NBA-Serbia.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Zola
Zola
Posts : 31978
Age : 28
Location : Novi Sad
San Antonio Spurs
http://www.nba-serbia.net

NBA Serbia intervju #2 - Ilija Kovačić Empty NBA Serbia intervju #2 - Ilija Kovačić

Fri Feb 05 2010, 20:18
NBA Serbia intervju #2 - Ilija Kovačić

NBA Serbia intervju #2 - Ilija Kovačić N306022775000_5632

Pozdrav Ilija! Velika nam je čast sto ste prihvatili i posvetili vaše vreme da odradimo ovaj mali intervju.

Pozdravljam sve iskrene ljubitelje NBA koji posećuju Vaš sajt. Biće mi veliko zadovoljstvo da odgovorim na Vaša pitanja.

Za početak, članove naše zajednice zanima od kada pratite NBA i za koju ekipu navijate?

NBA pratim od prvih tekstova koji su se u to vreme pojavili na ovim prostorima. Sportski nedeljnik "Tempo" je sredinom osamdesetih pisao na dve strane o rivalitetu Medžika i Birda, o rekorderu Karimu Abdul Džabaru, o spektakularnom klincu koji je stigao u Cikago (MJ)... To je u tom trenutku bila jedina veza sa NBA. Kasnije su počeli i TV prenosi finala Detroita i Lejkersa, pa Ol-star utakmice... Tada sam se zaljubio u NBA. Niti tada, a niti sada se nikada nisam vezivao za neki poseban tim, uvek sam se divio pojedincima i obožavao da gledam Medžika, pa Džordana, Admirala Robinsona, Šakila, Penija Hardaveja pa danas Kobija ili LeBrona.


Kojeg igrača u NBA ligi najviše cenite i koji je Vaš omiljeni igrac? Da li taj igrac ili ekipa uticu na Vaše prenošenje utakmica? Da li navijate za neku ekipu tokom prenosa?

Delimicno sam već odgovorio na ovo pitanje. U prenosima zaista ne navijam, nego se odušvljavam svakom dobrom potezu. Čak i kada je razlika na nekom mecu velika, odredjeni dobar potez moze da ucini prenos interesantnim.


Kada bi mogli da bitate koje 2 ekipe bi izabrali da igaju ove godine u finalu NBA lige?

Recimo da bi mi bilo drago da finale igraju Atlanta i Denver. Mislim da to nije realno, ali i jedni i drugi pokazuju veliki kvalitet i da imaju neverovatan timski duh. Takodje bi mi bilo drago da recimo Portland stigne do finala posle svih problema sa povredama.

Da li, po Vašem mišljenju, popularnost NBA-a u Srbiji može da se vrati na onaj nivo kao pre nekoliko godina?

Popularnost NBA od pre desetak godina moze da se vrati onog trenutka kada budemo imali ključnog igraca u timu koji je konkurent za osvajanje titule. Ovako, čisto sumnjam da se široke narodne mase mogu zabaviti NBA.

Kako komentarišete mali broj naših igrača u NBA-u i uopste malu zaniteresovanost NBA ekipa za srpske igrace?


Ništa nije isključeno da se to može promeniti u narednih par godina. Ipak mislim da posle Miličica, teško koji igrač ima zelju da ode u NBA da sedi na klupi, umesto da ostane u Evropi i napreduje u izuzetno kvalitetnoj i takmičarskoj Evroligi.

Da li volite da komentarišete i uopste gledate vise evropsku kosarku ili NBA?

NBA je moja prva kosarkaska ljubav i utakmice ove lige komentarisem sa posebnom emocijom. Evroliga mi je mnogo bliza u poslednjih nekoliko godina. Ipak mislim da je NBA drasticno napredovala u poslednje dve godine i da je kvalitet kosarke sada mnogo izrazeniji u korist NBA.

Da li ste zadovoljni Vašim poslom i kako to uopšte izgleda tokom jednog prenosa?

Veoma sam zadovoljan mojim poslom jer radim nesto sto neizmerno volim i sto nikada ne moze da mi dosadi. Uslovi na Sportklubu su izvanredni. Drago mi je da mi je pruzena mogucnost da radim kao komentator najboljih
svetskih kosarkaskih utakmica - NBA, Evroliga i ACB.


Da li se u slobodno vreme kladite na sportske utakmice?

Ne kladim se, nisam dobar u tome.

Kako je počela vasa saradnja sa SportKlubom?

Kada je Sportklub krenuo sa radom 2006. godine imali su potpisan ugovor o NBA prenosima. S obzirom da sam radio NBA od 1995. do 2006. godine pozvali su me i ja sam sa zadovoljstvom prihvatio ponudu.

Kako ste se našli u ulozi voditelja kviza "Pitanja za sampiona" koji se svojevremeno emitovao na televiziji b92 iako ste vi prvenstveno sportski komentator?

Kviz ima odredjene takmicarske karakteristike, bas kao i sportski prenosi. Tako je pocela saradnja na jednom veoma uspesnom i gledanom projektu.

Da li ste zadovoljni svojim poslom i da li ste kao mlađi zamišljali sebe ovako u budućnosti?

Veoma sam zadovoljan svojim poslom. Nisam zamišljao da ću se baviti ovim poslom kad sam bio mali, ali sam na neki nacin ipak ispunio neke svoje dečacke snove.

Da li Vas ljudi prepoznaju i zaustavljaju na ulici i da li Vam to na neki način smeta ili mozda prija?

Nisam imao nikakve neprijatne situacije. Veoma volim da delim mišljenje sa ljudima koji prate moj rad i dešavanja u takmičenjima koje ja komentarisem.

Kakvo je Vaše mišljenje o trenutnom stanju u nasoj reprezentaciji?

Mislim da je Dusan Ivkovic pokazao da je veliki trener. Srebrna medalja u Poljskoj može da se meri zlatnim medaljama koje smo osvajali ranije. Sigurno da niko nije očekivao uopste borbu za medalje. Veliki uspeh će biti novi motiv da se dobro uradi posao u Turskoj.

Da li ste ikad upoznali nekog NBA igrača?

Bio sam više puta u SAD na Ol-star vikendima i NBA finalima. Tom prilikom sa se upoznao i razgovarao sa brojnim NBA zvezdama.

Da li ste kao mlad igrali košarku ili volite samo da gledate?

Nisam nikada trenirao ozbiljno, ali sam sa društvom svaki letnji raspust provodio na Kalemegdanu na terenima igrajuci basket.

Za kraj, možete napisati nesto članovima naše zajednice koji Vas pozivaju da se registrujete i barem povremeno diskutujete sa nama.

Biće mi zadovoljstvo da se registrujem i razmenjujem misljenje sa NBA fanovima.

Bila nam je velika čast održati ovaj mali intervju. Puno sreće kako u poslovnom tako i u privatnom životu, naravno, nadamo se i u buduće medjusobnoj saradnji.

Hvala i Vama. I meni je bilo veliko zadovoljstvo. Želim Vam dobru NBA sezonu i mnogo dobrih igrača i utakmica.

Intervju pripremio Milan Lazic aka Lazicy, takodje zahvaljujemo se svim clanovima na pomoci prilikom izrade intrevjua.
MJ23
MJ23
Posts : 586
Age : 42
Location : Beograd, Vracar
Chicago Bulls

NBA Serbia intervju #2 - Ilija Kovačić Empty Re: NBA Serbia intervju #2 - Ilija Kovačić

Fri Feb 05 2010, 20:23
Very Happy Very Happy Dobar je Ilija 100%
Comy
Comy
Posts : 964
Age : 28
Location : Novi Sad
Los Angeles Lakers

NBA Serbia intervju #2 - Ilija Kovačić Empty Re: NBA Serbia intervju #2 - Ilija Kovačić

Fri Feb 05 2010, 20:41
svaka cast sto ste uspeli da napravite intervju sa nekim poznatim.

Fan
dr Hofmann
dr Hofmann
Posts : 13258
Age : 61
Location : K2
Portland Trail Blazers

NBA Serbia intervju #2 - Ilija Kovačić Empty Re: NBA Serbia intervju #2 - Ilija Kovačić

Fri Feb 05 2010, 20:44
Cool Smile
Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

NBA Serbia intervju #2 - Ilija Kovačić Empty Re: NBA Serbia intervju #2 - Ilija Kovačić

Fri Feb 05 2010, 21:05
Lazo cobane lepo sam te zamolio za fax.
Zola
Zola
Posts : 31978
Age : 28
Location : Novi Sad
San Antonio Spurs
http://www.nba-serbia.net

NBA Serbia intervju #2 - Ilija Kovačić Empty Re: NBA Serbia intervju #2 - Ilija Kovačić

Fri Feb 05 2010, 21:19
Zaboravio je*iga... Ti si coban Kolemane, ni da kazes bravo...
Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

NBA Serbia intervju #2 - Ilija Kovačić Empty Re: NBA Serbia intervju #2 - Ilija Kovačić

Fri Feb 05 2010, 21:22
Lazicy wrote:Zaboravio je*iga... Ti si coban Kolemane, ni da kazes bravo...
Rekao bih ti majke mi i stavio sam da mi je to utisak dana ali covece ne znas koliko mi je to bitno.Raskrecen sam skroz izmedju 2 fakulteta i ovo mi je bila lepa prilika.Nema veze navikao sam da nikada nista se ne desi kako ocekujem.
Bravo Lazo, lepo si ovo odradio!
Zola
Zola
Posts : 31978
Age : 28
Location : Novi Sad
San Antonio Spurs
http://www.nba-serbia.net

NBA Serbia intervju #2 - Ilija Kovačić Empty Re: NBA Serbia intervju #2 - Ilija Kovačić

Fri Feb 05 2010, 21:36
Ja ciljam da je ovo zurnalistika...
Ћира
Ћира
Posts : 8754
Age : 48
Location : Nova Pazova/Novi Sad
Portland Trail Blazers

NBA Serbia intervju #2 - Ilija Kovačić Empty Re: NBA Serbia intervju #2 - Ilija Kovačić

Fri Feb 05 2010, 21:44
Fino fino, ko je sledeci Very Happy
SN10
SN10
Posts : 28514
Age : 30
Location : Come fly with me
Phoenix Suns

NBA Serbia intervju #2 - Ilija Kovačić Empty Re: NBA Serbia intervju #2 - Ilija Kovačić

Fri Feb 05 2010, 21:45
ne bi bilo tesko kontaktirati stimca ili kikanovica........facebook Smile
Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

NBA Serbia intervju #2 - Ilija Kovačić Empty Re: NBA Serbia intervju #2 - Ilija Kovačić

Fri Feb 05 2010, 21:49
SN13 wrote:ne bi bilo tesko kontaktirati stimca ili kikanovica........facebook Smile
Stimcu slika na profilu Respekt!
Jumpman
Jumpman
Posts : 32998
Age : 34
Location : South Beach
Miami Heat
http://www.nba-serbia.net

NBA Serbia intervju #2 - Ilija Kovačić Empty Re: NBA Serbia intervju #2 - Ilija Kovačić

Fri Feb 05 2010, 21:54
Ћира wrote:Fino fino, ko je sledeci Very Happy

ja. ko bi drugi. Cool

Very Happy
Zola
Zola
Posts : 31978
Age : 28
Location : Novi Sad
San Antonio Spurs
http://www.nba-serbia.net

NBA Serbia intervju #2 - Ilija Kovačić Empty Re: NBA Serbia intervju #2 - Ilija Kovačić

Fri Feb 05 2010, 21:56
Stimac je prihvatio moj poziv i dao mi broj kancelarije direktora Zvezde da trazim odobrenje Facepalm
Ћира
Ћира
Posts : 8754
Age : 48
Location : Nova Pazova/Novi Sad
Portland Trail Blazers

NBA Serbia intervju #2 - Ilija Kovačić Empty Re: NBA Serbia intervju #2 - Ilija Kovačić

Fri Feb 05 2010, 21:59
Lol....centar Facepalm
Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

NBA Serbia intervju #2 - Ilija Kovačić Empty Re: NBA Serbia intervju #2 - Ilija Kovačić

Fri Feb 05 2010, 22:00
Lazicy wrote:Stimac je prihvatio moj poziv i dao mi broj kancelarije direktora Zvezde da trazim odobrenje Facepalm
100% ce ti traziti pare.A i blam je malo, svaka ti cast sto te nije bilo sramota da zoves Kovacica, posebno telefonom.
dr Hofmann
dr Hofmann
Posts : 13258
Age : 61
Location : K2
Portland Trail Blazers

NBA Serbia intervju #2 - Ilija Kovačić Empty Re: NBA Serbia intervju #2 - Ilija Kovačić

Fri Feb 05 2010, 22:02
Ma kakve pare bre,Lazicu objasni mu sitaciju Very Happy
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

NBA Serbia intervju #2 - Ilija Kovačić Empty Re: NBA Serbia intervju #2 - Ilija Kovačić

Fri Feb 05 2010, 22:03
Odličan intervju! Bravo Lazicy! Fan Yahoo
Jumpman
Jumpman
Posts : 32998
Age : 34
Location : South Beach
Miami Heat
http://www.nba-serbia.net

NBA Serbia intervju #2 - Ilija Kovačić Empty Re: NBA Serbia intervju #2 - Ilija Kovačić

Fri Feb 05 2010, 22:04
taman ja umesto stimca. Cool
Zola
Zola
Posts : 31978
Age : 28
Location : Novi Sad
San Antonio Spurs
http://www.nba-serbia.net

NBA Serbia intervju #2 - Ilija Kovačić Empty Re: NBA Serbia intervju #2 - Ilija Kovačić

Fri Feb 05 2010, 22:28
Taman onako Mladi perspektivni Darjan vidi sebe kao Vejdovog vodonosu Laughing
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

NBA Serbia intervju #2 - Ilija Kovačić Empty Re: NBA Serbia intervju #2 - Ilija Kovačić

Fri Feb 05 2010, 22:30
Ma može Kikanovića...ja sa ga nešto "kontaktirao" Very Happy, al ništa za intervju i forum...to ne bi bilo loše...kad već Štimacdaje neke "uslove"... Very Happy
Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

NBA Serbia intervju #2 - Ilija Kovačić Empty Re: NBA Serbia intervju #2 - Ilija Kovačić

Fri Feb 05 2010, 22:32
Strax wrote:Ma može Kikanovića...ja sa ga nešto "kontaktirao" Very Happy, al ništa za intervju i forum...to ne bi bilo loše...kad već Štimacdaje neke "uslove"... Very Happy
Mislim da im je to ugovorom izdiktirano da mora da ide preko uprave jer ipak klub ima neke odredjene odnose sa odredjenom mediskom kucom.Recimo ako je Zvezda, lupam, u losim odnosima sa Presom naravno da nece da im daju intervju od nekog igraca.
Jumpman
Jumpman
Posts : 32998
Age : 34
Location : South Beach
Miami Heat
http://www.nba-serbia.net

NBA Serbia intervju #2 - Ilija Kovačić Empty Re: NBA Serbia intervju #2 - Ilija Kovačić

Sat Feb 06 2010, 02:13
ja sam jos uvek slobodan za intervjue Cool
Zola
Zola
Posts : 31978
Age : 28
Location : Novi Sad
San Antonio Spurs
http://www.nba-serbia.net

NBA Serbia intervju #2 - Ilija Kovačić Empty Re: NBA Serbia intervju #2 - Ilija Kovačić

Sat Feb 06 2010, 08:21
Ajde dobro Daarjane, samo ne znam ko ce da cita to Laughing
Che
Che
Posts : 6497
Age : 33
Location : Izguzvana Svila
San Antonio Spurs
http://www.nhl-serbia.com

NBA Serbia intervju #2 - Ilija Kovačić Empty Re: NBA Serbia intervju #2 - Ilija Kovačić

Sat Feb 06 2010, 12:51
fin interjvu, fini odgovori..
izbegao si neka moja i koletova oitanja, al ajd, nema veze..
sta ce nam stimac orangutan u intervjuu..
mislim da bi sad trebalo da oladimo malo, sledeci tek za 2-3 meseca..
Zola
Zola
Posts : 31978
Age : 28
Location : Novi Sad
San Antonio Spurs
http://www.nba-serbia.net

NBA Serbia intervju #2 - Ilija Kovačić Empty Re: NBA Serbia intervju #2 - Ilija Kovačić

Sat Feb 06 2010, 12:54
Tako sam i ja mislio.. Mozda za to vreme navatam nekog rukija ili mozda Tadiju Dragicevica...
Sponsored content

NBA Serbia intervju #2 - Ilija Kovačić Empty Re: NBA Serbia intervju #2 - Ilija Kovačić

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum