NBA-Serbia.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rajon Rondo

+46
gambino
jocamelo7
SN10
LeBron
Corleone
Legolas
D.Rose25
Total
Vuk91
Dzoni131
Kevin Durant
Mr. Striko
Michael Jordan 23
Iguodala
Iggy9-13
Loqo
AleksaTebra
Stojko
DRose
Doncha 666
Bradley
Sky
TheBigTrio147
wlattkouzd
IzzyGnR
grozda 3
Sylar
nesogalic
Lawson
Mr.Big Shot
Insanity
Che
West
KG 5
dr Hofmann
Flash
ljebac
Ћира
-the lood-
MJ23
Шек
Jumpman
Kole
stefan23
Zola
Strax
50 posters
Go down
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

Rajon Rondo Empty Rajon Rondo

Sat Oct 03 2009, 15:10
Height: 6-1
Weight: 171
Born: Feb 22, 1986 - Louisville, Kentucky
College: Kentucky
Draft: 2006 - 1st round (21st pick) by the Phoenix Suns




Kada je pre velike zamene igraca kod Celticsa Ainge rekao McHaleu:"Uzmi Ala Jeffersona,Geralda Greena,Sebastiana Telfaira,Gomesa....samo ne diraj Ronda" mnogi su se zapitali za Aingeevo mentalno zdravlje.
Neki su govorili:"To ti je kao kad dobijes limuzinu i das nekom pocetniku da je vozi"
Međutim,ispotavilo se da je Ainge bio u pravu.
2008. Rondo je sjajno vodio jaku ekipu Celtica do naslova prvaka!
I naveo je ubrzo americke medije da nadimak "Big three" promene u "Fantastic four".
U sezoni 2008/2009 je imao prosek od 11.9 poena,odlicnih 8.2 asistencije i 5.2 skokova.
A ima tek 23 godine....
Na osnovu ovoga možemo reci da je Rondo jedan od najtalentovanijih playmakera u NBA!
I pravi vođa na terenu!
Samo još šut da popravi!
Zola
Zola
Posts : 31978
Age : 28
Location : Novi Sad
San Antonio Spurs
http://www.nba-serbia.net

Rajon Rondo Empty Re: Rajon Rondo

Sun Oct 04 2009, 00:37
Jako dobar igrac, jako ga gotivim i moglo bi se reci da ga najvise volim u Bostonu. U tandemu sa Garnetom se moze sve.
stefan23
stefan23
Posts : 1074
Detroit Pistons

Rajon Rondo Empty Re: Rajon Rondo

Sun Oct 04 2009, 01:49
Dobro se pokazo ima srce nema straha moze jos dosta da napreduje. videcemo, mlad je perspektivan definitivno ima buducnost.
Zola
Zola
Posts : 31978
Age : 28
Location : Novi Sad
San Antonio Spurs
http://www.nba-serbia.net

Rajon Rondo Empty Re: Rajon Rondo

Wed Oct 28 2009, 02:07
Uf kako igra ovu danas, imam osecaj da ce eksploadirati ove sezone Smile
stefan23
stefan23
Posts : 1074
Detroit Pistons

Rajon Rondo Empty Re: Rajon Rondo

Wed Oct 28 2009, 14:17
Da,da a i znao sam da je mnogo dobar.
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

Rajon Rondo Empty Re: Rajon Rondo

Mon Nov 02 2009, 19:37
Rajon Rondo produžio ugovor na 5 godina

Boston Celtics i njihov organizator igre Rajon Rondo dogovorili su se oko svih uvjeta, te će ovaj 23-godišnji košarkaš ostati u tom klubu narednih pet sezona.
Rajon Rondo Rajon_rondo
Prvotni ugovor Ronda i Celticsa (u klub je došao 2006. godine, kada ga je Phoenix kao 21. izbora na draftu prepustio Bostonu) je završavao na kraju ove sezone, ali naredno ljeto Rondo ipak neće postati slobodan igrač.
Riječ bi zapravo bila o uvjetnoj slobodi. Unatoč činjenici da mu preostaje još godina dana ugovora, mogao bi se izložiti na tržištu i primati ponude drugih klubova, dok bi Celticsima eventualno ostala opcija parirati najboljoj i zadržati ga na taj način.
Potpis je vrijedan pet sezona, ali i 55 milijuna američkih dolara.
“Mislimo da je ovaj ugovor iznimno korektan s naše, odnosno Rondove strane. Željeli smo da bude plaćen kao jedan od pet najboljih organizatora igre, jer on to u ovom trenutku i jest. Isto tako, Boston je sigurno ovim profitirao jer Rondo je garancija da će klub i dalje biti u samo vrhu NBA lige, ako ne i na samom vrhu” rekao je Bill Duffy, igračev agent.
Prošle sezone, kada je Boston poražen u polufinalu Istočne konferencije od Orlanda, Rondo je prosječno ostvarivao sljedeće brojke: 11.9 poena, 8.2 asistencije, te 5.2 skoka.
Ove sezone, nakon samo četiri utakmice i Bostonovog omjera 4-0, Rondo ima prosjek preko 10 asistencija po ogledu (11.8), te je nakon Stevea Nasha drugi na toj ljestvici.
Zola
Zola
Posts : 31978
Age : 28
Location : Novi Sad
San Antonio Spurs
http://www.nba-serbia.net

Rajon Rondo Empty Re: Rajon Rondo

Mon Nov 02 2009, 19:40
Kako igra ove sezone, neverujem. Sjajan play, da nemaju Ronda, Boston ne bi ovako igrao. Sve ih lepo proigrava, jako ga gotivim.
Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

Rajon Rondo Empty Re: Rajon Rondo

Mon Nov 02 2009, 20:17
U nekoj temi sam pomenuo da svojom kreativnoscu i asistencijama mene podseca na Nash-a.Dobar igrac mislim da su Seltiksi dugo tragali za dobrim plejom i da su ga konacno nasli.
Jumpman
Jumpman
Posts : 32998
Age : 34
Location : South Beach
Miami Heat
http://www.nba-serbia.net

Rajon Rondo Empty Re: Rajon Rondo

Mon Nov 02 2009, 20:23
Koлеман994 wrote:U nekoj temi sam pomenuo da svojom kreativnoscu i asistencijama mene podseca na Nash-a.Dobar igrac mislim da su Seltiksi dugo tragali za dobrim plejom i da su ga konacno nasli.

Da jbt.. Oni nisu imali dobrog pleja bas, bas dugo.. Poslednji ok plej koga se secam im je bio Tony Delk ali pre 5-6 godina..

Ronda jako gotivim i covek me svakim danom sve odusevljava svojom kreativnoscu. Samo sut da popravi i bice jos bolji. Respect
Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

Rajon Rondo Empty Re: Rajon Rondo

Mon Nov 02 2009, 20:37
Seljak wrote:
Koлеман994 wrote:U nekoj temi sam pomenuo da svojom kreativnoscu i asistencijama mene podseca na Nash-a.Dobar igrac mislim da su Seltiksi dugo tragali za dobrim plejom i da su ga konacno nasli.

Da jbt.. Oni nisu imali dobrog pleja bas, bas dugo.. Poslednji ok plej koga se secam im je bio Tony Delk ali pre 5-6 godina..

Ronda jako gotivim i covek me svakim danom sve odusevljava svojom kreativnoscu. Samo sut da popravi i bice jos bolji. Respect
Nije da sam bas duduk za NBA eto izgleda da sam bio upravu za Seltikse.Pratio sam uvek te malo vece klubove.
Шек
Шек
Posts : 1191
Age : 30
Location : Београд,Карабурма
Oklahoma City Thunder

Rajon Rondo Empty Re: Rajon Rondo

Mon Nov 02 2009, 22:47
Још само кад би побољшао шут и ко бомбона...
Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

Rajon Rondo Empty Re: Rajon Rondo

Sat Dec 26 2009, 13:22
Mec sezone i umalo tripl-dabl juce samo dve asistencije su ga delile od toga:
17p 13 sk 8 as. 2 ukradene lopte(8 gresaka cemo da precutimo).
Zola
Zola
Posts : 31978
Age : 28
Location : Novi Sad
San Antonio Spurs
http://www.nba-serbia.net

Rajon Rondo Empty Re: Rajon Rondo

Sat Dec 26 2009, 13:23
Upadalo mu u ruke.
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

Rajon Rondo Empty Re: Rajon Rondo

Sat Dec 26 2009, 13:47
Al stvarno je sinoć odigrao za Respect
13 skokova je zaista lepo videti za playa, ali on je više puta dokazao tokom karijere da može lagano da dođe do 10 ili više skokova...
jedino onih 8 izgubljenih, ali to možemo zanemariti...
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

Rajon Rondo Empty Re: Rajon Rondo

Sun Jan 10 2010, 20:56
Kako igra Rondo zasada! Respekt!
14 poena, 11 asistencija, 8 skokova, 4 ukradene, a još nije ni kraj treće...
MJ23
MJ23
Posts : 586
Age : 42
Location : Beograd, Vracar
Chicago Bulls

Rajon Rondo Empty Re: Rajon Rondo

Sun Jan 10 2010, 21:07
vidim da ga je neko poredio sa Nash-om...upravo je Boston dobio od Sunsa prava na njega(verovatno su ga se i odrekli zbog Stiva)...inace uzor mu je isiah Thomas...vrlo dobar uzor Fan
Ipak mislim da je Boston imao srece snjim i da su dobili i vise nego sto su se nadali...
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

Rajon Rondo Empty Re: Rajon Rondo

Sun Jan 10 2010, 21:14
A on je mogao lako i u Minnesotu, u onom velikom trejdu da bi došao KG, ali Ainge je prepoznao nešto u njemu i nije ga dao! Tad je u Wolvese otišao i Al Jeff, Green, Davis, ali Rondo je ostao i isplatilo im se!
MJ23
MJ23
Posts : 586
Age : 42
Location : Beograd, Vracar
Chicago Bulls

Rajon Rondo Empty Re: Rajon Rondo

Sun Jan 10 2010, 21:19
Strax wrote:A on je mogao lako i u Minnesotu, u onom velikom trejdu da bi došao KG, ali Ainge je prepoznao nešto u njemu i nije ga dao! Tad je u Wolvese otišao i Al Jeff, Green, Davis, ali Rondo je ostao i isplatilo im se!

da, pritom...da su njega dali keca nebi ni imali...siguran sam je vrlo lepo(lako)igrati sa igracima popu allena, KG-a i ostalih...
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

Rajon Rondo Empty Re: Rajon Rondo

Sun Jan 10 2010, 21:27
Pa sigurno jeste... Very Happy

a evo njegovog učinka zasada, jer ima još 3 minuta i da još to popravi..

20 poena, 13 asistencija, 10 skokova, 4 ukradene... Respekt!
-the lood-
-the lood-
Posts : 11436
Age : 28
Location : Energy Arena
Utah Jazz

Rajon Rondo Empty Re: Rajon Rondo

Tue Mar 09 2010, 22:54
Po mom skromnom misljenju,on je precjenjen igrac imao bih i ja 10 asistencija da imam u ekipi sjajnog tricasa Allena,snagu u reketu KG,jednog multitalentovanog Paul Pierce,super sutera Wallaca itd.
Ћира
Ћира
Posts : 8754
Age : 48
Location : Nova Pazova/Novi Sad
Portland Trail Blazers

Rajon Rondo Empty Re: Rajon Rondo

Tue Mar 09 2010, 23:08
Jebes napad, iako se popravio dosta u tom segmentu, on ti je defanzivni manijak...krade lopte kao nezdrav...
ljebac
ljebac
Posts : 2534
Age : 30
New Orleands Pelicans

Rajon Rondo Empty Re: Rajon Rondo

Tue Mar 09 2010, 23:08
a da li bi se ti tu izborio da ubacis 20 i kusur poena?
MJ23
MJ23
Posts : 586
Age : 42
Location : Beograd, Vracar
Chicago Bulls

Rajon Rondo Empty Re: Rajon Rondo

Tue Mar 09 2010, 23:19
Svakako je lako pored takvih igraca imati asistencije ali nebrojano puta smo ove sezone videli da su "big three" kelta u losijoj formi nego lane...mnogo osciliraju ali imaju kredita jer svako od njih moze da resi utzakmicu.Ipak Rondo je njihov pokretac, a ove sezone je pokazao da je sazreo, pored toga sto krpi rupe on i cini da "Big Three budu" to sto jesu...On je mlad i ovoliko tekmi njemu pada drugacije nego ostalima, otuda preuzimanje odgovornosti i dobar ucinak u napadu
-the lood-
-the lood-
Posts : 11436
Age : 28
Location : Energy Arena
Utah Jazz

Rajon Rondo Empty Re: Rajon Rondo

Tue Mar 09 2010, 23:25
Nisam rekao da covjek nema znanja ali da je precjenjen jeste(iz prostoga raloga sto igra sa mocnim igracima)

Neznam bas za 20 i kusur poena (nebi mogao,valjda)
ali otkud njemu toliko poena kad ima sut k'o neka baba
ljebac
ljebac
Posts : 2534
Age : 30
New Orleands Pelicans

Rajon Rondo Empty Re: Rajon Rondo

Tue Mar 09 2010, 23:31
sve vise popravlja sut.. i on i perkins su se nasili u cudu prve sezone kad je dosla velika trojka ali sad su sve bolji bolji.. Prve sezone nisu mogli da ih prate sad mogu i to mi se svidja Smile
On mozda ima sut ko beba ali ima leyup ko lebron.
Sponsored content

Rajon Rondo Empty Re: Rajon Rondo

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum