33
"Čekićari" doveli četvrto pojačanje

Premier League 2010/2011 00031745

Čelnici Vest Hema doveli su i četvrto pojačanj za narednu sezonu. Nakon Pabla Barere, Frederika Pikijona i Nemca Tomasa Hiclšpergera, u redove kluba sa "Apton Parka" stigao je i doskorašnji fudbaler Portsmuta.

Reč je o defanzivcu Talu Ben-Haimu, koji je tokom minule sezone igrao za Portsmut za koji je nastupio na 22 susreta.

Izraelac je želeo i dalje da se takmiči u elitnom društvu engleskog fudbala, a motiv više mu je i strateg "čekićara" Avram Grant, koji ga je trenirao i u "Pompejcima".
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

Premier League 2010/2011 Empty Re: Premier League 2010/2011

Fri Aug 06 2010, 00:14
Klasnić potpisao za Bolton.

Premier League 2010/2011 Klasnic_slavlje_iv_269340S1
On i Wilshere XD
Jumpman
Jumpman
Posts : 32998
Age : 34
Location : South Beach
Miami Heat
http://www.nba-serbia.net

Premier League 2010/2011 Empty Re: Premier League 2010/2011

Fri Aug 06 2010, 02:20
sinovi ovo pocinje sledeceg vikenda Yey
SN10
SN10
Posts : 28514
Age : 30
Location : Come fly with me
Phoenix Suns

Premier League 2010/2011 Empty Re: Premier League 2010/2011

Fri Aug 06 2010, 10:04
moji protiv tvojih prvu Very Happy fernando verovatno nece igrati mada postoji sansa
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

Premier League 2010/2011 Empty Re: Premier League 2010/2011

Fri Aug 06 2010, 10:07
Nova EPL lopta

Premier League 2010/2011 Nike_t90_tracer-epl
Jumpman
Jumpman
Posts : 32998
Age : 34
Location : South Beach
Miami Heat
http://www.nba-serbia.net

Premier League 2010/2011 Empty Re: Premier League 2010/2011

Fri Aug 06 2010, 14:34
@sn13
da jbt ja skroz zaboravio na taj podatak Very Happy tek sad ne mogu da docekam Yey

a lopta je napravljena pod uticajem jucerasnje utakmice zvezde. ako nestane struja opusteno ce moci da se igra jer ocigledno je da lopta svetli u mraku XD
Che
Che
Posts : 6497
Age : 33
Location : Izguzvana Svila
San Antonio Spurs
http://www.nhl-serbia.com

Premier League 2010/2011 Empty Re: Premier League 2010/2011

Sun Aug 08 2010, 03:00
http://www.sportklub.info/index.php?option=com_content&view=article&id=3159:kamjuniti-ild-1600&catid=14:engleska&Itemid=33
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

Premier League 2010/2011 Empty Re: Premier League 2010/2011

Thu Aug 12 2010, 10:09
Recite zbogom letu, kreću Englezi

Premijeršip startuje za vikend, i umesto priča o tradiciji, atmosferi, fer - pleju, treba reći da je ovo najbolje od najboljeg. Kombinacija jačine funte i dolaska strogih učitelja sa kontinenta, učinili su engleski šampionat elitnom svetskom ligom. Jasno je zbog čega se o bitnim stvarima odlučuje od Njukasla do Londona...
Mene je nekada Premijer liga podsećala Sikstinsku Kapelu, na prvi pogled je uzbudljiva, ali kako vreme odmiče postaje sve dosadnija. Međutim, govorim o prošlom veku, sada su se stvari promenile, a dolazak kontinentalnih Evropljana i nadmoć funte su ustoličile fudbal na kišovitom ostrvu kao najbolji na našoj planeti.

I nema to toliko veze sa tradicijom na koju se mnogi pozivaju, jer bezubi Škoti, Velšani i njima omraženi Englezi nisu naučili da igraju za više od veka, dok nisu stigli treneri globtroteri i isti takvi legionari privučeni mirisom novca.

Danas u Premijeršipu igraju najbolji, a svako poređenje je neumesno, prosto, novac je kupio šarm ovog fudbala, ma koliko ja voleo da mislim o Seriji A, kao najvećem zezanju nedeljom popodne.

Sportske.net vam donose pogled na ekipe, njihove snove, nova lica (iako prelazni rok nije završen).

Mančester Junajted: Ferguson je ostao dosledan sebi, promovisao je novi talas, kupio pametno i ispod cene, jer napad „đavola“ neće zavisiti od Runijeve zlovolje, sada je tu Hernandez koji je doveden pred Mondijal, kada je malo njih pretpostavljalo da je ovaj momak naredna velika stvar iz zemlje „sombrerosa“. Problem bi mogao da bude nedostatak alternative za Skolsa, ali i tanak igrački kadar u nekim delovima tima, recimo odbrani. Pri tom ne mislim na standardnu postavu, ali izvucite Vidića i Rija, pa će trofejna sala ostati prazna. Škot se nada da neće gledati rimejk horor povreda iz prošle sezone, ali uz naklon njegovom trenerskom veličanstvu, to su stvari koje ne zavise od njegove genijalnosti. Junajted je za godinu stariji, jači za Hernandeza, gladan pobeda, ali i dalje ranjiv, čekajte „praznično ludilo“, tada će rivali, ili bolje rečeno rival, pošto ja vidim samo Čelsi biti u prednosti. I da, da bi omirisao trofeje, Runi mora da ponovi prošlu sezonu, ili da Berbatov pronađe sebe, i jedno i drugo je malo verovatno.

Čelsi: Upravo iz tog razloga, za mene je Čelsi i dalje u prednosti, kupovali ili ne, do kraja avgusta. Nemojte da vas zavara poraz od nedelje, ta utakmica je bitna koliko i srpsko prvenstvo, dakle, nema nagrade. Istina je i da će cilj biti Liga Šampiona, ali na Stamford Bridžu su ista lica, imaju trenera koji „preferira CL“, ali ume da pobedi i van kup takmičenja. Čelsi je iskusniji od Junajteda, bolje podnosi pritisak, ne zaboravite da su jači za Esijena. Odlazak Balaka neće ukočiti ovu ekipu, mada bi mogao da im odnese neki od atributa u ofanzivi, no svejedno, Romanov Čelsi je bio najbolja engleska ekipa prošle sezone. I s obzirom na prazne kase većine (Siti ne računamo), oni su i dalje korak ispred, mada to nije garancija za titulu. Nismo zaboravili odlazak Džoa Kola I Deka, ali to je samo čišćenje prostora za mlađe igrače, realno, njih dvojica nisu imali puno uticaja prošle sezone.

Arsenal: Nova sezona, stare brige, isti problemi. Ako se sledite Vengerov slogan „U mladost verujem“, složićete se sa Murinjom kome nikada nije bilo jasno zbog čega su ljudi fascinirani Vengerovim načinom rada. Pet godina su bez trofeja, verovatno i oni najromantičniji proklinju „Emirejts“ koji će i dalje otplaćivati. Stigao je Maruan Šamak, ali napad nije bolna tačka „tobdžija“. U stvari jeste, ako se ima u vidu broj povreda prošle godine. Ali sada su tu i Van Persi i Bendtner i Aršavin, pa ma koliko Marokanac bio dobar, nevolje leže na drugoj strani. Golman je bolna tačka, i dalje traže rešenje, ali kada nemate da izbrojite 15 ili 20 miliona za ozbiljnog čuvara mreže, jasno je da su sva rešenja polovična. Možda će stići Šaj Given koji je odličan golman, ali da sačekamo. Ni odbrana nije sjajna, Venger je poslao nekolicinu u penziju, a ko će biti partner Vermelenu videćemo. Košielni, ili kako se već zove momak koji je stigao iz Lorijena? Ohrabrenja bi mogla da budu eksplozija Vilšajera ili oporavak nesrećnog Remzija. Dovoljno za titulu? Ma, kakvi, Arsenal će biti 3. ili 4.

Mančester Siti: Uz svu neprijatnost koju osećam prema Sitiju, odnosno načinu na koji se ponašaju na pijaci, moram da priznam, kupili su pametno. Kolarov će zatvoriti levu stranu, Ture doneti čvrstinu koju Manćini preferira na sredini, a Silva bi trebalo da olakša posao Tevezu, koji je ključni čovek ekipe. Ovo je prva „ful“ Manćinijeva sezona, imao je vremena da spremi ekipu, dovoljno da se uigraju i krenu u napad na Ligu Šampiona. Titula koju pominju je samo „loženje“ navijača, ali Mančester Siti može među četiri. Kada sam prošle godine na ovom mestu napisao da neće učiniti ništa (Liga Evrope ne zanima nikoga), javili su se njihovi navijači sa koferima optimizma. Ove godine ta energija je opravdana, pa bi „građani“ mogli da se pridruže evropskoj eliti, iako su „skorojevići“.

Liverpul: Ako kažem da će ova sezona biti bolja od prošle, konstatovaćete da gore ne može. I u pravu ste, sve bolje od Lige Evrope je napredak za Liverpul. Svaka priča o njihovim šansama je uslovna, kada dobiju nove gazde mogli bi da poprave krvnu sliku ekipe, mada na tržištu nema mnogo igrača koji bi napravili ogromnu razliku, kakva treba Redsima da se bore za titulu. Roj Hodžson je Fulam doveo do najvećeg uspeha u istoriji, ali Liverpul je nešto drugo. Pitanje pritiska sa kojim će morati da se suoči čini stvar veoma zamršenom. Liverpul ima tim da izdrži takmičenje u Premijer Ligi, ali u nekoj konstelaciji snaga, previše zavise od Toresa, nisu uspeli da se oporave od odlaska Alonsa, a stavljanje sudbine u ruke „staklenog“ Akvilanija nije baš mudar potez. Ali, nema Lige Šampiona, ako se Hodžson ne bude upleo u jurnjavu za Liga kupom ili Ligom Evrope, moguće je da „crveni“ završe u top 4. Arsenal i Mančester Siti se čine opremljeniji za novu sezonu, ali kako rekoh, par igrača i sve će se izmeniti. Tranziciona post – Benitez era bi trebalo da traje kratko, u suprotnom, dok se budu osvestili biće 7. na tabeli. Nisam zaboravio Džoa Kola, ali najbolje dane tog momka smo već videli…

Totenhem: Sparsi su iznenadili mnoge ugrabivši 4. mesto i kvalifikacije za Ligu Šampiona, a upravo mogući plasman u CL će narušiti šansu da ponove uspeh iz prethodne sezone. Na putu do grupne faze je Jang Bojs, čini se da to nije prevelika prepreka. Pravi potez predsednika Levija bilo je dovođenje Harija Rednapa, kombinacija Hrvata i otpisanih Engleza je odlično delovala, pa od ekipe koja je rasipala novac i plašila se Čempionšipa, Totenhem je porastao do kandidata za vrh tabele. Njihove šanse je teško proceniti, pošto će kupovati u drugoj polovini avgusta. Ser Hari želi Belamija, ali i Ajrlanda, igrače koji nisu u prvom planu u Sitiju. Pletikosa bi trebalo da upotpuni hrvatsku koloniju i da se nametne kao prvi golman, a Sparsi moraju da istresu novac za pojačanje poslednje linije. Zašto? Pa, pogledajte medicinske kartone Ledlija Kinga i Džonatana Vudgejta. Po meni, ne mora naravno da znači da sam u pravu, Totenhem gotovo da nema šanse da ponovi herojstvo prošle sezone, ali ima dovoljno kvaliteta da bude među sedam ili osam prvih ekipa.

Everton: „Tofiji“ su sačuvali i Artetu i Pienara što je najveći dobitak prelaznog roka. Prvi put u tri godine nisu u Evropi, posle očajne jeseni igrali su bolje u drugom delu šampionata, pa bi da nastave istom stazom. Lendon Donovan se vratio kući, to može da bude problem. Mojes nije puno trošio, prioritet je bio da zadrži ono što ima. Ekstra talentovani Rodvel ostaje na „Gudisonu“, došao je Bekford, koga su proslavili golovi za Lids u kupu, a osim njega pomenimo i reprezentativnog golmana Muhu. Dakle, mali promet, ali tim koji dugo igra zajedno i koji bi mogao drugi deo da dočeka znatno svežiji od rivala. „Karamele“ su ekipa koja može mnoge da iznenadi ove sezone, u gornjem delu tabele bi trebalo da kampuju bez problema, a ne bi bilo ni preveliko iznenađenje, da budu u top 6 ili 7 i vrate se na evropsku scenu.

Aston Vila: Odlazak Martina O’Nila nije toliko neočekivan, jednostavno, stalna trvenja sa Rendijem Lernerom oko novca su ga konačno naterala da ode. Ostavio je solidan tim, ali nesposoban da ode na viši nivo. Čak, uz rizik da me brzo demantuju, mislim da Vila ne može da nađe menadžera takvog kvaliteta. Nije to ni američki selektor Bob Bredli, ni Slaven Bilić koga odmah navode kao zamenu, čim je neka prazna klupa u Engleskoj. Aston Vila ima dobar tim, verovatno neće prodati Milnera, ali za veći domet od borbe za Ligu Evrope nisu. Niko ne može da pretpostavi kako će tim reagovati, pogotovo jer postoje igrači koji su bili nezadovoljni bivšim menadžerom. Ali, ako pođemo od toga da im je potrebno vreme da se naviknu na novog „gafera“, da niko nije procvetao kad ih je trener ostavio pet dana pred sezonu, Aston Vila ima veću šansu da bude u sredini tabele, nego da napravi neku bitniju stvar u ovom šampionatu.

Birmingem: „Bramiji“ su završili prošlu sezonu u top 10, tačnije bili su 9. na tabeli što je njihov najbolji plasman u poslednjih pola veka. Navijači bi bili zadovoljni da stignu ponovo u sredinu tabele i čini mi se da je ekipa dobro opremljena da ponovi uspeh. Možda neće biti na istom mestu, ali bi trebalo da izbegnu borbu za opstanak. Žigić i Kamoranezi će doneti kvalitet, Meklišovo shvatanje igre ima prolaz u Premijeršipu pa ćemo Birmingem gledati u najjačoj ligi na svetu i posle leta 2011.

Blekburn: „Roversi“ su imali znatno bolju sezonu od očekivanja, a Sem Alardajs je pretvorio vremešni tim, uvek u strahu od ispadanja u sasvim solidan sastav. Pamtiće se da niko od najboljih timova nije dobio na „Ivud Parku“ koji bi i ove sezone mogao da bude tvrđava. Još jedna dobra godina je na vidiku, ako kupe napadača, što će nema sumnje učiniti, jer je to bolna tačka. I, obratite pažnju na Fila Džonsa, momak bi mogao da eksplodira.

Fulam: „Kotadžeri“ su u nasleđe od Roja Hodžsona dobili formiran tim, koji nije promenjen. Otišao je Kris Smoling u Junajted, stigao Filip Senderos. Niti je ovaj prvi tako dobar kao što se činilo, niti je Švajcarac (Srbin, Španac, kako hoćete) loš. Svi su tu, sve je isto, „samo njega nema“. Hodžsona je nasledio Mark Hjuz, čovek koji je otpušten u Sitiju, ali je Fulam pravi klub za njegov način rada. Ostali su i Švarcer i Bobi Zamora, Demijen Daf doživljava drugu mladost, pa nema razloga da sumnjate da Fulam može u sredinu tabele. Naravno da se ove godine neće boriti za trofeje, ali sigurno je da ima najmanje sedam ili osam lošijih timova od njih. Sredina tabele, ili čak plasman u top 10 su sasvim realna opcija.

Bolton: Moj tip za iznenađenje, kada su manji klubovi u pitanju. Kad kažem ovo, mislim da bi mogli da budu znatno bolje plasirani nego prethodnih godina, to jest da bez problema izbore mesto u sredini. Prošle godine su „Troteri“ dobili 4 utakmice od 18, ali su posle smene Gerija Megsona krenuli da igraju bolje. Oven Kojl je odradio odličan posao u drugom delu prvenstva i mogao bi da nastavi u istom stilu. Nisu doveli neka veća pojačanja, ali tim je ostao na okupu, verovatno će im se pridružiti Klasnić, ostao je Kejhil, ako povežu par pobeda na početku, ovo bi mogla da bude najbolja sezona u prethodnih nekoliko godina.

Vest Hem: Prošle sezone spasili su se u pet do dvanaest, a Đanfranko Zola je izgubio posao 48 časova nakon što je uplovio u zonu opstanka. Sada je tu Avram Grant koji je odradio dobar posao sa „Pompejcima“ bez obzira na ispadanje. Igrao je finale kupa, ali izgleda da ga od Čelsija prati prokletstvo poslednjeg koraka. Vest Hem ima bolji tim od 17. mesta koje su zauzeli prošle sezone. Imaju dosta svojih igrača, doveli su Bareru, Hiclspergera i Pikijona, zadržaće izgleda Parkera i Karltona Kola. Uz ostatak tima, to na papiru deluje dovoljno dobro za zlatnu sredinu. Trebalo bi da imaju lakšu sezonu od prethodne.

Sanderlend: Imali su solidnu sezonu, ostali izvan one nervoze koja obično prati ovakve timove u poslednjih desetak kola, a sve zahvaljujući partijama kod kuće. „Crne Mačke“ su se spasile brige oko opstanka upravo jer je „Stadion Svetlosti“ bio tvrđava. Ekipa Stiva Brusa je slaba u gostima, ali su pravi lavovi pred svojim navijačima. Sanderlend ima novac, dodatno su se pojačali dovođenje Riverosa i Angelerija. Ovaj tim, s obzirom na potencijal, iskusnog trenera, i sjajnu formu kod kuće može da ponovi prošlogodišnju sezonu i da ostane izvan opasne zone.

Stouk: Meni, makar, nije jasno kako oni opstaju sa malim budžetom. Ok, pobeđuju ružno, nemam ništa protiv, ali tim koji generalno gledano ima slabiji igrački kadar od velike većine je prošle godine lagano stigao u sredinu tabele. Nisu kupili nijednog značajnog igrača, no imaju novca za pojačanje u napadu. Svakako da je to ono što gori, jer je malo verovatno da će Toni Pjulis prodati isti trik još jednu godinu u nizu. Ili možda i hoće?

Vigan: „Letiksi“ su opstali u Premijeršipu, ali nikako ne mogu da budu zadovoljni prethodnom sezonom. Doveli su nekoliko napadača, ali su golovi bili problem, takođe odbrana je delovala loše. Kako su ostali? Pa, bilo je i slabijih timova, a individualni kvalitet Vigana je jači od ostalih davljenika. Sada su otišli Melkiot, Šarner i Bramb, stigao je Alkaraz koji je ostavio odličan utisak na Mondijalu, tu je N’Zogbija, novo lice je Argentinac Boseli. Sve u svemu, tim je sličnog kvaliteta kao prošle sezone, verovatno će kupiti još par igrača. Ništa novo, grčevita borba za goli život.

Vulverhempton: Ja nisam najbolji sagovornik na ovu temu, za mene su negledljivi. Postigli su najmanje golova, opstali slučajno, jer je bilo gorih. Sada su ponovo dosta potrošili, stigao je Flečer za klupski rekord od 6.5 miliona funti, Hant i Van Žele, oslobodili su se suvišnih igrača, pa deluje kao da su jači nego prošle godine. A opet, pročitajte britansku štampu, većina veruje da će „vukovi“ ispasti kao iz voza. Postoji i ono što se zove „sindrom druge godine“ koja je uvek mnogo teža. Mik Mekarti ne zna ništa o tome, on je uvek ispadao prve sezone. Sve u svemu, jedan od kandidata za ispadanje, ali ima logike u teoriji, da, ako su se spasili prošle sezone, zašto to ne bi učinili sa jačim timom u novom šampionatu.

Njukasl: Ne verujem da će ispasti, ali su smešne najave da bi mogli da budu iznenađenje sezone. Prvo, pobede u Čempionšipu i 35 primljenih golova u više od 40 utakmica ne znače ništa u eliti, velika je razlika. Drugo, iako „svrake“ imaju solidnu prvu postavu, kada krenu povrede i suspenzije, nedostatak alternativa može da im donese dosta nevolja. Doveli su Sola Kembela, mladog Goslinga, stići će i Hatem Ben – Arfa, tu su i neka poznata lica poput Jonasa Gutijereza itd. Menadžer Hauton je prvi na listi onih za koje se očekuje da će dobiti otkaz, kako bi oslobodio mesto nekome od iskusnijih menadžera. Ne znam, deluje da bi Njukasl mogao da bude iznad onih najugroženijih ekipa, ali za nešto više oni jednostavno nemaju kvalitet.

WBA: Slabije pratim Čempionšip, pa zadržavam pravo da nemam jasnu procenu. Ali, sa ovim timom Bagiji će teško zadržati mesto u eliti. Nisu produžili ugovor sa Korenom, Slovencem koji je bio jedan od ključnih igrača, nisu doveli pojačanja koja su im potrebna za tešku sezonu, a imaju i užasan raspored na startu. Roberto Di Mateo jeste bio odličan igrač, dobro ih je vodio prošle sezone, ali mu nedostaje iskustvo. Možda VBA pojača redove u poslednje dve nedelje prelaznog roka, pa im skoče akcije, ovako, uz Blekpul, najveći su kandidati za ispadanje.

Blekpul: Već je dovoljan šok što su u Premijerligi, a čuda se baš ne dešavaju često. Nemaju puno novca da pojačaju tim, deluju onako arhaično, kao da su zalutali u ovaj rang, a opet zaslužili su da igraju sa najboljima. Najveći kandidat za ispadanje, čak mnogi smatraju da će „napasti“ crni rekord Derbija od 11 bodova na kraju sezone, pre nekoliko godina.
Jumpman
Jumpman
Posts : 32998
Age : 34
Location : South Beach
Miami Heat
http://www.nba-serbia.net

Premier League 2010/2011 Empty Re: Premier League 2010/2011

Thu Aug 12 2010, 14:14
koliko glup i nestrucan tekst. odakle ti je ovo?
Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

Premier League 2010/2011 Empty Re: Premier League 2010/2011

Thu Aug 12 2010, 14:17
A što lažeš da si pročitao?XD
Jumpman
Jumpman
Posts : 32998
Age : 34
Location : South Beach
Miami Heat
http://www.nba-serbia.net

Premier League 2010/2011 Empty Re: Premier League 2010/2011

Thu Aug 12 2010, 14:19
brate zasto bi to slagao?
Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

Premier League 2010/2011 Empty Re: Premier League 2010/2011

Thu Aug 12 2010, 14:22
Zato što ima u tekstu koje pisao kafa
SN10
SN10
Posts : 28514
Age : 30
Location : Come fly with me
Phoenix Suns

Premier League 2010/2011 Empty Re: Premier League 2010/2011

Thu Aug 12 2010, 14:22
ko god da je pisao tekst navija za one fegove kafa
Jumpman
Jumpman
Posts : 32998
Age : 34
Location : South Beach
Miami Heat
http://www.nba-serbia.net

Premier League 2010/2011 Empty Re: Premier League 2010/2011

Thu Aug 12 2010, 14:26
Koleman994 wrote:Zato što ima u tekstu koje pisao kafa
citao sam samo za timove nisam citao uvod.
Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

Premier League 2010/2011 Empty Re: Premier League 2010/2011

Thu Aug 12 2010, 14:34
Ja sam samo uvod jer sam posle prvog tima video da je sranje XD
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

Premier League 2010/2011 Empty Re: Premier League 2010/2011

Thu Aug 12 2010, 14:36
Ja nisam ni čitao Laughing
Samo da vidim koja su nova lica... XD
Zola
Zola
Posts : 31978
Age : 28
Location : Novi Sad
San Antonio Spurs
http://www.nba-serbia.net

Premier League 2010/2011 Empty Re: Premier League 2010/2011

Fri Aug 13 2010, 23:24
Goal.com Special: English Premier League Predictions 2010-11
Che
Che
Posts : 6497
Age : 33
Location : Izguzvana Svila
San Antonio Spurs
http://www.nhl-serbia.com

Premier League 2010/2011 Empty Re: Premier League 2010/2011

Fri Aug 13 2010, 23:28
WBA nece ispasti.. kafa
dr Hofmann
dr Hofmann
Posts : 13258
Age : 61
Location : K2
Portland Trail Blazers

Premier League 2010/2011 Empty Re: Premier League 2010/2011

Sat Aug 14 2010, 02:59
Dzomba wrote:WBA nece ispasti.. kafa
I ja se iskreno nadam kafa
Jumpman
Jumpman
Posts : 32998
Age : 34
Location : South Beach
Miami Heat
http://www.nba-serbia.net

Premier League 2010/2011 Empty Re: Premier League 2010/2011

Sat Aug 14 2010, 03:32
PA POCINJE SUTRA BREEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!11111111111111
Sponsored content

Premier League 2010/2011 Empty Re: Premier League 2010/2011

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum