NBA-Serbia.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Houston Rockets

+21
Nele
The Dream
Yoker87
Mr.Big Shot
dr Hofmann
Corleone
Lawson
Sky
SN10
LeBron
4evaStK
D.Rose25
nellepb
jocamelo7
Legolas
Mr. Striko
Vuk91
Michael Jordan 23
Kevin Durant
Mrakar
Zola
25 posters
Go down
Jaz
Jaz
Posts : 22264
Age : 35
Location : California
Los Angeles Clippers

Houston Rockets - Page 5 Empty Re: Houston Rockets

Fri Jul 25 2014, 07:31
http://bleacherreport.com/articles/2140484-dwight-howard-james-harden-offending-current-and-former-teammates-with-comments

Ali zamisli da pricas ovako o saigracima:

"The rest of the guys are role players or pieces that complete our team. We've lost some pieces and added some pieces. I think we'll be fine next season."


Pravi vodja Facepalm
LeBron
LeBron
Posts : 16721
Age : 33
Location : Pančevo
Los Angeles Lakers

Houston Rockets - Page 5 Empty Re: Houston Rockets

Fri Oct 24 2014, 22:00
Jaz wrote:http://bleacherreport.com/articles/2140484-dwight-howard-james-harden-offending-current-and-former-teammates-with-comments

Ali zamisli da pricas ovako o saigracima:

"The rest of the guys are role players or pieces that complete our team. We've lost some pieces and added some pieces. I think we'll be fine next season."


Pravi vodja Facepalm


Kapiram da je ovo bio kao neki signal upravi ali opet... Facepalm
Mislim da je ova ekipa slabija od proslogodisnje. Izgubili su Lina, Asika i Parsonsa. Doveden je Ariza koji Parsonsa donekle moze da odmeni. Barem onih 16-17 poena i par trica. U kreatorskom delu nije ni blizu jer on sam ne moze da stvori sut vec je on vise catch&shoot igrac. U Vizardsima je imao dobru sezonu, nadam se da nastavlja sa dobrim igrama.
Odbrana bi trebalo da bude bolja ove godine. Ne preterano puno, jer ipak ne mozes praviti ekipu sa dobrom odbranom ako ti je Harden 40 minuta na parketu, ali nesto bolja nego prosle sezone svakako. Beverli, Ariza i Dvajt mogu da odigraju jako dobro u defanzivi ali je pitanje koliko ce moci da pokrpe Hardena i Terensa Dzounsa na primer. Od Dzounsa inace ocekujem i dabl dabl prosek jer ce sigurno imati vise minuta nego prosle sezone.
Papanikolau mi je nepoznanica totalna. Stvarno ga nisam gledao u Evroligi uopste i nemam predstavu kako igra. Gledao sam ga u par utakmica na svestkom ali to nije neki merodavan uzorak. Napisi Strale par reci o njemu. Very Happy

Ulaze u plejof ali nece imati prednost domaceg terena. 5.-6. mesto za njih, cisto na racun Dvajta i Hardena.
Yoker87
Yoker87
Posts : 510
Age : 36
Location : Smoke and flyyyyyy
Miami Heat

Houston Rockets - Page 5 Empty Re: Houston Rockets

Fri Oct 24 2014, 22:18
ove godine po meni njima korak dalje. Meni je Papanikolao strasan igrac, visok kosarkaski iq, dobra odbrana i dobar sut za 3. To hjustonu i treba i on i Ariza mogu lagano da nadomjeste odlazak Parsonsa
Legolas
Legolas
Posts : 6383
Age : 35
Location : Rivia
Boston Celtics

Houston Rockets - Page 5 Empty Re: Houston Rockets

Fri Oct 24 2014, 23:20
Papanikolau je kralj. Mnogo gotivan i pametan igrac. Obratiti paznju!


Respekt! Respekt! Respekt!
Mr. Striko
Mr. Striko
Posts : 4282
Brooklyn Nets

Houston Rockets - Page 5 Empty Re: Houston Rockets

Fri Oct 24 2014, 23:34
Zasto su oni meni antipaticni?
SN10
SN10
Posts : 28514
Age : 30
Location : Come fly with me
Phoenix Suns

Houston Rockets - Page 5 Empty Re: Houston Rockets

Fri Oct 24 2014, 23:41
Zato sto imaju Hardena i Howarda u ekipi ? Very Happy
Mr.Big Shot
Mr.Big Shot
Posts : 7106
Age : 34
Location : Motor city
Detroit Pistons
https://www.facebook.com/dragan.22

Houston Rockets - Page 5 Empty Re: Houston Rockets

Sat Oct 25 2014, 00:19
SN10 wrote:Zato sto imaju Hardena i Howarda u ekipi ? Very Happy

Upravo Very Happy
The Dream
The Dream
Posts : 350
Age : 30
Minnesota Timberwolves

Houston Rockets - Page 5 Empty Re: Houston Rockets

Sat Oct 25 2014, 01:29
Tesko da je Papanikolau pametan igrac. Lepo se snasao, ali ispasce da je Bodiroga.
Yoker87
Yoker87
Posts : 510
Age : 36
Location : Smoke and flyyyyyy
Miami Heat

Houston Rockets - Page 5 Empty Re: Houston Rockets

Sat Oct 25 2014, 01:38
Ne znam koliko si ga gledao ali pravi timski igrac, nece sutati preko ruke ako ima otvorenog saigraca, cita dobro akcije i u napadu i obrani. Ne znam sta za tebe znaci pametan igrac Hmm
Jaz
Jaz
Posts : 22264
Age : 35
Location : California
Los Angeles Clippers

Houston Rockets - Page 5 Empty Re: Houston Rockets

Wed Feb 11 2015, 19:57
Lepo se Carls ispisao po Moriju Laughing Respekt!
Jumpman
Jumpman
Posts : 32998
Age : 34
Location : South Beach
Miami Heat
http://www.nba-serbia.net

Houston Rockets - Page 5 Empty Re: Houston Rockets

Fri Mar 20 2015, 17:46
ahahah preodbro odradjeno Very Happy
https://www.facebook.com/video.php?v=10153167408927320&set=vb.17729777319&type=2&theater
Jumpman
Jumpman
Posts : 32998
Age : 34
Location : South Beach
Miami Heat
http://www.nba-serbia.net

Houston Rockets - Page 5 Empty Re: Houston Rockets

Tue Mar 24 2015, 12:50
Nele
Nele
Posts : 11463
Age : 30
Location : Kozarska Dubica/Swansea
San Antonio Spurs

Houston Rockets - Page 5 Empty Re: Houston Rockets

Tue Mar 24 2015, 15:16
MVP
4evaStK
4evaStK
Posts : 18763
Age : 31
Location : Los Angels CA
Los Angeles Lakers
https://www.youtube.com/user/AllGodMix

Houston Rockets - Page 5 Empty Re: Houston Rockets

Wed Mar 25 2015, 20:08
Mislim da se Dwight vraca veceras Basketball
dr Hofmann
dr Hofmann
Posts : 13258
Age : 61
Location : K2
Portland Trail Blazers

Houston Rockets - Page 5 Empty Re: Houston Rockets

Mon Mar 30 2015, 22:39
 Patrick Beverley has decided to have wrist surgery, and the procedure will end his season, a source told the Houston Chronicle.


Veliki prolem za Rocketse,posebno zbog njegove nenormalne energije u odbrani.
4evaStK
4evaStK
Posts : 18763
Age : 31
Location : Los Angels CA
Los Angeles Lakers
https://www.youtube.com/user/AllGodMix

Houston Rockets - Page 5 Empty Re: Houston Rockets

Mon Mar 30 2015, 22:57
pa jel moguce ovo jebote Facepalm
Jaz
Jaz
Posts : 22264
Age : 35
Location : California
Los Angeles Clippers

Houston Rockets - Page 5 Empty Re: Houston Rockets

Mon Mar 30 2015, 22:59
Pozdrav od svih igraca koje je namerno povredio Bye
LeBron
LeBron
Posts : 16721
Age : 33
Location : Pančevo
Los Angeles Lakers

Houston Rockets - Page 5 Empty Re: Houston Rockets

Thu Apr 09 2015, 12:07
D-Mo zavrsio sezonu. Facepalm
SN10
SN10
Posts : 28514
Age : 30
Location : Come fly with me
Phoenix Suns

Houston Rockets - Page 5 Empty Re: Houston Rockets

Thu Apr 09 2015, 14:20
to je smor,odlican je bio (s vremena na vreme) ove sezone
LeBron
LeBron
Posts : 16721
Age : 33
Location : Pančevo
Los Angeles Lakers

Houston Rockets - Page 5 Empty Re: Houston Rockets

Wed Sep 16 2015, 10:51
Houston Rockets - Page 5 CO_DgXzUEAAEMBN


Novi alternativni dresovi.
Mr.Big Shot
Mr.Big Shot
Posts : 7106
Age : 34
Location : Motor city
Detroit Pistons
https://www.facebook.com/dragan.22

Houston Rockets - Page 5 Empty Re: Houston Rockets

Wed Sep 16 2015, 21:28
daleko bilo... Facepalm
Jumpman
Jumpman
Posts : 32998
Age : 34
Location : South Beach
Miami Heat
http://www.nba-serbia.net

Houston Rockets - Page 5 Empty Re: Houston Rockets

Tue Oct 27 2015, 11:41
konacno imaju plejmejkera koji im je preko potreban (bar na papiru). prva petorka je odlicna ali klupa je uzasna totalno Facepalm  osim bruera niko vredan pomena nije jebeno. ja se nadam nekim trejdovima da se pojaca klupa jer im je to jedina prepreka da opet zaigraju u finalu zapada. i neka povreda ne daj boze. nadam se da ce dvajt odigrati sezonu bez povreda posto je prosle godine igrao samo pola utakmica i nikako nije mogao da udje u ritam.
LeBron
LeBron
Posts : 16721
Age : 33
Location : Pančevo
Los Angeles Lakers

Houston Rockets - Page 5 Empty Re: Houston Rockets

Tue Oct 27 2015, 14:41
Dvajt Hauard: 40 propustenih utakmica prosle sezone.
Patrik Beverli: 30 propustenih utakmica prosle sezone.
Terens Dzouns: 50 propustenih utakmica prosle sezone.

I bili su drugi na Zapadu. To govori o velicini jednog momka koji nosi bradu a nije Darjan. Ispali su u finalu konferencije ali da su bili kompletni cele sezone i da su imali vise sansi da se uigraju bilo bi svasta. Nadam se da ce to biti slucaj ove godine.

Dvajt je jos uvek jedan od najboljih centara(najbolji defanzivni svakako) u ligi i stvarno je strasan kada je zdrav. Mislim da se zaboravlja kakav je on igrac. Ali te proklete povrede su i njega dohvatile i nikako mu ne daju sansu da se razmase. On ti daje dodatnu sigurnost u odbrani jer kada branis igraca imas osiguranje u vidu Dvajta iza sebe. Svako ko je igrao kosarku verovatno zna kako je kada imas/nemas takvog igraca u reketu. Retki su igraci koji mogu tako dobro da kontrolisu reket. To je jako tesko ali Dvajt to moze i to vrlo dobro. Ali fali mu repertoar u post igri. To nikada nece nauciti ali ima srecu sto igra su tu Harden i Loson pa ima ko da ga hrani loptama u piku.

Dolaskom Lawsona su dobili sekundarnog kreatora igre i vise ne bi trebalo da toliki pritisak u organizaciji bude na Hardenu. Mislim da ce Lawson i Harden jako dobro funkcionisati zajedno jer su obojica jako dobri spot-up suteri i slasheri. Napadaju reket dosta dobro, cesto zahtevaju udvajanje i ocekujem dosta otvorenih suteva koje ce kreirati jedan drugom. Malo Lawson stuca u odbrani ali tu je svakako osigurac u vidu Beverlija. Ne kazem da je los, samo mislim da je mali da bi mogao da sacuva neke krupnije bekove. Ali ima Dvajta iza sebe tako da u vecini slucajeva ne bi trebalo da ima problema.

Vec spomenuti Beverli je propustio dosta utakmica i plejof zbog povrede. Kada je zdrav on je vrhunski 3&D igrac. Sutira u dosta dobrom procentu i igra ludacku odbranu. Prgav je, ume da pretera ali ne bih ulazio u to previse. Uloga pleja sa klupe i veci broj otvorenih suteva ce mu jako dobro doci. Igrace mnogo lakse. A ako on bude zdrav nece biti toliko potrebe da Teri bude na parketu jer mislim da u njemu nema previse gasa iako je bio dobar prosle sezone, bar sto se tice suta.

Najbitniji igrac pored Hardena je prosle godine bio Ariza. Mislio sam da ce se osetiti veliki pad u odnosu na to kada je igrao Parsons jer Ariza nema neke kreatorske kvalitete kao Parsons. Ali osim sto je Harden morao da nosi veci teret u kreaciji napada, Ariza je doneo samo boljitak svojim sutem i svojom odbranom. Vrhunska 3&D opcija i igra Hjustona mu bas odgovara. Sada ce biti jos bolji jer ce Lawson i Harden praviti neverovatan pritisak na bekovske linije protivnika i automatski ce Ariza imati izglednije pozicije za suteve. Prosle godine je odlican bio i u small-ball postavama. Zaista odlican igrac i jedva cekam da ga gledam u ovim osvezenim i poboljsanim Roketsima.

Terens Dzouns ima problema sa odbranom jer je undersized za poziciju koju igra. Ali uci polako kako da igra. Radi puno stvari na terenu. Poentira, skace, lupa banane, pogodi i neku trojku... Vidi se da se trudi i da ima zelju iako ga je onaj zivac u nozi dosta namucio. Nadam se da vise nece imati problema sa tim. Mlad je, ima samo 23 godine i tek ce on da bude dobar.

Na krilnom centru je tu jos i Motiejunas. Isto je propustio neke utakmice zbog povrede ali u onim u kojima je igrao je bio dosta dobar. Shvata kako se ovde igra i isto ce tek da napreduje. Inteligentan je i nemam razloga da sumnjam u njegov napredak.

Doveden je Bruer u toku prosle sezone i to je bio odlican potez. Jedan od najzahvalnijih igraca u ligi i igrac kakvog mora da ima svaka ekipa koja se nada necemu. Pravi jak pritisak na protivnicke igrace i odlican je u tranziciji. Morao bi malo da popravi sut ali ima utakmica kada ne moze da omasi. Svakako ce i njemu sada pripasti vise otvorenih suteva.

Kapela me je prijatno iznenadio u plejofu i predstavlja dobru zamenu za Dvajta. Ima dobre kretnje u reketu i kada se igra pik. Otvara se dobro prema kosu i dobar je finisher oko obruca. Plus igra dobru odbranu.

Harden je prosle godine bio neverovatan. Ludacki je igrao. Bukvalno je radio sta je hteo na terenu. I izneo je ogroman teret. Sve je palo na njega. Imao je ogromnu potrosnju ali i vrhunsku realizaciju. Naravno, ta efikasnost dolazi i zbog slobodnih bacanja cije izvlacenje mu je najveca snaga. Moze da izvuce bacanje kad hoce. Onaj prvi korak je neverovatan. Brz kao munja. Vise ne igra onako losu odbranu kao do pre dve sezone. Mislim, sad i da hoce ne moze da bude onako los jer napadacki potentnije protivnike cuvaju Ariza i drugi specijalci. Gore sam vec opisao kako ja vidim saradnju Lawsona i Hardena. Mislim da ce ovo Hardenu znaciti i da ce mu procenti suta za dva i tri porasti sada kada ne bude morao da vodi loptu u svakom napadu.

Ne bih se slozio da im je klupa "uzasna". Bruer, Motiejunas, Beverli, Kapela, KJ MekDeniels i Teri su sasvim pristojni NBA igraci. Plus sto ce uvek imati ili Hardena ili Lawsona pored sebe na terenu. Mislim da ce to izgledati dosta dobro. Skoro cela klupa igra dobru odbranu i ne bi trebalo da bude vecih padova kada se neki od startera budu odmarali.

Opet ce to biti brza igra sa puno kontra napada i dosta trojki. Ako ostanu zdravi(a pitanje je da li ce jer imaju poprilicnu istoriju povredjivanja) ocekujem ravnopravnu borbu za naslov uz MVP sezonu Hardena naravno. Very Happy
Jumpman
Jumpman
Posts : 32998
Age : 34
Location : South Beach
Miami Heat
http://www.nba-serbia.net

Houston Rockets - Page 5 Empty Re: Houston Rockets

Tue Oct 27 2015, 15:16
tebra taj kapela ne zna do hoda a kamoli da uhvati loptu, ja se secam da je odigrao 2 napada dobro ikada fazon Very Happy teri je gotov, ne znam zasto igra i dalje, nema smisla iskreno. d-mo igra ok mesec dana pa mesec dana ne igra nikako
LeBron
LeBron
Posts : 16721
Age : 33
Location : Pančevo
Los Angeles Lakers

Houston Rockets - Page 5 Empty Re: Houston Rockets

Tue Oct 27 2015, 15:24
Kapela je prosle godine u plejofu pokazao da ume da odigra, doduse u ogranicenoj minutazi. Pratio sam mu ucinke u ovoj predsezoni i gledao neke hajlajtse pa mi na osnovu tog, doduse, malog uzorka deluje da je popravio to hvatanje lopti i igru u piku. Procenat suta je svakako dobar. Mozda i gresim ali hteo sam da napisem makar nesto o njemu. Very Happy

A Teri kao Teri, ubacivao je otvorene suteve kad vec nije imao ko da igra. Napisao sam vec da nije puno ostalo u njemu ali makar pogadja trojke jos uvek.
Sponsored content

Houston Rockets - Page 5 Empty Re: Houston Rockets

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum