NBA-Serbia.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Zola
Zola
Posts : 31978
Age : 28
Location : Novi Sad
San Antonio Spurs
http://www.nba-serbia.net

NBA Serbia intervju #3 - Ekskluzivni intervju sa Nemanjom Bjelicom Empty NBA Serbia intervju #3 - Ekskluzivni intervju sa Nemanjom Bjelicom

Mon Jun 28 2010, 01:32
Ekskluzivni intervju sa Nemanjom Bjelicom
NBA Serbia intervju #3

NBA Serbia intervju #3 - Ekskluzivni intervju sa Nemanjom Bjelicom 4236-1


Kao jako mlad igrač, anoniman otišli ste u Austriju kako Vam je palo odvajanje od porodice i da li ste sanjali da ćete igrati u reprezentaciji posle samo 2 godine?

Bio sam očajan ali zahvaljujući podršci moje porodice i Bokija Tanjevića uspeo sam.. Mnogo sam im zahvalan na tome.

Koji su dometi reprezentacije na SP posle sjajnog uspeha na EP?

Bez lažne skromnosti, maštao sam da se jednog dana nađem u reprezentaciji. Uvek sam razmišljao kako bih voleo jednog dana da igram za svoju zemlju, a onda mi se ta želja i ostvarila. Očekujemo više, upoznati smo, igrali smo zajedno.. Predviđam uspeh na ovom svetskom prvenstvu.

Šta biste izdvojili kao najbolju karakteristiku Dude, Pesica i Trife?

Trifunović je vrlo dobar trener, Pesiću mnogo dugujem i nadam se da to uspeo da mu vratim odigranim utakmicama. Duda Ivković je neverovatan stručnjak, a i pedagog, zna da te posavetuje šta je dobro i šta loše i van terena.

Da li od malena navija te za Zvezdu i da li je igranje za nju na neki nacin ispunjenje decackog sna?

Naravno, oduvek sam sanjao da zaigram za Crvenu Zvezdu.

Da li ćete odmah u NBA ili prvo koju godinu u Evropu?

Videćemo u narednom periodu, još ništa nije sigurno. Svestan sam da treba mnogo da radim kako bih igrao u NBA-u, takođe tako svestan sam i svojih kvaliteta i mana.

Da li partite NBA? Za koji tim navijate?

Kao mali sam ustajao vrlo rano samo da bih pratio utakmice Sacramento Kingsa. NBA je moj san ali otom-potom...

Šta mislite o ekipi Minesota Timbervulvsa i kolike su sanse da ostanete tamo?

Minesota je ozbiljana ekipa koja bi mogla u budućnosti da se bori za nešto više. Šanse da ostanem u ekipi Minesote su možda malo manje nego one da ću otići, ali ništa se to još ne zna i sve su to samo nagađanja medija za sada.

Kako je izgledao vas razvojni put? Gde ste trenirali pre juniorskih dana?

Počeo sam tako što su me sa 7 godina roditelji odveli u školu kosarke "Dvadeseti oktobar" gde sam počeo prvi put da treniram.

S kim se privatno druzite od bivsih i sadasnjih saigraca?

Trenutno sam u kotaktu sa Protićem, Raduljicom, Kešeljem, čujem se sa Markovićem, Mačvanom, Krstićem, Veličkovićem, Teodosićem...

Viđamo Vas na raznim pozicijama, koju biste mogli da okarakterisete kao najomiljeniju i šta biste još mogli da usavršite u vašoj igri?

Tačno je da često menjam pozicije, jer još uvek nisam siguran šta mi najviše odgovara, ali recimo da se najbolje osećam igrajući kao krilo. Trebao bih naravno da još poradim na šutu iz driblinga i još nekim sitnicama.


Šta mislite o novim pravilima u Evropi(pomeranje trojke i postavljanje pravugaonog reketa) i samim tim priblizavanju NBA Evropi?

Mislim da je to sasvim opravdanano. Evropska košarka se razvija. Verujem da bih se u što kraćem roku navikao. Verujem da je tako i za ostale igrače.


Da li Vam laska konstantno hvaljenje Bogdana Tanjevica, koji ne retko prica da mu je najveca greska u karijeri sto nije oslobodio mesto za stranog igraca, tj. Vas?

Naravno, svakome bi prijalo da prima pohvale od tako velikog stručnjaka. Boki je moj dobar prijatelj i uvek je tu kad mi nešto zatreba. Zahvalan sam mu na tome.

Kako ste se našli u Zvezdi? Kako se "neko" setio Vas? Širem auditorijumu niste bili bas poznati.

Sa 17 godina potražio sam šansu u inostranstvu, niko nije znao za mene osim trenera i ljudi koji prate mlađe selekcije. Idila je zakucana trapavom odlukom Partizana da raspusti 1988. godište kao neperspektivno. Bio sam očajan. Ostala su samo dvojica, kasnije su i oni otišli iz Partizana, a mi smo morali da potražimo sreću u nekom drugom klubu. Baš sam se zabedačio, ali mi je ćale rekao: “Ne brini sine, idemo dalje”. Tako sam otisao u Superfund... Kada sam se vratio, celo leto sam radio s Brankom Karalejićem i mnogo sam fizički napredovao. Bio sam na probi u Fenerbahčeu, ali sam zbog broja stranaca mogao da igram samo Evroligu, što je u tom trenutku bilo nerealno. Potom je usledeo poziv Pesica..

Da li mislite da ste spremni da zaigrate u NBA-u?

Mislim da treba jos mnogo da radim i svestan sam te činjenice.


Zahvaljujemo se Nemanja na izdvojenom vremenu kako bi odgovorili na ova pitanja, zelimo Vam sve najbolje u nastavku karijere i naravno da nasa reprezentacija ostavi sto bolji utisak u Turskoj i da "dogura" sto dalje.

Hvala Vam, želim i ja vama blistavu budućnost.


Intervju pripremili: Milan Lazić i Kosta Vasić. Zahvaljujemo se i Milanu Majstovoviću na ukazanoj podršci i pomoći prilikom sklapanja intervjua.
NBA Serbia



Last edited by Lazicy on Sat Jul 10 2010, 23:42; edited 3 times in total
Zola
Zola
Posts : 31978
Age : 28
Location : Novi Sad
San Antonio Spurs
http://www.nba-serbia.net

NBA Serbia intervju #3 - Ekskluzivni intervju sa Nemanjom Bjelicom Empty Re: NBA Serbia intervju #3 - Ekskluzivni intervju sa Nemanjom Bjelicom

Mon Jun 28 2010, 01:33
Ovde takođe možete i komentarisati intervju.
Ћира
Ћира
Posts : 8754
Age : 48
Location : Nova Pazova/Novi Sad
Portland Trail Blazers

NBA Serbia intervju #3 - Ekskluzivni intervju sa Nemanjom Bjelicom Empty Re: NBA Serbia intervju #3 - Ekskluzivni intervju sa Nemanjom Bjelicom

Mon Jun 28 2010, 01:39
"Šanse da ostanem u ekipi Minesote su možda malo manje nego one da ću ostati..."

Sta je ovim hteo da kaze :S

Inace svaka cast Lazicu banana3
Zola
Zola
Posts : 31978
Age : 28
Location : Novi Sad
San Antonio Spurs
http://www.nba-serbia.net

NBA Serbia intervju #3 - Ekskluzivni intervju sa Nemanjom Bjelicom Empty Re: NBA Serbia intervju #3 - Ekskluzivni intervju sa Nemanjom Bjelicom

Mon Jun 28 2010, 01:41
valjda je hteo da kaže otići.ispravio sam.

i nisam samo ja zaslužan za ovo, tu je i kole i jack.
Ћира
Ћира
Posts : 8754
Age : 48
Location : Nova Pazova/Novi Sad
Portland Trail Blazers

NBA Serbia intervju #3 - Ekskluzivni intervju sa Nemanjom Bjelicom Empty Re: NBA Serbia intervju #3 - Ekskluzivni intervju sa Nemanjom Bjelicom

Mon Jun 28 2010, 01:44
fino, fino...ko ga je kontaktirao njemu se zahvaljujem, pitanja bi mogao i dwade da sastavi XD
Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

NBA Serbia intervju #3 - Ekskluzivni intervju sa Nemanjom Bjelicom Empty Re: NBA Serbia intervju #3 - Ekskluzivni intervju sa Nemanjom Bjelicom

Mon Jun 28 2010, 03:30
Hvala ti puno Lazo, saznao sam sve sto me je zanimalo.Hvala puno!
Jumpman
Jumpman
Posts : 32998
Age : 34
Location : South Beach
Miami Heat
http://www.nba-serbia.net

NBA Serbia intervju #3 - Ekskluzivni intervju sa Nemanjom Bjelicom Empty Re: NBA Serbia intervju #3 - Ekskluzivni intervju sa Nemanjom Bjelicom

Mon Jun 28 2010, 03:59
nice, nice NBA Serbia intervju #3 - Ekskluzivni intervju sa Nemanjom Bjelicom 81262
Strax
Strax
Posts : 27269
Age : 27
Location : -
Sacramento Kings

NBA Serbia intervju #3 - Ekskluzivni intervju sa Nemanjom Bjelicom Empty Re: NBA Serbia intervju #3 - Ekskluzivni intervju sa Nemanjom Bjelicom

Mon Jun 28 2010, 08:55
Seljak wrote:nice, nice NBA Serbia intervju #3 - Ekskluzivni intervju sa Nemanjom Bjelicom 81262

... svaka čast svoj trojici... Smile Fan
West
West
Posts : 6104
Age : 33
Location : City of New Now
Denver Nuggets

NBA Serbia intervju #3 - Ekskluzivni intervju sa Nemanjom Bjelicom Empty Re: NBA Serbia intervju #3 - Ekskluzivni intervju sa Nemanjom Bjelicom

Mon Jun 28 2010, 10:34
Extra
-the lood-
-the lood-
Posts : 11436
Age : 28
Location : Energy Arena
Utah Jazz

NBA Serbia intervju #3 - Ekskluzivni intervju sa Nemanjom Bjelicom Empty Re: NBA Serbia intervju #3 - Ekskluzivni intervju sa Nemanjom Bjelicom

Mon Jun 28 2010, 13:09
Svaka čast Fan
Montenegro
Montenegro
Posts : 2891
Age : 31
Location : Montenegro
Dallas Mavericks

NBA Serbia intervju #3 - Ekskluzivni intervju sa Nemanjom Bjelicom Empty Re: NBA Serbia intervju #3 - Ekskluzivni intervju sa Nemanjom Bjelicom

Mon Jun 28 2010, 13:31
Veliko BRAVO! Basketball
Nele
Nele
Posts : 11463
Age : 30
Location : Kozarska Dubica/Swansea
San Antonio Spurs

NBA Serbia intervju #3 - Ekskluzivni intervju sa Nemanjom Bjelicom Empty Re: NBA Serbia intervju #3 - Ekskluzivni intervju sa Nemanjom Bjelicom

Mon Jun 28 2010, 13:32
Svaka čast Smile
Nba History Fan
Nba History Fan
Posts : 974
Los Angeles Clippers

NBA Serbia intervju #3 - Ekskluzivni intervju sa Nemanjom Bjelicom Empty Re: NBA Serbia intervju #3 - Ekskluzivni intervju sa Nemanjom Bjelicom

Mon Jun 28 2010, 15:05
Fan Fan Fan
Svaka cast!!!
dr Hofmann
dr Hofmann
Posts : 13258
Age : 61
Location : K2
Portland Trail Blazers

NBA Serbia intervju #3 - Ekskluzivni intervju sa Nemanjom Bjelicom Empty Re: NBA Serbia intervju #3 - Ekskluzivni intervju sa Nemanjom Bjelicom

Mon Jun 28 2010, 18:06
Sve pohvale za ovo Fan
Insanity
Insanity
Posts : 1444
Age : 29
Location : Priboj
Nemam omiljeni tim

NBA Serbia intervju #3 - Ekskluzivni intervju sa Nemanjom Bjelicom Empty Re: NBA Serbia intervju #3 - Ekskluzivni intervju sa Nemanjom Bjelicom

Sat Aug 07 2010, 00:42
Svaka cast... Respect
Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

NBA Serbia intervju #3 - Ekskluzivni intervju sa Nemanjom Bjelicom Empty Re: NBA Serbia intervju #3 - Ekskluzivni intervju sa Nemanjom Bjelicom

Sat Feb 26 2011, 23:23
Nije loše da vide i neki novi članovi, ovo je bio jako kvalitetan projekat.
Zola
Zola
Posts : 31978
Age : 28
Location : Novi Sad
San Antonio Spurs
http://www.nba-serbia.net

NBA Serbia intervju #3 - Ekskluzivni intervju sa Nemanjom Bjelicom Empty Re: NBA Serbia intervju #3 - Ekskluzivni intervju sa Nemanjom Bjelicom

Sat Feb 26 2011, 23:40
Stara dobra vremena.
grozda 3
grozda 3
Posts : 5078
Age : 29
Boston Celtics

NBA Serbia intervju #3 - Ekskluzivni intervju sa Nemanjom Bjelicom Empty Re: NBA Serbia intervju #3 - Ekskluzivni intervju sa Nemanjom Bjelicom

Sat Feb 26 2011, 23:41
Bas dobro odradjeno,svaka cast NBA Serbia intervju #3 - Ekskluzivni intervju sa Nemanjom Bjelicom 604650
Sponsored content

NBA Serbia intervju #3 - Ekskluzivni intervju sa Nemanjom Bjelicom Empty Re: NBA Serbia intervju #3 - Ekskluzivni intervju sa Nemanjom Bjelicom

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum