NBA-Serbia.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fil Džekson

+4
Jaz
Mr.Big Shot
jocamelo7
Fil Džekson
8 posters
Go down
Fil Džekson
Fil Džekson
Posts : 23
Location : Beograd
Nemam omiljeni tim

Fil Džekson Empty Fil Džekson

Sun Jun 02 2013, 19:12
Pozdrav!

Dolazim iz Beograda, počeo sam da pratim NBA početkom devedestih godina prošlog veka.

Volim ekipe koji igraju timsku košaku, čvrstu odbranu i koji daju srce na terenu. Jedan od najboljih timova koje sam ikada gledao su Pistonsi iz ere Brauna koji su (bar za mene) reper kako jedan tim treba da igra ovu igru. Bio je to čvrst, kompaktan i dobro organizovan tim bez izvikanih zvezda i sa stavom da se da maksimum u svakom trenutku.

Baš zbog toga ne mogu da kažem za koga tačno navijam u NBA. Jednostavno - za timove koji igraju takvu igru kakvu sam opisao, a s obzirom da se s godinama "krvna slika" mnogih ekipa menja pa samim tim i stil igre, onda je teško navijati samo za jednu ekipu dugo godina.

Trenutno su mi najbliži Sparsi jer za njih nastupaju stari, provereni profiji čije ponašanje na terenu pokazuje dosta respekta za fundamentalni pristup igri koji poštujem. Takođe, sviđa mi se Indijanina košarka, skok igra, način branjenja reketa i način na koji su odgovorili na svaki poraz protiv Majamija u narednoj utakmici.

jocamelo7
jocamelo7
Posts : 7924
Age : 35
Location : Worldwide
Houston Rockets
http://www.last.fm/user/RHCP_MAN

Fil Džekson Empty Re: Fil Džekson

Sun Jun 02 2013, 19:23
Dobrodošao!
Mr.Big Shot
Mr.Big Shot
Posts : 7106
Age : 34
Location : Motor city
Detroit Pistons
https://www.facebook.com/dragan.22

Fil Džekson Empty Re: Fil Džekson

Sun Jun 02 2013, 19:31
Fil Džekson wrote:Pozdrav!

Dolazim iz Beograda, počeo sam da pratim NBA početkom devedestih godina prošlog veka.

Volim ekipe koji igraju timsku košaku, čvrstu odbranu i koji daju srce na terenu. Jedan od najboljih timova koje sam ikada gledao su Pistonsi iz ere Brauna koji su (bar za mene) reper kako jedan tim treba da igra ovu igru. Bio je to čvrst, kompaktan i dobro organizovan tim bez izvikanih zvezda i sa stavom da se da maksimum u svakom trenutku.

Baš zbog toga ne mogu da kažem za koga tačno navijam u NBA. Jednostavno - za timove koji igraju takvu igru kakvu sam opisao, a s obzirom da se s godinama "krvna slika" mnogih ekipa menja pa samim tim i stil igre, onda je teško navijati samo za jednu ekipu dugo godina.

Trenutno su mi najbliži Sparsi jer za njih nastupaju stari, provereni profiji čije ponašanje na terenu pokazuje dosta respekta za fundamentalni pristup igri koji poštujem. Takođe, sviđa mi se Indijanina košarka, skok igra, način branjenja reketa i način na koji su odgovorili na svaki poraz protiv Majamija u narednoj utakmici.


Dobrodosao na forum! Fil Džekson 874782

Inace respekt za stav, posebno za ovaj podebljani deo! Very Happy Respekt!
Jumpman
Jumpman
Posts : 32998
Age : 34
Location : South Beach
Miami Heat
http://www.nba-serbia.net

Fil Džekson Empty Re: Fil Džekson

Sun Jun 02 2013, 19:49
dobrodosao NBA Serbia
prilican kontrast nadimka na forumu i pogleda na kosarku Very Happy
Jaz
Jaz
Posts : 22264
Age : 35
Location : California
Los Angeles Clippers

Fil Džekson Empty Re: Fil Džekson

Sun Jun 02 2013, 19:55
To sam i ja bas pomislio. Very Happy

Dobrodosao!
Michael Jordan 23
Michael Jordan 23
Posts : 2808
Age : 26
Location : Zrenjanin
New York Knicks

Fil Džekson Empty Re: Fil Džekson

Sun Jun 02 2013, 20:15
Dobrodosao NBA Serbia
Fil Džekson
Fil Džekson
Posts : 23
Location : Beograd
Nemam omiljeni tim

Fil Džekson Empty Re: Fil Džekson

Sun Jun 02 2013, 20:51
Hvala na dobrodošlicama!

Što se tiče kontrasta između nadimka i pogleda na košarku to ne poričem Very Happy

Međutim, Džeksona cenim iz drugih razloga, prvenstveno jer je uspevao da ukroti ego-tripove najvećih zvezda i da koristi njihove individualne kvalitete svrsishodno, što mnogi treneri ne uspevaju. Takođe, od mnogih vodonoša napravio je praktično savršene igrače podrške. Sviđa mi se i što je pokazao da nije ključno imati samo košarkaško znanje već je važnije efikasno ga implementirati u pobednički tim. On je reciklirao znanja drugih i modifikovao ih da savršeno rade za specifične igrače kojima raspolaže u ekipi.

Za mene je Džekson ipak legenda, bez obzira na prigovore da bi "svako" sa tim igračima osvajao prstenove. Ne verujem u tu teoriju iz prostog razloga što niko pre i posle njega u Čikagu i Lejkersima nije postigao ono što je on, sa istim zvezdama na raspolaganju. Priča da je Džekson samo imao mnogo sreće ne pije vodu. Takvo je bar moje mišljenje Smile
Jumpman
Jumpman
Posts : 32998
Age : 34
Location : South Beach
Miami Heat
http://www.nba-serbia.net

Fil Džekson Empty Re: Fil Džekson

Mon Jun 03 2013, 02:12
takvo je misljenje i svakog coveka koji se bar malo razume u kosarku. jednostavno bog.
Zola
Zola
Posts : 31978
Age : 28
Location : Novi Sad
San Antonio Spurs
http://www.nba-serbia.net

Fil Džekson Empty Re: Fil Džekson

Mon Jun 03 2013, 18:29
Pozdrav i dobro nam dosao.
Nele
Nele
Posts : 11463
Age : 30
Location : Kozarska Dubica/Swansea
San Antonio Spurs

Fil Džekson Empty Re: Fil Džekson

Mon Jun 03 2013, 18:31
Pozdrav File
Sponsored content

Fil Džekson Empty Re: Fil Džekson

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum