NBA-Serbia.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Najbolja draft klasa u istoriji?

+19
MaksPejn
Insanity
ledj0
andelob
Jack Dempsey
Flash
Alexmaxim
Nele
east_coast_man
ferrari1
SteveNash
Dwyane Wade
Ћира
Samurai
Kole
MJ23
Zola
Jumpman
Strax
23 posters
Go down
Zola
Zola
Posts : 31978
Age : 28
Location : Novi Sad
San Antonio Spurs
http://www.nba-serbia.net

Najbolja draft klasa u istoriji? - Page 2 Empty Re: Najbolja draft klasa u istoriji?

Sun Feb 21 2010, 13:03
Meni statistika nista ne znaci.. Meni se barem tako ucinilo dok sam gledao Nuggetse, barem 5-6 puta ove sezone.. Ali dobro..
Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

Najbolja draft klasa u istoriji? - Page 2 Empty Re: Najbolja draft klasa u istoriji?

Sun Feb 21 2010, 13:12
Ne gledam ni ja statistiku.Prosto mislim da im je on najslabija tacka.
Zola
Zola
Posts : 31978
Age : 28
Location : Novi Sad
San Antonio Spurs
http://www.nba-serbia.net

Najbolja draft klasa u istoriji? - Page 2 Empty Re: Najbolja draft klasa u istoriji?

Sun Feb 21 2010, 13:26
Nije, ali nema veze. Ovo je vec preraslo u off.
MJ23
MJ23
Posts : 586
Age : 42
Location : Beograd, Vracar
Chicago Bulls

Najbolja draft klasa u istoriji? - Page 2 Empty Re: Najbolja draft klasa u istoriji?

Sun Feb 21 2010, 13:30
imao je bas slabih partija u prvom delu...u nekima je igrao malo a u nekima mnogo bez ikakvog ucinka...sada igra bas dobro, jeste da je "garbage man" ali on ni nije tu za nesto drugo...otisao sam u off

btw..ljudi klasa 84 je toliko najbolja u Nba...mozda ce klasa 2003 da napravi veci uspeh ali za sada mi je tesko to da zamislim...daj boze, ima potencijala na pretek
Klasa 84 je imala najboljeg svih vremena(MJ), centra posle koga nije bilo boljeg(Hakim) i najboljeg asistenta svih vremena(John S)...lajavca charles-a necu ni da pominjem Very mad (isti kao ovaj smajli uvek).Generalno smatram da je NBA bio i najkvalietniji 90ih kada su ovi igraci igrali na vrhuncu...
east_coast_man
east_coast_man
Posts : 22
Location : East coast
Nemam omiljeni tim

Najbolja draft klasa u istoriji? - Page 2 Empty Re: Najbolja draft klasa u istoriji?

Sun Feb 21 2010, 17:01
2003. od novijih je rodila dosta zvezdi.. 1996. Ajverson i kompanija je bila dobra.. I eto.
Nele
Nele
Posts : 11463
Age : 30
Location : Kozarska Dubica/Swansea
San Antonio Spurs

Najbolja draft klasa u istoriji? - Page 2 Empty Re: Najbolja draft klasa u istoriji?

Sun Feb 21 2010, 21:31
Dvoumio sam se izmedju 1996 i 1984,ali ipak glas 1984.generaciji.Ovi iz 2003. trebaju jos da se dokazu.
Alexmaxim
Alexmaxim
Posts : 19
Portland Trail Blazers

Najbolja draft klasa u istoriji? - Page 2 Empty Re: Najbolja draft klasa u istoriji?

Thu Mar 04 2010, 12:56
'84
Flash
Flash
Posts : 3763
Age : 31
Location : Subotica
Miami Heat

Najbolja draft klasa u istoriji? - Page 2 Empty Re: Najbolja draft klasa u istoriji?

Thu Mar 04 2010, 19:10
2003. zbog Vejda Smile
Zola
Zola
Posts : 31978
Age : 28
Location : Novi Sad
San Antonio Spurs
http://www.nba-serbia.net

Najbolja draft klasa u istoriji? - Page 2 Empty Re: Najbolja draft klasa u istoriji?

Thu Mar 04 2010, 19:20
2003. ce se tek pokazati za koju godinu.
Flash
Flash
Posts : 3763
Age : 31
Location : Subotica
Miami Heat

Najbolja draft klasa u istoriji? - Page 2 Empty Re: Najbolja draft klasa u istoriji?

Thu Mar 04 2010, 20:07
ja mislim da su sad negde na vrhuncu
Zola
Zola
Posts : 31978
Age : 28
Location : Novi Sad
San Antonio Spurs
http://www.nba-serbia.net

Najbolja draft klasa u istoriji? - Page 2 Empty Re: Najbolja draft klasa u istoriji?

Thu Mar 04 2010, 20:43
Sledece sezone ce biti jos bolji.
Flash
Flash
Posts : 3763
Age : 31
Location : Subotica
Miami Heat

Najbolja draft klasa u istoriji? - Page 2 Empty Re: Najbolja draft klasa u istoriji?

Thu Mar 04 2010, 21:29
nadam se Smile
Jack Dempsey
Jack Dempsey
Posts : 252
Location : Beograd
Nemam omiljeni tim

Najbolja draft klasa u istoriji? - Page 2 Empty Re: Najbolja draft klasa u istoriji?

Fri Mar 05 2010, 22:29
Koлеман994 wrote:I meni se cini kao neka mesavina Vejda i Lebrona samo se nadam da nece da ispadne idiot i uzleti previse.

jel ovo za john walla? scratch

anyway, za mene je '84 najjači draft svih vremena. dobri su i '96 i '03 a ne treba zaboraviti ni '85 (ewing, mullin, schrempf, malone, ac green, oakley, dumars, bol, g.wilkins,...)
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

Najbolja draft klasa u istoriji? - Page 2 Empty Re: Najbolja draft klasa u istoriji?

Fri Mar 05 2010, 23:18
A dobra je i ona iz 79...tad je Magic kročio u ligu, a tu su još i Cartwright, Moncrief, Natt, Eaton...čak i draft iz 2008. može dosta da obećava (Rose, Beasley, Mayo, Lopez, Westbrook, Love, E. Gordon, Galinari....)
Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

Najbolja draft klasa u istoriji? - Page 2 Empty Re: Najbolja draft klasa u istoriji?

Fri Mar 05 2010, 23:22
Jack Dempsey wrote:
Koлеман994 wrote:I meni se cini kao neka mesavina Vejda i Lebrona samo se nadam da nece da ispadne idiot i uzleti previse.

jel ovo za john walla? scratch

anyway, za mene je '84 najjači draft svih vremena. dobri su i '96 i '03 a ne treba zaboraviti ni '85 (ewing, mullin, schrempf, malone, ac green, oakley, dumars, bol, g.wilkins,...)
Da na njega sam mislio.
Jack Dempsey
Jack Dempsey
Posts : 252
Location : Beograd
Nemam omiljeni tim

Najbolja draft klasa u istoriji? - Page 2 Empty Re: Najbolja draft klasa u istoriji?

Fri Mar 05 2010, 23:36
[quote="Koлеман994"]
Jack Dempsey wrote:
Koлеман994 wrote:I meni se cini kao neka mesavina Vejda i Lebrona samo se nadam da nece da ispadne idiot i uzleti previse.

jel ovo za john walla? scratch

aj razumem za wadea ali po čemu te podseća na lebrona?
Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

Najbolja draft klasa u istoriji? - Page 2 Empty Re: Najbolja draft klasa u istoriji?

Fri Mar 05 2010, 23:51
Podseca me po atraktivnosti, zakucavanjima i skok sutu.A na Vejda po brzini, eksplozivnosti i ulazu.Moze biti strasan igrac ali mnogi su tako obecavali a nista nisu uradili.
Jack Dempsey
Jack Dempsey
Posts : 252
Location : Beograd
Nemam omiljeni tim

Najbolja draft klasa u istoriji? - Page 2 Empty Re: Najbolja draft klasa u istoriji?

Sat Mar 06 2010, 00:28
Koлеман994 wrote:Podseca me po atraktivnosti, zakucavanjima i skok sutu.A na Vejda po brzini, eksplozivnosti i ulazu.Moze biti strasan igrac ali mnogi su tako obecavali a nista nisu uradili.

wall po meni ima dosta bolji šut od lebrona. što se tiče kucanja, fizički su potpuno različiti igrači pa se zbog toga to može jako teško porediti. ali atraktivni jesu obojica Very Happy
wall mene više podseća na chris paula u telu rondoa i sa atletskim sposobnostima derricka rosea.
što se ostalih ih 2010 drafta tiče, izdvojio bih još turnera, monroea, favorsa i henryja... možda još i whitesidea ako se prijavi na draft (što mu ja nebih baš preporučio). sve u svemu mislim da je ovo nedovoljno da bi konkurisali najboljim draftovima svih vremena
Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

Najbolja draft klasa u istoriji? - Page 2 Empty Re: Najbolja draft klasa u istoriji?

Thu Apr 08 2010, 23:54
Sada gledam selekciju iz 2003. i krstim se kako su nasi igraci bili dobro rangirani, sve mi se cini zbog Indijanopolisa.Osim 2. pika Milicica, 17. Cabarkapa Facepalm , 19. Sasa Pavlovic.Evo recimo iza Cabarkape je bio David West a iza obojice Diaw, Outlaw, Perkins, Barbosa, Delfino, Kapono...
andelob
andelob
Posts : 261
Age : 31
Location : Mostar
Boston Celtics

Najbolja draft klasa u istoriji? - Page 2 Empty Re: Najbolja draft klasa u istoriji?

Fri Apr 09 2010, 00:05
Evo samo ću kopirat svoj post kad sam pravio ovu temu na drugom forumu prije godinu dana.
Evo opisi svakog drafta
1960. u ligu nakon Colleggea ulaze dva najveca igraca 60-ih i 70-ih Robertson i West.Veliki rivali nakon osvajanja zlata na OI ulaze u ligu i odmah preuzimaju glavnu rije?.Osim njih na draftu su izabrani sjajni PG Lenny Wilkens i Tom Sunders.
1968. je specifi?na jer prva 2 pika pokoravaju ligu u prvoj sezoni.Hayes je najbolji strijelac lige i jedan od vode?ih skaka?a sa prosjekom 17,1 ali je MVP lige i ROY Wes Unseld sa 18,5 poena i 18,8 skokova.
Sljedeci veliki draft dolazi 1979. kada u ligu ulazi najve?i ?arobnjak košarke svih vremrna Earvin Magic Johnson.Sjajni igra? koji je bio 1. pick ve? u prvoj sezoni odvodi Lakerse do titule kada mijenja Jabbara i postiže 40 poena uz mislim 15 skokova i 7-8 assista.No osim Magica izabrani su i all star centar Knicksa Cartwright koji je osvojio naslov poslije sa Jordanom mislim i to 3 puta.Osim njih izabran je i sjajni odbrambeni bek Sidney Moncrief koji je usput rw?eno precijenjen na NBA 2K9,ima ocjene 99. :haha1.Ostali igra?i vrijedni pomena su Paxson,Laimbeer,Calvin Natt i Mark Eaton.
No ovaj draft je samo uvod u ono što dolazi za 5 godina.U ligu ulaze igra?i koji ?e obilježiti svoje doba kao što su sjajni play John Stockton,šuter Michael Jordan,nisko krilo Barkley,visoko krilo Sam Perkins i centar Hakeem Olajuwon.Namjerno sam ih ovako poredao jer ovo bi lako mogla biti i najve?a mom?ad svih vremena zajedno sa klupom koju bi ?inili Alvin Robertson,Otis Thorpe,Kevin Willis,Oscar Schmidt i Rick Carlisle trener Dallasa u prošloj sezoni(mada on nije imao nikkakvu karijeru i kažu da je najbolje mahao peškirom
1996. stiže odgovor na ovaj draft.Kad bi pravili petorka ona bi izgledala ovako:Iverson,Bryant,Allen(da ne bude na klupi),Shareef Abdul Raheem i Jermain O Neal.Na klupi bi bili Stojakovic,Camby,Marbury,Walker,Nash(sorry Steve ali morao sam),Ilgauskas i Ben Wallace.Impresivno,zar ne?
2003.je ponovo sjajna.Po pozicijama bi to oavko izgledalo:Mo Williams,Dwyan Wade,Lebron James,Carmelo Anthony,Chris Bosh.Opet sam ubacio Anthonyja jer je glupo da sjedi na klupi kad mogu ve? ovi igra?i:David West,Kirk Hinrich,TJ Ford,Josh Howard,Leandrinho Barbosa i Boris Diaw.Sjajna generacija,medju 3 najbolje.
Možda i ova generacija bude uvod u ono što dolazi kao i on 1979. jer su 2008. izabrani opet neki sjajni igra?i.Petorka bi izgledala ovako:
Derrick Rose,OJ Mayo,Michael Beasley,Kevin Love i Brook Lopez sa klupom Russel Westbrook,Eric Gordon,Mario Chalmers,Dj Augustin,Danilo Galinari,Courtney Lee.Dovoljno za ?etvrto mjesto ve? u ovom trenutku po meni,a o?e li napredovati zna?e se za 10-ak godina.
Moji favoriti 1996. i 11 all star igrača plus DPOY Camby
ledj0
ledj0
Posts : 363
Age : 30
Miami Heat

Najbolja draft klasa u istoriji? - Page 2 Empty Re: Najbolja draft klasa u istoriji?

Sun Apr 11 2010, 17:39
Nije li i Pietrus iz 2003.? Jel zna mozda neko de je sad ovaj Cabarkapa? x)
Jumpman
Jumpman
Posts : 32998
Age : 34
Location : South Beach
Miami Heat
http://www.nba-serbia.net

Najbolja draft klasa u istoriji? - Page 2 Empty Re: Najbolja draft klasa u istoriji?

Sun Apr 11 2010, 17:41
jeste i mikel je iz 2003. a cabarkapa je igrao nesto kratko u buducnosti a sad neam pojma gde je.
Insanity
Insanity
Posts : 1444
Age : 29
Location : Priboj
Nemam omiljeni tim

Najbolja draft klasa u istoriji? - Page 2 Empty Re: Najbolja draft klasa u istoriji?

Sat Sep 25 2010, 23:22
Strax wrote:Ajde evo i ova tema, a baš me zanima šta mislite...svakako da u užu konkurenciju ulaze 3 draft generacije: 1984., 1996. i 2003...

što se tiče 1984., svi znaju ko je tad kročio u NBA- Michael Jordan! A pored njega, došao je i jedan od najboljih centara, Hakeem Olajuwon, zatim Charles Barkley, John Stockton, Otis Thorpe, Alvin Robertson, Kevin Willis...

zatim, 1996. : Allen Iverson, Kobe Bryant, Steve Nash, Ben Wallace, Ray Allen, Jermaine Oneal, Peja Stojaković, Stephon Marbury, Zydrunas Ilgauskas, Marcus Camby, Derek Fischer, Erick Dampier, Tony Delk...

i za kraj, draft klasa koja još treba da se dokaže, 2003. : LeBron James, Dwyane Wade, Carmelo Anthony, Chris Bosh, David West, Josh Howard, Mo Williams, Kirk Hinrich, Leandro Barbosa....

Potpuno isto misljenje samo si zaboravio Milicica, ali 96 mi je najdraza od ovih
MaksPejn
MaksPejn
Posts : 665
Age : 30
Location : Kambodza
Philadelphia 76ers

Najbolja draft klasa u istoriji? - Page 2 Empty Re: Najbolja draft klasa u istoriji?

Sat Sep 25 2010, 23:25
i meni 96 najdraza
avatar
StephanCurry30
Posts : 12
Age : 28
Denver Nuggets

Najbolja draft klasa u istoriji? - Page 2 Empty Re: Najbolja draft klasa u istoriji?

Mon Nov 01 2010, 18:56
2008/09/10 su najbolje Najbolja draft klasa u istoriji? - Page 2 959153
Sponsored content

Najbolja draft klasa u istoriji? - Page 2 Empty Re: Najbolja draft klasa u istoriji?

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum