NBA-Serbia.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Moto GP

+18
Nele
dr Hofmann
4evaStK
Sky
CP 3
grozda 3
maminho
Stary Oskol
Ћира
Mr.Big Shot
West
Jumpman
Zola
Flash
-the lood-
Che
Kole
pfc.tomcat
22 posters
Go down
pfc.tomcat
pfc.tomcat
Posts : 1205
Age : 41
Location : Niš
Los Angeles Lakers

Moto GP Empty Moto GP

Fri Apr 09 2010, 10:45
Kao što je slučaj bio i u prethodne tri godine nova sezona Moto GP šampionata startuje Velikom nagradom Katara pod reflektorima na stazi „Losail“. Ovogodišnji šampionat koji počinje u nedelju, 11. aprila, preti da bude jedan od najzanimljivijih u istoriji, a po svemu sudeći za titulu će se nadmetati aktuelni šampion Valentino Rosi na Jamahi, njegov timski kolega Horhe Lorenco, bivši šampion, vozač Dukatija, Kejsi Stoner, kao i Dani Pedrosa na Repsol Hondi.

Kandidata za pobede ima više od četvorice, ali se, ipak, sve ponovo okreće oko pitanja da li neko može da skine 'Doktora' sa trona? U poslednje dve sezone Rosi je bio dominantan, vozio je neverovatne trke, i izgledalo je kao da na stazi nema ko da mu se suprostavi. Još jedno pitanje pred početak nove sezone je da li će ona biti poslednja za Rosija? Italijan će ove godine juriti svoju desetu titulu, a da li će i posle ove sezone ostati u šampionatu biće poznato na njenoj sredini.

'Doktor' je prošle godine osvojio svoju sedmu titulu u najjačoj klasi, a devetu ukupno, a sa dominacijom je nastavio u predsezonskim testiranjima, tokom kojih je sve testove sem poslednjeg završio na vrhu. Da li će istim ritmom nastaviti i u Kataru znaćemo u nedelju, ali Rosi ističe da je uzbuđen zbog starta sezone u kojoj bi mogao da postavi nove rekorde.

„Napokon je početak sezone došao i svi u timu smo veoma uzbuđeni. Predsezonska testiranja su prošla dobro za mene, nova Jamaha M1 je odlična, tim i Bridžston su odradili odličan posao i pokazali smo da smo veoma brzi. Ipak, još mnogo posla je pred nama, imamo još mnogo toga da naučimo o novom motoru, ali u novu sezonu ulazimo u dobroj formi. Očekujem da ću ove godine imati mnogo borbi sa mnogim odličnim vozačima i nadam se da ćemo svim navijačima pokazati odlične bitke“, istakao je Rosi.

Da li će Rosi i dalje na stazi zabavljati sve ljubitelje motociklizma širom planete posle 2010. godine mnogo će zavisiti i od duela sa Lorencom. Njih dvojica su od kraja prošle sezone imali rat preko medija u kojem je svaki isticao svoju želju da ostane u Jamahi. Ipak, da bi imao šansu da svrgne 'Doktora' sa trona Španac će morati drastično da se popravi.

Lorenco je u prošloj sezoni imao nekoliko fantastičnih trka, tokom kojih je pokazao da zaslužuje da se bori za vrh, ali čak četiri trke nije uspeo da završi što ga je koštalo bitke sa Rosijem do poslednje trke. Ako ovoga puta želi bitku do kraja moraće da bude mnogo konstantniji, ali to neće biti lako jer propustio deo predsezonskih testiranja zbog povrede desne ruke.

Šampionat startuje u Kataru, a ako neko zna da pobedi Rosija na „Losailu“ to je Stoner. Australijanac je u prethodne tri sezone trijumfovao u Kataru na otvaranju sezona, a ujedno je jedini od vozača koji je tokom predsezonskih testiranja uspeo da se nađe ispred Italijana, ali samo jednom. Stonera je prošle godine misteriozna bolest sprečila da se bori za titulu, ali je taj period iza njega, i sada se nada da će moći da se takmiči za sam vrh.

„Iako staza u Kataru nije jedna od mojih omiljenih na njoj smo ostvarivali odlične rezultate. Mislim da je dobro što je trka noćna jer je to izdvaja od ostalih u kalendaru, a uz to je zanimljiva za navijače koliko i za nas. Dukati je spremio neverovatan motor GP10 za ovu sezonu, a s moje tačke gledišta, sada mi je lakše da budem brz sa istrošenim gumama“, rekao je Stoner.

Za sada se pokazalo da novi Dukati više odgovara Stonerovom timskom kolegi Nikiju Hejdenu. Šampion kraljevske klase iz 2006. godine je imao jednu sezonu da se navikne na moćni Dukati i sada izgleda mnogo sigurniji na njemu. Stoner je pokazao da motor italijanske ekipe može do trijumfa, a sada je na Amerikancu da ispuni očekivanja i počne da niže rezultate bar približne Australijancu.

I dok su Jamaha i Dukati ekipe od kojih se mnogo očekuje, tim o kojem se posle njih najviše priča je Jamaha Teh 3 za koju će ove sezone voziti dvojica Amerikanaca, tačnije Teksašana, veteran Kolin Edvards i Ben Spiz. Edvards je prošlu sezonu završio kao peti, a do tog plasmana je došao upravo zahvaljujući Spizu koji je dobio specijalnu pozivnicu za učešće na Velikoj nagradi Valensije.

Od starijeg od Amerikanaca mnogi očekuju da će ove godine konačno osetiti pobednički šampanjac, a od mlađeg da će biti najbolji ruki šampionata. Spiz je prošle godine ostvario neverovatne rezultate u Svetskom Superbajk šampionatu i niko ne očekuje da će ponoviti te rezultate i u Moto GP šampionatu, ali je on pokazao da ima brzinu potrebnu da se bori sa najboljima i to sigurno obećava zanimljive duele.

Za razliku od prethodno pomenutih konkurenata za titulu Pedrosa je imao najviše problema tokom testiranja. Špancu će ova sezona biti peta u kraljevskoj klasi i ako ne bude ostvario dobre rezultate tokom nje njegovo mesto u Repsol Hondi će biti ugroženo. Pedrosa će sigurno biti pod pritiskom, a pored borbe za ostanak u timu očekuje ga i bitka sa timskim kolegom Andreom Doviciozom.

Italijan je prošle sezone kako je vreme odmicalo bio sve bolji, a došao je i do svoje prve pobede i to na „Donington parku“ u veoma teškim vremenskim uslovima. Upravo zbog toga se od njega sada očekuje više, a ukoliko Pedrosa ne bude ispunio očekivanja mogao bi da postane prvi vozač Honde.

Kao i Teh 3 Jamaha Suzuki se nada da će im kombinacija iskusnog vozača i rukija doneti preko potrebne dobre rezultate. Lorisu Kapirosiju će nova sezona biti ukupno 21. u svim klasama Moto GP šampionatu, dok će Alvaru Bautisti biti prva u najjačoj klasi. Italijan će u Kataru voziti svoju 300. trku, a nada se da će podijumom proslaviti taj jubilej, a s druge strane će Bautista, koji iza sebe ima titulu u klasi do 125 kubika, imati od koga mnogo toga da nauči.

Ekipa San Karlo Honda Gresini je svoje nade u dobar rezultat položila u dva Marka – Melandrija, povratnika u tim, i Simončelija, debitanta u najjačoj klasi. Melandri, koji je trijumfovao na pet trka kada je u prvom navratu bio član Gresinija, u novu sezonu ulazi sa željom za povratkom na podijum. S druge strane Simončeli se nada da će uspeti da se bori za dobar plasman, ali će u tom slučaju morati da se potrudi da ostane na stazi, što mu nije toliko polazilo za rukom tokom testiranja, jer je imao dva teška izletanja u Maleziji.

Pored Gresinija Honda će ove sezone imati još dva privatna tima u šampionatu – LCR i Interveten. Za LCR će drugu godinu zaredom voziti Randi de Punije, koji je tokom testiranja samo popravljao svoja vremena, dok će Interveten imati takođe jednog vozača Hirošija Aojamu, poslednjeg šampiona u klasi do 250 kubika.

Za razliku od Honde koja će ove sezone imati tri privatna tima Dukati će imati dva. Pramak Dukati će ove godine ponovo voziti Mika Kalio, a pridružiće mu se Aleks Espargaro, koji je ujedno menjao mladog Finca dok je on u fabričkom Dukatiju bio zamena za bolesnog Stonera. Boje Aspar Dukatija će braniti Hektor Barbera, koji je poslednji od šest rukija koji će se takmičiti u kraljevskoj klasi ove godine.

Spisak vozača u kraljevskoj klasi:
#4 Andrea Doviciozo (Italija) Repsol Honda
#5 Kolin Edvards (SAD) Monster Jamaha Teh 3
#7 Hiroši Aojama (Japan) Interveten Honda
#11 Ben Spiz (SAD) Monster Jamaha Teh 3
#14 Randi de Punije (Francuska) LCR Honda
#19 Alvaro Bautista (Španija) Rizla Suzuki
#26 Dani Pedrosa (Španija) Repsol Honda
#27 Kejsi Stoner (Australija) Marlboro Dukati
#33 Marko Melandri (Italija) San Karlo Honda Gresini
#36 Mika Kalio (Finska) Pramak Dukati
#40 Hektor Barbera (Španija) Aspar Dukati
#41 Aleks Espargaro (Španija) Pramak Dukati
#46 Valentino Rosi (Italija) Fiat Jamaha
#58 Marko Simončeli (Italija) San Karlo Honda Gresini
#65 Loris Kapirosi (Italija) Rizla Suzuki
#69 Niki Hejden (SAD) Marlboro Dukati
#99 Horhe Lorenco (Španija) Fiat Jamaha
FORZA IL DOTTORE! Winner

Moto GP N508355_rossi.1.preview_big
Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

Moto GP Empty Re: Moto GP

Fri Apr 09 2010, 11:33
Ovde navijam za Doktora a inace ne pratim.
SN10
SN10
Posts : 28514
Age : 30
Location : Come fly with me
Phoenix Suns

Moto GP Empty Re: Moto GP

Fri Apr 09 2010, 12:52
Ove sezone ultrazanimljivo ce biti i u Moto2 klasi ...39 vozaca...Iannone,Corsi,Pasini,Bradl,Povratnik West,Alex de Angelis,Toni Elias i Simon....... u 125-ici vidim jedino borbu izmedju Terola i Smitha....

ali zato....MotoGP

Ocekujem jos jednu Yamahinu sezonu....(iako Lorenza ne gotivim)....nadam se borbi izmedju Stonera i Rossija....again.....znaci bez Jorgea....on ako vec mora neka bude treci Very Happy.....Ocekujem Pedrosu i Doviziosa (i nadam se Spiesa i Edwardsa) u prikrajku da vrebaju iz prikrajka..ugrabe koje postolje...pobedu koju....Bautista,Aoyama,Simoncelli i Barbera su mi misterija....ko zna kako ce se snaci....cesto taj prelazak bude problem ali nadam se da makar za Simoncellija nece biti Very Happy
to je ukratko moje ocekivanje cele sezone....

sto se prve trke tice...prognoza
1. Stoner
2. Rossi
3. Pedrosa

Lorenzo zavrsava u pesku Very Happy

kasnije cu jos detaljisati celu sezonu..


i zasto se meni cini da pre dva meseca kad sam gledao wikipedijinu stranicu za ovu sezonu sam video da je neki australac prijavljen sa svojim timom ( tim nosi njegovo ime).... valjda povratnik neki...veteran...a sad ga nema... Hmm
pfc.tomcat
pfc.tomcat
Posts : 1205
Age : 41
Location : Niš
Los Angeles Lakers

Moto GP Empty Re: Moto GP

Fri Apr 09 2010, 14:50
SN13 wrote: da je neki australac prijavljen sa svojim timom ( tim nosi njegovo ime).... valjda povratnik neki...veteran...a sad ga nema... Hmm
Nisam cuo o tome... Da nije Majkl Duan možda? Rolling Eyes
SN10
SN10
Posts : 28514
Age : 30
Location : Come fly with me
Phoenix Suns

Moto GP Empty Re: Moto GP

Fri Apr 09 2010, 15:31
nije Duan....njega znam...sad cu da guglam malo pa da nadjem...
SN10
SN10
Posts : 28514
Age : 30
Location : Come fly with me
Phoenix Suns

Moto GP Empty Re: Moto GP

Fri Apr 09 2010, 15:39
Garry McCoy....ne secam se tog lika uopste...al uglavnom evo sta jos uvek pise na njegovoj stranici na wikipediji...

In 2010 McCoy makes his return to MotoGP with the FB Corse Team with a two-year deal and he will be celebrating his 18 years in competition.

Don\'t know
dr Hofmann
dr Hofmann
Posts : 13258
Age : 61
Location : K2
Portland Trail Blazers

Moto GP Empty Re: Moto GP

Fri Apr 09 2010, 20:45
SN13 najebao si ako Lorenzo izleti sa staze Body Builder
SN10
SN10
Posts : 28514
Age : 30
Location : Come fly with me
Phoenix Suns

Moto GP Empty Re: Moto GP

Fri Apr 09 2010, 22:21
za sad samo Loris ako se ne varam Very Happy Very Happy

Stoner pokazao da je ova staza njegovo kraljevstvo kafa

jedino ko moze da mu pridje makar malo po vremenu je Valentino...ali i to je velika razlika....
pfc.tomcat
pfc.tomcat
Posts : 1205
Age : 41
Location : Niš
Los Angeles Lakers

Moto GP Empty Re: Moto GP

Fri Apr 09 2010, 22:30
Stoner je de facto favorit na Losailu, jer se ne radi o trkackoj stazi, vec jednostavno samo šibaš... Valentinu je ekstra ako bude drugi, treci, jer zna se koje su staze njegove. Rolling Eyes
SN10
SN10
Posts : 28514
Age : 30
Location : Come fly with me
Phoenix Suns

Moto GP Empty Re: Moto GP

Fri Apr 09 2010, 22:47
jer se ne radi o trkackoj stazi, vec jednostavno samo šibaš

upravo tako....Very Happy...ali s druge strane takvih u kalendaru ima dve (odprilike Very Happy )....dok su ostale...trkacke Very Happy...i to je dalo rezultate u poslednje dve sezone Smile
pfc.tomcat
pfc.tomcat
Posts : 1205
Age : 41
Location : Niš
Los Angeles Lakers

Moto GP Empty Re: Moto GP

Fri Apr 09 2010, 22:53
Ja se samo nadam da ce ove sezone biti još više uzbudljivih trka, možda i neka koja ce biti naluk na onu iz Katalonije od prošlo godine i legendarni duel Rosija i Lorenca... Wink

Che
Che
Posts : 6497
Age : 33
Location : Izguzvana Svila
San Antonio Spurs
http://www.nhl-serbia.com

Moto GP Empty Re: Moto GP

Fri Apr 09 2010, 23:12
kako je stoner sjebao sve na ovom treningu.. Moto GP 609485
mocno izgleda na ovom dukatiju, mozda igram na njega za vikend..
SN10
SN10
Posts : 28514
Age : 30
Location : Come fly with me
Phoenix Suns

Moto GP Empty Re: Moto GP

Sun Apr 11 2010, 23:08
kakav pocetak sezone Claping1 ,,...Casey pada...Valentinu pobeda dolazi na poklon...ali onda se pojavljuje Dovizioso kojem je na tocku bio comebacker...Nicky Hayden ! Claping1 ......klasicna potera je potom bila....onda se doktor odlepljuje a Hayden napada Dovi-ja.....i sve to sje*e Lorenzo koji sem ona dva obilazenja (a i pedrosu sto je presao) nista posebno nije uradio u trci Glare ....al u svakom slucaju na kraju
1. Rossi
2. Lorenzo
3. Dovizioso
4. Hayden (Dovizioso ga presao na ciljnom pravcu)
5. Spies
6. De Puniet
7. Pedrosa
8. Edwards
9. Capirossi
10. Aoyama
dr Hofmann
dr Hofmann
Posts : 13258
Age : 61
Location : K2
Portland Trail Blazers

Moto GP Empty Re: Moto GP

Sun Apr 11 2010, 23:10
Koliko samo neobjektivnosti u izvjestavanju
SN10
SN10
Posts : 28514
Age : 30
Location : Come fly with me
Phoenix Suns

Moto GP Empty Re: Moto GP

Sun Apr 11 2010, 23:21
Jel moze ovako

:

Svaka cast Jorgeu bio je sjajan cekao je svoju sansu i ugrabio je.Very Happy
dr Hofmann
dr Hofmann
Posts : 13258
Age : 61
Location : K2
Portland Trail Blazers

Moto GP Empty Re: Moto GP

Sun Apr 11 2010, 23:22
To vec ima vise smisla,malo ljudi je gledalo trku pa mozes da im uvalis svakakvu pricu Smile
SN10
SN10
Posts : 28514
Age : 30
Location : Come fly with me
Phoenix Suns

Moto GP Empty Re: Moto GP

Sun Apr 11 2010, 23:29
njah.,...ja sam samo realan Cool

Very Happy



al sve u svemu zakljucak : sjajno je bilo videti Nickyja u vrhu....navijao sam da yamahe ne pobede cisto da bi sampionat bio uzbudljiviji...Very Happy....

Sledeca stanica...Motegi-Japan-25.April
Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

Moto GP Empty Re: Moto GP

Mon Apr 12 2010, 08:25
Vazno je da je Doktor Valentino pobedio.
pfc.tomcat
pfc.tomcat
Posts : 1205
Age : 41
Location : Niš
Los Angeles Lakers

Moto GP Empty Re: Moto GP

Mon Apr 12 2010, 15:21
Slika dana: Moto GP 81262

Moto GP N508661_ROSSI02_6.preview_big
-the lood-
-the lood-
Posts : 11436
Age : 28
Location : Energy Arena
Utah Jazz

Moto GP Empty Re: Moto GP

Mon Apr 12 2010, 18:58
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Flash
Flash
Posts : 3763
Age : 31
Location : Subotica
Miami Heat

Moto GP Empty Re: Moto GP

Mon Apr 12 2010, 19:06
dobro mu stoji
Kole
Kole
Posts : 18729
Age : 29
Location : Beograd
Miami Heat

Moto GP Empty Re: Moto GP

Tue Apr 13 2010, 11:08
Hehe.Mogao je da vozi trku sa ovim, zaostao bi 9 krugova Very Happy
dr Hofmann
dr Hofmann
Posts : 13258
Age : 61
Location : K2
Portland Trail Blazers

Moto GP Empty Re: Moto GP

Sun Apr 18 2010, 21:18
Otkazan Motegi walldzomba
SN10
SN10
Posts : 28514
Age : 30
Location : Come fly with me
Phoenix Suns

Moto GP Empty Re: Moto GP

Sun Apr 18 2010, 21:21
pa nije ni trebao danas da bude scratch ...mada i meni se ucinilo na najavi na sportklubu da su rekli ovaj vikend ali ipak sledeci je Smile
dr Hofmann
dr Hofmann
Posts : 13258
Age : 61
Location : K2
Portland Trail Blazers

Moto GP Empty Re: Moto GP

Sun Apr 18 2010, 21:25
Otkazan je zbog ovog oblaka prasine
Sponsored content

Moto GP Empty Re: Moto GP

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum