NBA-Serbia.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PAO

+13
airvucko
Jaz
T-MAC3
leonida
Stary Oskol
Montenegro
Che
West
Nba History Fan
dr Hofmann
Jumpman
Strax
Kole
17 posters
Go down
Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

PAO Empty PAO

Tue Oct 27 2009, 11:23
PAO Skin4c

PAO 480_PANATHINAIKOS

TIM:

PLAYERS
Play Maker

Dimitris Verginis
Sarunas Jasikevicius
Dimitris Diamantidis
Nickolas Calathes
Vassilis Spanoulis
Shooting Guard
Drew-Lawrence Nicholas

Small Forward

Stratos Perperoglou
Milenko Tepic

Power Forward
Jurica Golemac
Giorgos Bogris
Costas Tsartsaris
Antonis Fotsis

Center

Nikola Peković
Mike Batiste
Giorgi Shermadini

COACHES

Head Coach:
Zelimir Obradovic

Coach:
Dimitris Itoudis

Coach:
Andreas Pistiolis

Coach:
Savvas Aronis

HISTORY:

Panathinaikos! Simple, one great club!

Hundred years afterwards the first day of his foundation the Panathinaikos has accomplished things that other teams might no live never. The bigger and most historical team of Greece has accomplished for many years to escape from the narrow borders of our country and become protagonist not only in Europe, but also in America and in entire world.
The Panathinaikos is included in the elite of world basket and has enjoyed the catholic recognition of all sports fans per the world.
The 30 championships of Greece, the 12 Greece Cups, the 5 European championships and the Intercontinental Cup that adorns the association’s trophy case "speak" themselves. The Panathinaikos "was given birth" “condemned” to collect titles and to make this precisely what he was born for. In order to give joy in millions of his partisans in all the world. Greeks but also foreigners.
Also the "greatness” of Panathinaikos has been recognized by the big protagonists of basketball, which are not other than the players. Players "legends" that had written their own history in basketball world came to Greece for Panathinaikos…. “eyes” and wrote their own history in the team.
Dominique Wilkins, Byron Scott, Dino Radja, Tony Delk, are few of the players that made the big travel for…the champions of Europe. And of course those are only some of the great players…. Nobody can forget Stojan Vrankovic, Dejan Bodiroga, Nikos Galis, Panagiotis Giannakis, , Fanis Hristodoulou, Zeliko Rebraca, which connected unbreakably their names with the "golden" pages of history of Panathinaikos.


Trofeji:

Prvenstvo:
2009 Greek Champion
2008 Greek Champion
2007 Greek Champion
2006 Greek Champion
2005 Greek Champion
2004 Greek Champion
2003 Greek Champion
2001 Greek Champion
2000 Greek Champion
1999 Greek Champion
1998 Greek Champion
1984 Greek Champion
1982 Greek Champion
1981 Greek Champion
1980 Greek Champion
1977 Greek Champion
1975 Greek Champion
1974 Greek Champion
1973 Greek Champion
1972 Greek Champion
1971 Greek Champion
1969 Greek Champion
1967 Greek Champion
1962 Greek Champion
1961 Greek Champion
1954 Greek Champion
1951 Greek Champion
1950 Greek Champion
1947 Greek Champion
1946 Greek Champion

Kup:

2009 Cup Winner
2008 Cup Winner
2007 Cup Winner
2006 Cup Winner
2005 Cup Winner
2003 Cup Winner
1996 Cup Winner
1993 Cup Winner
1986 Cup Winner
1983 Cup Winner
1982 Cup Winner
1979 Cup Winner

Evropa:

2009 European Champion
2007 European Champion
2002 European Champion
2000 European Champion
1996 European Champion

1996 Intercontinental Winners
Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

PAO Empty Re: PAO

Tue Oct 27 2009, 11:24
Nesvakidašnje iskustvo za Obradovića u Larisi

Zbog prokišnjavanja krova na dvorani u Larisi, utakmica sa Panatinaikosom prekinuta na petnaestak minuta. "Ovako nešto nisam doživeo za 11 godina koliko sam u Panatinaikosu“ istakao Obradović.

Panatinaikos je silovito startovao u šampionatu Grčke. Aktuelni prvak Evrope i Grčke slavio je u Larisi protiv Olimpije sa 35 poena razlike i tako već na startu najavio da ne namerava da siđe sa trona.

Panatinaikos je bio apsolutni favorit, zato je više od ubedljivog rezultata pažnju grčkih medija izazvala činjenica u kakvim uslovima je odigrana utakmica. Naime, krov dvorane u Larisi je prokišnjavao. Peškiri kojima je skupljana voda bili su stalno po parketu, a u trećoj četvrtini usled velikog nevremena utakmica je morala da bude prekinuta na petnaestak minuta:

"Ljudi iz Larise su nam objasnili o čemu se radi, da postiji problem sa krovom dvorane. Znam da su učinili sve što je u njihovoj moći da utakmica bude odigrana. Ali, moram da kažem da ovako nešto nisam doživeo za 11 godina koliko radim u Panatinaikosu. Ipak, još jednom želim da pohvalim sve ljude iz Larise na uloženom trudu“.

Panatinaikos je slavio sa 83:48, a ceo tim je igrao izvanredno, naročito u odbrani: "Igrali smo odlično tokom svih 40 minuta. Bili smo ozbiljni u pristupu i nismo odstupali od našeg sistema. Ukazao sam veće poverenje novim igračima u timu Tepiću, Golemcu i Kalatesu kako bi se što bolje uigrali. Veoma sam srećan zbog želje koju je tim demonstrirao i u trenucima kada smo ubedljivo vodili“ naglasio je naš istaknuti stručnjak.
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

PAO Empty Re: PAO

Sat Oct 31 2009, 20:22
Šta reći o njima..pobednici Evrolige!
ne gotivim ih baš,ali sam u finalu navijao za njih zbog Obradovica...

imaju odlicnu ekipu,odlicnu kombinaciju bekova Jasikevičijus,Spanulis,Diamantidis,i centara Mike Batistea i Pekovica....

tu je još odlicni Tepić,tu je Fotsis,Perperoglu...
Jumpman
Jumpman
Posts : 32998
Age : 34
Location : South Beach
Miami Heat
http://www.nba-serbia.net

PAO Empty Re: PAO

Tue Jan 05 2010, 22:25
novi-stari sampioni evrope, vasa mvp fajnal fora...
dr Hofmann
dr Hofmann
Posts : 13258
Age : 61
Location : K2
Portland Trail Blazers

PAO Empty Re: PAO

Tue Jul 20 2010, 19:59
Sato iz Siene presao u Pao kafa Strasan igrac Basketball
Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

PAO Empty Re: PAO

Tue Jul 20 2010, 20:17
SymphonyX wrote:Sato iz Siene presao u Pao kafa Strasan igrac Basketball
Slazem se.Udar na Barsu i Pete Mickaela.Slicni igraci s tim sto je po mom misljenju Sato kvalitetniji.
Nba History Fan
Nba History Fan
Posts : 974
Los Angeles Clippers

PAO Empty Re: PAO

Fri Jul 23 2010, 01:46
Aleksandar Marić će posle sjajne sezone u Partizanu karijeru nastaviti u Panatinaikosu! Kako saznajemo iz pouzdanih izvora, a iste informacije potvrđuju i grčke kolege, crno-beli su postigli dogovor sa Atinjanima i snažni Srbin iz Australije će preći u redove grčkog šampiona za obeštećenje od 800 hiljada evra!


Ode Maric... Bilo bi lepo da se tih 800k ulozi na neki pametan nacin.
West
West
Posts : 6104
Age : 33
Location : City of New Now
Denver Nuggets

PAO Empty Re: PAO

Fri Jul 23 2010, 01:50
Pa to se donekle i ocekivalo posle odlaska Pekovica.Sta ce,Zeljko pazari tamo gde mu je najsigurnija roba.Nadam se samo da nece Maric da se raduje kad bude zakucao protiv Partizana.
Nba History Fan
Nba History Fan
Posts : 974
Los Angeles Clippers

PAO Empty Re: PAO

Fri Jul 23 2010, 01:55
West wrote:Pa to se donekle i ocekivalo posle odlaska Pekovica.Sta ce,Zeljko pazari tamo gde mu je najsigurnija roba.Nadam se samo da nece Maric da se raduje kad bude zakucao protiv Partizana.
Ne samo najsigurnija, vec najkvalitetnija i najjeftinija. Tako je i Dule Hemofarmu maznuo Bobija za sicu, a napravice od njega zivotinju nevidjenih razmera. Zivi bili, pa videli. Smile
West
West
Posts : 6104
Age : 33
Location : City of New Now
Denver Nuggets

PAO Empty Re: PAO

Fri Jul 23 2010, 02:00
Naravno.Koliko god oni imali dobre skaute,retko ko sa strane bolje poznaje igrace sa ovih prostora nego Dule.Tacno zna ko koliko moze da napreduje...
Jumpman
Jumpman
Posts : 32998
Age : 34
Location : South Beach
Miami Heat
http://www.nba-serbia.net

PAO Empty Re: PAO

Fri Jul 23 2010, 02:03
Tacno zna ko koliko moze da napreduje...
..sto se tice centarske pozicije.
West
West
Posts : 6104
Age : 33
Location : City of New Now
Denver Nuggets

PAO Empty Re: PAO

Fri Jul 23 2010, 02:05
Pa to mu je specijalnost,ali vise puta je govorio kako je to zasluga i nekih drugih ljudi u klubu.
Che
Che
Posts : 6497
Age : 33
Location : Izguzvana Svila
San Antonio Spurs
http://www.nhl-serbia.com

PAO Empty Re: PAO

Fri Jul 23 2010, 13:32
Uf, sto ce Marjanovic da bude igrac.. banana3 Yey
West
West
Posts : 6104
Age : 33
Location : City of New Now
Denver Nuggets

PAO Empty Re: PAO

Fri Jul 23 2010, 14:07
Verovatno si ti veci strucnjak od Duleta i Dude zajedno,pa znas da nece biti nikakav igrac... :kafica2:
Che
Che
Posts : 6497
Age : 33
Location : Izguzvana Svila
San Antonio Spurs
http://www.nhl-serbia.com

PAO Empty Re: PAO

Fri Jul 23 2010, 14:23
West wrote:Verovatno si ti veci strucnjak od Duleta i Dude zajedno,pa znas da nece biti nikakav igrac... :kafica2:
Nemoj da smaras, ja kazem da CE biti.. loltreskanje Ovog puta nisam bio sarkastican.. kafa
West
West
Posts : 6104
Age : 33
Location : City of New Now
Denver Nuggets

PAO Empty Re: PAO

Fri Jul 23 2010, 14:27
Pa stavio si "uf"...
Che
Che
Posts : 6497
Age : 33
Location : Izguzvana Svila
San Antonio Spurs
http://www.nhl-serbia.com

PAO Empty Re: PAO

Fri Jul 23 2010, 14:32
A sta ti govori: Yey
West
West
Posts : 6104
Age : 33
Location : City of New Now
Denver Nuggets

PAO Empty Re: PAO

Fri Jul 23 2010, 14:36
Ja gledam prvo tekst,ne obratim uvek paznju na smajlije.
Che
Che
Posts : 6497
Age : 33
Location : Izguzvana Svila
San Antonio Spurs
http://www.nhl-serbia.com

PAO Empty Re: PAO

Fri Jul 23 2010, 14:39
Pa Yey govori vise od hiljadu reci, narocito sto ga u zadnje vreme slabije upotrebljavam..
Montenegro
Montenegro
Posts : 2891
Age : 31
Location : Montenegro
Dallas Mavericks

PAO Empty Re: PAO

Sat Jul 24 2010, 23:39
Marić definitivno u Panatinaikosu
PAO 17052536774c4b438e8e95f446731962_big
Najkorisniji igrač Evrolige u prošloj sezoni Aleks Marić karijeru će nastatiti u atinskom Panatinaikosu.

Australijski reprezentativac je u redove Partizana došao iz španske Granade, a pokazao se kao prati potez uprave šampiona Srbije. Ipak, ponuda Panatinaikosa je bila takva da nije mogla da se odbije.
“Na našu veliku žalost, Marić neće igrati u Partizanu naredne sezone”, rekao je Dragan Todorić, sportski direktor crno-belih za “Večernje novosti”.
“Vagajući ponudu Panatinaikosa, finansijsku situaciju u klubu i želju igrača da ove godine promeni sredinu, odlučili smo da ga pustimo”, dodao je Todorić.

Marić bi trebalo da potpiše dvogodišnji ugovor sa Atinjanima, a u timu će zameniti još jednog bivšeg centra Partizana Nikolu Pekovića, budućeg igrača Minesote.

“Svestan sam koliko će biti teško zameniti igrača kao što je Peković, ali znam da je to idealno mesto za nastavak moje karijere”, rekao je Marić grčkim medijima, “Željko Obradović je deset godina u Grčkoj, Evroligu je osvojio četiri ili pet puta, prvenstvo desetak puta. Neka mi oprosti ako sam neku cifru pogrešio, ali teško je zapamtiti sve njegove trofeje. Željko je evropski Fil Džekson i biće mi čast da radim sa njim”.

Marić je naglasio id a u Atinu nosi dva nezaboravna sećanja.

“Uvek ću pamtiti navijače Partizana i onaj koš Čildresa u polufinalu fajnal-fora Evrolige protiv Olimpijakosa. Našao se na pravom mestu u pravo vreme”, rekao je Marić.


b92 sport
Nba History Fan
Nba History Fan
Posts : 974
Los Angeles Clippers

PAO Empty Re: PAO

Mon Sep 27 2010, 16:04
Željko Obradović gostuje večeras kod Tegija u emisiji. kafa
To sigurno neću propustiti. Smile
Jumpman
Jumpman
Posts : 32998
Age : 34
Location : South Beach
Miami Heat
http://www.nba-serbia.net

PAO Empty Re: PAO

Mon Sep 27 2010, 16:09
kako mene nervira taj tegi, ne znam zasto.
sva sreca pa ovde ne hvatam sos jer bi gadjao tv daljinskim svaki put kad ga vidim. kafa
btw
juce pao igrao u u kragujevcu sa radnickim, pobedio 30 razlike.
http://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2010&mm=09&dd=26&nav_id=461121
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

PAO Empty Re: PAO

Thu Oct 28 2010, 22:12
Sad sam rešio malo da se prebacim na PAO - CSKA da gledam kako ih PAO ubija dole u reketu. Marić, Batiste i Fotsis preslišali jadnog Bobija, sve mu poskidali u reketu. Very Happy A ni Kaun se nije boljje snašao.
Sada je 53-45 za Panatanaikos posle trojke Perperoglua čini mi se, a imam osećaj da jedino Jamont Gordon održava CSKA u igri, kao što je to radio i u Ciboni.
Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

PAO Empty Re: PAO

Thu Nov 11 2010, 22:04
Ovi ne popuštaju u odbrani ni na 18 poena Sad
Teško će ovde biti manje od 10 razlike...
Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

PAO Empty Re: PAO

Wed Feb 23 2011, 23:04
E moj PAO ccc...Ladno su pukli kod kuće od Ritasa 68:67.
Sponsored content

PAO Empty Re: PAO

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum