NBA-Serbia.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LaMarcus Aldridge

+17
Blazers Boy
sinisa123
Lawson
Mr. Striko
4evaStK
Michael Jordan 23
Krecko
Jumpman
Zola
Strax
Sky
dr Hofmann
West
Vuk91
stefan23
Mr.Big Shot
Ћира
21 posters
Go down
Vuk91
Vuk91
Posts : 2082
Age : 32
Location : South Central LA
Nemam omiljeni tim

LaMarcus Aldridge - Page 2 Empty Re: LaMarcus Aldridge

Sun Dec 30 2012, 21:36
Strax wrote:
Vuk91 wrote:Ali nije za Aldridga i Griffina LaMarcus Aldridge - Page 2 343727



I nigdje nikoga nisam uspoređivao statistikama, tako da ono što si ti gore napisao nema ama baš nikakve veze s ova dva igrača.

A čime bi ih ti konkretno uporedio?

Znam da statistika malo otkriva, ali govorimo o igračima sličnih defanzivnih kvaliteta, tako da može da pije više vode nego inače.

Ja inače uopće ne volim uspoređivati igrače. Pogotovo ovakve igrače koji igraju jedan u jednoj od najboljih ekipa na zapadu a drugi u skoro pa najgoroj. Samo kažem da je Blake precijenjen u napadu i da mu napadački arsenal nije kao u Aldridgeu.
Jaz
Jaz
Posts : 22264
Age : 35
Location : California
Los Angeles Clippers

LaMarcus Aldridge - Page 2 Empty Re: LaMarcus Aldridge

Sun Dec 30 2012, 21:39
Meni je tuzno koliko i dalje niko ne vidi Blakeov napredak, nego svi misle da je i dalje ogranicen, u napadu pre svega. Jeste ogroman hype oko njega, ali kako i da ne bude. A nije da se ne trudi da to opravda.
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

LaMarcus Aldridge - Page 2 Empty Re: LaMarcus Aldridge

Sun Dec 30 2012, 21:42
@Vuk
Ne volim ni ja da poredim igrače zato što je to mlaćenje prazne slame. A to što je Oldridž tehnički potkovaniji i što je više old school tip igrača od Grifina, ne znači da može poenterski da ga popiša. Grifin kuca iz situacija iz kojih većina igrača ne bi ni koš dala...

Daleko od toga da sam Blejkov fan, ali mi je glupavo što su ljudi saznali da je čovek precenjen i konstantno žmure na svaki njegov košarkaški kvalitet. To je ta sorta nas - navodno stručnjaka, dok klinci idalje drkaju na njega.

Sky
Sky
Posts : 5822
Age : 26
Location : Rijeka
San Antonio Spurs

LaMarcus Aldridge - Page 2 Empty Re: LaMarcus Aldridge

Sun Dec 30 2012, 21:52
Dodao je Blake neke poteze u napadu, dodao je u arsenal neobranjive spin poteze i u obrani je vrlo dobar, a posebno dobro brani pick igru. Teško je uspoređivati njih dvojicu jer jedan igra za najbolji, a drugi za jedan od lošijih timova u ligi. Aldridge je u napadu bez premca bolji, kompletan u napadu, kada je zdrav može svakome utrpati 30, vrlo pametno bira svoje napadačke opcije i zadnje 2-3 godine je doveo svoju low post igru na vrhunsku razinu. Naravno, košarkaški IQ mu je veći od Blakeovog.
Vuk91
Vuk91
Posts : 2082
Age : 32
Location : South Central LA
Nemam omiljeni tim

LaMarcus Aldridge - Page 2 Empty Re: LaMarcus Aldridge

Sun Dec 30 2012, 21:56
Sve si lijepo rekao. Ali kada netko spomene ovaj košarkaški IQ onda se moram ubaciti. Košarkaški IQ se podrazumije pod : kakve šuteve uzima u kojim situacijama , kad razumije kada treba stati i kada treba dodati a ne forsirati. Ni po čemu nisam primjetio da je Griffin-u košarkaški IQ loš, zapravo odlično bira šta treba raditi i ništa ne forsira, to je ono što me kod njega jako dojmilo, što se lijepo uklopio u ovu igru i nikome ne zamjera što uzima više šuteva nego on pa makar to bio igrač sa klupe.

Jer uglavnom igrači u njegovim godinama sa takvim predispozicijama bi najrađe svaki napad uzeli loptu i pokušali je nabiti u koš. Makar Griffin to želi svaki puta kada je u takvoj poziciji,ali to mu zasigurno ne smanjuje košarkaški IQ.
Sky
Sky
Posts : 5822
Age : 26
Location : Rijeka
San Antonio Spurs

LaMarcus Aldridge - Page 2 Empty Re: LaMarcus Aldridge

Sun Dec 30 2012, 22:14
Ne kažem da Griffin ima nizak košarkaški IQ, nego da je Aldridgeov vrlo visok. Pa ne zovu ga bezveze nasljednikom Timmyja.
Jumpman
Jumpman
Posts : 32998
Age : 34
Location : South Beach
Miami Heat
http://www.nba-serbia.net

LaMarcus Aldridge - Page 2 Empty Re: LaMarcus Aldridge

Mon Dec 31 2012, 00:31
aj sad svi da izdrndamo blejku jer je naucio pivot udesno eventualno ulevo.. a i dalje mu najjace oruzije rame kojim se gura do obruca.. lik i dalje sve igra na snagu, tih par koraka sto je naucio preko leta je trebao da nauci sa 15 godina. lamarkus kompletniji igrac od njega a vi kako hocete. evo navedite mi jednu tehnicku stvar koju blejk radi bolje od njega, eto jednu samo. eto zapitajte se kome biste pre dali loptu da postigne pobednicki kos za vas tim..
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

LaMarcus Aldridge - Page 2 Empty Re: LaMarcus Aldridge

Mon Dec 31 2012, 00:54
Ja samo znam koga bi pre uzeo u ekipu. A to što Lamarkusova pirueta i osmica izgledaju prefinjenije na terenu od Blejkovih, zvižde mi kinderi. Oldridž nikada ne bi istrčao kontru kao Grifin, i većinu teških polaganja koje izvlači - Blejk prosto kuca. Pritom Grifinova tehnika za jednog krilnog centra tih dimenzija uopšte nije kanal.
Jumpman
Jumpman
Posts : 32998
Age : 34
Location : South Beach
Miami Heat
http://www.nba-serbia.net

LaMarcus Aldridge - Page 2 Empty Re: LaMarcus Aldridge

Mon Dec 31 2012, 01:02
krilni centar ni u jednoj kosarci ne treba da trci kontru ali eto da kazemo da je to blejku neki plus u odnosu na ostale. i nema veze kako sta izgleda, vazno je da daje rezultate.. a lamarkusove piruete kako ih ti nazivas ulaze 28 puta vise nego blejkove, sut spolja da ne spominjem.. videcu tek kako ce blejk da sutira kad uzme neko da mu cuva sut jer ove godine nisam bas video da mu ljudi izlaze na sut posto misle da i dalje ne moze vola da ubode. da ne spominjem da ima spor izbacaj ko puz pa ce mu biti jos teze da sutira kad neko uzme da igra flaster na njemu u plejofu. uglavnom tu je plejof da se pokaze jer prosle godine bolje da igrao nije protiv san antonia.

nije kanal tehnika za kc-a njegovih dimenzija? pa upravo zbog tih njegovih dimenzija bi on trebao da bude igrac kakvim se predstavlja u javnosti. meni je na primer smesno da covek takvih fizickih predispozicija ima 8 skokova po utakmici..
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

LaMarcus Aldridge - Page 2 Empty Re: LaMarcus Aldridge

Mon Dec 31 2012, 01:07
Polke je debela mrcina koja je sporija od većine plejmejkera. Nekada deluje kao da se ne trudi. Ima spor izbačaj, nizak je, dobar je mamac za blokadu. Nema ništa posebno šut, ulaz koristi samo kad je u popizd modu, u suprotnom ne može da obiđe čuvara. Većinu asistencija puni na Blejku, tj. alej-upovima.
I najbolji je plej lige. Ajd objasni ti tu pojavu?
Poenta ovoga što pričam je da se previše oslanjaš na te karakteristike i navodno, raznovrsnosti u igri. A igrača čini 203939493030 sitnica. Što pozitivnih, što negativnih...

Oldridž ima 10 puta svestraniji napadački arsenal od Blejka, a Grifin je opet u stanju da mu poenterski parira.
Zola
Zola
Posts : 31978
Age : 28
Location : Novi Sad
San Antonio Spurs
http://www.nba-serbia.net

LaMarcus Aldridge - Page 2 Empty Re: LaMarcus Aldridge

Mon Dec 31 2012, 01:20
Talenat uvek ispred fizikalija.
Jumpman
Jumpman
Posts : 32998
Age : 34
Location : South Beach
Miami Heat
http://www.nba-serbia.net

LaMarcus Aldridge - Page 2 Empty Re: LaMarcus Aldridge

Mon Dec 31 2012, 01:22
spor, ne moze da obidje cuvara. bolji trol je i dzomba Rolling Eyes
lamarkus bar 80% svojih poena zaradi sam jer i nema drugacije mogucnosti a blejk zivi od asistencija. zato mu parira po poenima. lamarkus nema luksuz krisa pola. blejk ima srecu sto od pocetka karijere igra sa prilicno dobrim plejevima jer da nije imao/nema njih pitanje je sta bi tu bilo i koliko bi tek onda morao da radi za svoje poene.
ja samo cekam plejof, pa ce se videti ko je u pravu. samo ne znam kako cete ga onda opravdati ako opet ne bude igrao kao protiv san antonija.
Zola
Zola
Posts : 31978
Age : 28
Location : Novi Sad
San Antonio Spurs
http://www.nba-serbia.net

LaMarcus Aldridge - Page 2 Empty Re: LaMarcus Aldridge

Mon Dec 31 2012, 01:25
Ja isto mislim da bi Blejk igrao kao bez kompasa da nema Pola ili ranije Barona da ga usmeravaju..
4evaStK
4evaStK
Posts : 18763
Age : 31
Location : Los Angels CA
Los Angeles Lakers
https://www.youtube.com/user/AllGodMix

LaMarcus Aldridge - Page 2 Empty Re: LaMarcus Aldridge

Mon Dec 31 2012, 01:31
Evo malo primera:
Pogledajte ovde odbrane Perkinsa i Ibake, sve je bilo na ivici faula, ako ne i cist faul...



i sa sirenom za pobedu protiv Mavsa


Last edited by Kuzman on Mon Dec 31 2012, 01:33; edited 1 time in total
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

LaMarcus Aldridge - Page 2 Empty Re: LaMarcus Aldridge

Mon Dec 31 2012, 01:31
@ Dača
U odnosu na današnje jedinice, jeste spor. Ali to je priča za neki drugi put.

A to što je Blejk imao sreće da igra sa dobrim plejevima... pa... sreća, tako je to u sportu. Kao što Blejk ne bi mogao da zaradi 15-20 poena sam, tako je i pitanje kako bi se Oldridž snašao u ulozi Blejka. Pa verovatno nikako.
Kao što nećemo saznati ni kako bi dotične ekipe igrale u slučaju zamene ove dvojice.

I činjenica je da je Blejk na mnogo boljem glasu u ligi, što zbog mase koja drka na njega, što zbog sabijačke forme Klipersa. Tj. loših izdanja Blejzersa.
Tako će to uvek biti.

Jumpman
Jumpman
Posts : 32998
Age : 34
Location : South Beach
Miami Heat
http://www.nba-serbia.net

LaMarcus Aldridge - Page 2 Empty Re: LaMarcus Aldridge

Mon Dec 31 2012, 01:43
@kuzma
retko ko lamarkusa moze da cuva kad je zdrav.

@strax
znaci pol ne bi lamarkusa ucinio jos boljim igracem nego sto jeste? to si ti sad rekao..
Jaz
Jaz
Posts : 22264
Age : 35
Location : California
Los Angeles Clippers

LaMarcus Aldridge - Page 2 Empty Re: LaMarcus Aldridge

Mon Dec 31 2012, 03:46
Dobro pa ni Blejk ni Pol nisu bili povredjeni protiv Sparsa prosle sezone. Vidim kako su ga ove cuvali, ispisao im se lagano u usta. Neces ti nikad na njega moci da gledas objektivno, zato su mi diskusije s tobom o njemu krajnje nepotrebne i necu da se cimam. Odgovori mi samo na ono, gde ce Blake biti sa 27 godina?
Jumpman
Jumpman
Posts : 32998
Age : 34
Location : South Beach
Miami Heat
http://www.nba-serbia.net

LaMarcus Aldridge - Page 2 Empty Re: LaMarcus Aldridge

Mon Dec 31 2012, 03:57
ispisao se i nama vejn elington pa kakve veze ima.. u plejofu ne bi stigo da pogleda gde je kos.. kazem, videcu ga u plejofu i molim boga da naletite na sparse. i nek sam ja uvek neobjektivan.. rekoh da je napredovao ali sad nesto astronomski da je napredovao nije a vi kako hocete. solidan napredak ali to je trebalo odavno da nauci uostalom kao i vecina fizikalaca koja se sete u 29oj godini da bi mogli po koji pivot, horog da nauce. on je bar krenuo u neko dobro vreme kao..

pa mora krivica da se svali na povrede. to sto timiju nije mogao da prdne to nista.. i ko moze da garantuje da neko od igraca sparsa nije bio povredjen?? samo se ne izvlace ljudi, igraju pa sta bude. a i ne znam ko od bitnijih igraca u rotaciji udje potpuno zdrav u plejof zaista.. eto zelim vam samo da se sastanete sa sparsima u plejofu, eto samo to i ja srecan sta god bude na kraju. nek pojedem govno ako odigra dobro samo hocu da vidim to.
otkud znam gde ce biti sa 27 godina... moze sutra da slomi nogu i zavrsi karijeru.. ali i mene zanima veoma.. pogotovo kako ce igrati kad tim bude samo na njegovim ramenima. to tek sto me zanima, ne mozes da zamislis.
Jaz
Jaz
Posts : 22264
Age : 35
Location : California
Los Angeles Clippers

LaMarcus Aldridge - Page 2 Empty Re: LaMarcus Aldridge

Mon Dec 31 2012, 04:09
A kuda je tacno Aldridge vukao Blazerse? Kako ih je to nosio na ramenima? Jedva do PO, i onda ispadanje u prvoj rundi. Statistika nista. Blake bi prvo tu imao 5-6 poena vise u proseku, evo ti primer upravo ova tekma koja se igra, uzeo je samo 1 sut u prvoj cetvrtini. Butler igrao sa slomljenom sakom, ova dvojica povredjeni, napadacke igre smo bili generalno bez, ja bih vise od tebe voleo da dobijeme Sparse, veruj mi.
Jumpman
Jumpman
Posts : 32998
Age : 34
Location : South Beach
Miami Heat
http://www.nba-serbia.net

LaMarcus Aldridge - Page 2 Empty Re: LaMarcus Aldridge

Mon Dec 31 2012, 04:20
nigde nisam spomenuo da je lamarkus neki odlican vodja ili sta vec ali je dobar i u tome s obzirom na tim.. tj bar uzima odgovornost. a i covek je neplanirano glavni igrac tima zbog povreda odena i roja. ne moze niko da me ubedi da je portland planirao da im bas oldridz bude vodja, ne moze. blejk jos uvek nije toliki igrac da uzima odgovornost kad treba a nije ni potrebno s obzirom kakav tim ima.. mozda bi bio dobar u tome ali ne znam na koji nacin zaista. a i ne znam ko zdrav bi njemu dao da resava tekmu i da nema tim ovakav kakav ima. ja sam vama uvek neobjektivan pa za 70% stvari budem u pravu na kraju. umem da pojedem svoje govno ali sta sad i to je deo rasprave. Very Happy
Jaz
Jaz
Posts : 22264
Age : 35
Location : California
Los Angeles Clippers

LaMarcus Aldridge - Page 2 Empty Re: LaMarcus Aldridge

Mon Dec 31 2012, 04:26
Pa dobro, znaci postoji 30% sansa da nisi u pravu, sto je ok. Mislim da i Blake moze da zivi s tim. Ne znam samo gde bi Malone bio bez Stocktona, posto je losa Blejkova karakteristika sto ima najboljeg pleya lige u ekipi.
Jumpman
Jumpman
Posts : 32998
Age : 34
Location : South Beach
Miami Heat
http://www.nba-serbia.net

LaMarcus Aldridge - Page 2 Empty Re: LaMarcus Aldridge

Mon Dec 31 2012, 04:38
Jaz wrote:Pa dobro, znaci postoji 30% sansa da nisi u pravu, sto je ok. Mislim da i Blake moze da zivi s tim.
fak ju Laughing

nije mu losa karakteristika ajde ne pravi se glupan sad namerno. samo kazem daj lamarkusu dobrog pleja da vidimo moze li bolje da igra iako on nije igrac koji preterano zivi od asistencija.
a btw tebi kao nije glupo da lik kao blejk ima 8 skokova po utakmici??? znas koliko bi trebao da ima sa svime sto mu je bog dao? 14 otprilike, 10 kad mu nije dan.
dr Hofmann
dr Hofmann
Posts : 13258
Age : 61
Location : K2
Portland Trail Blazers

LaMarcus Aldridge - Page 2 Empty Re: LaMarcus Aldridge

Mon Dec 31 2012, 04:42
Nezahvalno je poredit igraca finese i igraca koji je fizicki nevjerovatan.Jedina stvar koja im je zajednicka je pozicija,ostalo je potpuno razlicito.LMA je od igraca "podrske" preko noci je postao vodja tima koji je zivi uzas.Blake je dosao kao nova college zvijezda,predvidjala mu se blistava karijera sto i uostalom potvrdjuje.Igraju u dijametralno razlicitim sredinama,Portland i LA su u marketinskon pogledu nebo i zemlja.Ja mislim da je u ovom momentu LMA bolji igrac,ali da Blake ima daleko veci potencijal i sansu da se razvije u nesto posebno.I corav bi vidio da su tu fizikalije prevaga i da je to jedino sto preteze na Griffinovu stranu.Stvari oko saigraca i timova je glupo komentarisat jer se ne moze predvidjet kako bi se snasli u zamijenjenim ulogama.
Jaz
Jaz
Posts : 22264
Age : 35
Location : California
Los Angeles Clippers

LaMarcus Aldridge - Page 2 Empty Re: LaMarcus Aldridge

Mon Dec 31 2012, 04:49
Mogu da se pravim glupan kad mozes i ti. Glupo mi je i za njega i za DeAndrea sto ne znaju lepo da se postave, ali je prethodne dve sezone imao 12 i 11 u proseku, sta je tu toliko lose? I nije mi glupo nikako sto ima samo 8 skokova po tekmi, jer igra 5 minuta manje u proseku nego do sada, i dok god bude tako ja sam prezadovoljan. Cistimo decembar, ko hoce nek ponovi. Djole zavrsio raspravu, sto se mene tice.
Jumpman
Jumpman
Posts : 32998
Age : 34
Location : South Beach
Miami Heat
http://www.nba-serbia.net

LaMarcus Aldridge - Page 2 Empty Re: LaMarcus Aldridge

Mon Dec 31 2012, 04:58
u decembru se osvaja titula jbg.
Sponsored content

LaMarcus Aldridge - Page 2 Empty Re: LaMarcus Aldridge

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum